Poruba 2011 – Motor ČB 3:4 (kon.) | Ústí n/L – Havířov 5:4 (po pr.) | Benátky n/J – Slavia 3:5 (kon.)
Frýdek-M. – Prostějov 4:1 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 14:0 (kon.) | Vsetín – Přerov 4:2 (kon.)
Třebíč – Kladno 5:3 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
5:3 (1:0, 1:3, 3:0)
Rytíři Kladno
Sobota 23.02.2019, 17:30 • KHNP Aréna • Chance liga • 59. kolo

A máme za sebou i třetí třetinu dnešního utkání. V té jsme byli svědky opět kompletního otočení hry, ale tentokrát v podání domácí Třebíče. Nejdříve srovnal stav utkání v čase 41:13 Karel Nedbal a hrálo se "od nuly". Opět do vedení poslal Třebíč v čase 47:26 Radim Ferda a stav se opět více zamlouval domácí Horácké Slavii, a to 4:3. No a hřebíček na hlavičku tomu všemu dal v přesilové hře v čase 51:09 Matěj Psota, který navýšil vedení svého týmu na 5:3. Do konce třetiny padla celkem další čtyři vyloučení, na každé straně po dvou. Ani jedno z nich však nemělo za následek změnu stavu utkání. Před koncem utkání ještě došlo k vystřídání brankářů na straně Kladna, kvůli sjetému ostří z brusle Brízgala. To byla ovšem poslední zásadnější věc tohoto utkání a domácí v klidu odehráli zbytek třetiny s dvoubrankovým vedením. Berou si tak další tři body do své sbírky. Dnes to bude z onlajn přenosu vše. Děkuji Vám za pozornost a někdy příště, na shledanou. (20:01:09)

59:47

59:40
    Szathmáry ještě střílí na Jirouška, ten likviduje jeho střelu lapačkou.

59:12
    Vodný kombinuje se Szathmárym, ke střele se zatím nikdo ale nedostává.

58:53
    Szathmáry drží kotouč ve středním pásmu.

58:26
    Vhazování si berou domácí a Szathmáry posílá rychlou střelu. Tu si ale Jiroušek pohlídal.

58:24
    Dochází ke střídání brankářů. Brízgalovi upadlo ostří z brusle a na jeho místo nastoupí Jiroušek.

57:49
    Vhazování si berou na své hole před Brízgalou domácí, na modré čáře kombinuje Forman se Psotou, ten se dostává i ke střele, ale z ostrého úhlu. Jeho pokus končí na hrudi Brízgala.

57:47
    Oddechový čas pro domácí.

57:47
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., hákování).

57:24

57:05
    Vhazování před Brízgalou si berou domácí, po chvilce má ale puk na holi Jágr a dostává ho do středního pásma.

57:03
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Kaut – 2 min., sekání).

56:54
    Další sražená střela Kladna.

56:30
    Hosté se snaží najít si střeleckou pozici.

56:03
    Lakos střílí na Jekela, jeho pokus ale nebyl nijak razantní a Jekel ho likviduje svou vyrážečkou.

55:37
    Domácí se dostávají do středního pásma díky vyhození kotouče.

54:59
    Domácí hrají ve čtyřech.

Jan Míšek

Branky a nahrávky: 3. M. Novák, 25. Tadeáš Král (Nedbal), 42. Nedbal (Forman), 48. Ferda (Vl. Brož, Psota), 52. Psota (Havlát) – 31. Plekanec (Jágr, Melka), 37. Melka (Plekanec), 39. Machač (Zikmund)

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, Bilčík, Furch, V. Čejka, Hort – Havlát, Psota, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec – P. Kratochvíl, M. Novák, Forman – Ferda, Mlynář, J. Čejka.
    Rytíři Kladno: Brízgala (59. Jiroušek) – Nash, Zajíc, Kehar, J. Říha, P. Hořava, Lakos, Zelingr – Jágr, Plekanec, Melka – Š. Bláha, Vampola, J. Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Redlich.

Rozhodčí: Souček, Grech – Kotlík, Šimán.