Magnitogorsk – Ufa 2:1 (po pr.) | Jaroslavl – Soči 4:3 (po pr.) | Omsk – Kazaň 6:0 (kon.)
Jokerit – Dynamo Moskva 2:4 (kon.)
Avangard Omsk
6:0 (2:0, 2:0, 2:0) Stav série: 1:0
Ak Bars Kazaň
Pondělí 25.02.2019, 17:30 • Balašicha Arena • Play-off KHL • Osmifinále

Československá stopa v zápase
    Jiří Sekáč (KZN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:51 (20:14:27)

Podle papírových předpokladů to měl být velmi vyrovnaný zápas, jenže domácí celek v každé třetině vstřelil dvě branky, a tak vyhrává 6:0. Střelecky byl Omsk jednoznačně aktivnější, vyhrál 42:21 a hostům nepomohlo ani střídání brankářů. Omsk vede v sérii 1:0 na zápasy.

59:43
    Arťom Manukjan vyslal dobrou ránu na brankáře soupeře. Alexandr Šaryčenkov přerušuje hru.

59:15
    Semjon Košelev pálil z mezikruží, jeho ránu vyrazil brankář.

58:45
    Hosté se snaží hrát aktivně a vstřelit čestnou branku v tomto zápase, domácí celek chce čisté konto, a proto dobře brání.

58:34
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

57:42
    Ak Bars Kazaň se snaží hrát aktivně, ale do výraznějších šancí se nemůže propracovat. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v tomto zápase. Takhle jednoznačný zápas ani nikdo nečekal.

56:54
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
    56:54 Sergej ŠUMAKOV - 6:0

56:54
    Avangard právě vstřelil branku!
    V naprosté pohodě hrající domácí celek přidává šestou branku. Situaci dva na jednoho obránce zakončoval střelou SERGEJ ŠUMAKOV. Gólman nejprve kotouč vyrazil, a pak na dorážku nestačil. Asistence: Alexej Bondarev.

55:40
    Alexandr Šaryčenkov zasahuje proti střele Širokova. Hra je přerušená.

55:02
    Hosté hrají v plném počtu, ale dál se brání.

54:57
    Domácí celek hraje přesilovku, nastěhoval se do útočného pásma, kde kombinuje. Na výraznější šanci čeká.

53:09
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., hrubost).
    52:53 Sergej ŠUMAKOV - 5:0

52:53
    Tak to byla velká paráda v podání SERGEJE ŠUMAKOVA. Za brankou nabral kotouč na čepel hole, vybruslil si před branku a vhodil kotouč do brány. Asistence: Semjon Košelev a Kirill Semjonov.

52:30
    Alexandr Šaryčenkov měl nyní štěstí, že dokázal udržet kotouč mezi betony, jinak by z toho byla pátá branka Omsku.

52:15
    Viktor Stålberg pálil z dobré pozice, jeho projektil kryje brankář Kazaně. Komerční přestávka.

Dnešní utkání sleduje 4 658 diváků.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Domácí celek vede o čtyři branky a má namířeno k výhře v tomto prvním zápase.

49:30
    Vjačeslav Osnovin se dostal do útočného pásma a nahodil kotouč na branku. Domácí brankář snadno hokejkou puk zastavil a rozehrál.

48:14
    První vyloučený hráč se vrací do hry.

48:00
    Sergej Širokov zakončoval z mezikruží, hra je přerušená. Puk kryje brankář.

47:06
    Domácí celek hraje přesilovku pět na tři, ale nemůže se dostat do střelecké pozice, následně hosté vyhazují.

46:20
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., sekání).

46:13
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 2 min., hrubost).

46:07
    Vhazovat se bude ve střední pásmu.

46:02
    Omsk se dostal do postavení mimo hru, Viktor Stålberg byl příliš rychlý.

45:40
    Přesilovku pět na tři domácí celek neproměnil, nyní hraje pět na čtyři.

45:16
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., podrážení).

44:27
    Ak Bars dokázal vyhodit přes všechny čáry, sledujeme další rozehrávku domácích od své branky.

44:10
    Domácí celek hraje přesilovku, sice se usadil v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal.

43:33
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexej Potapov – 2 min., podrážení).

43:26
    Alexej Jemelin byl faulovaný, domácí celek si zahraje přesilovku.

43:00
    Avangard se propracoval do útočného pásma, Sergej Širokov zakončoval, ale jeho projektil kryje brankář.

42:30
    Igor Bobkov přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí celek začal třetí třetinu poněkud pasivněji.

41:48
    Kazaň se usadila v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

40:50
    Zápas pokračuje třetí třetinou. Sledujeme rychlý hokej.

40:01

Další dvě branky přidal domácí celek ve druhé třetině a po čtyřiceti minutách hry vede 4:0. Střelecky je aktivnější Omsk, v tomto ohledu vede 26:20.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:10
    Omsk vyhazuje přes všechny čáry, domácí čtveřice střídá.

38:48
    Anton Lander pálil z první, trefil jen beton brankáře.

38:30
    Jiří Sekáč Jiří Sekáč zakončoval z dobré pozice, jeho rána jen o malý kousek končí mimo branku.

38:14
    Rob Klinkhammer pálil od modré čáry, jeho projektil kryje domácí Igor Bobkov. Následně se před jeho brankou strhla potyčka.

38:06
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (David Desharnais – 2 min., držení hole).

38:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:26
    Alexej Bondarev neudržel útočné pásmo, a tak mohou hrát hosté. Ti u puku dlouho nebyli, a pak pálil Ilja Michejev do připraveného brankáře.

37:00
    Hostující brankář přerušuje hru, kotouč ukryl do výstroje, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

36:40
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, mnoho šancí k vidění zatím není.

36:11
    Vhazovalo se ve středním pásmu. Kotouč vybojoval domácí celek, který se rychle dostal ke střele. Alexandr Šaryčenkov kryje kotouč.

35:34
    Oba týmy střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči.

35:15
    Albert Jarullin dostal hru před domácí branku, ale vystřelit hosté nedokázali.

34:05
    Domácí mohli přidat další branku. Kirill Semjonov se řítil v brejku na brankáře soupeře, ale neprostřelil ho.

34:01
    Mnoho zajímavých momentů druhá třetina nenabízí.

33:40
    Ville Pokka dostal hru do útočného pásma, jeho přihrávka na spoluhráče byla nepřesná. Hosté ovšem nic nepředvedli, jen rozehráli na icing.

32:29
    Kotouč vypadl z hrací plochy, hra je přerušená. Komerční přestávka.

31:40
    Kazaň má velké problémy s přesností přihrávek. Hosté se dostanou do útočného pásma, ale nemohou si vypracovat střeleckou pozici.

30:49
    Střídání v týmu Ak Bars Kazaň: ze hřiště odchází Vladislav Podjapolskij, přichází Alexandr Šaryčenkov.
    30:49 Cody FRANSON - 4:0

30:49
    Hostující brankář nic moc neviděl, před jeho brankou byl provoz. CODY FRANSON vypálil od modré čáry a jeho projektil se zastavil až o síť v bráně. Asistence: Michail Fisenko a Andrej Stas.

29:16
    Nikita Pivcakin pálil z první, jeho projektil končí mimo branku. Gólman Vladislav Podjapolskij zasahovat vůbec nemusel.

28:26
    Jeden z hostujících hráčů zakončoval, Ilja Michejev tečoval kotouč mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před brankou Omsku.

27:30
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, hraje spíše na domácí polovině hrací plochy, ale obrana mnoho práce nemá. Ak Bars má problémy s finální přihrávkou.

26:51
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Širokov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Rob Klinkhammer – 2 min., hrubost).

26:38
    Domácí celek hraje aktivně, vede o tři branky a má zápas zcela pod kontrolou.

26:26
    Hostující celek se nyní dostal po postavení mimo hry, následuje komerční přestávka. Pak se bude vhazovat ve středním pásmu.

25:40
    Justin Azevedo ani nadvakrát nedokázal prostřelit dobře připraveného brankáře domácího celku. Hosté sehráli tuto přesilovku dobře.

24:40
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Igor Bobkov byl pozorný a dokázal si poradit s tečí, kterou předvedl Justin Azevedo.

23:46
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Jemelin – 2 min., podrážení).
    23:18 Arťom MANUKJAN - 3:0

23:18
    K velké radosti domácích fanoušků dává domácí celek další branku. Michail Fisenko našel z druhé vlny najetého ARŤOMA MANUKJANA, který ránou mezi betony překonal brankáře.. Asistence: Michail Fisenko a Cody Franson.

22:45
    Hosté se nyní musí bránit tlaku soupeře. David Desharnais ovšem o útočné pásmo přišel.

22:20
    Andrej Pedan rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru Kazaně.

22:00
    V úvodu druhé třetiny sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky a fanynky bavit.

21:33
    Přesilovou hru nedokázal hostující celek proměnit, takže domácí hrají v plném počtu.

20:40
    Domácí celek se v pohodě brání.

20:01

Domácí celek vede po první třetině o dvě branky, a tak má tento duel lépe rozehraný. Denis Zernov se trefil jako první, a pak povedenou akci zakončoval Ville Pokka. 13:10, střelecky je aktivnější Omsk.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    Hostující celek kombinuje v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Na ledě je i Jiří Sekáč.

19:13
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Medveděv – 2 min., nedovolené bránění).

18:40
    Omsk rozehrává od své branky, už se nikam nežene, chce třetinu v poklidu dohrát.

18:20
    Sergej Širokov pálil z bezprostřední blízkosti, brankáře prostřelit nedokázal.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, a domácí celek pokračuje v aktivní hře.
    16:49 Ville POKKA - 2:0

16:49
    Domácí celek navyšuje své vedení. Zernov přihrával zpoza branky na volného VILLU POKKA, který poslal kotouč do protipohybu brankáře. Asistence: Denis Zernov a Ilja Michejev.

16:32
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

16:06
    Cody Franson zkoušel vyslat do šance spoluhráče, což se málem podařilo. Na poslední chvíli zasáhla domácí obrana.

15:59
    Hostující celek nesehrál přesilovku špatně, ale proměnit ji nedokázal.

15:01
    Ak Bars dlouhou dobu kombinoval v útočném pásmu. Nakonec zakončoval Nikita Ljamkin. Jeho ránu kry je domácí brankář.

14:28
    Rob Klinkhammer pálil z první, jeho ránu kryje Igor Bobkov.

14:03
    Kazaň se usadila v útočném pásmu, Justin Azevedo pálil z dobré pozice, jeho ránu nadvakrát vyrazil brankář.

13:28
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Alexej Bondarev – 2 min., podrážení).
    13:13 Denis ZERNOV - 1:0

13:13
    Domácí celek se v přesilovce dostává do vedení, pěknou akci svého týmu zakončoval volný DENIS ZERNOV. Dostal se k němu odražený kotouč a napálil ho přesně do brány. Asistence: Jevgenij Medveděv a Maxim Čudinov.

12:40
    Omsk se usadil v útočném pásmu, ale po špatné přihrávce na modrou čáru o pásmo přišel. Jevgenij Medveděv se vracel za svou branku.

12:15
    Jeden z hostujících hráčů se při vlastním oslabení dostal do brejku, ale brankáře nedokázal prostřelit.

11:44
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Pedan – 2 min., podrážení).

11:16
    Vladimir Tkačov neudržel pásmo, a tak mohl protiakci vést Sergej Širokov.

10:48
    Ak Bars se propracoval do útočného pásma, ale rychle přišel o puk, Arťom Lukojanov otočil směr hry a málem se dostal do zakončení.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, hraje se zejména ve středním pásmu.

08:00
    Rob Klinkhammer zakončoval ránou z kruhu, brankář byl připravený.

07:46
    Vjačeslav Osnovin se usadili v útočném pásmu. Anton Lander nedokázal zpracovat přihrávku spoluhráče, takže se hra dostává do středního pásma.

07:23
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál. Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

06:27
    Hostující celek rozehrává od své branky.

06:00
    Anton Lander vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale se svými spoluhráči se do střelecké pozice nepropracoval.

05:27
    Na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme. Sledujeme klidnější pasáž hry.

04:46
    Jevgenij Medveděv tentokrát zakončoval sám, jeho projektil kryje brankář.

04:04
    Jevgenij Medveděv kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu. Následná rána od modré, kterou vyslal Maxim Čudinov, končí na tyčce.

03:40
    Domácí hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

03:01

02:47
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, sledujeme rychlý hokej, nyní pálil jeden z domácích hráčů, ale neprostřelil brankáře.

01:51
    Nyní se hosté usadili v útočném pásmu, Vladimir Tkačov pálil a domácí brankář byl připravený. Igor Bobkov kryje jeho ránu.

01:18
    Jevgenij Medveděv rozehrával od své branky, hledal přihrávkou Semjonova, ale přihrávka byla nepřesná.

01:00
    V poklidném tempu tento zápas začal.

00:01

Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – Pokka, Jemelin, Franson, J. Medveděv, Bondarev, Čudinov, Pivcakin, Jaremčuk – Košelev, Šumakov, K. Semjonov – Zernov, Širokov, I. Michejev – Manukjan, Fisenko, Stas – Desharnais, Stålberg, Beck.

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (Šaryčenkov) – Pedan, Postma, Abrosimov, Ljamkin, Jarullin, Markov – Azevedo, Lander, Sekáč – M. Gluchov, Osnovin, Tkačov – A. Michejev, Lukojanov, A. Potapov – Voronkov, Svitov, Galijev – Klinkhammer.

Rozhodčí: Belov, Naumov – Šeljanin, Zacharenkov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Kontinentální Hokejová Liga má za sebou dlouhodobou část, nyní začíná play-off, jehož vítěz získá Gagarinův pohár. K tomu ale vede dlouhá trnitá a dramatická bitva. Všechny týmy jsou ve výchozí pozici a čeká je osmifinále. V této sérii proti sobě nastoupí Omsk a Kazaň. Lepší pozici z dlouhodobé části má domácí celek, který je v tomto zápase považovaný za mírného favorita.

V této sezóně se tyto týmy střetly čtyřikrát a hned tři zápasy dospěly do prodloužení. Nejprve na nájezdy vyhrál Omsk 4:3, pak 5:3. Následně 2:1 znovu v nájezdech. Třikrát vyhrál Omsk, a zatím v posledním vzájemném zápase vyhrála Kazaň 4:3 v prodloužení.

Pokud by tato série byla velmi vyrovnaná a zápasy rozhodoval až nastavený čas, asi by se nikdo, vzhledem k dlouhodobé části, nemohl příliš divit. Nicméně play-off je zcela jiná soutěž a předchozí výsledky jsou zapomenuty.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase play-off proti sobě nastoupí Avangard Omsk a Ak Bars Kazaň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Zernov (J. Medveděv, Čudinov), 17. Pokka (Zernov, I. Michejev), 24. Manukjan (Fisenko, Franson), 31. Franson (Fisenko, Stas), 53. Šumakov (Košelev, K. Semjonov), 57. Šumakov (Bondarev)

Ak Bars Kazaň: Podjapolskij (31. Šaryčenkov) – Pedan, Postma, Abrosimov, Ljamkin, Jarullin, Markov – Azevedo, Lander, Sekáč – M. Gluchov, Osnovin, Tkačov – A. Michejev, Lukojanov, A. Potapov – Voronkov, Svitov, Galijev – Klinkhammer.

Rozhodčí: Belov, Naumov – Šeljanin, Zacharenkov

Diváci: 4 658