Dubnica – Žilina B 4:1 (kon.)
FK Dubnica
4:1 (1:1)
MŠK Žilina B
sk Pátek 08.03.2019, 15:00 • Mestský športový areál Dubnica nad Váhom • MONACObet liga • 18. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z prvého jarného a celkovo 18. kola druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. Nový futbalový rok súťažne odštartuje súboj medzi Dubnicou a rezervou Žiliny.

Stretnutie sa začne o 15:00.

Žilinčania sú po jeseni na siedmej pozícii so ziskom 23 bodov a negatívnym skóre 32:37. V zápasoch MŠK padá priemerne najviac gólov, približne asi štyri na 90 minút. Šošoni záchranu rozhodne nemajú istú, náskok na zostup činí len šesť bodov, čo sú dve prehrané kolá a môže to byť všetko naopak.

Čo sa týka odchodov a príchodov, "béčko" Žiliny bude zase raz ťahať z vlastnej liahne, aj preto môžeme očakávať nejaké nové mená v druhej lige.

FK Dubnica

Dnešný stret je vlastne duelom medzi dvomi tabuľkovými susedmi. Dubnica je v tabuľke ôsma, získala len o bod menej ako rezerva Žiliny, a teda ich má 22. Skóre je v celku pozitívne – 33:26. Päť bodov k dobru na záchranu, ktorá zostáva Považanov ako hlavný cieľ pre túto sezónu.

Nováčikovi za týmto cieľom príde pomôcť trojica Branislav Žilka, Lukáš Nosický, Matej Vaculík. Na druhej strane odišla z Dubnice dvojička Andriy Zahranychnyy – Martin Nečas.

Úvodné zostavy:

FK Dubnica: Digaňa – Janco, Švec, Beňo, Vujošević, Mikuš, Pagáč, Pleva, Jakúbek (C), Krela, Václav
    Náhradníci: Žilka – Buček, Knižka, Čurik, Častulín, Vaculík, Nosický

MŠK Žilina B: Volešák – Kopas, Moško, Lochoshvili, Kurminowski, Ďuriš, Petrák, Chríbik (C), Rusnák, Gamboš, Gerebenits
    Náhradníci: Vajs – Nemčík, Iľko, Suľa

Rozhodca: Kristián Micheľ – Peter Mihalík, Marián Jankovič.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Výkop obstarali domáci, ktorí však o loptu okamžite prišli. Hostia majú na lavičke len trojicu hráčov do poľa, čo môže narušiť prípadné potreby pre striedanie.

2
    Dubnica začala aktívne, ihneď si pripisuje po jednej strele do priestoru brány i mimo nej.

3
    Žilinčania so sériou vhadzovaní na útočnej polovici, celé je to prerušené faulom dubnického hráča.

4
    Útočný výpad nedopadol podľa predstavy domáceho hráča. Gólman hosťujúceho tímu pošle loptu do poľa.

5
    Považania veľmi rýchlo späť pri lopte, vzápätí ju lacno stratili.

6
    Rezultoval z toho zisk prvého rohového kopu pre Žilinu.

7
    Nákop to nebol zlý, FK odkoplo loptu na deliacu čiaru, kde ju už zachytili obrancovia MŠK.

9
    Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

10
    Stopéri domáceho tímu sú pozorní a odvrátili rozvíjajúci sa atak hosťujúcich záložníkov.

11
    Už aj Žilina si pripisuje prvú strelu, Digaňa zasahovať nemusel.

12
    Dubnica sa po prvých piatich minútach mierne stiahla a dáva si pozor na držanie lopty od hostí.

13
    Futbalista hosťujúceho celku to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.

15
    Aktivita šošonov neustáva, práve naopak. Na konci úvodnej štvrťhodiny je tu ďalší roh.

16
    Štandardka je zakončená koncovkou mimo svätyne, Digaňa si na svoj prvý zákrok musí naďalej počkať.

17
    Domáci futbalista vypálil projektil na bránu súpera, Volešák loptu vyráža na roh!

17
    Žltú kartu dostáva Martin Gamboš (MŠK Žilina B).

18
    Skúsený gólman Žiliny sa vyznamenal aj po následnom rohu, stav zostáva nezmenený.

19
    Futbalista hostí sa z pravého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

20
    Domáci prešli dopredu, schyľovalo sa k zaujímavému ukončeniu akcie. Napokon je z toho len odkop od brány.

21
    Postup hostí bol zastavený nedovoleným zákrokom na polovici ihriska.

23
    Teraz to domáci futbalisti nemysleli zle, keď sa stredom poľa vybrali do útoku. Akcia bola zastavená pred šestnástkou čistým odobratím lopty.

26
    Volešák drží hostí nad vodou. Hoci má Žilina loptu dlhšie na kopačkách, ešte ani raz nestrelila na bránu. Dubnica má k dispozícii rohový kop číslo dva.

27
    Po zmätku v šestnástke MŠK a nedovolenom priestupku hosťujúceho hráča nariaďuje Kristián Micheľ pokutový kop!

28
    Dubnica dala gól!
    Volešák bol na strelu exekútora prikrátky, domáci idú do tesného trháku. Z bieleho bodu sa nemýlil MILADIN VUJOŠEVIĆ.

30
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a nariaďuje voľný kop. Proti pravidlám hral jeden z domácich futbalistov.

31
    Žilina dlho pri lopte neobstála a musí sa brániť. Podarí sa hosťom vyrovnať do prestávky?

32
    Hostia sa prezentovali prvou strelou na Digaňu, ktorý sa tak výraznejšie zapotil až po polhodine hry.

33
    Toto bol výborný kúsok od hosťujúceho futbalistu, akcia skončila až vo finálnej fáze pred pokutovým územím.

34
    Rozvinutý atak hostí sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa ale guľatého nezmyslu dotkol domáci hráč, pokračovať tak budeme štandardkou spoza rohového polkruhu.

34
    MŠK Žilina B dáva gól! Dubnica viedla len sedem minút, rezerva šošonov vyrovnáva po rohovom kope po zásahu LUKU LOCHOSHVILIHO! Duel má výborný náboj, pred nami ešte necelá hodina.

36
    Žltú kartu dostáva Dawid Kurminowski (MŠK Žilina B).

37
    Hostia nechcú zostať pri jednom zásahu, po prieniku na pravej strane získavajú výhodnú štandardku.

38
    Aktivita hostí ocenená len strelou mimo bránu, Digaňa sa s rozohrávkou nikam neponáhľa.

39
    Nepodarený atak jedného z domácich futbalistov sprava. Gólman hostí zasahovať nemusel a už rozohráva z päťky.

40
    Až zastávka postranného rozhodcu ukončila nádejnú akciu futbalistu hosťujúceho celku.

41
    Zblokovaný center domáceho hráča, uvidíme rohový kop.

42
    Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte brániaci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

43
    Skvelá výmena lopty medzi hosťami pri okolí bránkovej čiary znamená vybojovanie rohového kopu.

44
    Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z hráčov hostí, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

45
    Nachádzame sa už v poslednej minúte riadneho hracieho času prvého dejstva. Hrá sa v okolí deliacej čiary.

45
    Žltú kartu dostáva Marek Václav (FK Dubnica).

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Kristián Micheľ dianie na trávniku nejako nenaťahoval, do kabín sa odchádza za stavu 1:1. Dubnica vyhrávala po góle z penalty, trvalo to len sedem minút, kým Žilina vyrovnala po rohovom kope.

Druhý polčas sa začne približne o 15:59.

48
    Hostia začínajú aktívne po zmene strán, keď obkolesili šestnástku Dubnice.

49
    Žilina získala rohový kop, po jednom z predchádzajúcich štyroch sa jej podarilo aj vyrovnať na 1:1.

50
    Ale center po rohovom kope bol pretiahnutý, a tak nenašiel toho správneho adresára.

51
    Domáci kontrovali bleskovým útokom, ktorý bol ukončený zákrokom Volešáka. O niekoľko momentov neskôr prišiel taktický faul od jedného z Dubničanov.

53
    Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom domáceho obrancu. Je po šanci.

54
    Hostia sa usadili na polovici súpera a zakladajú postupný útok.

55
    Zaujímavé manévre na pravej strane Dubničania prečítali, lopty sa nedočkali. Šošoni začali druhý polčas naozaj solídne.

56
    Žilina vyprodukovala už siedmu strelu mimo priestoru troch žrdí. Digaňa po prestávke ešte nezasahoval.

56
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Jakub Krela, prichádza Maroš Čurik.

58
    Dubnica vo vyvážaní lopty bezzubá, domáce FK vo výrazných problémoch. Tie sa končia odvrátením lopty na rohový kop MŠK.

59
    Strela na bránu i následnú dorážku Digaňa zlikvidoval, hostia boli blízko druhému strelenému gólu. Pri lopte naďalej zostávajú, tlak sa stupňuje.

60
    Hostia sa po sérií krátkych prihrávok dostali až k bránke súpera, odkiaľ strieľali len mimo bránky. Nasledovať bude odkop.

62
    Nedáš, dostaneš. Áno, odveké futbalové pravidlo sa znovu potvrdilo. Dobrá štvrťhodina v druhom polčase Žiline na gól nestačila, prišiel trest od MATEJA JAKÚBEKA. Polhodinu pred koncom vedie FK druhý raz.

63
    Žltú kartu dostáva Dalibor Pleva (FK Dubnica).

65
    Na ihrisku ostáva ležať otrasený domáci hráč, ktorý potrebuje opateru tímu lekárov. Dúfajme, že bude v poriadku a do hry ešte zasiahne.

66
    Po strelených góloch akoby logicky pribúdali aj karty, stále je však o čo hrať a nič nie je stratené. Ako som už ale na začiatku spomínal, hosťujúci tréner má na lavičke len tri možné ekvivalenty do poľa, čo ho môže vyjsť draho.

67
    Po takmer dvojminútovej pauze môžeme pokračovať, pri lopte MŠK.

68
    Hráč hostí teraz poťahal protihráča za dres, domáci budú zahrávať voľný kop.

69
    Zakončenie od domáceho futbalistu smerovalo mimo bránu.

70
    Domáci sa snažili založiť akciu stredom ihriska, ale to im nevyšlo podľa predstáv a o loptu prišli.

71
    Dvadsať minút do konca. Hra sa stabilizovala, oba tímy útočia vo vyrovnanejšom pomere.

72
    Sledovali sme nepresnú rozohrávku mužstva hostí, po ktorom bude nasledovať odkop od svätyne domáceho brankára.

73
    Digaňa bude rozohrávať z malého vápna opäť, Žilinčania príliš ľahko zahadzujú svoje šance na opätovné vyrovnanie.

74
    Toto už je asi definitíva, tretí klinec do rakvy hostí je priveľa. Menej ako dvadsať minút pred koncom vedie nováčik pohodlne o dva góly pomerom 3:1. MILADIN VUJOŠEVIĆ sa trafil aj z hry.

76
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Roland Gerebenits, prichádza Patrik Iľko.

76
    Žilina už nemá na čo čakať, musí vrhnúť všetky sily dopredu aj za cenu prípadného štvrtého gólu vo vlastnej sieti.

78
    To sa jej ale nedarí, defenzíva Dubnice je po inkasovanom góle z prvého polčasu stopercentná. Sekundy plynú pre hostí naozaj rýchlo.

79
    Domáci teraz nesúhlasia s výrokom rozhodcu, no píska sa proti ich bráne.

79
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Dalibor Pleva, prichádza Matej Vaculík.

80
    Ďalšie previnenie domáceho hráča, hlavný arbiter túto situáciu videl jasne.

81
    Štatistiky na konci 80. minúty:

Strely na bránu – 9:4.
    Strely mimo bránu – 4:8.
    Fauly – 19:13.

82
    Musel by sa stať zázrak, aby šošoni aspoň vyrovnali. Hrá sa ďaleko od Digaňu, dokonca ešte hrozí, že Dubnica zveľadí svoj náskok.

83
    Domáci zaútočili po krídle. Bol z toho len zblokovaný center, po ktorom nasleduje rohový kop.

84
    Roh sa im príliš nevydaril, gólman hosťujúceho celku vykopáva od vlastnej brány.

85
    Striedanie v tíme FK Dubnica: z ihriska odchádza Miladin Vujošević, prichádza Roman Častulín.

85
    Akcia Dubnice po pravej strane nebola úspešná. Volešák bude odkopávať od svojej svätyne, možno aj predposlednýkrát.

86
    Tak napokon si rozohrávku zopakuje ešte viackrát, domáci s pokojom na kopačkách útočia, čo znamená, že Žilina dnes domov odíde bez získaného bodu.

86
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Matúš Rusnák, prichádza Samuel Suľa.

88
    Volešák ťahá loptu zo siete po štvrtý raz, druhýkrát po rane MATEJA JAKÚBEKA. Hostia sa v závere nedokázali ani poriadne brániť. Cestou pod Dubeň si so sebou zoberú štyri inkasované góly.

89
    Niekedy vám body nezabezpečí ani vyššie držanie lopty. Duel sa už iba dohráva, nadstavovať viac ako minútu bude zbytočné.

90
    Napokon sa nadstavujú dve minúty.

90+1
    Hostia ešte s jedným voľným kopom na hranici deliacej čiary.

90+2
    Lopta je ale ďaleko od oboch strán, duel sa dohráva v strede poľa.

90+3

Štatistiky na konci stretnutia:

Strely na bránu – 10:4.
    Strely mimo bránu – 5:8.
    Rohové kopy – 4:6.
    Fauly – 20:14.

Prvý polčas bol vyrovnaný, v tom druhom začali lepšie Žilinčania, ktorým ale došla „šťava“ na konci úvodnej hodiny hry. Po nej hostia inkasovali, Dubnica už náskok nepustila, dokonca ho zveľadila a porazila rezervu MŠK rozdielom triedy 4:1. Dvomi zásahmi sa dnes presadili zhodne Vujošević i Jakúbek, za Žilinu reagoval len Lochoshvili. (16:49:29)

Viktor Kalinács

Branky: 28. Vujošević (pen.), 62. Jakúbek, 74. Vujošević, 88. Jakúbek – 34. Lochoshvili

Karty:   45. Václav (DUB), 63. Pleva (DUB) – 17. Gamboš (ZIN), 36. Kurminowski (ZIN)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 5:8. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 20:14.

Rozhodčí: Kristián Micheľ – Peter Mihalík, Marián Jankovič