NY Islanders – Columbus 2:0 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:2 (kon.) | Toronto – Tampa 2:6 (kon.)
Minnesota – San Jose 0:3 (kon.) | Chicago – Arizona 7:1 (kon.) | Colorado – Carolina 0:3 (kon.)
Edmonton – NY Rangers 3:2 (po pr.)
VHK ROBE Vsetín
6:2 (2:0, 2:2, 2:0) Stav série: 4:3
LHK Jestřábi Prostějov
Úterý 12.03.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

58:09
    Vsetín se bude bránit ve čtyrech proti šesti, dvouminutovým trestem za sekání potrestán Mitchell Theoret.

51:53
    Přesilová hra pro Prostějov – dvouminutovým trestem za vysokou hůl je ohodnocen Jiří Drtina.

42:37
    Přesilovka Jestřábů předčasně končí, jejím viníkem je celá lavička hostů, která poslala do hry o jednoho hráče navíc, trest odsedí Marek Račuk. Po jedenácti vteřinách odstartuje početní výhoda domácího Vsetína.

38:55
    Situace Vsetína se opět komplikuje, útočným faulem se nyní prezentoval Vít Jonák, jenž fasuje 2+2 minuty za faul loktem.

33:17
    Prostějov si zahraje přesilovou hru, dvě minuty za vyhození kotouče mimo ledovou plochu obdržel Jiří Drtina.

28:05
    Komplikace pro Vsetín – další dvouminutový trest obdržel Tomáš Frolo za faul loktem.

26:51
    Nyní se však Vsetín bude muset bránit, v obranném pásmu se proti pravidlům provinil Radek Jeřábek a fasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

20:55
    Jenže hned v úvodu druhého dějství je zde komplikace pro hosty, dvě minuty za podrážení fasuje Daniel Kolář.

17:42
    Přesilová hra pro Vsetín – dvě minuty za nedovolené bránění fasuje Zdeněk Čáp.

12:46
    Před prostějovskou brankou se strhla mela. Rozhodčí však chtějí mít zápas pod kontrolou a na trestnou lavici posílají zástupce obou týmu. Za Vsetín si půjde na dvě minuty odpočinout Březina (hrubost), za Prostějov Čáp (krosček).

06:35
    Valaši se znovu nahrnuli do útočného pásma, ovšem zcela zbytečným útočným faulem se prezentoval Březina, jenž oslabí svůj tým na dvě minuty za podrážení.

05:09
    Slováček se nyní řítil na Neužila po levém křídle a zkoušel Neužila překonat mezi betony. Se svou koncovkou neuspěl, ale vybojoval pro svůj tým přesilovou hru, neboť za záchrannou brzdu byl nucen zatáhnout Dušan Žovinec, jenž míří na trestnou lavici za sekání.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 7. Rob (Pechanec, Teper), 11. Březina (Šilhavý), 22. Jonák (Slováček), 34. Kucharczyk, 56. Kopta (Březina), 60. Šilhavý (Pechanec) – 29. Hanták (Divíšek, Račuk), 34. Račuk (Dvořáček, Žálčík)

VHK ROBE Vsetín: Gába (Šelepněv) – J. Drtina, Mikuš, Teper, Slováček (A), Jeřábek, Frolo, Hryciow – Rác, Kucharczyk (A), Theoret – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Březina, Šilhavý, Kopta – Vítek, Pitule, Karafiát.
    LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Havlík, Čáp, Žovinec, D. Kolář, Husa, P. Krejčí, Bažant – Krejčiřík, Račuk, Žálčík – Hanták, Pšenička, Dvořáček – Starý, Divíšek (A), Nouza (A) – Venkrbec (C), V. Meidl, Prokeš.

Rozhodčí: Kubičík, Wagner – Bosák, Maštalíř