Most – Pardubice 3:4 (kon.) | Rakovník – Kert Park Praha 1:11 (kon.) | Kovo Praha – Karviná 5:3 (kon.)
Ústí n/L – Hr. Králové 2:1 (kon.) | Sudoměřice – Letohrad 0:1 (po pr.) | Plzeň – Kladno 2:1 (kon.)
Elba DDM Ústí nad Labem
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
HBC Hradec Králové 1988
Sobota 16.03.2019, 14:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • CROSSDOCK Extraliga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Dobrý den, vítejte u nejvyšší hokejbalové soutěže CROSSDOCK Extraligy. Dnes proti sobě nastoupí Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Hradec Králové 1988. Utkání začíná ve 14:00 hodin, buďte s námi u toho.

Vzájemná utkání
    20.10.2018 – Hr. Králové vs. Ústí n/L – 3:2
    18.11.2017 – Hr. Králové vs. Ústí n/L – 2:3
    24.09.2017 – Ústí n/L vs. Hr. Králové – 3:2
    22.10.2016 – Hr. Králové vs. Ústí n/L – 5:4
    03.09.2016 – Ústí n/L vs. Hr. Králové – 3:2

Hradečtí se nacházejí s třiatřiceti body na pátém místě soutěže. Na nejlepší trojku jim scházejí pouze dva body, což není nic nesplnitelného. Východočeši vstoupili do jarní části jako na houpačce. První jarní utkání prohráli po prodloužení s Letohradem. O týden později dokázali porazit o jednu branku Karvinou. Těžká lekce přišla ze strany Kladna, když modrobílí si s chutí zastříleli a Hradec tak odjížděl s debaklem osmi branek a v posledním utkání si dokázal poradit s Plzní po samostatných stříleních. Jak tomu bude dnes?

Statistiky hráčů
    Nejlepší střelec: Ondřej Lux (15 G)
    Nejproduktivnější hráč: Ondřej Lux (20 KB)
    Nejlepší nahrávač: Jan Hrabica (14 A)
    Nejtrestanější hráč: Jan Hrabica (38 TM)
    Nejlepší brankář: Petr Brykner (90,93 %)

Poslední odehrané utkání
    10.03.2019 – Hr. Králové vs. Plzeň – 2:1ss
    09.03.2019 – Kladno vs. Hr. Králové – 8:1
    02.03.2019 – Karviná vs. Hr. Králové – 1:2
    23.02.2019 – Hr. Králové vs. Letohrad – 2:3pp

Ústečtí se momentálně nacházejí před branami play-off, když na svého soupeře před sebou ztrácejí pouze bod. Parádní vstup zažili Severočeši do jarní části, ale pak to šlo s nimi z kopce. První dvě utkání v jednom víkendu Ústečané zvládli, když si poradili s Kovem a Karvinou. Další mač byl na hřišti úřadujícího mistra, kde hráči z Ústí nad Labem prohráli 5:1. Spravit si mohli chuť proti Rakovníku, což se jim podařilo dokonce bez obdržené branky. Jak skvělý byl vstup do jarní části, tak poslední odehraný víkend byl černou můrou. Týmy Pardubic a Letohradu si přichystaly brankové hody, když dohromady dokázaly vstřelit osmnáct branek. Napraví Elbáci minulý víkend?

Nejlepší střelec: Lukáš Soukup (11 G)
    Nejproduktivnější hráč: Lukáš Soukup (21 KB)
    Nejlepší nahrávač: Vojtěch Červinka (13 A)
    Nejtrestanější hráč: Miloslav Kváš (45 TM)
    Nejlepší brankář: Zdeněk Banda (89,46 %)

10.03.2019 – Letohrad vs. Ústí n/L – 10:2
    09.03.2019 – Ústí n/L vs. Pardubice – 0:8
    03.03.2019 – Rakovník vs. Ústí n/L – 0:4
    02.03.2019 – Kert Park vs. Ústí n/L – 5:1
    24.02.2019 – Ústí n/L vs. Karviná – 6:2
    23.02.2019 – Ústí n/L vs. Kovo Praha – 3:0

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda (Rechtorik) – Haken, Michajličenko, Sedláček, Smolík, Švanda, Černý, Hruška – Balcar, Bím, Čejka, Červinka (A), Grus, Langthaler, Poláček (C), Růžička, Tomáš, Giesel, Magasanik

HBC Hradec Králové 1988: Biegl (Brykner) – Hrabica (C), Fanderlík, Doležal, Škoda, Šimek, Hrubý – Tesař, Mitra, Král, Šimůnek, Svoboda, Lux (A), Hudeček, Novák (A), Fišer, Ježek

Rozhodčí: Michal Záhora, Michal Kasner.

Oba celky jsou již na hrací ploše, za chvilku můžeme začít.

00:01

00:03
    Úvodní buly vyhrál ústecký celek, ale u míčku jsou hned hostující a ženou se dopředu.

00:57
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak to byla rychlost, Hradec zamkl svého protihráče v pásmu. Za brankou se zmocnil míčku Novák, vyběhl si vedle branky a poslal krásnou přirhávku na neobsazeného JAROSLAVA TESAŘA, který zakončoval do prázdné branky – 0:1! Asistence: Petr Novák.

02:08
    Sedláček rozjíždí akci modrobílích přes Tomáše, poté získal míček Červinka a domácí jsou nastěhováni v útočném pásmu. Ke střele se postupně dostal Grus i Tomáš.

02:54
    Haken po vyhrané buly svého spoluhráče zkusil střelu, ale tu mu zblokoval Tesař a bude se vhazovat po levici Biegla.

03:50
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Tak tenhle gól si brankář Biegl za rámeček nedá. PATRIK BALCAR se rozběhl a z mínusového úhlu zakončil, míček propadl mezi betony smutného brankáře – 1:1! Bez asistence.

04:44
    A Ústí mohlo jít do vedení, David Bím utekl obraně, zkusil kličku a vystřelil, poté se dostal míček opět k němu, ale na přihrávku do vyložené šance svému spoluhráči přihrát nemohl, neboť dobíhající obránce dal do přihrávky hokejku.

06:13
    Zdeněk Banda se blýskl svělými zákroky a nakonec z toho je vhazování před pásmem.

06:43
    Jakub Král se snažil najít Nováka, ale přihrávka na tohoto veterána byla příliš dlouhá a píská se zakázané uvolnění.

07:12
    Balcar krásně vyslal střelu z vrcholku pravého kruhu, Biegel měl štěstí, jelikož tyčka zvoní ještě teď.

08:03
    Haken velice důrazně zastavil útočníka u mantinelu, ale Hudeček nakonec míček získal a běžel na Bandu, ke střele se však nedostal.

09:23
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Sedláček – 2 min., hrubost).

09:45
    Hrabica zkusil vystřelit, ale střela mířila vedle tyče, míčku se zmocnil Balcar a míček vyhazuje přes všechny čáry.

10:47
    Přesilová výhoda Hradci spíše škodí, jelikož za celou dobu dokázali vystřelit pouze jednou.

11:23
    Domácí v plném počtu. Sedláček je zpět na hřišti a hraje se opět ve stejném počtu hráčů.

12:10
    Sedláček krásným zákrokem zastavil Nováka, kterému ústecký obránce vysekl míček.

12:59
    Hudeček nahrál před branku na skvěle nabíhajícího Šimka, který střelou zápěstím trefuje břevno!

14:14
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Sedláček – 2 min., sekání).

14:29
    Další přesilová hra pro Hradec a opět na trestnou lavici usedá domácí obránce Sedláček.

14:43
    Smolík krásně vystihl přihrávku a osvobozuje tak svůj celek, výhozem za brankovou čáru.

15:00

Máme za sebou první třetinu, která nepřinesla moc krásných akcí. Hned v první minutě utkání se dokázal prosadit Jaroslav Tesař. Elba DDM dokázala odpovědět o tři minuty později, když se vyrovnání ujal Patrik Balcar. Hradec disponoval dvěmi přesilovými hrami, ale tato výhoda se jim v utkání zatím vůbec nedaří.

Další třetina začne přibližně ve 14:35.

Střely v 1. třetině: 7:10

15:01

15:11
    A jde se do druhé třetiny, hosté mají výhodu minutové přesilové hry a už jsou usazeni v útočném pásmu.

15:55
    Tak teď při Bandovi stáli všichni svatí! Novák měl zcela odkrytou klec a trefil míček mimo tři tyče, hned poté se míčku zmocnil Šimůnek, který trefil boční síť.

17:32
    Langthaler vyhrál buly na Sedláčka, který vystřelil, ale trefil pouze botu Šimka.

17:44
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988 (Mitra – 2 min., napadení).

17:53
    První přesilovou hru také mají v moci domácí, zatím se v pásmu drží a kombinují.

18:18
    Elba DDM se stále drží v útočném pásmu, ale zatím se nedaří ústeckým hráčům nic vymyslet. Střela, která zaměstnala Biegla byla až na konci početní výhody z hole Červinky.

19:44
    Hosté v plném počtu. Také domácím se nepodařila využít početní výhoda. Hra je poněkud uspěchaná a nepřesná.

21:00
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988 (Novák – 2 min., napadení).

21:05
    Na přesilovky to máme vyrovnaně, tak uvidíme, jestli domácí celek dokáže využit v krátkém sledu druhou početní výhodu.

21:32
    Přesilovka v podání Elby DDM je nahrávka a hned střela, ale tento recept se zatím moc neosvědčil.

22:05
    První větší souhra a hned z toho domácí těží branku. Michajličenko nahrál před branku na Růžičku, byl obsazený, ale zadovkou nahrál do volné pozice na JIŘÍHO TOMÁŠE, který netrefil míček ideálně, ale za brankovou čáru se došoural – 2:1! Asistence: Miroslav Růžička, Petr Michajličenko.

23:42
    Mitra kombinuje s Novákem, ale jenom pouze v rohu hřiště, kde Bandu jistě neohrozí.

25:14
    Petr Michajličenko vystřelil těsně vedle levé tyče, míček se odrazil od mantinelu, kde se ho snazil dorážet Poláček, ale Biegl byl rychlejší.

25:59
    Bím se krásně uvolnil od svého protihráče, vystřelil a před brankou chtěl dorážet Čejka, ale ten byl spacifikován, ale rozhodčí tento zákrok vzali jako čistý.

26:05
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988 (Fanderlík – 2 min., zdržování hry).

26:50
    Michajličenko dostal nabito na modrou čáru, ale trefil pouze stojícího hráče před ním a ústecký forward tak musel spěchat zpět na svoji polovinu.

27:45
    Domácí se snaží zvýšit brankový náskok, ale zatím se jim přesilovka ne příliš daří.

28:05
    Hosté v plném počtu. Poláček se v bolestech dostává na střídačku, ale nevypadá to s ním dobře.

29:23
    Jakub Král prověřil Bandu, ale ten na střelu krásně viděl a míček vyrazil do rohu hřiště.

30:00

Druhá dvacetiminutovka je minulostí a v té se dokázal prosadit v přesilové hře pouze Jiří Tomáš. Hokejbal postrádá krásu, jistou příčinou této negativity je počasí, které v Ústí nad Labem není vůbec dobré.

Další třetina začne přibližně ve 15:09.

Střely ve 2. třetině: 9:4

30:01

30:32
    Ondřej Lux se zmocnil míčku a zkusil nerazantní střelu backhendem, Banda si s ledovým klidem se střelou poradil.

32:09
    Nejlepším hráčem na hřišti je spolu s Bandou také Balcar, který dělá značné potíže hradeckým hráčům.

32:50
    Čejka si zkusil parádičku s míčkem, ale Biegl zakročil správně.

33:18
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Balcar – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HBC Hradec Králové 1988 (Svoboda – 2 min., držení hole).

33:20
    Počet hráčů se nám zredukoval, na každé straně je jedno vyloučení. Hrabica rozjíždí útok svého celku z obranného pásma.

33:58
    Vojtěch Červinka nádherně našel přihrávkou Tomáše, který běžel sám na Biegla, ale moc toho nevymyslel, snažil se ochránce svatyně přelobovat, ale trefil pouze rameno.

35:18
    Oba týmy hrají v plném počtu, hra 4 na 4 dost vývoj oživila, uvidíme, jestli výkony hráčů budou gradovat.

35:56
    David Bím dostal hit, odrazil se do vrátek, které se otevřely, velice bolestivá grimasa nyní panuje v obličeji útočníka Elby DDM.

37:29
    Krásně vyhraná bule od Bíma na Smolíka, který vyslal bombu, míček orazítkoval břevno branky.

37:30
    Oba celky chtěly otočit strany ve třetí třetině, za malou chvilku budeme pokračovat.

38:07
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Čejka – 2 min., napadení).

38:10
    Komplikace pro ústeckou Elbu DDM, Čejka si musí odsedět dvě minuty za napadení. Branku Bandy se snažil ohrozit Lux, ale přestřelil, a tak vyhnal svůj tým z pásma.

39:20
    Lux, Šimůnek a Hrabica bušili do Bandy, ale ten je dnes fantastický a drží svůj tým ve vedení!

40:07
    Domácí v plném počtu. Ústí díky Bandovi přečkalo početní nevýhodu bez úhony.

41:29
    Hostům se čas na vyrovnání krátí, Svoboda rozjíždí útok z obranného pásma. Nyní se bude vhazovat před Bandou, kvůli zakáízanému uvolnění Elby DDM.

41:53
    Jiří Tomáš oběhl dva obránce a upaloval podruhé v dnešním utkáním sám na Biegla, ale ten dnes na minisouboj vede 2:0, míček útočníkovi modrobílému celku vypíchl!

42:26

42:36
    Obrovská komplikace pro Hradec, Vítek Fanderlík se proviňuje zdržováním hry, míček vyhodil mezi střídačky.

42:56
    Oddechový čas pro domácí. Družina Jaroslava Pavlíka poslouchá taktiku do závěrečných minut. Vhazovat se bude před obranným pásmem Ústí.

43:43
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Langthaler – 2 min., nedovolené bránění).

44:00
    Poslední minuta třetí třetiny a Hradec bude mít v poslední minutě třicet vteřin přesilové hry.

44:09
    Hostující hráči v šesti hráčích!

44:26

44:49
    Josef Šimůnek se velice rozčiluje, jelikož podle něho byla branka, ale rozhodčí stál velice dobře a vše s přehledem viděl. Dnes vítězí Elba DDM.

Máme tu konec dnešního utkání, ve kterém vítězí Elba DDM Ústí nad Labem, já Vám děkuji za pozornost a přeji hezký víkend, zase někdy na počtenou. (15:39:32)

Jiří Cícha

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 4. Balcar, 23. Tomáš (Růžička, Michajličenko) – 1. Tesař (Novák)

Rozhodčí: Michal Záhora, Michal Kasner