Sparta – Vítkovice 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Chodov 4:2 (kon.)
Předvýběr.CZ Florbal MB
4:2 (2:1, 1:1, 1:0) Stav série: 2:0
FAT PIPE Florbal Chodov
Neděle 24.03.2019, 20:15 • MSH Mladá Boleslav • Play-off Livesport Superligy florbalu • Semifinále

Mladá Boleslav si připisuje patnácté vítězství v řadě za sebou v rámci play off a ujímá se vedení v sérii 2:0!

Třetí třetina nám přinesla boj Chodova, který se pokoušel o vyrovnání, nakonec Mladá Boleslav rozhodla gólem do prázdné branky. Chodov zatím žehrá nad tím, že mnoho jejich střel bylo blokovaných nebo skončily mimo branku Bauera. To musí do následujících zápasů rozhodně zlepšit, jestli chtějí zvrátit stav v sérii. (22:14:50)

Střely na branku v zápase: 20:18!

Nejlepší hráči utkání
    Aleš Höffer za domácí celek a Martin Řezáč pak za tým Chodov.

59:36
    Chodov u míčku a dostává se do závěrečného tlaku. Krbec a jeho rána, kterou řeší Bauer. Navíc Mikeš stál v brankovišti.

59:24
    Boleslav nyní drží míček za brankou soupeře a šetří cenný čas.
    59:01 Jiří CURNEY - 4:2

59:01
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Stejně jako v prvním zápase, tak i nyní rozhoduje zápas JIŘÍ CURNEY trefou do prázdné branky. Hodně na této brance se podílel Tomáš Chroust, který vybojoval míček a Curney už neměl problémy dostat míček do sítě. Asistence: Tomáš Chroust.

58:40
    Technologové aktivně napadají a nepouští svého soka ke své brance.

58:24
    Barák na střídačce a hosté jdou do šesti!

58:12
    Oddechový čas pro hosty.

58:01
    Chodovu se nedaří dostat před branku Technologů, kteří se nyní prezentovali dobrým napadáním.

57:04
    Pluhař se dostal do brejku, ale neuspěl. Následoval rychlý protiútok Chodova, který byl také zastaven. Nyní jsme mohli vidět rychlou hru na jednu a druhou stranu. Zápas se nám dostává k vrcholu!

56:51
    Dělovka ze strany Pražana a od Vávry se míček odrazil za mantinel.

56:13
    Curney a Barák opět úspěšný. Chodov získává míček a ihned se snaží dostat před branku Bauera!

55:34
    Další protiútok domácích, který končí střelou mimo. Tokoš se k dorážce nedostal, obránci Chodova si jej dokázali pohlídat.

54:17
    Natov zastavil přihrávku Chodova a rychle se vydal do protiútoku. Jeho zakončení jde nad branku!

53:18
    Chodov bude nucen vysunout své napadání a to bude ideální pro útočníky domácích.

52:43
    Domácí v poklidu kombinují na vlastní polovině a již se budou snažit hrát na jistotu, neboť kvapem se blíží závěr zápasu.

51:25
    Novák a jeho střela, kterou Barák vytěsnil svou levou rukou mimo branku.

50:49
    Po krátké komerční pauze se pokračuje a čeká nás hodně zajímavých posledních deset minut zápasu. Mladá Boleslav drží těsné vedení.

49:47
    Velká chyba v rozehrávce a Ondrušek v šanci. I jeho další střela končí mimo branku. Tom Ondrušek dnes nemá správně seřízené mířidla, neboť to už je několikátá jeho střela, která míří notně mimo branku!

48:48
    Vávra z dálky a Bauer vyrazil míček k pravému mantinelu.

48:16
    Zakonov promáchl míček a nabídl rychlý protiútok Chodovu. Ten jej nevyužil ideálně.

48:00
    Curney faulován Doubekem a to zvedlo vlnu emocí mezi oběma střídačkami.

46:49
    Přečíslení tři na jednoho. Tadeáš Chroust poslal míček do náběhu na Curneyeho a ten bekhendem zakončoval k pravé tyčce, kterou minul o kousek!

46:18
    Filip Zakonov a i jeho střela byla úspěšně blokována. Chodovu se velmi dobře daří blokovat zakončení Technologů.

46:08
    Aktivní hra domácích a vynutili si faul a budou rozehrávat z pravé strany.

44:45
    Mladá Boleslav pokračuje ve své aktivní hře a Chodovu nezbývá než jen stále napadat svého soupeře.

44:07
    Curney z levé strany, který si zpracoval přihrávku od Natova. Barák se stihl přemístit ke své tyčce a vyrazil střelu.

42:46
    Tadeáš Chroust se ujal na středu palubovky míčku a opět úspěšný blok ze strany Chodova. Ve druhé třetině bylo celkově více blokovaných střel, než střel na branku.

42:21
    Petr Pražák získal míček na polovině a střílí nad branku soupeře.

41:35
    Marek Matejčík to zkoušel z forhendu, ale na Bauera si nepřišel!

40:58
    Chodov začal začátek třetí části hodně pasivně a vyčkává před svou brankou a přihlíží kombinaci soupeře.

40:01

Mladá Boleslav měla druhou třetinu pod kontrolou, i když se Chodovu podařilo rychle vyrovnat, tak Pluhař poslední brankou poslal svůj celek zpět do vedení. Mladá Boleslav pak hrála dvě přesilové hry, ve kterých se dostala do šancí, které však obrana Chodova zvládla s vypětím všech sil vyřešit. Jednou je zachránila i branková konstrukce, kterou nastřelil Natov. Rozhodně nás čeká zajímavá závěrečná část.

40:00

39:31
    Pražanovi utíká míček a musí pro něj až ke své brance a to bude nejspíše vše ze druhé třetiny.

38:57
    Chodov u míčku a snaží se na chvíli otupit tlak ze strany domácího celku.

38:06
    Hosté v plném počtu. Chodov zvládá i tohle oslabení, kdy zblokoval hodně střeleckých pokusů soupeře a ocitl se pod velkým tlakem.

37:30
    Technologové v dalších střeleckých pokusech, které úspěšně blokuje obrana Chodova.

37:05
    Pražák zaklekl a srazil přihrávku na levou stranu. Následně se domácím opět daří v souboji vybojovat míček zpět pod svou branku.

36:20
    Mladá Boleslav měla volný úder a Barák zasahuje proti střele Tomašíka.

36:06
    Chodov jde opět do oslabení a je to již jejich páté vyloučení v dnešním zápase, což je již dost vysoké číslo.

36:06
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Martin Pražan – 2 min., Nedovolené vrážení).

35:32
    Mladá Boleslav stále řídí tempo hry, na další jejich šance však čekáme.

34:11
    Technologům daná přesilovka hodně pomohla a od té doby se jim daří držet svého soka před jeho brankou, který se ocitá pod menším tlakem.

32:51
    Hosté v plném počtu. Po ubráněném oslabení se dostal ke střele ještě Natov a nyní Chodov zachránila tyč!

32:36
    Curney na Chrousta a ten podruhé v této přesilovce minul míček a nedokázal vystřelit.

32:12
    Mladá Boleslav neúnavně stále kombinuje a hledá další prostor ke střele.

31:40
    Curney vystřelil a Barák společně se Švajným zabránili míčku, aby se dostal do sítě!

31:10
    Šance pro domácí, kteří mohou odskočit do výraznějšího vedení!

30:51
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Ondřej Vošta – 2 min., Bránění ve hře).

30:00
    Pazdera mluví o tom, že je důležité, že jeho celek dokáže vždy odpovědět na vyrovnávací branku Chodova. Vzápětí dodal, že výkon není dobrý od obou týmů a rozhodnou maličkosti, kdy bude důležité, aby jeho celek zjednodušil hru.

29:52
    Kombinace domácích, která se snaží odskočit do dvou brankového vedení. Blíží se nám polovina hrací doby a to bude prostor pro krátkou komerční přestávku, ve které hru zhodnotí domácí trenér.

29:04
    Mladá Boleslav dokázala jako jediný tým v základní části vstřelit přes dvě stě branek!

28:06
    Přečíslení se rýsovalo i na straně Chodova, ale v rozhodující fází utekl hráči míček z čepele.

27:19
    Přečíslení...Curney a ten poslal míček na Natova, se kterým se dokázal vrátit jeden z obránců Chodova a zabránil potenciální velké šanci.

26:59
    Natov nic nevymýšlel a ihned zkusil poslat míček na branku Baráka, ten si věděl rady.

26:30
    Tomáš Novák nyní blokoval zakončení Ondruška a možná ani sám neví, jak dokázal míček odrazit. Nicméně Bauer už byl překonaný a jen díky Novákovi není opět vyrovnáno.
    25:15 Josef PLUHAŘ - 3:2

25:15
    Mladá Boleslav opět odskakuje ve skóre. Laxnost obrany nyní přináší další branku domácích, o kterou se postaral JOSEF PLUHAŘ, který vystřelil od mantinelu. Asistence: Jan Řehoř.

25:04
    Řezáč hrál nedovoleně a nyní to bylo opět na hranici vyloučení na dvě minuty. Zatím se nevylučuje.

24:00
    Souhra Curney a Natov zahrozila před Barákem. Natov poslal přihrávku zpoza branky a Curney zakončuje. Barák připraven!

23:08
    Ondrušek poslal křižnou přihrávku na Pražana a ten trefuje jen boční síť. Následně se Bauer natáhl pro míček a chytá jej do rukou.

22:50
    Pražan byl nyní hodně důrazný a složil svého soupeře na palubovku. Zatím se to obchází bez dvou minutového vyloučení a následuje rozehrávka domácího celku.
    22:20 Martin ŘEZÁČ - 2:2

22:20
    Chodov právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MARTIN ŘEZÁČ, který se ocitl sám na středu a ten z větší dálky umístil míček do levého horního rohu branky. Asistence: Mikuláš Krbec.

21:33
    Marek Matejčík dobře viděl Voštu, ale ten nezakončil přesně a Bauer bez problémů pokryl jeho zakončení.

20:48
    Chodov začal druhou třetinu útočnou kombinací, po které nedokázal ohrozit Bauera v brance.

20:01

První třetina nám přinesla svižné tempo. Viděli jsme také dost vyloučení a delší pasáž hry, kdy se hrálo v nerovnoměrném počtu hráčů na palubovce. Mladá Boleslav dokázala dát hned své dvě branky z přesilových her a po první třetině vede jedno brankovým rozdílem.

20:00

19:16
    Tadeáš Chroust ihned po zisku zamířil míček naslepo před branku Chodova, ale z této rychlé útočné akce nic pro Mladou Boleslav nebude.

18:16
    Úplně volný Natov, který nyní selhal ve svém zakončení. Na druhé straně samostatný únik a Bauer předvedl jistý zákrok! Přečíslení přineslo nešťastné podklouznutí Höffera.

17:31
    Zakonovo a jeho střela, kterou blokuje jeden z obránců Chodova. Nyní se hra přesouvala nahoru a dolů.

17:02
    Pražanovi se podařilo dostat k míčku, ale byl zdvojený a ztrácí míček pod svou kontrolou.

16:41
    Mladá Boleslav i nadále trpělivě drží míček a momentálně nikam nespěchá.

16:00
    Čtyři minuty do konce první třetiny a Mladá Boleslav je nyní více aktivní a snaží se o další zteč branky Baráka.

14:37
    Curney už chtěl střílet, ale na poslední chvíli oslovil svou luxusní přihrávkou Bínu a Barák předvedl důležitý zákrok.

14:06
    Gruber vzápětí v další střelecké možnosti, ale tentokrát už Barák byl připraven.

13:51
    Pluhař před brankou našel volného Grubera a Barák nebyl zrovna v ideální brankářské pozici. Domácí nevyužili tuhle situaci.

13:23
    Po delší době se opět v plném počtu hráčů na obou stranách a oba celky se snaží uklidnit svou hru.

12:48
    Natov ihned po přihrávce vystřelil z první, ale o kousek minul pravou tyčku branky Chodova!

12:27
    Mladá Boleslav pokračuje v klasické přesilovce, tj. pět na čtyři a ještě necelou minutu bude Řezáč pykat na trestné lavici.
    11:18 Milan TOMAŠÍK - 2:1

11:18
    Mladá Boleslav velmi rychle využívá svou přesilovku čtyři na tři. Autorem branky je MILAN TOMAŠÍK, který se přesně trefil k pravé tyči a může slavit svou premiérovou branku v play off. Asistence: Petr Krzyžanek.

11:06
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Martin Řezáč – 2 min., Sekání).

10:39
    Trenér Chodova, Podhráský, v krátké komerční pauze hodnotil úvodních deset minut a zatím je spokojený s hrou svého celku, který se po inkasované brance herně zvedl a díky tomu dokázal vyrovnat.

10:39
    Nyní se již hraje ve čtyřech na obou stranách. Mladá Boleslav bude rozehrávat před brankou Chodova.

10:12
    Petr Krzyžanek vybojoval míček a z levé strany ohrozil v oslabení Bartáka v brance. Na druhé straně uspěchal střelu Ondrušek a opět minul prostor mezi třemi tyčemi.

09:54
    Sýkora rychle na Ondruška a ten z první vystřelil. Míček letí hodně vysoko nad branku.

09:43
    Chodov bude na krátkou chvíli hrát čtyři na tři, což je velká šance pro hostující celek.

09:43
    Vyloučení v týmu Technology Florbal MB (Martin Tokoš – 2 min., Hrubost).
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Ondřej Mikeš – 2 min., Hrubost).

09:22
    Curney nyní dokázal soubojem ušetřit čas za brankou Chodova.

09:09
    Nepřesná finální akce a Mladá Boleslav vyhazuje míček za polovinu palubovky.

08:47
    Chodov začal trpělivou kombinací a čekáme na nějaké zakončení.

08:24
    Vyloučení v týmu Technology Florbal MB (Jan Řehoř – 2 min., nadzvedání hokejky).

08:12
    Mladá Boleslav rozehrávala z rohu palubovky, ale nakonec se nedostala do zakončení.

06:50
    Sýkora nyní kombinoval s Ondruškem, který se rozhodl ještě pro přihrávku, ale možná už měl zkusit zakončit.

06:30
    Úvod zápasu se nese ve svižném tempu. Po útoku domácích se opět do kombinace dostává Chodov.
    05:40 Marek ŠVAJNÝ - 1:1

05:40
    Nakonec je tu vyrovnávací branka. Matejčík přihrál na levou stranu, MAREK ŠVAJNÝ si počkal na odraz míčku od mantinelu a bez přípravy z první vyslal střelu, která končí v pravém rohu branky. Pro Švajného je to čtvrtý zásah v probíhajícím play off. Asistence: Marek Matejčík.

05:33
    Pražák si nabíhal před branku, ale míček se k němu nedostal a jen proletěl skrze brankoviště.

04:56
    Marek Matejčík se dvakrát dostal do zakončení z pravé strany. Následovala ještě střela Pražáka, ale Bauer vše pokryl.

04:46
    Chodov nyní kombinuje a přihrává si na polovině hrací plochy.

03:35
    Rychlý útok, kdy Krbec posunul míček na nabíhajícího Maxe, ale Bauer dokázal rychle zasáhnout a nedovolil Maxovi lépe zakončit.

02:30
    Rychlé přečíslení Technologů, kdy zaútočili ve třech hráčích proti dvěma. Po zakončení zazvonila horní tyčka branky Chodova.

02:09
    Brankář domácích si poprvé sáhnul na míček a rychle rozehrává na své spoluhráče.
    01:24 Tadeáš CHROUST - 1:0

01:24
    Technologové rychle využívají přesilovku, kdy se po rychlé kombinaci na jeden dotek, prosazuje před brankou TADEÁŠ CHROUST, pro kterého je to třetí branka v letošním play off. Asistence: Jiří Curney.

00:56
    Ještě neuběhla ani minuta a je tu první vyloučení. Na trestnou míří kapitán Chodova, Tomáš Sýkora, který se provinil sekáním.

00:38
    Technologové začali kombinací s míčkem na vlastní polovině.

00:01

vs.

První zápas v sérii

První zápas zvládla Mladá Boleslav poměrem 6:3. Avšak jejich první vítězství v této sérii se nerodilo lehce. Chodov po celé dvě třetiny byl vyrovnaným soupeřem a misky vah se začaly překlápět na stranu domácího celku ve třetí třetině.
    První třetina byla vyrovnaná, Mladá Boleslav ji zvládla vyhrát poměrem 2:1. Prostřední část byla taktéž ve znamení vyrovnané hry, avšak Mladá Boleslav přece jen začala být lepší ke konci dané třetiny a před třetí částí vedla 5:3. Ve třetí třetině jsme se nemohli dočkat další změny ve skóre. Chodov se snažil o kontaktní branku, ale domácí tým bezpečně bránil své dvou brankové vedení. Zápas domácí rozhodli trefou do prázdné branky v závěru zápasu.

I ve druhém zápase je Mladá Boleslav pasována do role favorita, avšak Chodov není zcela určitě bez šancí. Stačí mu jediné – ubránit údernou dvojici Jan Natov a Jiří Curney, kteří svými výkony jednoznačně táhnou celý tým!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 2. Tadeáš Chroust (Curney), 12. Tomašík (Krzyžanek), 26. Pluhař (Řehoř), 60. Curney (Tomáš Chroust) – 6. Švajný (Matejčík), 23. Řezáč (Krbec)

Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Musil) – Novák, Řehoř, Höffer, Zakonov, Krzyžanek – Novotný, Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust – Bína, Tokoš, Pluhař – Gruber, Curney, Tomašík – Natov.
    FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Pražan, Maxa, Kašovský, T. Vávra, Sýkora, Švajný, Podhráský, Doubek – Mikeš, Koutný, Vošta – Pražák, Ondrušek, Řezáč – Koutný, Matejčík, Krbec.

Rozhodčí: Jakub Furmánek a Vlastimil Šolc