Turecko – Moldavsko 4:0 (kon.) | Kosovo – Bulharsko 1:1 (kon.) | Černá Hora – Anglie 1:5 (kon.)
Lucembursko – Ukrajina 1:2 (kon.) | Portugalsko – Srbsko 1:1 (kon.) | Andorra – Albánie 0:3 (kon.)
Francie – Island 4:0 (kon.)
Portugalsko
1:1 (1:1)
Srbsko
Pondělí 25.03.2019, 20:45Kvalifikace ME • Skupina B

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 11:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:15.

Zákroky brankáře Marko Dmitrović: 4 (22:52:14)

Zákroky brankáře Rui Patrício: 2.

Srbsko se v dalším zápase představí proti Ukrajině (7. června), Portugalsko pak sehraje své třetí utkání, shodou okolností, ihned proti Srbsku na jeho hřišti (7. září).

Srbové si tedy připisují z prvního kvalifikačního duelu bod do tabulky. Portugalsko naopak i ve svém druhém kvalifikačním vystoupení bere jen bod za remízu a nyní má na svém kontě dva body. Vzhledem k tomu, že Ukrajina dokázala v souběžně hraném zápase porazit Lucembursko 2:1, tak se dostává na první místo ve skupině B. Lucembursko je aktuálně na druhé příčce a Portugalci okupují třetí nepostupovou pozici.

Portugalci si určitě přáli lepší vstup do kvalifikace, ale dnes mohou být určitě rádi za remízu, neboť Srbsko bylo vyrovnaným soupeřem. Zvláště v prvním poločase mělo dostatek šancí a mohlo klidně vést 0:2. Navíc Portugalsko se muselo obejít od 30. minuty bez Ronalda, který se zranil.

Portugalsko už nedokázalo ve druhém poločase skórovat, ač k tomu měli hodně šancí. Srbsko se už tolik nedostávalo do útoků a poctivě si ubránilo cennou remízu! Nutno říci, že měli několikrát velké štěstí, ale na druhou stranu, Portugalsko může žehrat na tom, že dost svých šancí nedokázalo dotáhnout do konce a mělo problémy ve finálním řešení svých situací.

90+6

90+5
    Po dalším rohu se v šanci ocitl Pepe, který ale nezamířil nejlépe. Srbsko má štěstí i v samotné koncovce zápasu.

90+4
    Křižná přihrávka a tohle se musí dávat, dva hráči nedokázali v běhu doklepnout míč do branky!

90+4
    ...centr na přední tyči byl odražen, ale hráči v červených dresech udrželi míč před brankou soupeře.

90+3
    Rohový kop pro domácí celek...

90+3
    Guedes šikovnou přihrávkou hledal nabíhajícího spoluhráče na pravé straně pokutového území, ale obrana zavřela daný prostor a eliminuje tohle nebezpečí.

90+2
    Srbsko svým odkopem od branky jen odevzdalo míč soupeři a ten se rychle vydává zpět před jejich branku.

90+1
    K tomu mají domácí ještě celách pět minut. A nyní pěkná rána, která jde jen kousek mimo levou horní tyčku!

90
    Portugalci kombinují na polovině soupeře a snaží se o vstřelení branky a zajištění si tří bodů do tabulky.