Brno – Kladno 0:3 (kon.) | Odolena Voda – Liberec 2:3 (kon.)
25 25 22 16 7
VK Dukla Liberec
3
22 20 25 25 15
Čtvrtek 28.03.2019, 20:15 • Sportovní hala, Odolena Voda • Uniqa extraliga mužů • Čtvrtfinále

Na třetí pokus v letošní sezoně už Liberec na palubovce Odoleny Vody uspěl! Po výsledku 3:1 na zápasy postupuje do semifinále!

Dva a půl setu se Liberec trápil, v prvním setu nezvládli Severočeši koncovku, ve druhém se do ní ani nedostali. Odolena Voda vedla ještě ve třetím setu 16:12, ale poté přišla série Libora Leikepa na servisu, Liberec se až zázračně zvedl a dovedl třetí dějství do vítězného konce. Od čtvrtého setu už byl na palubovce pouze jeden tým, Liberec se začal prosazovat v útoku, tlačil servisem a v tiebreaku dominoval. Liberec si zahraje o medaile, pro Odolenu Vodu sezona končí ve čtvrtfinále! (22:31:50)

Konec zápasu

7:15
    Dukla Liberec si znovu po roce zahraje semifinále! Libor Leikep zatlačil servisem Vachouška, poté znovu smečař Odoleny Vody zariskoval v útoku, ale trefil pouze liberecký blok.

7:14
    Sedm postupových mečbolů pro Liberec! Po servisu Leikepa smečoval pouze do autu Kevin Gear.

7:13
    A hosté už mají vítězství na dosah. Holčík nahrával do hlavního kůlu k Vachouškovi, který ale bod nedal. To na druhé straně uspěl na první pokud Štokr.

7:12
    Ale Liberec míří za postupem do semifinále! Správka nahradil Pietruczuka na přihrávce, ale hrát nemusel, Walsh servíroval do autu.

7:11
    Domácí korigují stav páté sady. Po servisu Pietruczuka bodoval z hlavního kůlu Vachoušek.

6:11
    Dukla se opět odpoutává od soupeře. Pietruczuk předvedl povedený servis, poté smečoval Martin Hladík pouze do bloku Liberce.

6:10
    Také Liberec se po oddechovém čase zvedá. Již desátý bod pro Severočechy zajistil chybným servisem Mikula.

6:9
    Oddechový čas pro hosty.

6:9
    A třetí bod v řadě pro domácí celek. Mikula zariskoval na podání, přitlačil Kopáčka a poté smečoval do bloku Štokr.

5:9
    Odolena Voda se ještě nadechuje k obratu. Na středu sítě byl zablokován Leikep.

4:9
    Odolena Voda se přece jen dostává k bodu. Srb poslal podání daleko do autu.

3:9
    Liberec pokračuje v náporu. Servis Jiřího Srba skončil u střídajícího Vachouška. Russell ale poté smečoval do bloku Leikepa.

3:8
    Při změně stran vede Liberec už o pět bodů! I další Srbův servis byl pořádně nebezpečný. Přímý bod pro hosty.

3:7
    A právě Jiří Srb se postavil na podání. Navíc bodový blok si připisuje dvojice Leikep – Štokr.

3:6
    Ale Liberec je viditelně na koni. Srb skvěle vymetl blok domácího celku z druhého doteku.