NY Rangers – St. Louis 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Nashville 1:3 (kon.) | Detroit – New Jersey 4:0 (kon.)
Colorado – Arizona 3:2 (1:0 po s.n.) | Calgary – Anaheim 6:1 (kon.) | Vegas – Minnesota 2:3 (kon.)
Boston – Florida 1:4 (kon.) | Carolina – Philadelphia 5:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Colorado Avalanche
3:2 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Arizona Coyotes
Sobota 30.03.2019, 02:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Duel mezi Coloradem a Arizonou bude přímým soubojem o postup do play off. Oba týmy dělí v tabulce Západní konference pouhé dva body a jsou na hraně postupu a nepostupu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Oba celky ve svých posledních zápasech zvítězily, ale nachází se v trochu odlišných formách. Arizona výhrou nad Chicagem přerušila šňůru pěti porážek v řadě, zatímco Colorado se vrátilo na vítěznou vlnu a vyhrálo posledních 5 zápasů ze 6.

V tabulce je na tom o dva body lépe osmé Colorado. Oba týmy mají odehraných 77 zápasů a výhra v dnešním střetnutí by pro Avalanche znamenala významný krok za postupem do vyřazovací části ligy.

Ve dvou vzájemných zápasech si oba týmy připsaly po jedné výhře. Přitom oba duely se hrály na ledě Arizony.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

11:41
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., podrážení).

13:27
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Richard Pánik – 2 min., podrážení).

14:36
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., podrážení).

19:40
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., držení).

20:50
    Oesterle zpoza kruhů vyslal tvrdou střelu, která ale pouze prolétla na zadní mantinel.

21:19
    Domácí dostali puk mimo své pásmo a Nieto vyhodil až ke Kuemperovi, který byl navíc přinucen přerušit hru.

21:40

21:46
    Goligoski se střelecky před Zadorova neprosadil a puk až ke Grubauerovi nedostal.

22:53
    Arizona se dostala znovu do útoku. Archibald z levého kruhu nechal vyniknout Grubauera, který přerušuje hru.

23:10
    O další přerušení hry se postaral na druhé straně brankář Kuemper.

23:20
    Už se hostující Richardson řítil do úniku, ale podle rozhodčího zpracoval vysokou holí! Takže je jeho útok zastaven hvizdem.

23:50
    Další přerušení, tentokrát kvůli zakázanému uvolnění Arizony.

24:19
    Kuemper likviduje střelu Comphera z mezikruží a přerušuje hru.

24:28
    Hra se teď hodně kouskuje. Další zakázané uvolnění Arizony.

24:57
    Nepřesná přihrávka Coyotes skrz střední pásmo přináší další zakázané uvolnění týmu.

25:43
    Goligoski zkusil štěstí od modré čáry, ale na Grubauera nevyzrál. Domácí brankář letící puk krotí na betonech a ukrývá pod lapačku.

25:49
    Z ostrého úhlu napálil útočník Arizony vnější tyč.

26:20
    Zadorov svou ránou od modré čáry nechal vyniknout Kuemperovu lapačku. Komerční přestávka.

26:45
    MacKinnon šikovně zavezl puk zpět do útoku, ale dostal se jen na zadní mantinel, kde o kotouč přišel.

27:40
    Hraje se jedna z mála delších herních pasáží druhé třetiny. Hjalmarsson byl od modré zablokován Landeskogem.

28:20
    Oba týmy se snaží vycházet ze zabezpečené obrany. Dnes se hraje o velmi důležité body a tomu odpovídá i taktika obou týmů.

28:32
    Rychlý průnik Soderberga, jeho zakončení z mezikruží končí těsně vedle.

29:20
    Stále se hraje. Oba celky se střídají ve vedení puku.

29:55
    Colorado bojuje o puk za brankou Arizony. Jen velmi těžce se dostává do kombinace před brankovištěm.

30:27
    Do útoku vyrazila Arizona. Goligoski od modré provětral beton Grubauera.

30:41
    Brankář domácích drží puk po střele Stepana od modré ve své moci a přerušuje hru. Před brankovištěm se strhla krátká strkanice. Komerční pauza.

31:16
    MacKinnon dostal přihrávku na útočnou modrou čáru za obranu Arizonu. Jeho nájezd na brankáře však dokázal Kuemper lapačkou vytěsnit na zadní mantinel! Šťastný, ale zároveň skvělý zákrok brankáře Arizony!

32:20
    Postavení mimo hru zastavilo útok hostů.

32:37
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Alex Galchenyuk – 2 min., faul loktem).

32:40
    Coyotes vyhráli buly a rychle vyhazují puk.

33:05
    Další vyhození Arizony.

33:37
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Neprůstřelnost brankáře Kuempera je u konce! NATHAN MACKINNON využil přesilovou hru, když si najel na levou stranu brankoviště a přihrávku Landeskoga z opačné strany zpoza klece usměrnil za záda arizonského gólmana. Asistence: Gabriel Landeskog, Alexander Kerfoot.
    33:37 Nathan MACKINNON - 1:0

34:55
    K puku se dostávají hosté, kteří museli zamířit až za svou branku a vymýšlí nový útočný výpad, kterým by mohli ohrozit Grubauera.

35:50
    Zakázané uvolnění Colorada.

36:34
    Grubauer betonem srazil Pánikovu střelu z levého kruhu na zadní mantinel.

36:59
    Obrovský tlak Arizony! Grubauer natřikrát dostává kotouč na zadní mantinel a drží prozatím čisté kontro.

37:20
    Bude se vylučovat na straně Arizony. Colorado má výhodu.

37:32
    Komerční přestávka.

37:32
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Nick Cousins – 2 min., podrážení).

37:39
    Arizona začíná oslabení vyhozením puku přes všechny čáry.

38:20
    Domácí kombinují v útoku a hledají dobrou střeleckou pozici.

38:44
    Kuemper zastavil odražený puk pod lapačkou a přerušil hru.

39:12
    Colorado stále drží útočné pásmo, i po dalším vhazování, a vytváří velký tlak na Arizonu.

39:26
    Zatímco rozhodčí signalizoval další vyloučení na straně Arizony, k puku se mezi kruhy dostal DERICK BRASSARD, jemuž se zakončením k levé tyči prostřelit Kuempera. Brassard navíc využil přesilovku při vyloučení Cousinse, Colorado tak čeká další početní převaha. Asistence: Colin Wilson, Carl Soderberg.
    39:26 Derick BRASSARD - 2:0

39:26
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Richard Pánik – 2 min., hákování).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Coloradu se podařilo ve druhé třetině využit dvě přesilovky a udělat významný krok za vítězství v důležitém utkání s Arizonou, s níž zápolí o pozici druhé divoké karty v Západní konferenci.

Další třetina začne přibližně v 04:00.

40:01

40:41
    Grabner vyrazil v oslabení do útoku, ale Grubauera zakončením z levého kruhu nepřekonal. Vybojoval alespoň vhazování v útoku.

41:03
    Avalanche sice pronikli přes střední pásmo, ale v obranné třetině Arizony o puk přichází.

41:26

41:29
    Další útok Arizony byl založen ještě v oslabení. Richardson se prokličkoval až do levého kruhu, ale Grubauer jeho střelu betonem vyrazil. Dorážku poté poslal útočník Arizony do boční síťky.

41:45
    Ránu Fischera od modré už Grubauer raději drží ve své moci a přerušuje hru.

42:29
    Menší trable Kuempera, jenž ale dvě střely Colorada ustál.

43:08
    Průnik domácích si vzal na bedra Andrighetto. Zdálo se ale, že mezi kruhy byl faulován a o šanci přišel. Rozhodčí ale nevylučuje.

43:13
    Sražený puk končí v ochranné síti za Kuemperem.

44:14
    Pěkný útok Arizony se zpětnou přihrávkou k modré čáře chtěl využít Goligoski. Jeho dělovku Grubauer dokázal vyrazit.

44:25
    Ještě jedna střela Arizony, od levého mantinelu ale Stepan míjí branku soupeře.

45:15
    Hraje se delší úsek bez přerušení, při němž se oba celky nahání po celé délce kluziště.

46:07
    Grubauer zastavil střelu Hinostrozy od modré čáry a přerušil hru. Komerční přestávka.

47:09
    Útok hostujícího týmu vytěsnil Grubauer svým betonem. Měl zároveň velké štěstí, že se Arizona nedostala k dorážce. Puk se dostal až do neutrální zóny a hosté, ve snaze o rychlý návrat, skončili v postavení mimo hru.

47:27
    Fischer se snažil protečovat puk směrem mezi Grubauerovy betony. Mezírku ale netrefil a domácí brankář vyráží.

48:00
    Hra se přesunula před Kuempera. Puk se dostal do levého kruhu k Soderbergovi, jehož střela končí těsně vedle.

49:20
    Dlouhá pasáž bez přeršení. Puk je nyní převážně ve středním pásmu.

49:54
    Vhazovat se bude před Grubauerem.

50:36
    Zakázané uvolnění Arizony.

51:26
    Nahozený puk ze strany Arizony ukryl Grubauer pod lapačku a přerušil hru. Komerční přestávka.

52:00
    Arizona právě vstřelila branku!
    Arizona ještě vykřesala plamen naděje na zvrat! Střela OLIVERA EKMANA-LARSSONA od modré čáry byla tečována jedním z bránících hráčů a poslána pod horní tyčku Grubauerovy klece. Asistence: Jason Demers, Vinnie Hinostroza.
    52:00 Oliver EKMAN-LARSSON - 2:1

52:32
    Vhazuje se ve středním pásmu.

53:15
    Arizona cítí šanci, že ještě může v dnešním utkání bodovat a snaží se tlačit do útoku.

53:42
    Grubauer vyráží střelu Fischera z levého kruhu. Colorado se následně dopouští zakázaného uvolnění.

54:22
    Grubauer nedává ale soupeři nic zadarmo a zastavuje další střelecký pokus. Arizona poslala na brankáře domácích už 38 puků, v brance zatím skončil jediný. Komerční pauza.

54:30
    Galchenyuk se tlačil před brankovištěm ke střele, bránící Johnson srazil puk do ochranné sítě.

55:10
    Arizoně čas nesmírně rychle ubíhá. Domácí se naopak snaží puk držet daleko od svého pásma a čas se pro ně vleče.

55:15
    Soderberg vyslal od modré čáry tvrdou střelu na Kuempera. Tomu puk zaduněl o beton.

55:50
    Coyotes by se potřebovali usadit v útoku a vytvořit na branku domácích souvislý tlak.

56:30
    Přesně tomu ale brání efektivní obrana Avalanche.

57:20
    Rozhodčí zakázané uvolnění nepískají, Colorado může za brankou Kuempera šetřit čas.

57:35
    Landeskog si sjel do mezikruží za pukem, který nikdo nebránil. Kuemper vyloženou šanci domácích zlikvidoval.

57:50
    Avalanche, ve snaze o rychlý návrat do útoku, zahráli na zakázané uvolnění.

58:28
    Arizona zápolila na zadním mantinelu o puk, útočné pásmo ale neudržela.

58:42
    Arizona hraje bez brankáře a kombinuje v útoku!

59:09
    Hosté to dokázali! V poslední minutě utkání se jim podařilo vyrovnat na 2:2! A je to znovu kapitán OLIVER EKMAN-LARSSON, který svou druhou brankou utkání, tentokrát po střele z levého kruhu, drží Arizonu v boji o postup do play off. Asistence: Vinnie Hinostroza, Alex Goligoski.
    59:09 Oliver EKMAN-LARSSON - 2:2

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve druhé třetině se už nic nestalo, a to doslova. O osudu utkání bude muset rozhodnout prodloužení.

60:01

60:35
    Když Colorado nenašlo prostor k ohrožení branky soupeře, zamířilo s pukem zpět do středního pásma.

60:50
    Druhý útok domácích přinesl ztrátu puku. K němu se dostávají hosté.

61:24
    Ale ani oni zatím nepředvedli v útoku nic.

61:39
    Chyba v rozehrávce Colorada pustila do šance hosty, ale střelu zpoza kruhů zastavil bránící Compher vlastním tělem.

61:51
    Avalanche se řítili do útoku ve dvou proti jednomu. Soderberg střílel nakonec sám, ale Kuempera nepřekonal.

62:16
    Rychlý kontr Barrieho, Kuemper i jeho vyráží.

62:23
    Na druhou stranu ledu vyrazil Ekman-Larsson, jehož zakončení zapadlo Grubauerovi do lapačky.

62:45
    Arizona sama vyjela z útočného pásma a bude to zkoušet znovu.

63:07
    Bekhendová střela zpoza kruhů Grubauerovi sice vypadla, ale žádný z hostů se nedostal k dorážce.

63:25
    Rychlý kontr Colorada! Landeskog z pravé strany poslal střelu na zadní mantinel.

63:53
    Rána Barrieho zpoza pravého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

64:36
    Arizona u pravého mantinelu přichází o puk, a tím i o jednu z posledních šancí, jak rozhodnout v prodloužení.

64:44
    Colorado v rychlém útoku vybojovalo vhazování před Kuemperem.

64:54
    MacKinnon se zkusil z pravé strany prosmýknout přes střed do levého kruhu. Přitom vystřelil bekhendem směrem na Kuempera, ale puk poslal jen na zadní mantinel.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Rozhodnout budou muset samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    První nájezd obstarali hokejisté Arizony. Cousins se ale neprosadil.

1. série
    1:0
    Nathan MacKinnon před brankovištěm zamíchal pukem tak, až si brankáře Kuempera položil na led a zakončil do odkryté branky!

2. série
    1:0
    Galchenyuk svou střelu poslal do betonu Grubauera.

2. série
    1:0
    Landeskog chtěl předvést něco podobného, co MacKinnon, ale dostal se až moc blízko ke Kuemperovi a o puk přišel.

3. série
    1:0
    Hinostroza musel skórovat, jenže jeho střelu Grubauer zastavil betonem! Colorado vítězí po nájezdech!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
    Autorem vítězné branky je NATHAN MACKINNON.
    Nathan MACKINNON - 3:2

Po dvou třetinách sice Colorado vedlo 2:0, ale v posledních osmi minutách zápasu si cestu za vítězstvím zkomplikovalo. Dvěma góly se prosadil obránce Arizony Oliver Ekman-Larsson, který si vynutil prodloužení. To nerozhodlo a v samostatných nájezdech se štěstěna přiklonila na stranu domácích.

Colorado tak na osmém místě Západní konference navýšilo náskok právě na Arizonu na tři body. Do konce základní části oba týmy odehrají ještě čtyři zápasy a Coyotes rozhodně nejsou bez šancí na postup do play off. Colorado však učinilo významný krok v bojích o vyřazovací část.

Tři hvězdy utkání
    1. Philipp Grubauer (COL) 42 zák, 95,5 %
    2. Nathan MacKinnon (COL) 1+0
    3. Oliver Ekman-Larsson (ARI) 2+0

Slovenská stopa v utkání
    Richard Pánik (ARI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:55

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (04:59:48)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 34. MacKinnon (Landeskog, Kerfoot), 40. Brassard (C. Wilson, Söderberg), rozh. náj. MacKinnon – 52. Ekman-Larsson (Demers, Hinostroza), 60. Ekman-Larsson (Hinostroza, Goligoski)