Belchatow – Civitanova 0:3 (kon.) | Perugia – Zenit Kazaň 2:3 (kon.)
Cucine Lube Civitanova
3
25 25 25
Středa 03.04.2019, 18:00 • Atlas Arena, Lodž (POL) • Liga mistrů • Semifinále

Italská Civitanova si přichystala pro odvetný zápas luxusní pozici. Na půdě Belchatowa totiž zvítězila ve třech setech a za týden v domácím prostředí tak může i prohrát v tiebreaku.

Hvězdný kádr trenéra Ferdinanda De Giorgiho se rozhodně nezalekl bouřlivé atmosféry v hale Belchatowa. Start Civitanovy do prvního setu byl famózní, po šesti minutách bylo o osudu úvodního dějství rozhodnuto, když se Civitanova dostala do vedení 12:2, poté už jen svůj náskok kontrolovala a nepřipustila komplikace. Podobně se odvíjel také druhý set. Tým vedený nahrávačem Brunem odskočil již v úvodu do luxusního náskoku, i přes nervózní koncovku si Civitanova došla i pro druhý set pětibodovým rozdílem. To třetí sada již přinesla bitvu o každý bod, Belchatow vedl v průběhu dokonce o tři body, ale do koncovky se šlo za stavu 20:20, poté Civitanova odskočila na dva body a nakonec stejným rozdílem také zakončila celý zápas. (19:34:34)

Konec zápasu

23:25
    Je konec! Civitanova poráží Belchatow v prvním semifinále 3:0! Po servisu Kochanowského sice ještě na středu sítě Simon zápas neukončil, ale míč se odrazil zpět na polovinu italského celku a poslední slovo měl útokem Osmany Juantorena.

23:24
    První mečbol je smazán. Belchatow smečoval z hlavního kůlu z ruky Katiće, který se štěstím vytloukl blok Civitanovy.

22:24
    Oddechový čas pro domácí.

22:24
    Dva mečboly pro Civitanovu! Za hlasitého bučení práskl do servisu Dragan Stanković, poté mohl proměnit bodovku Juantorena a Belchatow je v problémech.

22:23
    Autor posledního bodu se postavil také na podání. Ebadipourův servis zpracoval libero, následně Juantorena propálil domácí dvojblok z hlavního kůlu.

22:22
    A právě Yoandy Leal se postavil na podání. Belchatow však odpovídá útokem Ebadipoura z handy.

21:22
    Renee Teppan přišel na podání. Estonský univerzál nešetřil razancí, o pásku ale hosty nepřekvapil. Nakonec se prosadil z hlavního kůlu Leal.

21:21
    Po dalším servisu DHulsta už domácí srovnávají. Belgický nahrávač našel Piechockého, následně smečoval Leal jen do bloku.

20:21

20:21
    Civitanova jde do vedení! DHulst přišel z lavičky na podání a pořádně potrápil domácí. Wlazly byl následně ubráněn a toho využil bodovkou Yoandy Leal.

20:20
    Karol Klos je na podání. Po nahrávce Bruna smečoval k postranní lajně Dragan Stanković.

20:19
    Do koncovky vstupuje s jednobodovým náskokem polský celek. Právě Simon práskl do servisu, ale od Ebadipoura přišla tvrdá odpověď.

19:19
    Srovnáno. Simon byl na středu sítě nebránitelný.

19:18
    Osmany Juantorena už tak také lepší servis. Po nahrávce Lomacze smečoval Katić přesně do ostré diagonály.

18:18
    Drama ve třetím setu pokračuje. Civitanova dorovnává po nepřesném podání domácího univerzála.

18:17
    A Belchatow se vrací do vedení. Mariusz Wlazly potrápil hostující přihrávače tvrdým servisem. Následný útok Sokolova skončil na bloku Klose.