Kanada – Švýcarsko 7:4 (kon.) | Slovensko – USA 5:12 (kon.) | Bělorusko – Finsko 4:3 (kon.)
Švédsko – Lotyšsko 5:2 (kon.)
Švédsko
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Lotyšsko
Pátek 19.04.2019, 19:40 • Fjällräven Center, Örnsköldsvik • Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

59:47
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Raivis Ansons – 2 min., pozdní dohrání).
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Patriks Zabusovs – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Švédsko (Albin Sundsvik – 2 min., hrubost).

55:07
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Nikita Mateiko – 2 min., hození hole nebo předmětu).

46:41
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Patriks Zabusovs – 2 min., hákování).

43:17
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Harijs Brants – 2 min., držení).

38:57
    Vyloučení v týmu Švédsko (Lucas Raymond – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

35:20
    Vyloučení v týmu Švédsko (Philip Broberg – 2 min., držení).

25:28
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Nikita Mateiko – 2 min., podrážení).

21:38
    Přesilovku si zahraje také Lotyšsko. Zion Nybeck si za brankou svého soupeře pomohl faulem a za hákování inkasuje dvě minuty.

11:03
    Hosté se opět houževnatě dostali do útoku, ale nakonec byli moc agresivní a uvidíme první přesilovku utkání. Kristaps Skrastinš inkasuje dvě minuty za podražení.

David Panuška

Branky a nahrávky: 12. Henriksson (Raymond), 14. Bjerselius (Nybeck), 27. Holtz (M. Wahlgren, Henriksson), 48. Henriksson (Holtz, M. Wahlgren), 56. Raymond (Holtz, Henriksson) – 8. Zabusovs, 42. Švanenbergs (Millers)

Švédsko: Wallstedt (Alnefelt) – Björnfot, Brannstam, Broberg, Hedström, Johansson, Söderström, Lyckåsen – Holtz, Henriksson, Raymond – Nybeck, Costmar, Holmström – Andersson, Bjerselius, Grewe – Lawner, Sundsvik, M. Wahlgren.
    Lotyšsko: Silovs (Lazdinš) – Tumanovs, Ošenieks, Mateiko, Brants, Krustinš, Ozolš, Sejejs – Biškins, Prohorenkovs, Vitolinš – Zabusovs, Skrastinš, Jevdokimovs – Petrovics, Polcs, Ansons – Millers, Švanenbergs, Ligis.

Rozhodčí: Campbell, MacFarlane – Haurum, Wyonzek