AC Milán – Lazio 0:1 (kon.)
AC Milán
0:1 (0:0)
S. S. Lazio
Středa 24.04.2019, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Italský pohár • Semifinále

Lazio postupuje do finále, v němž se utká s lepším z dvojice Atalanta Bergamo – Fiorentina, jejichž první zápas skončil přestřelkou 3:3 a podobně atraktivní souboj se dá čekat také zítra, kdy je na programu odveta. (22:50:25)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:10.
    Dnešní choreografie domácích příznivců.

Lazio mělo od pětačtyřicáté minuty drtivou převahu a vítězí tak zcela zaslouženě, ba naopak hosté ještě měli celou řadu šancí k dalším brankám, ale buď netrefovali zařízení, nebo je vychytal skvělý Pepe Reina.

Dobojováno! Fotbalisté Lazia Řím díky jediné brance celého semifinálového dvojzápasu postupují do finále Coppa Italia, když o postupu Lazia rozhodl v 58. minutě dnešní odvety Joaquín Correa po nezvládnutém rohovém kopu soupeře a následném rychlém brejku Lazia.

90+3

90+3
    Kessieho nepřesná přihrávka vyburcovala domácí příznivce k pískotu, to fotbalisté Lazia už se u své střídačky rovnají k oslavám vítězství.

90+1
    Rozhodčí Mazzoleni oddaluje postupovou radost Lazia o tři nastavené minuty. Tady už je AC Milán zcela bez šance vzhledem k tomu, co se děje na trávníku.
    90. Hrubku Musacchia nedokázal potrestat Ciro Immobile.

90
    Domácí už snad závěr zápasu úplně vypouštějí, neboť Musacchio se dopustil katastrofální hrubky při rozehrávce a vysunul Immobileho do rychlého brejku, hostující kanonýr ale nepřekonal skvělého Pepeho Reinu!

89
    Hosté od praporku rozehráli nakrátko a vodí si míč po útočné polovině.

88
    Lazio už se baví fotbalem, Immobile se tentokrát v pokutovém území ke střele neprokličkoval, vybojoval ale rohový kop.

87
    Rohový kop Calhanogla hledal před brankou Bakayoka, ten byl pokryt hostujícími zadáky.

85
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Badelj.
    83. Ciro Immobile v obrovské šanci přestřelil.

83
    Parolo připravil čistou gólovku pro Cira Immobileho, ten ale z ideální pozice přestřeluje!

81
    Laxaltův vysoký centr se neujal, domácí se marně snaží prosadit.

80
    Immobile si v hloubi útočné poloviny zpracoval dlouhý nákop ze středu pole, u pokutového území pak míč na svých kopačkách neudržel.