Norsko – Rakousko 0:3 (kon.) | Německo – Finsko 0:2 (kon.) | Japonsko – Francie 6:1 (kon.)
Japonsko
6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Francie
Čtvrtek 25.04.2019, 15:00 • Zimní stadion Příbram • Evropský pohár žen do 16 let • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanoušky dívčího hokeje z Příbrami, kde vrcholí čtvrtý den Evropského poháru žen do 16 let. Dneškem tak za sebou budeme mít polovinu turnaje. V české skupině B nás čeká souboj dvou týmů, které mají na bodovém kontě nulu a do semifinále se nepodívají - v případě Japonska je to s naprostou jistotou, Francie má ještě teoretické naděje, ale vzhledem k jejím kvalitám a úzkému kádru spíše skončí na opačném pólu.

Japonky musí být i přes svou nezdolnou povahu celkem zlomené. Na začátek turnaje totiž dostaly dva největší soupeře v boji o postup, s oběma sehrály vynikající bitvy, ale nezískaly ani bod. Rusky rozhodly o své výhře 4:2 v posledních dvou minutách, Češky vsítily rozhodující branku na 2:1 minutu před koncem. Asijským bruslařkám se tak sen o postupu rozplynul.

To Francie má za sebou zatím jen jedno utkání, ve kterém podlehla českému týmu 1:8. Na turnaj dorazila s pouhými čtrnácti hráčkami do pole a dvěma gólmankami, takže se obávám, že bude mít velkou práci urvat alespoň jeden úspěch a neskončit poslední. Ale uvidíme, třeba moje slova vyvrátí.

00:01

00:35
    Úvodní buly vyhrály Japonky, nepovedla se jim ale rozehrávka, píská se zakázané uvolnění.

01:22
    V úvodu utkání mají mírnou převahu Francouzky, zatím si však ždánou větší šanci nevytvořily.

02:09
    Kotouč se nachází ve středním pásmu, začátek zápasu se odehrává ve znamení nepřesností od obou týmů.

03:40
    Japonky si vytvořily dobrý tlak v útočném pásmu, žádnou šanci si ale zatím nevypracovaly.

04:35
    Japonky opět v útočném pásmu, Madronaovou sice zatím neohrozily, ale zahrají si přesilovku.

04:49
    Vyloučení v týmu Francie (Bourcetová – 2 min., hákování).

05:20
    Hokejistky ze země vycházejícího slunce zamkly své soupeřky v útočném pásmu, jejich tlak vyvrcholil střelou Šinodové od modré čáry, kotouč ale těsně minul branku.

06:00
    Japonky jsou stále v útočném pásmu, Francouzkám se nedaří vyhodit.

06:49
    Francouzky v plném počtu, Japonky strávily celou přesilovku v útočné třetině, ale neúspěšně.

07:59
    Japonské dorostenky jsou opět v útočném pásmu, zatím si však žádnou větší šanci nevytvořily.

08:45
    Obrovská šance Japonek! Itová ránou z mezikruží orazítkovala tyč japonské branky!

09:44
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Norová vyhrála buly na ANJU HAJAKOWOVOU, která z vrcholku kruhů prostřelila Madronaovou. Asistence: Rio Norová
    09:44 HAJAKAWOVÁ - 1:0

10:50
    Japonky vstřelený gól nabudil, teď jsou opět nastěhovány v útočném pásmu.

11:45
    Obrovský tlak japonských hokejistek, Francouzky pouze vyhazují na zakázané uvolnění!

13:00
    Kotouč je ve středním pásmu, k viděné jsou nepřesnosti na obou stranách.

14:15
    Japonky opět nastěhovány v útočném pásmu.

14:38
    Japonky těsně před koncem třetiny odskakují na rozdíl dvou branek! O druhý gól se postaraly dvě sestry, Rio Norová nahrála RIRI NOROVÉ, která z mezikruží propálila Madronaovou. Asistence: Rio Norová.
    14:38 Riri NOROVÁ - 2:0

15:00

Máme za sebou první třetinu, po které vedou Japonky 2:0. Nutno říci, že se jedná o vedení zcela zasloužené, hokejistky ze země vycházejícího slunce byly po většinu času jasně lepší. Francouzky se zatím jen brání, ani do protiútoků se moc nevydávají. Podaří se jim v druhé patnáctiminutovce utkání zdramatizovat?

Druhá třetina začne přibližně v 15:35.

15:01

15:20
    Úvodní buly vyhrály Japonky, které hned nahodily kotouč do útočného pásma.

15:41
    Uvidíme první přesilovku Francie, na trestnou lavici putuje Šimomukaiová, jež se provinila nedovoleným bráněním.

16:15
    Gaydonová si nabruslila do útočné třetiny a z mezikruží prověřila Sasakiovou, ta se překvapit nenechala.

17:21
    Francie právě vstřelila branku!
    Francouzky v přesilovce snižují! MARINE FARNAUDOVÁ z pravé strany přízemní střelou překonala Sasakiovou. Asistence: Emma Morelová.
    17:21 FARNAUDOVÁ - 2:1

18:30
    Obdržený gól měl na Japonky motivační dopad, opět jsou nastěhovány v útočném pásmu.

19:17
    Další přesilovka pro Francouzky! Na trestnou lavici jde Hatadeová, která se provinila nedovoleným hákování.

20:13
    Japonky jdou do tří! Na trestnou lavici míří za podrážení Šimomukaiová.

20:30
    Francouzkám se zatím početní výhoda nedaří, Japonky vyhazují.

21:17
    Japonské hokejistky už jsou ve čtyřech, Francouzkám se tato přesilovka 5 na 3 vůbec nepovedla.

21:50
    Hokejistky ze země vycházejícího slunce se opět osvobozují.

22:13
    Japonky v plném počtu.

22:51
    Francouzky si opět zahrají v početní výhodě! Na trestnou lavici usedla Sugieová za podrážení.

23:45
    Japonky málem skórovaly ve vlastním oslabení! Kamadaová vjela do pásma, z levé strany si vybruslila až do prostoru mezi kruhy, odkud vyslala velmi nebezpečnou střelu. Madronaová si s ní ale poradila na jedničku.

24:25
    Francouzkám se v přesilovce vůbec nedaří dostat se do útočného pásma.

24:51
    Japonky jsou opět kompletní.

26:27
    Japonky už vedou o dvě branky! A opět se o to zasloužily dvě japonské sestry, tentokrát si však vyměnily pořadí. Po střele Riri Norové se v následné skrumáži nejlépe zorientovala RIO NOROVÁ, která poslala kotouč za bezmocnou Madronaovou. Asistence: Riri Norová, Fuka Kosugaová.
    26:27 Norová RIO - 3:1

27:26
    MINA SUGIEOVÁ vypíchla kotouč jedné z Francouzek, najela si až před Madronaovou a pěknou střelou posílá svůj tým do tříbrankového vedení! Bez asistence.
    27:26 SUGIEOVÁ - 4:1

27:42
    Vyloučení v týmu Francie (Farnaudová – 2 min., podrážení).

28:09
    Francouzky se v úvodu oslabení osvobozují.

28:56
    Počet hráček na ledě se vyrovná, Shinodaová míří na trestnou lavici za podrážení.

29:30
    Kotouč je ve středním pásmu, k vidění jsou ke konci třetiny nepřesnosti na obou stranách.

30:00

Máme za sebou druhou třetinu, po které Japonky vedou 4:1. Francouzky prakticky celou první polovinu druhé patnáctiminutovky v početní výhodě, ze které vytežily jednu branku. Poté se už obraz hry podobal první třetině a Japonky se dvěma góly v závěru prostřední části hry dostaly do tříbrankového vedení.

Další třetina začne přibližně v 16:13.

30:01

30:29
    Japonky nejprve dostaly kotouč do bezpečí, posléze Francouzky ujely do pásma po levé straně a Reika Sasakiová musela zasahovat.

31:02
    Ze zbytku početní výhody ale nic nebylo a Japonsko je kompletní. Rozhodčí přerušila hru, neboť Léane Nuttinová zůstala chvíli ležet na ledové ploše. Francouzská útočnice je ale v pořádku.

31:59
    Nagomi Murakamaová vystihla velkou chybu francouzské obránkyně, která si při rozehrávce najela přímo do ní. Jenže další hráčka zblokovala japonsék zakončení, takže Madronaová nemusela zasahovat.

32:59
    Z levé strany prchla do pásma Ju Hatadeová a zvolila střelu, která mířila doprostřed branky. Madronaová puk vyrazila před sebe, ale pak po něm skočila rybičku a hru přerušila.

33:48
    Až před gólmanku se uvolnila Kamadaová, nezastavil ji ani francouzský faul, ale potom na ní dotírala další hráčka a Madronaová se protí její kličce stačila přesunout.

34:04
    Mellina Archibaldová (FRA) je vyloučena za podrážení.

34:41
    Emma Nonnenmacherová se vydala za japonskou branku, nicméně v útočném pásmu byla sama a Japonkám nedokázala kotouč odebrat.

35:19
    Už se Japonky usadily v pásmu, Ajaka Tomiučiová střílela z první, nicméně bylo to z příliš velké dálky a pokus neměl nebezpečnější parametry.

36:07
    Francouzky jsou kompletní a aktuálně si říkám, že Češky včerejší zápas s Japonkami vyhrály asi opravdu zaslouženě. V podání Asiatek nyní sledujeme vůbec nic strhujícího.

36:56
    Marine Farnaudová zakončovala pěknou akcí střelou na "desítku", Sasakiová vytěsnila puk vedle sebe, ale pak k němu měla blíž její spoluhráčka. Následně se Francie dopustila icingu.

37:29
    Znovu středem pole se až ke gólmance proháčkovala Ju Hatadeová, bekhendovou kličku jí ale Madronaová přečetla a skóre se nemění.

38:18
    Forčeking evropského týmu přidělává soupeřkám velké potíže, nicméně k dalšímu střeleckému pokusu to zadím nevede.

38:43
    Japonky chtějí vyvrátit má předešlá slova a v útoku už hodně hrozí. Hina Šimomukaiová napálila z pravé strany vzdálenější tyčku!

39:28
    Gólmanka Madronaová pak předvedla neortodoxní zákrok, tedy slušně řečeno. Po střele na vyrážečku ztratila stabilitu a skácela se do brankoviště.

40:00
    Celkem po zásluze přidávají Japonky pátý gól a potvrzují, kdo je pánem dnešního zápasu. Francouzky předvedly velkou chybu v rozehrávce a puk jim vypíchla ANJU HAJAKAWAOVÁ, která tváří v tvář Madronaové chvilku počkala a pak vystřelila pod břevno – 5:1. Bez asistence.
    40:00 HAJAKAWAOVÁ - 5:1

40:54
    Další početní výhoda pro Japonsko, menší trest za nedovolené bránění dostala Annie Sommerová (FRA).

41:38
    Tohle bylo od Gabriely Malé poměrně přísné, ale podle pravidel v pořádku. Vykazuje Japonky do středního pásma za postavení hráčky v brankovišti.

42:24
    Celkem ohraný signál – všechno zakončuje z levého kruhu Ajaka Tomiučiová. Tohle není těžké přečíst ani pro Francouzky.

43:09
    Francie je kompletní a jdeme do posledních dvou minut utkání. Japonky v přesilovce znovu nic nepředvedly.

43:57
    Čtvrtý útok asijských hokejistek se ještě usazuje v útočné třetině, i když zatím z toho bylo jen nahození z uctivé vzdálenosti.

44:28
    Tak uvidíme ještě jednu početní výhodu. Emma Nonnnmacherová (FRA) je vyloučena za podrážení a hezky pěkně si dvířka na trestnou lavici otevřela sama...

44:36
    Tak Japonky přidávají šestou branku a konečně využívají početní výhodu. A musíme říct, že krásným způsobem. Nomuraová přiťukla puk na levou stranu HINĚ ŠIMOMUKAIOVÉ, a ta ho z první nádherně přišpendlila do bližšího růžku branky – 6:1! Asistence: Haruna Nomuraová, Makoto Itová.
    44:36 ŠIMOMUKAIOVÁ - 6:1

Nejlepšími hráčkami zápasu jsou vyhlášeny Rio Norová a Marine Farnaudová, které přebírají ceny z rukou Lucie Plavcové.

Japonsko se tedy na Evropském poháru v Příbrami dočkalo prvního vítězství, a vítězství je to naprosto zasloužené. Favoritky dnes bez potíží potvrdily svou roli a míří do bojů o pátou příčku, Francie si na svou první radost bude muset počkat.

Od nás je to ze čtvrtého dne turnaje všechno, zítra se pustíme do jeho druhé poloviny. A bude to ta důležitější polovina. Tak se na to dobře vyspěte! (16:38:53)

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 10. Hajakawová (Rio Norová), 15. Riri Norová (Rio Norová), 27. Rio Norová (Riri Norová, Kosugaová), 28. Sugieová, 40. Hajakawaová, 45. Šimomukaiová (Nomuraová, Itová) – 18. Farnaudová (Morelová)

Japonsko: Sasakiová (Nakanová) – Šinodaová, Nomuraová, Tomiučiová, Cucumiová, Kitamuraová, Kosugaová – Šimomukaiová, Kamadaová, Itová – Hajakawaová, Rio Norová, Riri Norová – Sugieová, Murakamiová, Takimotová – Tanabeová, Kitanová, Hatadeová.
    Francie: Madronaová (Vallaová) – Bergerová, Morelová, Sommerová, Archibaldová, Bourcetová – Nuttinová, Barbiratiová, Clementová – Nonnenmacherová, Farnaudová, Gaydonová – Lengelleová, Delettresová, Barbierová.

Rozhodčí: Malá – Šťastná, Zedníková.