Jakupovičová – Siniaková 0:2 (kon.) | Strýcová – Barthelová 2:0 (kon.)
Muchová – Świąteková 2:1 (kon.) | Bouzková – Lottnerová 0:2 (kon.)
Iga Świąteková
Iga Świąteková (Q)
1
6 1 4
Úterý 30.04.2019, 15:00 • Centrální kurt, Praha (CZE) • WTA Praha - Livesport Prague Open (antuka) • 1. kolo

6:4
    Karolína Muchová po urputné bitvě postupuje do druhého kola! Swiateková zvolnila na servisu, byla ihned po tlakem a na závěr přetáhla forhend do autu.

40-30
    Mečbol pro Muchovou! Swiateková zariskovala při druhém podání, ale neudělala dobře. Po dvojchybě je jediný bod od vyřazení.

5:4
    Čtvrtý fiftýn v řadě a Karolína Muchová otočila nepříznivý stav na svou stranu. Na závěr vytáhla rodačka z Olomouce další přímý bod ze servisu.

4:4
    Drama ve třetím setu pokračuje. Po servisu na tělo returnovala Muchová pouze za koncovou čáru.

A-40
    Swiateková zvolnila na servisu a toho využila Muchová ke kvalitnímu returnu pod nohy soupeřky. Další úder polské hráčky už šel mimo kurt.

40-30
    Důležitý brejkbol pro Muchovou! Polka sice trefila první podání, ale poté se jen ohlédla za úderem české tenistky.

4:3
    Karolína Muchová zvládla dohrát důležitý gem do vítězného konce a posouvá se ve třetím setu před soupeřku. V závěru výměny zahrála Swiateková od sítě jen mimo dvorec.

15-40
    Dva brejkboly má k dispozici také Iga Swiateková. Muchová si neporadila s úderem pod nohy a v nouzi zahrála do sítě.

3:3
    Iga Swiateková musela hrát proti brejkbolu přes druhý servis. Ten dokázala Muchová lehce vrátit returnem pod nohy soupeřka a ta hrála daleko mimo dvorec.

40-15
    Dva brejkboly také pro Muchovou! Češka naběhla k síti, kde vystrašila soupeřku a ta poté prohazovala jen mimo dvorec.

2:3
    Tak tak se Swiateková udržela ve výměně obranným returnem, postupem času ale stabilizovala hru a nakonec také přinutila Muchovou k chybě.

30-40
    Muchová zvolnila na servisu a dala šanci soupeřce opřít se do returnu. Poté už česká hráčka napálila míček do sítě.

2:2
    Ve třetím setu je srovnáno. Return Muchové Polku příliš nezaměstnal a tak ihned druhým úderem mohla Swiateková ukončit výměnu kraťasem.

2:1
    Druhý gem v řadě a Karolína Muchová se ve třetím setu ujímá vedení. Na závěr hry vykouzlila další přímý bod po podání.

1:1
    Iga Swiateková navíc musela hrát proti brejkbolu jen po druhém podání. Muchové stačilo vracet míčky přes síť, to Polka útočila co to jen šlo, ale míček nakonec poslala do autu.

A-40
    Dlouhou výměnu od základní čáry ukončuje Swiateková přetaženým forhendem

0:1
    Ani tentokrát se Karolína Muchová nemohla spolehnout na první podání. Return Swiatekové byl pořádně nebezpečný, ale Češka se udržela ve výměně. Pouze do chvíle, než přepálila bekhend od základní čáry.

0-40
    První podání zastavila páska. Po druhém servisu returnovala Swiateková tvrdě, ihned poté ale míček zkrátila a Muchová byla bez šance. Tři brejkboly.

6:1
    O postupující do druhého kola rozhodne až třetí sada! Muchová se opřela do returnu, který dopadl znovu přesně do rohu dvorce.

40-15
    Dva setboly pro Muchovou! Swiateková zvolnila na servisu a toho ihned domácí tenistka využila.

5:1
    Muchová rozdávala jeden přesný úder za druhým, postupně se posouvala blíže k síti. Těžkým volejem ale nahrála soupeřce, která zahrála ve vítězném postavení do autu.

40-A
    Muchová trefila první podání, byla jasně v ofenzivním postavení, ale vítězný forhend umístila do deblového území. Brejkbol pro Polku.

4:1
    Karolína Muchová odskakuje ve druhém setu do náskoku o dva brejky. Češka zvolnila na returnu, počkala si na chybu soupeřku a ta přišla velmi rychle.

A-40
    Swiateková přetáhla první podání do autu. Stejně tak druhý servis končí daleko mimo vymezený prostor.

40-0
    Tři brejkboly pro Muchovou. Po vysokém returnu do středu kurtu útočila Swiateková daleko za koncovou čáru.

3:1
    Brejk je potvrzen čistou hrou. Iga Swiateková zariskovala při returnu druhého podání, ale míček vyhodila pouze daleko do autu.

2:1
    Přestávka po třetím gemu se lehce protáhne. Zatímco je Iga Swiateková ošetřována u lavičky, tak Karolína Muchová míří do útrob stadionu.

2:1
    Čtvrtý brejkbol už je proměněn. Muchová se udržela ve výměně returnem a poté už mohla míček nechat dopadnout do autu. Stopu byla ještě překontrolovat umpirová rozhodčí.

A-40
    Karolína Muchová má navrch. Swiateková sice utočila, ale pouze do skvěle se pohybující české reprezentantky.

A-40
    Karolína Muchová si vybojovala třetí brejkbol. Už se zdálo, že Swiateková ukončí výměnu u sítě, ale Muchová vytáhla parádní lob do rohu kurtu.

A-40
    Ještě jedna šance pro Muchovou. Na kvalitní podání odpověděla rodačka z Olomouce vítězným returnem.

40-30
    Brejkbol pro Muchovou. Po returnu pod nohy hrála polská tenistka pouze daleko do autu.

1:1
    Rodačka z Olomouce srovnává krok ve druhém setu. Přesným bekhendem po lajně rozpohybovala soupeřku a ta v běhu zahrála daleko do autu.

0:1
    Iga Swiateková si na úvod druhého setu drží své podání. Muchová nedokázala vzdorovat delší dobu, tlak Swiatekové od základní lajny byl příliš velký.

4:6
    Neskutečný return polské tenistky ukončuje první sadu! Karolína Muchová vedla v desáté hře již 40:0, poté ale ztratila hned pět výměn v řadě.

40-A
    Setbol pro Swiatekovou! Muchová sice trefila po dlouhé době první podání, ale poté jí nevyšel risk forhendem podél postranní lajny.

4:5
    Sedmnáctiletá Polka si i nyní drží své podání a je jediný gem od zisku prvního setu. Na závěr Muchová zariskovala na returnu, ale nebyla přesná.

4:4
    Skvěle! Muchová znovu dorovnává stav prvního setu. Češka byla sice pod tlakem, ale stačila se bránit. To Swiateková napálila forhend do sítě.

3:4
    Iga Swiateková se drží v prvním setu ve vedení. Druhý pomalý servis chtěla Muchová napálit podél postranní čáry, ale trefila pouze deblový koridor.

3:3
    Je srovnáno! Karolína Muchová přežila dva brejkboly a přímým bodem po prvním servisu dorovnává skóre v prvním setu.

40-A
    Return Swiatekové přistál přesně v roku dvorce, Muchová ještě míček přehrála k síti, ale tam už byla připravená soupeřka.

30-40
    Brejkbol pro Polku! Iga Swiateková si pomohla přesným returnem na který už Muchová nedokázala odpovědět.

2:3
    Po servisu k postranní lajně byla Muchová téměř mimo hru, ale stačila stabilizovat výměnu. Nakonec si však neporadila s úderem do protipohybu a ztrácí tento gem.

2:2
    V prvním setu je srovnáno. Po servisu na tělo přitlačila Muchová soupeřku také tvrdým forhendem a zakončila čtvrtou hru.

1:2
    Druhý gem v řadě a mladá Polka se dostává do vedení. Swiateková byla v tlaku po prvním servisu k boční lajně, poté přitlačila také forhendem do protipohybu Muchové a ta už nedokázala reagovat.

1:1
    Muchová se nemůže trefit do prvního podání. To Iga Swiateková opět přitlačila returnem a dále už o fiftýn bojovat nemusela. Forhend české reprezentantky se do kurtu nevešel.

30-40
    Po servisu na tělo byla sice Muchová na okamžik ve vítězném postavení, ale nedokázala výměnu ukončit. Následně už si získala Polka brejkbol.

1:0
    Iga Swiateková zvolnila na podání, dostala se do výměny, poté dokonce přispěchala k síti, odkud ale Muchovou nepřehrála. Česká reprezentantka povedeným úderem po lajně překvapila soupeřku a bere první gem.