Litva – Maďarsko 1:4 (kon.) | Bělorusko – Slovinsko 4:1 (kon.) | J. Korea – Kazachstán 1:4 (kon.)
Jižní Korea
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Kazachstán
Čtvrtek 02.05.2019, 15:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • Mistrovství světa - I. A Divize • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Zdravím všechny fanoušky mezinárodního hokeje. Dnes se V Nur-Sultanu odehraje jedno z nejdůležitějších utkání celého turnaje. Dnešní souboj Jižní Korey a Kazachstánu budet dost pravděpodobně rozhodovat o tom, kdo postoupí do elitní skupiny MS. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.

Kazachstán
    Kazachstán také vyhrál své první dva zápasy na turnaji, ačkoliv to měl složitější než Jižní Korea. Slovinsko nakonec jen tak tak přetlačil 3:2 a výhru nad momentálně poslední Litvou museli Kazaši upevňovat až gólem do prázdné branky. Domácí tým dnes čeká zatím nejtěžší soupeř, takže bude rozhodně co sledovat a určitě se můžeme těšit na hodně branek.

Všechna utkání na turnaji
    Kazachstán vs. Litva – 3:1
    Slovinsko vs. Kazachstán – 2:3

Jižní Korea
    Jižní Korea měla vydařený vstup do turnaje a to když porazila Maďarsko 5:1 a následně také Slovinsko poměrem 5:3. Nyní už však na řadu přicházejí nejdůležitější duely, protože Kazachstán také hraje o postup, takže dnešní zápas může rozhodnout o tom, kdo postoupí a kdo ne.

Jižní Korea vs. Slovinsko – 5:3
    Maďarsko vs. Jižní Korea – 1:5

Jižní Korea: Dalton (Lee) – Plante, W. Kim, D. Lee, Regan, H. Kim, H. Song, Čoi – Ahn, K. Kim, S. Kim – Sangwoo Šin, M. Čo, Sanghoon Šin – Č. Lee, J. Jeon, Park – Hyungkyeum Kim, S.J. Park, Y. Lee – W. Kim.

Kazachstán: Karlsson (Kudryjavtsev) – Maklyjukov, Metalnikov, Dietz, Ořechov, Šalapov, Klešenko, Semjonov – Michajlis, St-Pierre, Bochenski – Nekryjach, Boyd, Ševčenko – Zhajlauov, Sagadejev, Akolzin – Asetov, Rymarev, Šestakov – Peťuchov.

Rozhodčí: Oskirko, Vikman – Constantineau, Vyleta.

00:01

00:24
    Utkání začíná lépe Kazachstán, který chvíli hrál v útočném pásmu, ale střelu nevymyslel.

01:05
    Nyní už útočí také Jižní Korea a Karlsson musel poprvé zasahovat lapačkou.

01:38
    Kazaši vyhrávají vhazování před vlastním brankářem a ve svém pásmu uklidňují hru.

03:07
    Jihokorejci jsou nyní velmi aktivní. V útoku však kotouč většinou rychle ztratí.

03:57
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Kazaši jdou do vedení! Tvrdou střelu od modré tečoval PAVEL AKOLZIN, který poslal kotouč přesně mezi Daltonovi betony. Asistence: Alexej Maklyjukov a Leonid Metalnikov.
    03:57 Pavel AKOLZIN - 0:1

06:28
    Kazachstán je stále aktivnějším týmem, Jihokorejci už dlouho u puku nebyli.

07:09
    Kazaši se postupně prokombinovali až do útočného pásma, kde se opět usadili, ale tentokrát se střelecky neprosadili.

07:50
    Po delší době v útoku hraje také Jižní Korea, ale ta vymyslela jen zblokovanou střelu.

08:26
    Kazachstán se při následném protiútoku dostává do dalšího zakončení, ale Dalton si dobře pokryl pravou tyčku a puk mu neprošel do branky.

09:18
    Jihokorejci měli dobře našlápnuto do úniku, ale přihrávka na poslední chvíli vypíchla kazašská hokejka.

10:04
    Souboj v obranném pásmu Jižní Korey dopadl lépe pro Jihokorejce, kteří se osvobodili vyhozením.

10:36
    Kazachstán se do útočné třetiny opravdu rychle vrátil. Tam se zase usazuje a na soupeře vyvíjí tlak.

11:26
    Kazaši nemají kam spěchat a po vyhození Jižní Korey v klidu rozehrávají.

12:05
    Jižní Korea začíná aktivně napadat, ale Kazaši i tak úspěšně rozehrávají.

13:03
    Střela od modré je nebezpečně tečována, ale Dalton i přesto zvládá reagovat.

13:18
    Nepřesná rozehra Kazachstánu končí až na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude před Karlssonem.

14:14
    Kazaši sice vyhrávají vhazování, ale s rozehrou mají velké problémy, což nakonec vyústilo ke ztrátě puku.

15:23
    Hra je velmi klidná, většinu času drží Kazachstán kotouč ve svém pásmu, nemá totiž kam spěchat.

15:55
    Až teď jdou Kazaši dopředu. Po nahození se v útoku pomalu začínají usazovat.

16:33
    Jihokorejské vyhození zachycuje kazašský hráč ještě v útočném pásmu, takže Dalton musel po delší době zasáhnout.

16:46
    Kazaši jdou krátce před první sirénou do dvoubrankového vedení! LEONID METALNIKOV se po přihrávce Michajlise napřáhl u modré čáry. Rána mu sedla narámně, protože skončila pod horní tyčkou a Dalton nedokázal zareagovat. Asistence: Nikita Michajlis a Brandon Bochenski.
    16:46 Leonid METALNIKOV - 0:2

17:56
    První třetina už se v klidu dohrává. Kazaši drží kotouč ve svém pásmu a Jihokorejci ani moc nenapadají.

19:08
    Kazachstán se ještě něco snaží vymyslet v útočném pásmu, ale tam naráží jen na jihokorejskou obranu.

19:48
    Kazaši ještě chvíli kombinovali v útočné třetině, ale střela už asi nestihnou vymyslet.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:16.

Po první třetině vede Kazachstán o dvě branky a to naprosto zaslouženě. Kazaši byli ve všech ohledech lepší, nebezpečně bránili na druhé straně se také skvěle bránili. Jižní Korea se nedostala do jediné velké šance a pokud chce pomýšlet na výhru, měla by začít více střílet.

20:01

20:40
    Kazachstán je aktivnější i na začátku druhého dějství, ale ke střele se zatím nedostal.

21:14
    Střela přišla až teď, ale rána od modré čáry končí mimo branku.

21:43
    Jižní Korea jde do prvního protiútoku druhé třetiny, ale Karlsson nahození v klidu poslal mimo nebezpečí.

22:50
    Kazaši jsou stále mnohem aktivnější a pomalu směřují ke třetímu vstřelenému gólu.

23:05
    Kazašský obránce nezachytil tvrdou přihrávku na modrou čáru a musí tak spěchat do vlastního pásma.

23:51
    Dalton si připisuje další zákrok a stále tak drží jihokorejské naděje.

24:18
    Jižní Korea je po dlouhé době usazená v útočné třetiny, ale vzápětí je vytlačena do středního pásma.

24:56
    Rychlý protiútok Kazachů musel likvidovat jihokorejský brankář, který okamžitě posílá své spoluhráče do protiútoku.

25:43
    Kazachstán se raději osvobozuje pomocí vyhození a následně zdržuje jihokorejskou rozehru napadáním.

26:20
    Napadání nakonec přináší zisk kotouč a možnost útoku, ze kterého prozatím vzešla jen nepřesná střela.

27:04
    Kazaši se stále drží v útočném pásmu, ale Dalton zatím potřetí neinkasuje a připisuje si zákrok lapačkou.

27:26
    Jižní Korea se po vhazování osvobozuje vyhozením. Kazachstán na nic nečeká a okamžitě míří do útoku.

28:09
    Kazachstán sice v útoku nepřesně kombinuje, ale diky špatnému vyhození Jihokorejců v útočném pásmu ještě zůstává.

28:53
    Jižní Korea získává kotouč pod plnou kontrolu a s rozehrou hodně váhá, ale nakonec puk vyhazuje až na zakázané uvolnění.

29:13
    Kazachstán to dopředu zkouší také pomocí nahození, ale kotouč končí jen u jihokorejských hráčů.

29:45
    Kazaši dávají třetí gól a jsou velmi blízko výhře! Kazachstán předvedl naprosto ukázkovou kombinaci, na jejímž konci byl DMITRI ŠEVČENKO, který lehkou bekhendovou tečí překonal Daltona. Asistence: Talgat Zhajlauov a Darren Dietz.
    29:45 Dmitri ŠEVČENKO - 0:3

30:20
    Kazaši jsou stále většinu času u puku. Jižní Korea ve druhé třetině snad zatím ani nevystřelila.

30:56
    Naopak Kazachstán si připisuje další střelu do statistik, ale Dalton tentokrát zvládá reagovat na tvrdou ránu od modré.

31:26
    Jihokorejci se sotva dostávají ze své třetiny a poté už kotouč zase ztrácí. Proti nim se totiž píská zakázané uvolnění.

32:04
    Rychlý protiútok Kazachů přinesl další dvě nebezpečné střely, ale obě šly do středu branky a tak Dalton dokázal zasáhnout.

32:43
    Jižní Korea spěchala rychle do útoku, ale po přechodu útočné modré puk velmi rychle ztratila.

33:20
    Kazaši už se zase usazují v útoku, protože by velmi rádi přidali čtvrtou branku.

34:05
    Jižní Korea se po hodně dlouhé době usadila v útočném pásmu, ale Karlsson bez větších problémů kryje střelu od modré čáry.

34:38
    Kazachstán vyhrává buly ve vlastní třetině a uklidňuje hru, nechce nic riskovat rychlou rozehrou.

35:03
    Kazaši to nakonec zkouší pomocí nahození, což se vyplací, protože se dostali do útočné třetiny.

35:38
    Jihokorejci se zatím bez problémů brání, ale stále nemohou kotouč dostat od své branky.

36:24
    Rychlý protiútok Jižní Koreje přinesl velmi nepřehlednou situaci před Karlssonem, ale kotouč nakonc skončil mimo kazašskou branku.

37:06
    Kazachstán co nejrychleji vyváží kotouč ze své třetiny v útoku prověřuje pozorost Daltona.

37:33
    Jižní Korea už začíná vyhlížet druhou siréna a všechny kotouče proto vyhazuje ze své třetiny. Ale nyní se proti ní píská zakázané uvolnění.

37:50
    Vyloučení v týmu Kazachstán (Valeri Ořechov – 2 min., nedovolené bránění).

38:16
    Jihokorejci se ihned usazují v útočném pásmu, kde se snaží vymyslet svou první branku v zápase.

38:50
    Jižní Korea se stále drží v útočné třetiny, ale zatím stále nemůže vymyslet střelu.

39:16
    Kazachstán se osvobozuje a oba týmy tak střídají. Jihokorejcům mezitím pomalu dochází čas.

40:00
    Vyloučení v týmu Kazachstán (Arkadi Šestakov – 2 min., sekání).

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:07.

Kazachstán zvládá lépe i druhé dějství. Tentokrát sice vstřelil jen jednu branku, ale to vůbec nevadí, protože stále neinkasoval a drží tak tříbrankové vedení. Jižní Korea začala pořádně útočit až na závěr třetiny v přesilovce. Tam sice strávila většinu času v útočném pásmu, ale střelu na branku nevyprodukovala. Stále tak ztrácí tři góly.

40:01

41:06
    Jižní Korea pokračuje v přesilové hře za závěru druhé části, ale zatím se nemůže dostat ani do útočného pásma.

41:46
    Jihokorejci se nakonec do útoku dostali, ale po krátké kombinaci kotouč jenom ztrácí.

42:37
    Kazaši bez problémů zvládli oslabení. Puk však stále nezískávají.

43:06
    Aktivní napadání se nakonec Kazachstánu vyplatilo, ten se totiž usadil v útočném pásmu.

43:40
    Jižní Korea tentokrát obranu bez problémů zvládla a vzápětí zakládá útok, ale s pukem se moc daleko nedostala.

44:13
    Naopak Kazaši se ihned dostali až do útočné třetiny, kde už se spíše snaží získat co nejvíce času.

44:48
    Jihokorejci se nakonec celkem rychle osvobozují, ale kotouč zase moc dlouho v útoku nepodrželi.

45:18
    Kazaši v útočném pásmu také kotouč rychle ztrácí a musí rychle spěchat zpátky.

45:56
    Jižní Korea se zase zasekla ve středním pásmu, kde po souboji opět ztratila puk.

46:12
    Kazachstán spěchal dopředu po vyhraném vhazování pomocí nahození, ale u puku byl jako první jihokorejský hráč.

46:44
    Také Jižní Korea to zkoušela pomocí nahození, ale podobně jako u Kazachů je to neúspěšné.

47:52
    Jižní Korea se stále snaží s výsledkem cokoliv udělat, ale čas na vyrovnání se každým okamžitě nemilosrdně krátí.

48:00
    Vyloučení v týmu Kazachstán (Martin St-Pierre – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Sanghoon Šin – 2 min., nebezpečná výstroj).

49:24
    Hra čtyři na čtyři zatím více sedí více Jihokorejcům, kteří jsou většinu času u puku.

50:13
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    Jihokorejci ještě vykřesávají naději na vyrovnání! Hyonsoo Kim zkusil nahodit na branku od modré čáry. Z trestné lavice se právě vrátil SANGWOO ŠIN, který jeho nahození tečoval mimo dosah Karlssona.. Asistence: Hyunsoo Kim.
    50:13 Sangwoo ŠIN - 1:3

51:13
    Kazachstán si pomáhá zakázaným uvolněním a vhazovat se tak bude před kazašským brankářem.

51:48
    Kazaši vyhrávají vhazování a následně drží hru co nejdál od vlastní branky.

52:16
    Kazachstán mohl potvrdit výhru třetím gólem, protože se dostal do úniku, který však skvěle zneškodnil jihokorejský obránce.

52:30
    Kazaši si pojišťují dnešní výhru! Po vhazování se kotouče chopil NIKITA KLEŠENKO, který se s ním z levé strany dostal až do mezikruží, odkud bekhendem zakončil přesně do pravé šibenice. Bez asistence.
    52:30 Nikita KLEŠENKO - 1:4

53:56
    Jižní Korea se stále snaží ještě něco vymyslet, ale pomalu to začíná být beznadějné.

54:28
    Po nahození Jihokorejci chvíli hráli v útočném pásmu, ale nakonec tam kotouč celkem lacině ztratili.

55:16
    Kazachstán už nechce nic riskovat a všechny kotouče proto raději vyhazuje ze své třetiny.

55:43
    Dalton ještě musí předvádět jeden důležitý zákrok. Bude tak následovat vhazování před ním.

55:44
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Kisung Kim – 2 min., vysoká hůl).

56:34
    Kazaši zatím hrají celou přesilovku v útočném pásmu, ale k zakončení se už nikterak netlačí.

57:18
    Jižní Korea už na vyrovnání nedosáhne, ale rozhodně už nechce inkasovat a do obrany proto vkládá všechny své síly.

58:15
    Jihokorejci nakonec oslabení zvládli a ještě se vydávají dopředu, kde se zkouší prosadit.

58:56
    Dalton musí předvádět ještě jeden zákrok, takže se zase bude vhazovat před ním.

59:13
    Jižní Korea má kotouč ve své třetiny. Nakonec se ještě vydává dopředu, ale ke gólu už chybí motivace.

I třetí zápas tohoto hracího dne končí výsledkem 4:1, tentokrát se z výhry raduje Kazachstán. Ten v každé třetině skóroval a inkasoval jen v jedné, takže se zaslouženě raduje ze tří bodů. Kazaši také udělali skvělý krok směrem k postupu, protože se posouvají na druhou příčku za Bělorusko, které má stejně bodů. Naopak Jižní Koreji se postup pomalu oddaluje, na Bělorusko a Kazachstán ztrácí tři body, takže pokud chce ještě postoupit mezi elitu, musí bezpodmínečně porazit Bělorusko.

Dnešní utkání sledovalo 5766 diváků.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (17:40:05)

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 51. Sangwoo Šin (H. Kim) – 4. Akolzin (Maklyjukov, Metalnikov), 17. Metalnikov (Michajlis, Bochenski), 30. Ševčenko (Zhajlauov, Dietz), 53. Klešenko

Rozhodčí: Oskirko, Vikman – Constantineau, Vyleta