Charleroi – Sint-Truiden 2:0 (kon.) | Eupen – Oostende 3:2 (kon.) | Cercle Bruggy – St.Gilloise 2:3 (kon.)
Kortrijk – Waasland-Beveren 2:1 (kon.) | Beerschot – Westerlo 3:2 (kon.)
KAS Eupen
3:2 (1:1)
KV Oostende
Sobota 04.05.2019, 20:00 • Kehrwegstadion, Eupen • Belgická liga • O Evropskou ligu

79
    Eupen právě vstřelil branku!
    YOUSSEF MSAKNI třetím úspěšným exekutorem dnešního zápasu! Tunisan se rozhodl pro zakončení k pravé tyči, tedy tomu opačnému, než bylo zvoleno u předchozích dvou penalt a domácí jsou znovu ve vedení.

77
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Nekompromisní rána k levé tyči stejně jako v prvním případě penalty na druhé straně. Tentokrát je za hosty úspěšným exekutorem JORDI VANLERBERGHE. Stav zápasu je tak opětovně srovnán.

64
    JUTA TOJOKAWA se z penaltového puntíku s ničím nemazal a razantní ranou poslal míč nechytatelně k levé tyči. Eupen se tak po tlaku za celý druhý poločas dočkává vedoucí branky.

45+2
    Poslední okamžiky poločasu přináší vyrovnání! TOM DE SUTTER si naběhl naprosto přesně na razantní střílenou nahrávku Sakaly a bleskově ji zametl pod nohy brankáře Eupenu.

31
    Na tu si nejvýše vyskočil japonský snajpr JUTA TOJOKAWA a přesnou hlavičkou posílá domácí po nenápadném tlaku do vedení. Nutno však uznat, že se jedná o zaslouženou branku za dočasný průběh zápasu.

Daniel Gargulák

Branky: 31. Tojokawa, 64. Tojokawa (pen.), 79. Msakni (pen.) – 45+2. De Sutter, 77. Vanlerberghe (pen.)

Karty:   76. Blondelle (EUP) – 2. De Sutter (OOS)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 14:11. Střely mimo: 4:5. Rohy: 12:2.
    KAS Eupen: Van Crombrugge – Castro-Montes, Gnaka, Bushiri, Blondelle – S. Marreh, Mulumba, Lazare Amani – Fall (90+1. Ch. Keita), Tojokawa, Ocansey (68. Msakni).
    Náhradníci: Niasse Mbaye – Jocelyn, Essende, Ch. Keita, Molina, Msakni, Schouterden.

KV Oostende: Ondoa – De Bock, Faes, Lombaerts, Milović, Capon (30. Bataille) – Nkaka (72. Jonckheere), Marquet (62. Vanlerberghe), Boonen – F. Sakala, De Sutter.
    Náhradníci: Dutoit – Bataille, D'Haese, Guri, Jonckheere, Vanlerberghe, Nastić.

Rozhodčí: Smet.