25 25 25
VK Dukla Liberec
0
23 21 20
Neděle 05.05.2019, 18:00 • Sportovní hala, České Budějovice • Uniqa extraliga mužů • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji vám příjemný nedělní podvečer. Dnes nás čeká volejbalový vrchol sezóny aneb superfinále! Jeden zápas rozhodne o českém mistrovi. Budou to domácí České Budějovice nebo Liberec?

Mírným favoritem dnešního zápasu jsou České Budějovice. Ty oba domácí duely ve finále zvládly na výbornou, v obou zvítězily 3:0 a dostaly se do vedení v sérii. Liberec však dvakrát dokázal vyrovnat. Po těžkých bitvách vyhrál druhý a čtvrtý zápas na liberecké palubovce 3:2.

Pokud nemáte vstupenku na dnešní utkání, do haly v Českých Budějovicích už se nedostanete. Zápas je beznadějně vyprodaný.
    Kromě hráčů přijedou Liberec podpořit také fanoušci.

Utkání bude sledovat více než tři tisíce diváků.

Ve sportovní hale v Českých Budějovicích zazněla hymna České republiky a za malou chvíli začne poslední utkání letošního ročníku volejbalové extraligy.

Základní sestavy:

VK Dukla Liberec: Pietruczuk, Srb, Veselý, Štokr, Grutm Leikep – Kunc

Rozhodčí: Krtička, Rychlík..

0:0

0:1
    Mach založil hru servisem, ze zadní pozice zaútočil Pietruczuk a Liberec získal první bod.

1:1
    Michálek zaútočil středem a tvrdou ranou uzemnil míč na polovinu Liberce.

1:2
    Křesťan netrefil servis a daroval Liberci bod.

2:2
    Staples zaútočil přesně a Budějovice srovnávají stav.

2:3
    Veselého smeč domácí odvrátili, vzápětí Štokrovu prudkou smeč z pravého kůlu neodvrátil Kryštof.

2:4
    Grut přesným míčem nabízí Liberci dvoubodový náskok.

3:4
    Michálkova smeč od pravého kůlu nebyla zablokována a Budějovice snižují.

3:5
    Chyba Štokra, který smečem netrefil hřiště. Po video analýze míč lízl prsty jednoho z blokujících hráčů.

4:5
    Michálek znovu zaútočil od levého kůlu a křížnou smečí umístil míš na palubovku soupeře.

4:6
    Michálek nezablokoval smeč Pietruczuka a Liberec má znovu dvoubodové vedení.

5:6
    Podání libereckého hráče se nevešlo na vymezenou půlku soupeře.

5:7
    Domácí obrana nezablokovala smeč Liberce od levého kruhu.

6:7
    Domácí první útok nezvládli, vzápětí dostali druhou možnost, po které poslal míč na zem Mach.

6:8
    Útok Gruta od levého kůlu podle rozhodčích lízl prsty blokujícího hráče.

7:8
    Domácí zkrotili prudké podání Štokra a z vysoké nahrávky poslal míč na zem Staples.

7:9
    Nepovedené podání Budějovic končí bodem pro liberecký tým.

8:9
    Grut poslal nepříliš prudké podání, domácí si s míčem poradili a vzápětí získal bod pro Jihočechy Staples.

8:10
    Na druhé straně bodoval Veselý, který poslal míč přes De Ama.

9:10
    Staples znovu úspěšný a snižuje na rozdíl jednoho bodu.

10:10
    Pietruczuka zastavil dvojitý blok Jihočechů u levého kůlu a máme srovnáno.

10:11
    Liberec jde znovu do vedení, od pravého kůlu pálil jeden z libereckých hráčů přesně do hřiště.

11:11
    Na druhé straně nepřesné podání nám srovnává stav.

11:12
    Štokr našel místo mezi dvěma blokujícími hráči a zamířil přesně.

12:12
    Útok Budějovic středem sítě a přesné zakončení Macha znamená srovnání.

12:13
    Liberečtí až na třetí pokus dokázali ukončit akci, Grutovu smeč nezkrotil Kryštof.

12:14
    Křesťan smečoval od pravého kůlu pouze do bloku a Liberec vede o dva body.

12:14
    Budějovický trenér si vybral oddechový čas.

13:14
    Nepovedené podání Leikepa končí v zámezí.

13:15
    Totéž se podařilo budějovickému hráči.

13:16
    Liberečtí zkrotili domácí smeč a vzápětí Leikep poslal míč na druhou stranu.

14:16
    Křesťan poprvé zamířil přesně, smečí středem snížil na rozdíl dvou bodů.

15:16
    Staples opět úřaduje. U levého kůlu se opřel do míče a vybil liberecký blok.

15:17
    Bohužel Křesťan z podání netrefil polovinu soupeřova hřiště.

16:17
    Leikep chyboval na druhé straně a znovu jsou Budějovice na kontakt.

17:17
    Pietruczuk vyhodil míč od levého kůlu mimo hřiště a skóre prvního setu je vyrovnané.

17:17
    K prvnímu oddechovému času sáhl trenér Liberce.

18:17
    Staplesovo podání zkrotil Grut, jenže míč se dostal na druhou stranu a Staples smečí ze středu posílá Liberec do vedení.

18:17
    Správka nahradil v libereckém týmu Gruta.

18:18
    Dlouhou výměnu zakončil nepřesnou smečí od levého sloupu Todua.

19:18
    Po Veselého podání přihrál De Amo Toduovi a ten smečí z levé strany hřiště vrací vedení Budějovicím.

19:19
    České Budějovice vystřídaly a je tu bod pro Duklu. Na hřiště se vrátili Todua a De Amo. Vrátili se Kraffer a Fila.

20:19
    Mach zkušeně usměrnil nepříliš povedenou přihrávku De Ama na polovinu soupeře.

20:20
    Na druhé straně Štokr bodoval. Grut se vrátil na hřiště za Správku.

21:20
    Michálek smečí od pravého kůlu zařídil domácím jednadvacátý bod.

21:21
    Srb přihrával Štokrovi, ten z pravého kůlu vypálil prudce do levého rohu, kde už domácí dvojice míč nezkrotila.

22:21
    Staples sice nepropálil dvoumetrové bloky, ale balón se odrazil mimo hřiště.

22:22
    Štokrovu první smeč Michálek zneškodnil, vzápětí Štokr smečoval od pravého kůlu podruhé a už byl úspěšný.

23:22
    Štokrův servis prolétl celým hřištěm bez kontaktu jakéhokoliv hráče.

24:22
    Nečistá nahrávka Srba znamená 24. bod pro domácí celek.

24:22
    Trenér Liberce si vzal druhý oddechový čas. Podávat bude domácí tým.

24:23
    Křesťanův servis Liberečtí zneškodnili a následně Štokr uzemnil míč na soupeřovu polovinu.

24:23
    Oddechový čas si vzali domácí.

25:23
    Staples směčí od pravého kůlu obil liberecký blok a zajistil domácím vítězství v prvním setu.

České Budějovice byly v prvním setu o chlup lepší. Hostům nepomohlo ani dvoubodové vedení na konci první poloviny setu.

0:0
    Začal druhý set.

1:0
    Pietruczuk z úvodního podání v druhém setu netrefil hřiště a domácí získávají první bod.

1:1
    V další akci se Pietruczuk odvděčil přesnou smečí ze středu sítě.

2:1
    Jihočeši si s Leikepovým podáním poradili a Staples smečí od levého kůlu vrací domácím vedení.

2:2
    Liberec vzápětí vyrovnal.

2:3
    Staplesův smeč zkrotil Pietruczuk a následně polský hráč středem obil budějovické bloky a skóroval.

2:4
    Staples zkusil technickou ulívkou překonat blok Liberce, ale nebyl úspěšný.

3:4
    Štokrův servis končí v zámezí.

3:5
    Nepřesně podával také Jihočech Veselý.

3:6
    Křesťan zablokován u levého kůlu. Následně byl nahrazen Šotolou.

4:6
    Grut z podání napálil míč do sítě.

4:7
    Todua byl na servisu přesnější, ale domácí nezastavili Veselého smeč.

5:7
    Veselého podání nepřeletělo na polovinu soupeře.

5:8
    De Amo zkusil daleko prudší podání, ale ani on netrefil hřiště.

5:9
    Leikep úspěšně zakončil akci soupeře, když nepovedenou přihrávku Budějovic uzemnil ze středu sítě.

5:9
    Trenér Budějovic si vzal oddechový čas.

6:9
    Mach vypálil středem sítě a byl úspěšný.

7:9
    Na druhé straně Pietruczukovu smeč zablokoval domácí hráč a následně Staples tvrdou smečí od levého kůlu smečoval.

8:9
    Tvrdé podání Jihostroje končí bodem pro domácí celek.

9:9
    Úspěšný blok Macha znamená nečekaně brzké srovnání skóre!

9:10
    Štokr byl úspěšný při smeči a vrací Liberci vedení.

9:11
    Pietruczuk rozehrál podání o síť, Jihočeši ideálně nezareagovali a Štokr trochu se štěstím získal bod pro Liberec.

9:12
    Další úspěšná akce Liberce znamená tříbodový náskok pro Severočechy. Trenér Budějovic si bere druhý a poslední time-out v tomto setu.

10:12
    Nepovedené podání Pietruczuka zamířilo těsně vedle autové čáry.

10:13
    Machovo podání hosté zkrotili a následně Štokr úspěšně zaútočil od pravého kůlu.

11:13
    Na druhé straně byl přesný smečí středem hřiště Mach a snížil.

11:14
    Liberec znovu úspěšně bodoval a drží si dvou až tříbodový náskok.

12:14
    Úspěšné zakončení De Ama ze středu sítě.

12:15
    Grut byl u levého kůlu volný a jeho smeč křížem tak neměla šanci na zastavení.

13:15
    Staples se znovu vyznamenal parádní smečí.

13:16
    Štork byl u pravého kůlu zablokován, když trefil Michálka do hlavy, jenže míč vylétl mimo hřiště.

14:16
    Indra chtěl dát týmu bod ze servisu, ale netrefil se.

15:16
    De Amo vyslal na soupeřovu polovinu padající list, který liberečtí hráči nezkrotili.

16:16
    Přešlap útočné čáry v podání Štokra znamená další vyrovnání!

16:17
    Štokr obil budějovický blok a vrací Liberci vedení.

17:17
    Vzápětí zkazil servis Srb, když napálil míč do sítě.

18:17
    Štokr byl u hlavního kůlu zablokován a Budějovice vedou!

18:17
    Hlasatel oznámil dnešní návštěvu! Utkání sleduje 3560 diváků, je tady vyprodáno.

18:18
    Spolupráce Pietruczuka s Leikepem znamená bod pro Liberec.

18:19
    Štokr technickým úderem překonal trojitý blok Budějovic a umístil míč na polovinu Jihočechů.

19:19
    Je srovnáno po přesném zakončení Macha.

19:20
    Štokrovu smeč od hlavního kůlu se snažil zkrotit tygřím skokem Michálek, ale nebyl úspěšný.

20:20
    Dlouhou výměnu, kdy smečoval jeden i druhý tým, ukončil smečí ze středu sítě Todua.

21:20
    Štokr zablokován u pravého kůlu, kam si vyskočil Staples a zablokoval hlavního smečaře libereckého celku

22:20
    Grutova smeč do zámezí znamená dvoubodové vedení Jihostroje!

22:20
    Liberecká lavička obdržela napomenutí v podobě žluté karty.

23:20
    Přímý bod z podání zaznamenal Marek Šotola a Jihočeši se přiblížili třetímu setu.

24:20
    Veselý se dotkl sítě a Štokr po odpískání odpálil míč daleko za koncovou čáru. Ve hře ještě bude challenge, ale to potvrdilo správnost rozhodnutí. Setbol pro Budějovice!

24:21
    Šotolovi nevyšlo podání, přesto je Jihostroj pouze bod od zisku druhého setu.

25:21
    Jihostroj vítězí ve druhém setu po špatném servisu libereckého hráče!

Ve druhém setu Liberečtí získali čtyřbodový náskok, ale o ten bleskově přišli. Nakonec závěr lépe zvládli domácí a získali druhý set na svou stranu.

0:0
    Začal třetí set.

0:1
    De Amo špatně zakončil akci a první bod má na svém kontě Liberec.

0:2
    Špatná nahrávka Staplese a hosté vedou o dva body.

1:2
    Vzápětí zaznamenali první bod třetí sady také Jihočeši.

2:2
    Domácí zkrotili Štokrův servis, vzápětí Šotola zamířil přesně a vyrovnal stav třetí sady.

2:3
    Grutovu smeč lízl jeden z hráčů na bloku.

3:3
    Na druhé straně Michálek propálil ruce Štokra.

3:4
    Staples netrefil podání a míč odlétl mimo hřiště.

3:5
    První bod z podání Liberce. Štokrův servis domácí hráči odvrátili jen mimo hřiště.

3:6
    Další bod Liberce po servisu Štokra. Liberec už vede o tři body, protože domácí neuzemnili míč po smeči od levého kůlu.

3:6
    Oddechový čas si vybral trenér Českých Budějovic.

3:7
    Štokr umístil míč přesně na čáru a zaznamenal eso

3:8
    Budějovice jsou ve velkých problémech, Staples smečoval mimo kurt.

3:8
    Druhý oddechový čas trenéra Českých Budějovic.

3:9
    Štokr nebyl u levého kůlu zastaven a Liberec získává devátý bod.

4:9
    Dlouhou sérii Severočechů ukončil přesnou smečí z levé strany Michálek.

4:10
    Liberec s potížemi odvrátil na druhou stranu Toduovo podání, vzápětí získali bod.

5:10
    Michálek u levého kůlu nedal šanci dvojitému bloku a přesnou ranou poslal balón do kurtu.

6:10
    Mach středem využil přihrávku De Ama, kde byl pouze blok Veselého. Mach byl úspěšný a snižuje na rozdíl čtyř bodů.

6:11
    Nepovedená smeč Štokra skončila za autovou čárou. V akci je ještě videorozhodčí. Ten nakonec prokázal teč budějovické obrany, což znamená bod pro Liberec.

6:12
    Srb přesným blokem zablokoval domácího hráče.

7:12
    Budějovice rychlou akcí zakončenou ulívkou snižují.

7:13
    Michálek trefil z podání pouze síť.

8:13
    Po přihrávce De Ama zamířil ze středu sítě přesně před autovou čáru Mach.

8:14
    Srb přihrál Leikepovi a ten středem pokládá míč na polovinu soupeře.

9:14
    Todua vyrazil dvojitý blok v podání Leikepa a Štokra.

9:15
    Srb si vyskočil na přihrávku Leikepa a křížovou smečí trefil kurt hřiště.

10:15
    Nepovedené podání Leikepa znamená desátý bod pro domácí celek.

10:16
    Na druhé straně bod pro Liberec.

11:16
    Nepovedený servis Štokra. Střídá se nám tu bod za bodem.

12:16
    Tvrdá smeč Michálka nedala žádnou naději Srbovi na bloku.

12:17
    Pietruczuk prudkou smečí středem hřiště napálil balón na soupeřovu polovinu.

13:17
    De Amo překvapil u sítě Pietruczuka a technickým zakončením poslal balón vedle sítě.

13:18
    Pietruczukova tvrdá smeč přibližuje Liberec k zisku třetího setu.

14:18
    Indra zkazil servis, když poslal balón pouze do sítě. Na hřiště se vrací Veselý.

15:18
    Opět spolupráce De Ama s Machem. Mach zabil míč smečí ze středu sítě.

16:18
    Trenér Dvořák si bere challenge. Míč po smeči Macha lízl čáru, rozhodčí původně viděli aut.

17:18
    Na předchozí bod navázal přesnou smečí Michálek a Budějovice stáhly rozdíl na jeden bod.

18:18
    Biernat nahradil Srba, jenže ani tato změna Severočechům nepomohla, Štork napálil míč vedle hřiště.

19:18
    Pietruczuk pálil křížem z pravého kůlu, ale o pár centimetrů netrefil kurt. Jihočeši vedou!

20:18
    Štokrova smeč ubráněna, vzápětí Michálek po přihrávce De Ama zamířil ze středu přesně do kurtu!

20:18
    Sportovní halou krouží mexická vlna!

21:18
    Mach zablokoval u hlavního kůlu smečujícího Pietruczuka.

22:18
    A Pietruczuk opět vyhazuje míč mimo hřiště!

23:18
    Liberec první smeč Jihostroje ubránil, na prudký smeč Fily už dvoučlenný blok Dukly nestačil.

23:19
    Fila dostal další šanci na bodový konec, ale tentokrát byl u levého kůlu zablokován.

24:19
    Domácí jsou bod od mistrovského titulu! Srb nezkrotil jihočeskou smeč středem sítě!

24:20
    Správka úspěšným zakončením od pravého kůlu odmítl konec sezóny.

25:20
    SPRÁVKA KAZÍ PODÁNÍ A ČESKÉ BUDĚJOVICE SE STÁVAJÍ MISTREM ČESKÉ REPUBLIKY V SEZÓNĚ 2018/2019!

Konec zápasu

Jihostroj si fantastickým výkonem především ve třetím setu zajistil mistrovský titul. Severočeši byli blízko zisku třetího setu, vedli už o šest bodů, ale v závěru zcela vyhořeli a nakonec prohráli třetí set o pět bodů.

Hvězdou posledního zápasu sezóny se stal Petr Michálek, který převzal cenu pro nejlepšího hráče utkání.

Odměněni jsou také rozhodčí, kteří dnes předvedli velmi dobrý výkon.

Liberečtí hráči přebírají z rukou představitelů Českého volejbalu stříbrné medaile za 2. místo v letošním ročníku Uniqa extraligy.

Předseda České volejbalové federace Marek Pakosta předává zlaté medaile do rukou hráčů Jihostroje České Budějovice.

Oba týmy si podávají ruce a za chvíli dojde k předání poháru pro mistra České republiky ve volejbalu.

České Budějovice si převzaly titul pro mistra, který získávají znovu po dvou letech. Celkově je to desátý titul v novodobé českobudějovické historii!