Slovensko – Norsko 3:2 (2:1 po s.n.) | Německo – USA 2:5 (kon.) | Rakousko – Kanada 5:7 (kon.)
po s.n. (2:1)
Slovensko
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Norsko
Úterý 07.05.2019, 18:00 • Zimný štadión Michalovce • Reprezentace

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (20:40:38)

Je dobojováno. Slováci rozhodli prodloužení a vyhrávají tento zápas. Pro zpestření se ještě jely samostatné nájezdy a i v těch Slovensko zvítězilo. Na skóre to ale nemělo vliv.

Slovensko právě vstřelilo branku!
    Krásně sehraná kombinace a Slováci ukončují prodloužení. Tomáš Tatar v tandemu dva na jednoho poslal na levou stranu pas pro RICHARDA PÁNIKA, a ten se nemýlil. Asistence: Tomáš Tatar.

Dnešní utkání sleduje 3 051 diváků.

60:01

Základní hrací doba vítěze neurčila a na řadu tak přijde pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách.

60:00

58:57
    Forsberg se dostal do velké šance před brankou Slovenska, ale pohotový a přesný zákrok vytasil Patrik Rybár!

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39
    Slovensko je v plném počtu.

57:14
    Slováci vyhodili puk do bezpečí a dostali ho před branku soupeře. Sice nevystřelili, ale ušetřili cenné vteřiny ze svého oslabení.

56:34
    Norsko se natlačilo do útočného pásma a rozvíjí akci před Rybárovou klecí. Zatím ale marně dobývají jeho branku.

55:59
    Slovensko je potrestáno za příliš mnoho hráčů a Norové mají šanci strhnout vedení na svou stranu v nabídnuté přesilové hře.

55:39
    Vyloučení v týmu Slovensko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Marko Daňo.

55:14
    Norové se opět dostali před branku Slovenska a došlo na další střelu. Tu však Seveřané ve vedoucí branku nepřetavili.
    53:30 Tobias LINDSTRÖM - 2:2

53:30
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Také Norové využívají přesilovou hru a znovu srovnávají. TOBIAS LINDSTRÖM svou střelou z levého kruhu umístil puk pod horní tyč Rybárovy branky – 2:2.. Asistence: Jonas Hölos.

52:57
    Vyloučení v týmu Slovensko (Martin Marinčin – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
    52:57 Neuznaná branka Norů

52:57
    Není vyrovnáno, gól padl po posunutí branky a bude se vylučovat na straně Slovenska.

52:57
    Velká skrumáž před Rybárem, který nevěděl, kde je puk. Norové ho možná dotlačili do slovenské klece, došlo i k posunutí brány a nyní je na řadě video!
    51:28 Tomáš ZIGO - 2:1

51:28
    A tuto početní výhodu Slováci využívají. Od Lantošiho převzal puk v prostoru mezi kruhy TOMÁŠ ZIGO, po jehož střele se kotouč odrazil od obou tyčí a skončil v brance Norů – 2:1. Asistence: Róbert Lantoši.

51:07
    Vyloučení v týmu Norsko (Tobias Lindström – 2 min., podrážení).

51:06
    Po pěkné slovenské kombinaci zakončoval Jaroš, ale Haukeland nedovolil, aby se Slováci znovu ujali vedení!

50:31
    Slováci ve vlastním pásmu získali puk a opět se dostali do útoku, avšak jejich počínání před norskou brankou bylo hodně nepřesné.

49:04
    V obranném pásmu zachytil Ďaloga puk a hned ho zavezl na druhou stranu. Ze slibně se rodící slovenské akce ale nebylo vůbec nic.

48:20
    Marcinko udržel útočnou třetinu, kde se poté vhazovalo. Slováci se pak museli vrátit zpět, do akce se vyřítili Norové, kteří vycítili šanci.

47:53
    Další komerční pauza.
    46:22 Mathias TRETTENES - 1:1

46:22
    A je vyrovnáno. Chvilku po tom, co už Slováci hráli v plném počtu, Norové udeřili. Z levého kruhu se dostal ke střele MATHIAS TRETTENES a kotouč tak skončil ve slovenské kleci. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Kristian Forsberg a Tommy Kristiansen.

46:16
    Slovensko se také ubránilo a je už v plném počtu.

45:34
    Slováci se dostali na kotouč a hned ho poslali až před branku Norů. Šetří tak další cenné vteřiny ze svého oslabení.

45:02
    A nyní je už v plném počtu a Norové hrají zkrácenou přesilovou hru.

44:16
    Vyloučení v týmu Slovensko (Erik Černák – 2 min., hrubost).

44:16
    Erik Černák vyslal nebezpečnou střelu na Haukelanda, ten proti jeho projektilu vytáhl další přesný zákrok a hodně svůj tým podržel!

44:10
    Norsko je ve čtyřech.

44:06
    Slováci hrají přesilovku pět na tři a před norskou brankou nyní měli velký tlak. Po přerušení hry došlo na další souboj. Na ledě to začíná jiskřit.

43:02
    Vyloučení v týmu Norsko (Christian Käsästul – 2 min., napadení).

42:10
    Vyloučení v týmu Slovensko (Michal Čajkovský – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Norsko (Andreas Martinsen – 2 min., napadení + 2 min., hrubost).

41:35
    Slováci neustále hrozí před norskou klecí, ale svůj těsný náskok nedokázali navýšit.

41:10
    Po chvilce zasahoval Haukeland znovu a je z toho další přerušení hry.

40:51
    Nyní musel zasahovat Haukeland, který zastavil střelu Richarda Pánika z levého kruhu. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

40:07
    Slováci se dostali do útočného pásma, ale hned ztratili puk. Poté rychle spěchali do obrany, aby zastavili rodící se akci norského týmu.

40:01

Střely na branku: 28 – 10

Také druhá třetina je minulostí. V ní jsme se branky nedočkali a Slováci tak stále vedou rozdílem jediné branky, kterou zaznamenali v první minutě prvního dějství. Čeká nás ještě zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 19:40.

40:00

39:52

39:15
    Norové se v přesilové hře zatím nedostali ke střele, která by mohla vést k vyrovnání. A Slováci se dokázali několikrát osvobodit.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

37:52
    Vyloučení v týmu Slovensko (Martin Fehérváry – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Norsko (Andreas Martinsen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Slovensko (Marko Daňo – 2 min., napadení).

37:40
    Agilní Norové znovu nepustili soupeře do žádného zakončení. Pak se ale dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak bude stěhovat zase před Haukelanda.

37:16
    A dostali se do šance, která však končí znovu na Haukelandovi. Ten tak znovu Nory podržel.

36:48
    Slováci se neudrželi v pásmu Norů a museli se vracet rychle zpět. Zachytili puk a hned ho zavezli zpět před norskou branku.

35:43
    Zakázané uvolnění Norů stěhuje hru před Haukelanda a bude se před ním vhazovat. Slováci tak získali prakticky zadarmo útočné pásmo.

34:47
    Adam Liška nyní šikovně objel Haukelandovu klec a dostal se před ním do zakončení, kotouč však skončil po jeho bekhendové střele jen u jeho betonu.

33:51
    Ve slovenském pásmu vybojovali kotouč hokejisté Norska a hned ho dostali do blízkosti Rybárovy branky. Jenže na něho vůbec nevystřelili.

33:27
    Norsko je kompletní.

32:42
    Slovenský národní tým se však záhy vrátil zpět a opět už kombinuje před Haukelandem. Jenže Norové soupeři sebrali puk a znovu ho poslali daleko od své branky.

32:07
    Slováci se uhnízdili v pásmu Norska a roztáčejí přesilovkový kolotoč. Norové se ale dobře bránili a vyhodili puk až před slovenskou branku.

31:27
    Následuje další komerční přestávka.

31:27
    Vyloučení v týmu Norsko (Michael Haga – 2 min., podrážení).

31:18
    30:46 Liškův pokus ve vlastním oslabení

30:46
    Nyní se už Slováci ve vlastním oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho, z pravého kruhu poté sám vystřelil Adam Liška, ale ten ztroskotal na pozorném zákroku Haukelanda.

30:18
    A dokonce se dostali do šance, ale jeden ze Slováků u pravé tyče byl hlídán obráncem Norů a nedokázal zakončit.

29:39
    K odraženému kotouči po norské střele se dostal Dávid Bondra a hned ho poslal až před Haukelandovu klec. Slováci se tak osvobodili a pošetřili cenné vteřiny ze svého oslabení.

29:18
    Vyloučení v týmu Slovensko (Michal Čajkovský – 2 min., sekání).

28:18
    Adam Liška vyslal z levého kruhu další střelu, která zaletěla jen kousek vedle Haukelandovy branky.

27:30
    Po ní se do akce dostali opět Norové a hned vyzkoušeli pozornost Rybára. Ten však nemusel zasahovat, neboť kotouč zachytil obránce Slovenska a poslal ho do středního pásma.

27:15

26:47
    Slováci si vynutili další tlak před brankou Norska, ale znovu se nedokázali před norským brankářem prosadit.

26:03
    Z vrcholu pravého kruhu vyslal další nebezpečnou střelu Ďaloga, kotouč však prosvištěl pouze okolo pravé Haukelandovy tyče a skončil u zadního mantinelu.

25:43
    Propagační střelu Sekery od modré čáry vykryl Haukeland a ten poté raději před dotírajícími Slováky přerušil hru.

25:15

24:56
    Espelandovu střelu zachytil jeden ze slovenských hokejistů a opálil puk až před Haukelanda. Slovensko tak zatím své oslabení zvládá.

23:53
    Reichenberg číhal v prostoru mezi kruhy na přihrávku, té se ale nedočkal. Následně pak Norové pásmo udrželi, Rybára neohrozili. Slováci se poté osvobozují.

23:15
    Vyloučení v týmu Slovensko (Richard Pánik – 2 min., vysoká hůl).

22:26
    Seveřané jsou ve druhé třetině aktivnější a nyní se dostali do další šance, Oldenovu střelu z úhlu však raději ukryl pod lapačku Patrik Rybár.

22:10
    Adam Liška z levého kruhu poslal pozdrav směrem k norské brance, kde byl připraven Haukeland a proti jeho projektilu zakročil.

21:46
    Niklas Roest z pravé strany vyslal štiplavou střelu, která končí na brankáři Rybárovi.

21:03
    Na druhé straně se ke střele nedostal Christián Jaroš a norský tým tak otáčí hru opět na druhou stranu.

20:10
    Norové se v úvodu druhé třetiny dostali o útočného pásma, ale před Rybárem nijak nezahrozili. Až po chvilce střílel Lesund od modré čáry, ale kotouč orazítkoval zadní mantinel.

20:01

Střely na branku: 11 – 2

První třetina je za námi. V ní se Slováci ujali vedení už v první minutě hry, kdy se střelou od modré čáry prezentoval Erik Černák a dal Slovensku jednobrankový náskok. Ten vydržel až do konce první třetiny. Slováci tak mají těsný náskok, který se pokusí ve druhé třetiny navýšit, naproti tomu Norové se vynasnaží, aby svou ztrátu smazali. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda, která začne přibližně v 18:50.

20:00

19:55
    Puk mají na hokejkách hráči Slovenska, ale už se nic nestane. První část hry je tak minulostí.

19:22
    Ziga zakončoval z forhendu před norskou klecí, avšak jeho dobrá střela nekončí mezi třemi tyčemi.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:35
    Bondra táhl akci po levém křídle, ale neměl v útočném pásmu nikoho, komu by přihrál. Přichází ztráta puku a do akce se ještě ženou Norové.

17:15
    Norové se opět pokusili o přechod do útočného pásma, ale do blízkosti Rybárovy branky se nedostali.

16:01
    Forsberg zachytil puk po přihrávce slovenského hráče a dostal ho pod kontrolu. Norský tým tak může přispěchat s další útočnou akcí.

14:41
    Norové napadali v útočném pásmu, ale obrana Slovenska je nepustila do nebezpečí před Rybárem. A hned na to potom Slováci otáčejí hru.

13:47
    Norsko se ubránilo a nyní je už v plném počtu.

13:33
    Slováci mají puk a míří rychle do útočné třetiny, ale přesilovka se už začíná velmi rychle krátit.

12:50
    Trettenes vystihl rozehrávku Slovenska a u modré čáry vypíchl kotouč. Nakonec se však ve vlastním oslabení nedostal do rychlého brejku.

12:13
    Větší tlak před norskou brankou, slovenský výběr však nedokázal Haukelanda překonat. Následně pak střílel Tomáš Tatar, znovu ale neúspěšně.

11:47
    Vyloučení v týmu Norsko (Niklas Roest – 2 min., podrážení).

11:25
    Patrik Rybár chtěl puk rozehrát směrem dopředu a chvilku měl odkrytou branku, Norové si toho ovšem nevšimli a nedokázali pohotově zareagovat.

09:59
    Ale také Norové jsou už kompletní.

09:29
    Slovensko je v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilová hra.

08:49
    Slováci se natlačili do útočného pásma, střelu Ďalogy tečoval před Haukelandem Marcinko a donutil ho k dalšímu zákroku. Norský brankář pak přerušil hru.

07:59
    Vyloučení v týmu Norsko (Michael Haga – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Thomas Valkvä Olsen.

07:45
    Rybár musel zasahovat proti střele Kristiansena a hned na to se Slováci osvobodili, když poslali puk až před branku norského celku.

07:29
    Vyloučení v týmu Slovensko (Dávid Bondra – 2 min., nedovolené bránění).

06:39
    Následuje komerční pauza.
    06:39 Velká šance Daňa

06:39
    Velká šance Slovenska. Do samostatné akce se hnal po chybě Norů v rozehrávce Marko Daňo, ten si nabruslil až před Haukelanda, jeho střela ale zamířila jen k lapačce norského brankáře.

05:49
    Norové nyní dobře pokryli střední pásmo a nepustili slovenský celek do blízkosti Haukelanda.

05:02
    Liška střílel sice z úhlu, přesto málem Haukelanda překvapil. Ten znovu zakročil a hned poslal puk svým spoluhráčům, kteří míří do útočné akce.

04:29
    Zblízka se ke střele dostal Mathis Olimb, avšak beton Rybára byl na svém místě. Po zisku puku se pak Slováci vydali znovu až před norskou klec.

04:09
    Norové získali útočné pásmo a bude se vhazovat před Rybárem. Konkrétně po jeho pravé ruce.

03:22
    Marko Daňo přebruslil Bonsaksena, ale potom se nedostal do zakončení z prostoru mezi kruhy.

02:37
    Slovensko zakládá další akci z hloubi vlastního obranného pásma a pomalu se tak dostává do další útočné akce.

02:07
    Slováci jsou zatím hodně aktivní a před malou chvílí donutili Haukelanda k dalšímu zákroku. Hra je opět přerušena a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

01:30
    Norská akce nebyla úspěšná, na druhé straně střílel Ďaloga. Jeho pokus ještě tečoval Marcinko, avšak Haukeland opět předvedl dobrý zákrok a Nory podržel.
    00:22 Erik ČERNÁK - 1:0

00:22
    A už v první minutě hráči Slovenska otevírají účet duelu. ERIK ČERNÁK vystřelil od modré čáry a kotouč pak propadl za záda Haukelanda – 1:0. Asistence: Tomáš Tatar a Richard Pánik.

00:10
    Slováci se hned po úvodním vhazováním dostali do útoku, ten končí zákrokem norského brankáře. Vhazovat se bude po pravici Haukelanda.

00:01

Slovensko: Rybár – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Feherváry, Ďaloga, Koch, Čajkovský – Tatar, Sukeľ, Pánik – Daňo, Zigo, Studenič – Bondra, Marcinko, Lantoši – Buček, Buc, Liška

Norsko: Haukeland – Lesund, Holös (C), Bonsaksen, Espeland, Nörstebö, Johannesen, Bull, Käsastul – Olden, Olimb, Reichenberg – Trettenes, Haga, Olsen – Roest, Lindström, Martinsen – Röymark, K. Forsberg, Kristiansen

Rozhodčí: Jonák, Snášel – Gajan, Smrek.

Vzájemná utkání

Obě reprezentace se spolu utkaly v prosinci v roce 2017 v rámci přípravného utkání. Tehdy zvítězilo Slovensko 1:0 po samostatných nájezdech.

Norsko

Norové v přípravě před slovenským šampionátem sehráli o dva duely méně, tedy šest. Pětkrát prohráli a jednou dokázali zvítězit. Výhra se zrodila až v šestém duelu, kdy Norové porazili Dány 4:3 po prodloužení. I oni už pilují sestavu na tolik očekávané MS a pokusí se v posledním přípravném utkání bodovat. Se Slovenskem to může být zajímavý duel a uvidíme, zda zasáhnou hráči, kteří se poté představí i na světovém šampionátu.

Nominace Slovenska

Brankáři: Marek Čiliak (Brno), Denis Godla (Kuopio), Patrik Rybár (Grand Rapids).

Obránci: Andrej Sekera (Edmonton), Erik Černák (Tampa Bay), Martin Marinčin (Toronto), Christián Jaroš (Ottawa), Michal Čajkovský (Dinamo Moskva), Mário Grman (Slovan), Patrik Koch (Košice), Marek Ďaloga (Mora), Martin Feherváry (HV 71).

Útočníci: Dávid Bondra (Poprad), Dávid Buc (Slovan), Samuel Buček a Róbert Lantoši (obaja Nitra), Adam Liška (Slovan), Mário Lunter a Tomáš Zigo (Banská Bystrica), Michal Krištof (Oulu), Libor Hudáček (Liberec), Tomáš Marcinko (Třinec), Ladislav Nagy (Košice), Matúš Sukeľ (Slovan), Marián Studenič (Binghampton), Richard Pánik (Arizona), Tomáš Tatar (Montreal), Marko Daňo (Manitoba).

Slovensko

Slovensko má za sebou v rámci přípravného období před vrcholem sezóny, kterým je mistrovství světa, odehráno osm utkání. Z toho Slováci dokázali třikrát zvítězit, pětkrát pak odešli jako poražený tým. Naposledy se jim dařilo proti nováčkovi v elitní skupině MS, když Velkou Británii porazili 6:1. Dnes je ještě čeká zápas s Nory, který už bude posledním před ostrým startem MS, které se letos koná v Bratislavě a v Košicích.

Hezký úterní večer přeji všem příznivcům hokeje. Příprava před blížícím se mistrovstvím světa finišuje a dnes jsou na programu ještě další zápasy. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi Slovenskem a Norskem.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 1. Černák (Tatar, Pánik), 52. Zigo (Lantoši), 61. Pánik (Tatar) – 47. Trettenes (Forsberg, Kristiansen), 54. Lindström (Hölos)