Columbus – Boston 0:3 (kon.) | Colorado – San Jose 4:3 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
0:3 (0:0, 0:1, 0:2) Stav série: 2:4
Boston Bruins
Úterý 07.05.2019, 01:15 • Nationwide Arena, Columbus • Play-off NHL • Semifinále V. konference

S přáním hezkého zbytku úterního dne se s vámi loučím. Těším se zase příště u jednoho z dalších textových přenosů. Na počtenou! (04:07:28)

Československá stopa:

Jaroslav Halák (BOS) – do utkání nezasáhl – SVK
    Zdeno Chára (BOS), 0+0, +/-: 0, 1 střela, 2 hity, čas na ledě: 26:04, SVK
    David Krejčí (BOS), 1+1, +/-: 2, 2 střely, 0 hitů, čas na ledě: 13:12, CZE
    David Pastrňák (BOS), 0+0, +/-: +1, 1 střela, 0 hitů, čas na ledě: 16:03, CZE.

Hity: 43-19

Postup Bostonu se nerodil snadno. První třetina sice patřila hostům, avšak žádnou ze šancí svěřenci kouče Cassidyho nevyužili.

Ve druhé třetině byl jasně lepší Columbus, jenže ve 33. minutě zmrazil domácí fanoušky povedenou ránou David Krejčí.

Třetí třetinu začal Columbus velmi dobře a jen díky fantastickému Raskovi Boston neinkasoval. Klid na hokejky hostů přidal ve 49. minutě Marcus Johansson a o dvě minuty později zpečetil výhru Bruins David Backes.

Boston Bruins slaví po šesti letech postup mezi nejlepší čtyři celky celé NHL. V konferenčním finále vyzve Carolinu, která proplula sérií s Islanders poměrem 4:0 na zápasy. Naopak Columbus po senzačním vyřazení Tampy končí ve druhém kole Stanley Cupu, přesto je to pro Blue Jackets nejlepší sezona v klubové historii. Díky postupu Bruins je už téměř jisté, že Davidové Krejčí s Pastrňákem se na letošní MS v hokeji nepodívají a naopak budou bojovat o nejcennější hokejový pohár na světě.

59:38
    Fanoušci si užívají poslední chvíle této sezony a ve stoje děkují svým hráčům.

59:20
    Rask znovu utěsnil přední tyč a hra je zase přerušena. Vhazovat se bude v pásmu Bostonu.

59:06
    Rask se zřejmě rozhodl, že dnes gól za svá záda nepustí. K Andersonovi se šťastně odrazil puk, jenže finský brankář předvedl opět skvělý zákrok.

58:40
    Pokus obránce Werenského zaplul s pomocí teče do ochranné sítě. V Bostonu už mohou začít pomalu ale jistě slavit.

58:17
    Heinen z útočné modré čáry zcela minul odkrytou svatyni domácích.

57:53
    Boston sice pořádně zatopil domácím, ale ke střele se neodhodlal.

57:16
    Pastrňák posunul puk do středního pásma a Boston se bez problémů ubránil úvodnímu náporu v této powerplay.

56:54
    Zakázané uvolnění hostujícího celku. Tortorella si zatím oddechový čas nebere a zřejmě si ho šetří na chvíli po případném snížení skóre.

56:27
    Bobrovskij míří na střídačku a Columbus se chytá posledního stébla. Zkouší powerplay.

55:37
    Heinen tečoval těsně před bránou nahození z hole Kruga. Domácí měli štěstí, že puk nakonec mířil nad břevno.

55:32
    Krejčí vymyslel chytrou přihrávku na Marchanda, jehož pokus lapil Bobrovskij do své lapačky.

55:02
    Foligno pálil z otočky. Mezitím obránce Krug obětavě spadl těsně před Raskem do této střely.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 33. Krejčí (DeBrusk, Clifton), 49. Ma. Johansson (Coyle, Heinen), 51. Backes (Krug, Krejčí)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, Harrington – J. Anderson, Dubois, Panarin – Bjorkstrand, Duchene, Dzingel – Atkinson (A), Jenner (A), N. Foligno (C) – Hännikäinen, Dubinsky, Texier.
    Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes (A), Krejčí, DeBrusk – Heinen, Coyle, Ma. Johansson – Wagner, Kuraly, Nordström.

Rozhodčí: Sutherland, Kozari – Knorr, Racicot

Diváci: 19 219