Slovensko – Norsko 3:2 (2:1 po s.n.) | Německo – USA 2:5 (kon.) | Rakousko – Kanada 5:7 (kon.)
Colorado Avalanche
4:3 (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0) Stav série: 3:3
San Jose Sharks
Úterý 07.05.2019, 04:00 • Pepsi Center, Denver • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

Československá stopa v utkání:

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:43 (07:20:35)

1. Gabriel Landeskog (COL) 1+0
    2. J.T. Compher (COL) 2+1
    3. Marc-Édouard Vlasic (SJS) 2+0

Statistiky: Střely na bránu: 26-22; Zablokované střely: 23-20; Vhazování: 53%-47%; Hity: 31-24; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.

Avalanche proti Sharks třikrát ztratili jednobrankové vedení a o osudu šestého zápasu série tedy muselo rozhodnout prodloužení, které již po necelých třech minutách ukončil domácí kapitán Gabriel Landeskog. Tomáš Hertl se těsně předtím mohl stát hrdinou, jenže po objetí domácí brány puk za záda Philippa Grubauera nezasunul. Sérii bude muset rozhodnout sedmý zápas, který je na programu ve čtvrtek 9. května a začne ve stejný čas jako dnes, tedy ve 4:00. Konečný výsledek dnešního klání zní. Colorado Avalanche 4 San Jose 3.

62:32 Gabriel LANDESKOG - 4:3

62:32
    Colorado právě vstřelilo branku!
    GABRIEL LANDESKOG nejprve nahodil puk do útočného pásma a poté v pravém rohu vyhrál klíčový osobní souboj, po kterém dostal puk nahoru k modré čáře, najel si před bránu na přihrávku Calea Makara a plácnutím do kotouče překonal Martina Jonese nad vyrážečkou – 4:3! Rozhodne sedmý zápas! Asistence: Cale Makar.

62:10
    Tomáš Hertl rychle objel bránu, u pravé tyče ale skvělého Philippa Grubauera nepřekonal – 3:3!

62:01
    Erik Karlsson napřáhl před vrcholem pravého kruhu k prudké ráně s příklepem, která byla zablokována.

61:27
    Tyson Jost se dostal v levém kruhu ke střele, se kterou si brankář Martin Jones bez problému poradil.

60:46
    Prodloužení bylo před pár okamžiky zahájeno a jsme velmi zvědavi na to, kdo dnešní šestý zápas vyhraje.

60:01

Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 24-21; Zablokované střely: 22-20; Vhazování: 52%-48%; Hity: 31-23; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.

Prodloužení začne přibližně v 6:49.

Avalanche mohli vyrovnat stav série na 3:3, jenže si třikrát nechali utéci jednobrankové vedení a Sharks jsou stále ve hře o to, aby si postup do finále Západní konference zajistili již dnes a vyhnuli se sedmému zápasu, který museli podstoupit v prvním kole proti Vegas. Kdo se stane hrdinou dnes? Skóre po třetí třetině. Colorado Avalanche 3 San Jose Sharks 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 25. Jost (Compher, Cole), 39. Compher (Söderberg, Kerfoot), 44. Compher (Brassard, C. Wilson), 63. Landeskog (Makar) – 35. Vlasic (Meier, Nyquist), 40. Burns (E. Karlsson), 58. Vlasic (Couture, Nyquist)

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Cole, Barrie, Zadorov, Girard, Makar, Nemeth – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – C. Wilson, Jost, Kerfoot – Nieto, Söderberg, Compher – Brassard, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Burns (A), Dillon, E. Karlsson, J. Ryan, Braun – Meier, Couture (A), Nyquist – E. Kane, Hertl, Donskoi – Sörensen, J. Thornton (A), Labanc – Haley, Goodrow, M. Karlsson. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Wes McCauley. Čároví: Matt MacPherson, Mark Shewchyk

Diváci: 18098