Jihlava – Slavia 2:4 (kon.) | Teplice – Č. Budějovice 1:3 (kon.) | Zlín – Příbram 6:0 (kon.)
Dukla Praha – Karviná 4:3 (kon.)
FK Teplice
1:3 (0:2)
SK Dynamo Č. Budějovice
Pondělí 20.05.2019, 12:00 • AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice • Juniorská liga – O umístění • 8. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozonost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (13:57:15)

Máme za sebou utkání osmého kola juniorské nadstavbové části o umístění, v němž mladíci Českých Budejovic zvítězili na hřišti Teplic 3:1. O první branku hostů se v 11. minutě postaral kapitán Lukáš Pouček. o čtvrt hodiny později zvýšil na rozdíl dvou branek Martin Lindák. Teplice v druhé půli přidali na aktivitě a vásledkem byl kontaktní gól Matěje Šmalcla. Vyrovnání ovšem nepřišlo, naopak Jihočeši definitivně rozhodli o svém vítězství v 85. minutě, kdy se prosadil Mikuláš Jáša. České Budějovice se díky tomuto vítězství posunují na třetí místo, Teplice zůstávají na příčce šesté.

90+2

90+1
    Útočný faul Teplic ukončil poslední snahu domácího celku alespoň na zkorigování stavu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.

89
    Z levé strany ještě přiletěl jeden centr z kopačky domácího hráček, který si ale bez problémů stáhl pro sebe Luksch.

88
    Utkání se prakticky už jen dohrává, o vítězi zápasu už je definitivně rozhodnuto.

87
    Jeden z hostujících hráčů se odhodlal ke střele z větší vzdálenosti a mířil parádně! Jeho ráně vystavilo stopku k cestě do branky břevno.

87
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Martin Lindák, přichází Moses Kalu.
    85. Mikuláš JÁŠA - 1:3

85
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Těžkou přihrávku z pravé strany si zpracoval MIKULÁŠ JÁŠA, jenž dělovkou pod břevno propálil bezmocného Košťála!

83
    Dlouhý nákop na pravou stranu, jenže tam žádný z budějovických hráčů nebyl, domácí tak mohou podniknout další útok ve snaze vyrovnat.

82
    Čas Teplic na vyrovnání se pomalu, ale jistě krátí. V posledních minutách je znát narůstající nervozita na kopačkách domácích, hossté se díky tomu více zapojují do hry.

82
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází David Vepřovský, přichází Radek Jelínek.

81
    Kolárik u lajny až příliš louho otálel s rozehrávkou, čehož využil Matoušek, který pro svůj celek vybojoval autové vhazování.

80
    Ovšem na druhé straně se po dlouhém odkopu dostal do samostatného úniku Kolárik, střela mu ale vůbec nesedla.

79
    Hosté ukazují, že rozhodně neplánují zbytek zápasu jen odbránit a momentálně jsou to oni, kdo dobývají bránu soupeře.

78
    Domácí obrana si teď zahrávala s ohněm, stopeři však situaci s výpomocí beků zvládli bez úhony.

77
    Pokus o brejk hostů zastavil čárový rozhodčí signalizující ofsajd.

76
    Jihočeši dostali těsně za šestnáctkou šanci rozehrávat přímý kop. K exekuxi se postavil kapitán Lukáš Pouček, jenž o kousek přestřelil branku.

75
    Budějovice mohli definitivně rozhodnout o svém vítězství, proti ovšem byl Zdeněk Košťál, který levou nohou vykopl samostatný únik soupeře!

74
    Na centr z rohového kopu si zezadu pěkně nabíhal jeden z hostujících hráčů, při snaze o zakončení však fauloval.

73
    Z velké dálky vyzkoušel své štěstí Lukáš Pouček, jehož rána i za pomoci teče skončila nad brankou.

72
    Kolárik chyboval na polovině hřiště, do brejku se vydal Matoušek, který ještě předal Poučkovi, jeho rána ale obětavě zblokoval skluzující obránce.

71
    Jakoby Jan Liška ani nepočítal s tím, že k němu balón propadne. Na zadní tyči na míč reagoval pozdě a proto ho ani nedokázal zpracovat.

70
    Faul budějovického hráče těsně za hranicí šestnáctky znamená velmi nebezpečnou standartku domácích.

69
    Tentokráte balón za obranu výšku postrádal, hostující obránce odhlavičkoval do bezpečí.

68
    Na přetažený centr z pravé strany domácí útočník nedosáhl, Budějovice budou vhazovat.

67
    A znovu, po zisku balónu se Jihočeši opět uchýlili k dlouhému odkopu, který skončil až u brankáře Košťála.

66
    Poslední minuty jsou opravdu v režii Teplic, je to jak přes kopírák z první půle, akorát si oba týmy prohodily role.

65
    Další výborný centr domácí desítky, který si zpracoval Kolárik, před vybíhajícím brankářem ale bohužel pro domácí celek nestihl zakončit.

64
    Po centru Vobeckého hlavičkoval Mustafič, jeho hlavička ale byla slabá, pro sebe ji uzmul jeden ze stoperů.

63
    Kombinaci na pravé straně přerušil pěkným skluzem Tomášek, jeho spoluhráč ale nedokázal udržet míč na hrací ploše.

62
    Severočeši jdou za vyrovnáním, soupeř ale zatím druhou branky ve své siti nepřipouští.

62
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Ondrášek, přichází Martin Kolárik.

61
    České Budějovice sice dosáhli branky, ta však nemůže být pro ofsajdové postavení zakončujícího hráče uznána.

60
    Zbylá půl hodina zápasu nám tak slibuje velmi dramatickou podívanou, tým Teplic do druhého poločasu vyběhl úplně vyměněný a Budějovice se jen těžko přizpůsobují tempu soupeře.

59
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází David Pravda, přichází Paulo Antonio Spadaccini.
    58. Matěj ŠMALCL - 1:2

58
    Teplice právě vstřelily branku!
    Domácí zadělávají na drama! Ke zblokované přihrávce z pravé strany se nejrychleji dostal MATĚJ ŠMALCL, který nechytatelnou ranou pod břevno snižuje na 1:2!

57
    Ondráček si skvěle poradil s těžkým balónem, jenže nikdo se mu nenabízel a tak pouze přihrál Liškovi, jehož centr skončil v rukou gólmana.

56
    Na polovině hřiště došlo k přestupku Jihočechů, u míče tak zůstanou domácí fotbalisté.

55
    Domácí stoper pod tlakem dokázal zpracovat těžký balón a i přihrát domácímu brankáři, který se uchýlil k dlouhému odkopu.

54
    Lindák ve vápně heldal nabíhajícího spoluhráče, skluzem však v pravý čas skvěle zasáhl Válek.

53
    Souboj u pravé lajny dopadl lépe pro domácí hráče, hráč Budějovic totiž odvrátil balón pouze do zámezí.

52
    Ondrášek tentokráte podnikl únik po pravé straně, jeho pas obránce zblokoval na roh.

51
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Jan Krejčí, přichází Matyáš Brabec.

50
    V Teplicích se spustil velký liják, každá střela tak bude pro gólmana nebezpečná, neboť může nabrat vysokou rychlost.

49
    Výborný přenesení hry na Patrika Ondráška, domácí hráč ale v souboji jeden ne jednoho přišel o míč.

48
    Mustafič předal na pravou stranu volnému Liškovi, jehož centr našel pouze hlavu soupeře.

47
    O první útočný výpad druhé půle se postarali Teplice, jejich akci po levé straně ale zastavil jeden z obránců.

46
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Besir Baftijar, přichází Matěj Šmalcl.
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Zbyšek Novák, přichází Jan Liška.

46

Druhý poločas začne přibližně v 13:03.

Skončil první poločas utkání juniorské ligy mezi Teplicemi a Českými Budějovicemi, po kterém vedou hosté zaslouženě 2:0. O první branku se po nedůrazném odehrání míče obránce postaral v 11. minutě kapitán Lukáš Pouček. Druhou branku přidal o čtvrt hodiny později Martin Lindák, který si naběhl na výbornou přihrávku z levé strany a následně z bezprostřední blízkosti neomylně poslal míč k pravé tyči.

45

44
    Jihočeši evidentně chtějí dohrát poločas bez inkasované branky. Kalousek se na polovině hřiště otočil s balónem a poslal přihrávku brankáři.

43
    Zřejmě nejaktivnější hráč domácích, Patrik Ondrášek, se z levé strany vydal na střed, odkud přihrál spoluhráči, tomu se však nikdo nenabízel, a tak se míče znovu chopili hosté.

42
    Žlutou kartu dostává Besir Baftijar (FK Teplice).

41
    Lukáš Pouček se na pravé straně výborně uvolnil přes soupeře, s jeho pokusem na přední tyč si ale Košťál poradil.

40
    Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějaké branky, nebo půjdou České Budějovice do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech?

39
    Zápas se v posledních minutách často kouskuje, důvodem jsou nedovolené zákroky, kterých je nespočet. Další předvedl David Tomášek.

38
    Domácí obránce při snaze o rozehrávku trefil jen soupeře, vše to vyřešil faulem Baftijar.

37
    Presink hostujících útočníků nadělal stoperské dvojici Teplic nemalé problémy, nakonec si ovšem s nastálou situací poradili.

36
    Za dlouhým nákopem obránce sprintoval Jan Krejčí, balón na hrací ploše však už nezastihl.

35
    Hra se v posledních minutách značně vyrovnala. Zdá se, že domácí se konečně dostali do zápasového tempa.

34
    Centr z rohového kopu si našel Marek Vobecký, který jen o kousek přestřelil břevno Lukschovy brány.

33
    Balón za obranu pobral vetěí výšku, než by Matoušek potřeboval, a tak se bude jen odkopávat od brány.

32
    Benjamin Mustafič na polovině hřiště úplně zbytečně zajel do Kočího, rozhodčí prozatím nechává karty v kapse.

31
    Konečně alespoň náznak šance domácích. Na výbornou průnikovou nahrávku si nabíhal Ondrášek, k jeho smůle mu ale byl odmávaný ofsajd.

30
    Půl hodina utkání za námi, Budejovice zaslouženě vedou 2:0, domácí se ještě nedostali ani k ohrožení soupeřovy branky.

29
    David Válek se nenechal přeskočit útočníkem, pak ale možná zbytečně poslal míč do autu.

28
    Jihočeši v utkání dominují a na skóre je to znát. Teplice budou muset výrazně zlepšit svoji hru, pokud ještě chcou zabojovat alespoň o remízu.
    26. LINDÁK - 0:2

26
    České Budějovice odskakují na rozdíl dvou branek! Na výbornou přihrávku z levé strany si naběhl MARTIN LINDÁK, pro něhož už nebyl problém poslat míč z bezprostřední blízkosti do sítě.

25
    Útočný faul budějovických při snaze získat balón, hra se tak na chvíli zase zklidní.

24
    V hlavičkovém souboji u lajny úspěšnější Ondráček, který sklepl Mustafičovi, jeho přihrávka ovšem už adresáta nenašla.

23
    Kuchař vybojoval balón a přihrál ho Košťálovi, gólman opět jen odkopl na polovinu soupeře, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

22
    Signál pěkný, ovšem realizace pokulhávala. Domácí rozehráli roh nakrátko, jenže následný centr proletěl vysoko nad brankou.

21
    Prodloužený dlouhý aut odvrátil jeden z hostujících obránců pouze na rohový kop.

20
    Mé slova chtěl popřít po pravé straně pěkně unikající Baftijar, narazil ovšem na přečíslení obránců. Nicméně vybojoval alespoň aut.

19
    Domácí hráči se znovu osvobozují pouze za cenu dlouhého odkopu, se soupeřem si zatím vůbec neví rady.

18
    Po faulu se exekuce přímého kopu ujal Lindák, avšak centr se mu vůbec nepovedl, skončil v zámezí.

17
    Po pravé straně se snažil probít střelec zatím jediné branky utkání, Lukáš Pouček, byl však zastaven hned dvojicí obránců.

16
    Tepličtí nyní kombinují kolem středu hřiště, Budějovice je totiž k vlastnímu vápnu nepouštějí.

15
    Dlouhý nákop směřoval na Patrika Ondráška, ten si ovšem nedokázal poradit se zpracováním, výsledkem je aut Budějovic.

14
    Pouze za cenu dalekého odkopu do země nikoho vyřešil David Válek další nepřehlednou situaci před teplickou brankou.

13
    Jihočeši pokračují v tlaku, domácí se stále nedokázali dostat do zápasu.
    11. POUČEK - 0:1

11
    České Budějovice svoji převahu přetavují v úvodní gól! Jeden ze stoperů domácích ve skluzu trefil balón pouze do LUKÁŠE POUČKA, hostující kapitán pak v tváří v tvář Košťálovi nezaváhal.

10
    Hodně riskantní přihrávka Košťála na stopera Válka, jenž situaci vyřešil pouze za cenu odkopu do zámezí.

9
    Hráči domácích se okamžitě vydali do rychlého brejku, na jehož konci byl Patrik Ondrášek. Ten udělal kličku na střed, avšak jeho střela nakonec byla zblokována.

8
    Druhý rohový kop budějovických skončil znovu neúspěchem, nejvýše se totiž vyšplhal Michal Mikšovský.

7
    Budějovice se snažili o rychlý výpad, ten byl však zastaven pohotovým zákrokem obránce, který si navíc nekomplikoval situaci a z poloviny hřiště přihrál brankáři.

6
    I severočeští mladíci se pokusili o první útok, centr Vobeckého ale trefil obránce.

5
    Hráče pronikajícího po lajně skvěle ubránil Zbyšek Novák, který pro svůj celek dokonce vybojoval autové vhazování.

4
    Po faulu těsně za polovinou hřiště rozehrál Lukáš Poček přímý kop, trefil ovšem pouze hráče stojícího ve zdi.

3
    Jihočeši vstoupili do utkání aktivněji, ani po rohovém kopu však nedokázali vstřelit první branku.

2
    České Budějovice se ihned po výkopu hnali do útoku, obrana Teplic si ale s prvním útočným výpadem soupeře poradila.

1

FK Teplice: Košťál – Novák, Válek, Mikšovský, Vobecký, Vepřovský, Baftijar, Kuchař, Švejda (K), Ondrášek, Mustafič
    Náhradníci: Plachý – Šmalcl, Kolárik, Jelínek, Liška

SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Kočí, Jáša, Pravda, Lindák, Bouguetouta, Pouček (K), Matoušek, Tomášek, Kalousek, Krejčí
    Náhradníci: Oliva – Kalu, Brabec, Spadaccini

Rozhodčí: Vitner – Vlasjuk, Váňa.

Jak už bylo zmíněno, České Budějovice jsou pozici nad svým dnešním soupeřem, tedy na páté příčce. Jihočeši se v posledních zápasech herně, ale i střelecky trápí. V posledních čtyřech zápasech České Budějovice nedokázali zvítězit, pouze dvakrát remizovali, zároveň v těchto utkáních vstřelili pouze tři branky. Nejlepším střelcem týmu v nadstavbové části je Jakub Matoušek se třemi góly.

FK Teplice

Teplice se v tabulce nacházejí na osmém místě s jednobodovou ztrátou na dnešního soupeře. Tým ze severu Čech v poslední době předvádí průměrné výkony, z pěti posledních zápasů dvakrát vyhrál, jednou remizoval a dvakrát prohrál, nejlepšími střelci Teplic v nadstavbě je pak dvojice Ugis MoncevičsDavid Bezdička se dvěma brankami.

Krásné pondělní dopoledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítám vás při sledování osmého kola české juniorské ligy o umístění, v němž Teplice přivítají na domácím hřišti České Budějovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.