Utrecht – Heracles 3:0 (kon.) | Arnhem – Groningen 3:1 (kon.)
3:1 (3:0)
FC Groningen
Úterý 21.05.2019, 20:45 • GelreDome • Nizozemská Eredivisie • Play-off

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 8:12. (22:36:07)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Vitesse, které svého soupeře porazilo poměrem 3:1, díky čemuž postupuje dále. Domácím hodně pomohla branka z úvodu utkání, navíc do konce poločasu dokázali ještě dvakrát udeřit. Najednou se Groningen ocitl v hodně těžké pozici, přičemž se mu podařilo zkorigovat stav zhruba deset minut před koncem zápasu, což bylo příliš pozdě. Vitesse si totiž dvoubrankové vedení dokázalo pohlídat až do poslední vteřiny.

90+3

90+2
    Vitesse se nachází s míčem na polovině soupeře, kde se k autovému vhazování staví obránce Karavajev.

90+1
    Koncovka utkání nám nabízí celou řadu nedovolených zákroků, což domácím hráčům určitě musí vyhovovat.

90
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, určitě ještě můžeme počítat s nastaveným časem.

88
    Zeefuik se dostal jako první k volnému míči, který posléze posílal na brankáře Padta, jenž si celkem zbytečně zkomplikoval rozehrávku od branky.

87
    Domácí brankář Pasveer dokázal dalekonosným odkopem najít kopačku Daudy, který ještě konstruktivně roztáhl hru do strany.

83
    Hosté jsou najednou o dost živější, avšak Hrustic to neudělal zrovna dobrým způsobem. To nemuselo vadit, neboť Ödegaard si pomohl faulem.

82
    I tak se v postupové pozici nachází domácí celek, který si v koncovce utkání musí dát pozor. Jakákoliv další inkasovaná branka pošle dál soupeře.

81
    Žlutou kartu dostává Mukhtar Ali (SBV Vitesse Arnhem).
    81. Kaj SIERHUIS - 3:1

81
    Groningen právě vstřelil branku!
    Přeci jenom tu máme kontaktní branku z pohledu hostů! Domácí celkem zbytečně zkoušeli parádičky, na což doplatili. Groningen se dostal do rychlého protiútoku, přičemž El Hankouri potáhl míč na levou nohu, načež přihrávkou do malého vápna oslovil KAJE SIERHUISE, který se nemýlil.

80
    Büttner si vzal na starost rozehrávku volného kopu, přičemž jeho dalekonosný pas byl hodně prudký, proto Ali nedokázal kloudně zakončit.

79
    K hlavičkovému pokusu se dostal domácí Buitink, který hlavičku trefil pouze brankovou konstrukci. Padt se za tímto pokusem pouze bezmocně otočil.

78
    Ödegaard ani tentokráte nepřenechal rozehrávku. V tomto případě kroutil míč do malého vápna, přičemž si jeden z hráčů soupeře málem vstřelil vlastní branku.