Nigérie – Jižní Korea 2:0 (kon.) | Německo – Španělsko 1:0 (kon.) | Francie – Norsko 2:1 (kon.)
konec
Nigérie
2:0 (1:0)
Jižní Korea
Středa 12.06.2019, 15:00 • Stade des Alpes, Grenoble • Mistrovství světa - ženy • Skupina A
Předzápasové kurzy
   
  Držení míče: 43 % : 57 %.
  Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 7:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:9. (16:54:10)
   
  Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí. Nigérie porazila Jižní Koreu 2:0 a připisuje si první tři body do tabulky základní skupiny.

  Ani jeden z týmů se v samém úvodu nemohl dostat do tempa. Až hlavička Oparanozieové pořádně vystrašila korejskou brankářku, která ale včas zasáhla u své tyče. Následně přišel nešťastný moment pro To-jon Kim, která tečovala dlouhý pas do vápna do vlastní sítě. Oparanozieová nejspíše ještě míč lehce tečovala rukou, ale i videorozhodčí branku potvrdili.

  Po změně stran se Korejky radovaly ze srovnání, ale nadšení netrvalo dlouho. Gólová dorážka Kum-min I přišla jen z ofsajdu a branka tak neplatila. Naopak Nigérie navýšila svůj náskok. Po vynikající práci Okekeové ve středu pole se dostala do úniku Asisat Oshoalaová, která si kličkou poradila s brankářkou Kim a poté zakončila do odkryté sítě.
   
  90+4
  Konec zápasu.
   
  90+3
  Další akci korejského výběru vedla So-tam I. Ani ona však v pokutovém území nepronikla do vyložené šance až před brankářku Nnadozieovou.
   
  90+2
  Korejky se tlačily do pokutového území, ale Mun ani následně Min-dži Jo obranný val afrických šampionek nepropálily.
   
  90+1
  Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
   
  90
  Nápor Korejek se přece jen lehce zvyšuje. Prudký pas do pokutového území nezachytila Ebiová a tak musela Nnadozieová čelit střele Či.
   
  89
  So-tam I ještě získala míč pro hostující tým. Následně se ale o nepřesný centr postarala bránící Osinach Ohaleová. Už to vypadá, že si Nigérie dojde pro první tři body.
   
  88
  Hje-ri Kim vhazovala zpoza postranní lajny. Korejky se poté snažily rychle přesunout hru na útočnou polovinu, ale Mun utekl míč daleko od kopačky.
   
  87
  Uchenna Kanuová se ihned po svém příchodu na trávník zapojila do hry. Po souhře s Chikweluovou se ale u balonu příliš dlouho nezdržela.
   
  85
  Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Asisat Oshoalaová, přichází Uchenna Kanuová.
   
  84
  Hwang zastavila přihrávku na Imoovou. Následně se korejská reprezentace dokázala přesunout až do blízkosti vápna, ale Nnadozieová zasahovat nemusela.
   
  83
  Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Korejky se nemohou dostat k závěrečnému náporu.
   
  82
  Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Francisca Ordegaová, přichází Anam Imoová.
   
  81
  Další zákrok To-jo Kim na poslední chvíli. Před brankovou lajnou zachytila prudkou přihrávku na zcela volnou Ordegaovou.
   
  80
  Korejskému týmu již příliš času na zdramatizování zápasu nezbývá. Navíc k balonu se dostala Oshoalaová, ale nyní únik po levé straně nezakončila.
   
  79
  Korejky začínají otevírat obranu. Ordegaová mířila s míčem do vápna, ale skvěle se stačila vrátit do obrany To-jo Kim.
   
  77
  Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Kang Čche-rim, přichází I So-tam.
  76. Asisat OSHOALAOVÁ - 2:0
   
  76
  Nigérie právě vstřelila branku!
  Nigérie přidává druhou branku! Po skvělé práci Ayindeové ve středu pole se míč dostal do pohybu ASISAT OSHOALAOVÉ, která si obhodila brankářku Kim a poté z úhlu zakončila do odkryté sítě.
   
  75
  Nigerijky měly otevřenější prostor po přechodu středové čáry. Následně si ale nerozuměla střídající Ayindeová s nabíhající Ordegaovou.
   
  74
  Nnadozieová sice neudržela míč v rukavicích, ale velmi rychle se hracího předmětu ujala bránící Ebiová a vyvezla hru mimo pokutové území.
   
  73
  Žlutou kartu inkasuje za tvrdý faul ve středu pole na Chikweluovu také Po-ram Hwang.
   
  72
  Hje-ri Kim vhazovala zpoza postranní lajny. Následně ale Korejky míč velmi rychle odevzdaly po chybě Či, podobnou nepřesnost vytáhla o něco později i Ebereová.
   
  71
  Osinach Ohaleová šla do souboje s Mun příliš agresivně. Pískán je ale faul korejské hráčce a tak mohou pokračovat v tempu fotbalistky z Afriky.
   
  70
  Ohaleová přenesla hru přes celou šířku trávníku na Oshoalaovou, ale dále se nigerijské fotbalistky nedostaly. Faul zapisuje také Ordegaová.
   
  69
  Nnadozieová odkopávala míč od vlastní branky daleko do středu trávníku. Chikweluová byla následně sražena k zemi a píská se tak proti hostům.
   
  67
  Po souboji s Chikweluovou skončila na trávníku Kum-min I, ihned poté chytla korejskou záložnici také křeč do lýtka.
   
  66
  Střídání v týmu Nigérie: ze hřiště odchází Chinaza Uchenduová, přichází Halimatu Ayindeová.
   
  65
  Na pravé straně měla solidní rychlost Čo, dokonce dostala míč do vápna, kde pálila střídající Jo, ale jen do soupeřky před sebou.
   
  64
  Kang je v pořádku a zápas může pokračovat bez delšího přerušení. Na pravé straně zpracovala míč Kim, ale ve vápně už neobešla Ebiovou.
   
  63
  Žlutou kartu vidí po úderu loktem do obličeje soupeřky Rita Chikweluová. Na trávníku musí být ošetřena Kang.
   
  62
  So-hjun Čo zkoušela překvapit domácí obranu táhlou střelou, ale do branky míč nenasměrovala.
   
  60
  I po hodině hry vede Nigérie nad Jižní Koreou jen o jednu branku. Ve druhém poločase jsou ale aktivnější hráčky z Asie.
  59. Neuznaná branka pro ofsajd
   
  59
  Už to vypadalo, že se Korejky budou radovat z vyrovnání. Kum-min I doklepla míč do sítě po vyražené střele Mun, ale nacházela se v ofsajdovém postavení.
   
  58
  Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází I Min-a, přichází Mun Mi-ra.
   
  57
  Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Čung Sol-pin, přichází Jo Min-dži.
   
  56
  Nebezpečí před brankou Nigérie. O průnikovou přihrávku do vápna se postarala Min-a I, ale další posunutí balonu už nedala Čo přesněji.
   
  55
  Ani ve druhém poločase se nemůžou dostat hráčky do většího tempa. Kang přihrávala podél postranní lajny ke Kim, ale ta už byla obsazena.
   
  54
  Kapitánka Son-hjun Čo pálila ze střední vzdálenosti, ale jen přesně do míst, kde byla připravena nigerijská brankářka Nnadozieová.
   
  53
  Po několika přihrávkách se korejský tým přesunul až téměř do vápna. Kang ale klíčové přenesení hry na Čung nezvládla.
   
  52
  Po dlouhém centru do pokutového území se prosadila k hlavičce Oparanozieová, ale její pokus skončil jen těsně nad brankou.
   
  50
  Také Korejky se dostávají ke slovu ve druhém poločase. So-jun Či zkoušela upadnout v pokutovém území, ale vidí za to jen žlutou kartu za simulování.
   
  49
  Chikweluová získala míč ve středu pole, poté ale nepřihrála přesně a do útoku se řítila Čung. Ve vápně se jí ale zamotal míč mezi nohama.
   
  48
  Také po změně stran jsou mírně aktivnější africké šampionky. Uchenduová přihrávala podél postranní lajny k obsazené Oshoalaové.
   
  47
  Druhý poločas rozehráli ze středového kruhu nigerijské fotbalistky. Oshoalaová se pokusila překvapit brankářku z poloviny trávníku, ale mezi tři tyče se netrefila.
   
  46
  Začal druhý poločas.
   
  Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
   
  Dvě nastavené minuty prvního poločas jsou minulostí. Nigerijky odcházejí do šaten za jednobrankového náskoku nad Jižní Koreou.

  Ani jeden z týmů se v samém úvodu nemohl dostat do tempa. Až hlavička Oparanozieové pořádně vystrašila korejskou brankářku, která ale včas zasáhla u své tyče. Následně přišel nešťastný moment pro To-jon Kim, která tečovala dlouhý pas do vápna do vlastní sítě. Oparanozieová nejspíše ještě míč lehce tečovala rukou, ale i videorozhodčí branku potvrdili.
   

  Tipovací soutěž

  Hrajte s Tipsportem každý týden o 3000 Kč.
  Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

  Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

   
  45+2
  První poločas skončil.
   
  45+1
  Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
   
  45
  Min-a I šla do nebezpečného skluzu, ale po nastřelení do ruky zůstala s bolestivou grimasou na trávníku. První poločas už nejspíše Nigérie dotáhne do vítězného konce.
   
  44
  Minutu před přestávkou se dostala do náběhu Ordegaová, ale v silovém souboji si nepřišla na bránící Hje-ri Kim.
   
  42
  Další rohový kop už byl nebezpečnější. Nejprve zkoušela zakončit přes hlavu Ordegaová, následně zpoza vápna také Chikweluová, ale ani jedna neuspěla.
   
  41
  Před pauzou se tempo zápasu lehce zvýšilo. Oshoalaová centrovala do vápna, kde ale míč odvrátila na další rohový kop Hwang.
   
  40
  První poločas pomalu míří ke svému závěru. Nigérie rozehrávala další rohový kop, ale ten skončil nezdarem, když už první centr skončil za brankou.
   
  38
  Už už to vypadalo, že se k ohrožení branky dostanou také Korejky. Sol-pin Čung však chyběl metr, aby zasáhla míč před Nnadozieovou.
   
  37
  Ngozi Ebereová se drala s míčem podél postranní lajny, ale dále než několik metrů za půlící čáru se nedostala.
   
  36
  Tvrdou ránu do hlavy inkasovala v souboji s Kang Ebiová, ale hlavní rozhodčí zákrok neviděla přesně a nechala pokračovat ve hře.
   
  35
  Nigerijky jsou po vedoucí brance při chuti. Po rozehrávce rohového kopu mohla zakončovat Uchenduová, ale míč skončil jen v náručí Kim.
   
  33
  Gól je ale potvrzen a zápas může pokračovat za vedení afrických šampionek.
   
  32
  Situace se ještě projednává u videa. Zdá se, že balon ještě následně zasáhla rukou Oparanozieová.
  31. Kim TO-JON - 1:0
   
  31
  Nigérie právě vstřelila branku!
  Nigérie se dostává do vedení! Po souboji ve středu pole letěl do vápna pořádně dlouhý centr, který zasáhla korejská stoperka TO-JIM KIM. Následně skončil míč mimo dosah brankářky Min-čong Kim.
   
  30
  I po půlhodině hry je stav zápasu bezbrankový. Echenduová srazila ve středu pole Min-a I a je pískán faul proti domácím.
   
  28
  Min-čong Kim rozehrávala od své branky jen k nohám Oshoalaové. Nigérie se rychle přesunula do vápna soupeře, ale Ordegaové utekl míč za koncovou čáru.
   
  27
  Nigerijky nyní hrály hodně na riziko při rozehrávce. Ani ve vlastním vápně nechtěly odkopnout balon a nakonec konstruktivní řešení zvládly dohrát.
   
  26
  Po několika soubojích ve středu pole se otevřel prostor Ebereové, ale ta si pomohla pouze faulem na Kim. Ani nyní nedošlo k ohrožení branky.
   
  25
  Do otevřenější obrany se hnala znovu Kang. Po přistrčení k Min-a I se prezentovala kvalitní ránou, ale míč opět skončil mimo branku.
   
  24
  Ze střední vzdálenosti pálila také Chinaza Uchenduová, ale i její střela se stočila daleko od branky soupeřek.
   
  23
  Kang je na pravé straně trávníku hodně aktivní. Po narážečce s Čung však přišel jen mizerný centr jen přesně do prostoru, kde byla brankářka Nigérie.
   
  22
  To-jon Kim přihrávala podél postranní lajny na Kang, ale ta v běhu nedokázala míč postrčit do pohybu. Rozehrávat může Nnadozeiová.
   
  21
  Hje-ri Kim musela skousnout nepříjemné přišlápnutí levé kopačky. Následně po rozehrávce nezastavila míč na hrací ploše Ordegaová.
   
  20
  Úvodní dvacetiminutovka branku nepřinesla. Oparanozieová nebyla se svou hlavičkou daleko, ale Kim skvěle zasáhla u své tyče. Nyní pálila Kang, ale i brankářka Nigérie byla připravena.
   
  18
  Ani jeden tým se nemůže na delší dobu usadit na útočné polovině. Ohaleová přihrávala středem na Oparanozieovou, ale ta nezpracovala.
   
  17
  Čche-rim Kang skončila na trávníku po kontaktu s Ebereovou. Následně Korejky rozehrávaly standardní situaci, kterou si ale pohlídala Nnadozieová.
   
  16
  Ve středu pole se starala o rozehrávku Uchenduová, ale její první přihrávka směrem k Ordegaové skončila jen v moci hostujících fotbalistek.
   
  14
  Oshoalaová nedošlápla po souboji s Kang ideálně a jen těžce se zvedala z trávníku s bolestivou grimasou.
   
  13
  Po první šanci zápasu se oba týmy sešly ve středu pole. Kombinace Kang s Čo nebyla z nejpřesnějších a tak mají balon znovu hráčky Nigérie.
  12. První šance zápasu nebyla proměněna
   
  12
  Min-čong Kim musela zasahovat! Po vynikajícím centru z levé strany hlavičkoval přesně k tyči kapitánka Oparanozie Oparanozieová, ale Kim byla u balonu včas.
   
  11
  Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Korejky jsou sice většinu času u balonu, ale k ohrožení jedné z branek ještě nedošlo.
   
  10
  Jižní Korea rozehrávala rohový kop. Před Nnadozievou bylo pořádné horko, ale nakonec africké šampionky nápor soupeřek odvrátily.
   
  9
  Úvodní střela zápasu. Sel-ki Čang pálila z nadějné pozice před vápnem, ale branku Nigérie minula o pořádný kus.
   
  8
  Oshoalaová se stačila vrátit do obrany a pomoci svým spoluhráčkám k zisku míče. Následně se Nigérie vydala na útočnou polovinu, ale daleko po chybě Echendauové nedošla.
   
  7
  Poklidný úvod zápasu pokračuje. Korejky dnes vedené jako hostující tým se snaží kombinovat ve středu pole, ale zatím jim schází potřebná přesnost.
   
  6
  Také Chikweluová se rozběhla do útoku. Z levé strany dokonce centrovala do šestnáctky, ale v ní byla připravená Po-ram Hwang.
   
  5
  Na levém kraji korejské záložní řady si řekla o přihrávku So-jun Či. Po kličce Okekeové byla v nadějném náběhu, ale až do vápna se přes Ohaleovou nedostala.
   
  4
  Stoperská dvojice korejského týmu si několikrát vyměnila míč. Následně byla v náběhu Kum-min I, ale dále než lehce za polovinu se nedostala.
   
  3
  Korejská reprezentace začíná aktivněji. Kang si narazil s Čung, ale fotbalisty Nigérie rychle ukončily snažení soupeřek ve středu pole.
   
  2
  Do prvního poločasu vstoupily rozehrávkou ze středového kruhu Korejky. Ihned po rozehrávce se snažila proniknout do útoku Čung, ale proti Okekeové se neprosadila.
   
  1
  Utkání právě začalo.
   
  Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Utkání základní skupiny A mezi Nigérií a Jižní Koreou může za několik málo okamžiků začít.
   

  Tipovací soutěž

  Hrajte s Tipsportem každý týden o 3000 Kč.
  Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

  Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

   
  Úvodní sestavy:

  Nigérie: Nnadozieová – Okekeová, Ohaleová, Ebiová, Ebereová – Uchenduová, Okobi-Okeoghene, Chikweluová – Oshoalaová, Oparanozieová (C), Ordegaová.
  Náhradníci: Oluehiová, Jonathanová – Okoronkwová, Nwabuokuová, Imoová, Kanuová, Ajibadeová, Ayindeová, Ihezuová, Ogebeová, Chukwudiová.

  Jižní Korea: Kim Min-čong – Kim Hje-ri, Hwang Po-ram, Kim To-jon, Čang Sel-ki – Kang Čche-rim, I Min-a, Čo So-hjun (C), Či So-jun, I Kum-min – Čung Sol-pin.
  Náhradníci: Kang Ka-e, Čung Po-ram – I Un-mi, Čong Jong-a, Lim Son-džu, Mun Mi-ra, Kang Ju-mi, Jo Min-dži, Šin Dam-jong, I Joung-džu, I So-tam, Son Hwa-jon.

  Rozhodčí: Pustovojtovová (RUS) – Kuručkinová (RUS), Iugulescuová (ROU).
   
  Nigerijky v minulém roce dokázaly opanovat kontinentální šampionát, když ve finálovém duelu přehrály až po penaltovém rozstřelu Jihoafrickou republiku. Od té doby ale nigerijská reprezentace žen nevyhrála dvakrát po sobě. A ideálně nevstoupila ani do mistrovství světa. V prvním duelu narazila Nigérie na favoritky z Norska. Hned v prvním poločase inkasoval africký tým tři góly a o výsledku bylo téměř rozhodnuto, po změně stran už Nigerijky udržely nulu.

  Zatímco Nigérie je šampionem Afriky, tak Jižní Korea si přivezla z mistrovství Asie v loňském roce bronz. V duelu o medaili jasně Korejky přehrály 4:0 Tchaj-wan. Ani Jižní Korea se na úvod šampionátu příliš nepředvedla. Proti domácí reprezentaci Francie nedržela krok ani úvodních deset minut a nakonec si odnesla porážku 0:4.
   
  Krásné středeční odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Ve Francii právě probíhá historicky osmé mistrovství světa žen a my se společně zaměříme na utkání v základní skupině A, kde na sebe narazí Nigérie a Jižní Korea.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

  Vít Schück

  Branky: 31. Kim To-jon (vla.), 76. Oshoalaová

  Karty:   63. Chikweluová (NIG) – 50. Či So-jun (KOR), 73. Hwang Po-ram (KOR)


  Držení míče: 43 % : 57 %.
  Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 7:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:9.
  Nigérie: Nnadozieová – Okekeová, Ohaleová, Ebiová, Ebereová – Uchenduová (66. Ayindeová), Okobi-Okeoghene, Chikweluová – Oshoalaová (85. Kanuová), Oparanozieová (C), Ordegaová (82. Imoová).
  Náhradníci: Oluehiová, Jonathanová – Okoronkwová, Nwabuokuová, Imoová, Kanuová, Ajibadeová, Ayindeová, Ihezuová, Ogebeová, Chukwudiová.

  Jižní Korea: Kim Min-čong – Kim Hje-ri, Hwang Po-ram, Kim To-jon, Čang Sel-ki – Kang Čche-rim (77. I So-tam), I Min-a (58. Mun Mi-ra), Čo So-hjun (C), Či So-jun, I Kum-min – Čung Sol-pin (57. Jo Min-dži).
  Náhradníci: Kang Ka-e, Čung Po-ram – I Un-mi, Čong Jong-a, Lim Son-džu, Mun Mi-ra, Kang Ju-mi, Jo Min-dži, Šin Dam-jong, I Joung-džu, I So-tam, Son Hwa-jon.

  Rozhodčí: Pustovojtovová (RUS) – Kuručkinová (RUS), Iugulescuová (ROU)