IHC Prague Rats – HC Boskovice inline 8:2 (kon.) | ILHK Hr. Králové – IHC Olomouc 4:6 (kon.) | IHC Prague Rats – HC Boskovice inline 16:3 (kon.)
IHC Přerov – Roller Storm 9:4 (kon.) | ILHK Hr. Králové – IHC Olomouc 7:5 (kon.) | ILHK Hr. Králové – IHC Olomouc 1:0 (po pr.)
Černošice – IHC Nový Jičín 9:7 (kon.) | IHC Přerov – Roller Storm 6:5 (kon.) | Černošice – IHC Nový Jičín 13:5 (kon.)
konec
IHC Night Birds Přerov
9:4 (4:0, 2:1, 1:2, 2:1) Stav série: 1:0
IHC Roller Storm Praha
Sobota 15.06.2019, 12:45 • MEO Aréna, Přerov. • Play-off Stilmat extraligy inline hokeje • Čtvrtfinále
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
   
  Krásný den z Přerova! V MEO Aréně začne půl hodiny po sobotním poledni první zápas čtvrtfinále play-off Stilmat extraligy inline hokeje mezi domácími IHC Night Birds Přerov a hosty IHC Roller Storm Praha.
   
  Přerov základní část extraligy s 29 body a skóre 104:40 vyhrál a vyhnul se tak osmifinále play-off. V jedenácti utkáních utrpěli Moravané jedinou porážku a prezentovali se jak nejlepším útokem, tak nejlepší obranou. Nejproduktivnějším hráčem týmu se stal krajánek Petr Školoud, jinak působící ve Španělsku. Na své konto si připsal 28 branek a devět asistencí. Ve čtvrtfinále budou Night Birds postrádat svého druhého nejproduktivnějšího hokejistu a obvyklého kapitána Pavla Hanáka (14+21). Ten totiž reprezentuje Česko na Mistrovství světa kategorie Masters v Itálii.
   
  Roller Storm Praha zakončil základní část nejvyšší soutěže se sedmi body a skóre 45:68 na desáté pozici. Celek z hlavního města si tak vysloužil poslední místo zaručující účast v osmifinále play-off. V něm narazil na Mission Roller Brno a první zápas na soupeřově půdě prohrál 3:6. Druhý však zvládl poměrem 11:3 a v prodloužení mu vystřelil postup Zdeněk Petráš (v základní části v šesti utkáních 5+6). Pozor si Přerovští budou muset dávat také na Jana Kerna, který za základní část nasbíral pět gólů a dvanáct asistencí a byl nejproduktivnějším hráčem svého týmu.
   
  Kvůli špatné průjezdnosti v dopravě a z toho vyplývajícího zdržení hostujícího týmu začne zápas se zpožděním. Jeho zahajovací čas bude upřesněn.
   
  Domácí Přerov nastoupí v červených dresech, hosté z Prahy v modro-bílo-zelené kombinaci.
   
  Oba týmy se již rozbruslují na hrací ploše, rovněž hosté již úspěšně dorazili do MEO Arény.
   
  Úvodní sestavy:

  IHC Night Birds Přerov: Dohnal (Mánek) – Husák, Gremlica, Zbořil (C), Andrýsek, Ferenc, Plášek – Školoud, Navrátil, Jergl

  IHC Roller Storm Praha: D. Frodl – Novák, J. Frodl (C), Bílek – Petráš, Merkl, Kern, Dani, Matějček, Vráblík

  Rozhodčí: Obadal, Šiška.
   
  Zápas za malou chvíli začne.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:02
  Úvodní buly utkání vyhráli Přerovští.
   
  00:24
  Školoud se s pukem dostal za branku soupeře, tam s ním ovšem nic nevymyslel.
   
  00:59
  Z levé strany zkusil střelecké štěstí Plášek, Frodl jeho střelu srazil betonem do rohu.
   
  01:07
  Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
  MARTIN GREMLICA posílá Přerovské do vedení. Domácí hráč dostal nahrávku od Stanislava Husáka a ze slušné střelecké pozice po minutě a sedmi sekundách ruší čisté konto brankáře Frodla.
  Asistence: Stanislav Husák.
   
  01:48
  Jergl nahrával Ferencovi na levý kruh, domácí dlouhán chtěl pálit z první, ovšem v klíčovém momentu promáchl. Přerovu tak finální fáze dobré možnosti nevyšla.
   
  02:50
  Přerovští kombinují s pukem po celé šíři hřiště.
   
  03:35
  Nejprve Andrýsek z levé strany vyprášil střelou švihem beton Frodla, na druhé straně pak ujel sám na Dohnala Merkl. Zakončoval bekhendem k levé tyči, přerovský gólman ale zůstal stát a betonem kotouč nasměroval mimo.
   
  05:07
  Navrátil si zprava najel před branku a chtěl procpat puk mezi pravou rukou a tělem Frodla. To se mu nepodařilo, hostující gólman dobře zasáhl.
   
  05:59
  Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
  Krásná práce v podání PETRA ŠKOLOUDA. Přerovský snajpr převzal puk u modré čáry od Andrýska, posléze si udělal kličku do středu a nabruslil si před Frodla. Toho položil na zem a pak neomylně zavěsil do odkryté části branky.
  Asistence: Jan Andrýsek.
   
  06:40
  Slibná šance dvojice Jergl – Navrátil. Prvně jmenovaný ale ve finále ještě zbytečně přihrával a Navrátil již z ostrého úhlu nedokázal poslat puk do sítě. Teď měl Jergl sám vystřelit.
   
  07:37
  Ponechaná výhoda pro domácí tým.
   
  08:15
  Přerovští obléhají Frodlovu branku, větší šance ale zatím nepřicházejí.
   
  08:30
  Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
  Teď už to ale neplatí. Po kombinaci s Jerglem a Zbořilem se z pravé strany rozhodl vystřelit PETR ŠKOLOUD a Frodlovi kotouč přes lapačku propadl do branky. Druhá Školoudova branka v utkání.
  Asistence: Mikuláš Zbořil, Aleš Jergl.
   
  09:24
  Navrátil z levého rohu útočného pásma posílal ostrý pas před branku. Jergl by ho dost možná usměrnil za Frodla, kdyby se ovšem do celé situace nevložil se svou holí pohotový obránce Novák. Ten domácí snažení o další branku v následné spolupráci s Frodlem dokázal zmařit.
   
  10:24
  Gremlica vycítil prostor a z levé strany od úrovně modré čáry si najel až před Frodla. V klíčovém okamžiku nicméně minul.
   
  10:41
  Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
  Čtvrtá branka domácího celku. Jan Andrýsek nahrál doprava na připraveného MIKULÁŠE ZBOŘILA, proti jehož pokusu se Dominik Frodl nestačil včas přesunout.
  Asistence: Jan Andrýsek.
   
  11:29
  Závar u levé tyče musel hbitě řešit Dohnal. Na druhé straně se sám před Frodlem objevil Jergl, ovšem hostující gólman výborně zasáhl svou hokejkou.
   
  12:00
  První čtvrtina skončila.
   
  První část zápasu je minulostí. Přerov zatím vede nad Prahou poměrně suverénně 4:0. O branky Hanáků se postarali Martin Gremlica, dvakrát Petr Školoud a Mikuláš Zbořil.
   
  12:01
  Začala druhá čtvrtina.
   
  12:01
  Úvodní buly druhé části získali ve svůj prospěch domácí hráči.
   
  12:40
  Přerov kombinuje u své klece.
   
  13:07
  Zbořil si v rohu vyměnil puk s Pláškem, který si sjel k modré čáře, tam ale nevystřelil. Ještě totiž nahrál Školoudovi, jehož pokus zprava vyrazil Frodl betonem.
   
  14:09
  Andrýsek se před brankou natahoval po pasu z pravé strany, při tom nicméně podlehl přesile dvou soupeřů.
   
  14:44
  Jergl to zkusil táhlou střelou z pravého kruhu, kterou Frodl horní částí své výstroje ztečoval do ochranné sítě.
   
  15:03
  Prohození jednoho z domácích hráčů u branky Frodla, které mělo směřovat na útočnou modrou čáru, se dostalo až k Dohnalovi. Ten se tak formou rozehrávky také zapojil do hry.
   
  16:07
  Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
  Aleš Jergl převzal kotouč od Dohnala a najel si do prostoru mezi kruhy. Tam už mohl vystřelit, měl na to dostatek prostoru. Místo toho ale ještě nalezl u pravé tyče najetého JAKUBA NAVRÁTILA, který z první zakončil za Frodlova záda. Hostující gólman se natahoval marně.
  Asistence: Aleš Jergl, Jakub Dohnal.
   
  17:03
  Dohnal svým zákrokem přerušil hru, buly po jeho levici.
   
  17:40
  Zbořil nahrál do mezikruží Pláškovi, jehož střelu tahem hosté zblokovali do ochranné sítě.
   
  18:11
  Další Pláškova střela, tentokrát z levé strany poblíž hrazení. Frodl ji s pomocí lapačky a betonu vyrazil před sebe.
   
  18:42
  Kapitán Prahy Jakub Frodl vypálil jedovku švihem po najetí si zprava. Puk nicméně nasměroval mimo hrací plochu, buly ve středním pásmu.
   
  19:47
  Přerov se nikam nežene a kombinuje u své klece.
   
  20:12
  Natan Vráblík vyslal ostrou ránu z pravé strany. Dohnal měl zakrytý výhled, pohotovým reflexem rameny ale puk stejně poslal vedle.
   
  21:20
  Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
  Nedáš – dostaneš. Matějček vystihl špatnou rozehrávku Přerova a ocitl se sám před Dohnalem. Ten jej ovšem bravurně vychytal a založil útočnou akci svého celku. Před Frodla se probil KAREL PLÁŠEK a zblízka přidal šestou trefu Hanáků.
  Asistence: Jakub Dohnal.
   
  21:49
  Vyloučení v týmu IHC Night Birds Přerov (Andrýsek – 2+2 min., sekání).
   
  22:10
  Pražané kombinovali v útočném pásmu, žádnou velkou šanci si ale nevypradovali. Přerovští se osvobodili vyvezením puku až k Frodlovi.
   
  22:50
  Natan Vráblík zakončoval z levé strany volný přímo proti Dohnalovi. Ten se roztáhl na zemi a částí své výstroje puk vyrazil pryč.
   
  23:23
  Další zákrok domácího brankáře, tentokrát v pokleku a betony. Buly po Dohnalově pravici.
   
  23:53
  Roller Storm právě vstřelil branku!
  Hosté ještě do přestávky korigují skóre. Novák poslal puk na hůl ZDEŇKA PETRÁŠE, jenž z levé strany přes clonu hráčů před Dohnalem usměrnil puk pod břevno. Domácí muž s maskou nic neviděl a proti této střele byl bezmocný.
  Asistence: Filip Novák.
   
  24:00
  Druhá čtvrtina skončila.
   
  Polovina utkání je pryč a Přerov vede nad Roller Storm Praha 6:1. Druhou čtvrtinu vyhráli domácí 2:1. Na 5:0, respektive 6:0 zvýšili Jakub Navrátil a Karel Plášek. Za tým z hlavního města snížil v dlouhé přesilovce sedm sekund před přestávkou Zdeněk Petráš. Do třetí periody si Pražané přenesou ještě minutu a 49 sekund početní výhody.
   
  24:01
  Začala třetí čtvrtina.
   
  24:08
  Úvodní buly třetí části získali domácí hráči.
   
  24:49
  Jergl ve vlastním oslabení připravil dobrou šanci pro Husáka, po jeho střele z levé strany ovšem kotouč skončil pouze v lapačce Frodla.
   
  25:21
  Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
  Čepice dolů, je tu hattrick! PETR ŠKOLOUD to udělal parádně a v početní nevýhodě překonal Dominika Frodla, jenž neměl zrovna čisté svědomí.
  Bez asistence.
   
  26:30
  Frodl měl plno práce, když musel řešit závar blízko svého brankoviště. Celou situaci nakonec dokázal ustát.
   
  27:09
  Domácí napadají hosty u jejich branky při rozehrávce.
   
  27:26
  Roller Storm právě vstřelil branku!
  Jakub Dohnal ležel na zemi, nicméně přesto to chvíli vypadalo, že toho Pražané využít nedokážou. FILIP NOVÁK si ale přece jen vyjel zleva do střelecké pozice a uklidil puk do volné části branky.
  Asistence: Jakub Frodl.
   
  27:58
  Přerov kombinuje po červenou čáru.
   
  28:38
  Zbořil nahrál na úrovni útočné modré čáry Školoudovi. Ten se však střílet nerozhodl a místo toho s kotoučem ustoupil směrem ke své kleci.
   
  29:49
  Navrátil přepustil puk spoluhráčům, kteří se vrátili k brance Dohnala.
   
  30:28
  Velké chvíle Jakuba Dohnala! Přerovský gólman nejprve zlikvidoval ostrou ránu zprvní, kterou se zblízka prezentoval Natan Vráblík. Vzápětí se stejný hráč hostů objevil v další velké příležitosti. Osamocený si před branku sjel z pravé strany, ovšem ztroskotal na Dohnalově zákroku á la Dominik Hašek. Dohnal si poradil také s dorážkou zblízka, k níž se nachomýtl dojíždějící Novák.
   
  31:42
  Roller Storm právě vstřelil branku!
  U pravé tyče přerovské brány zůstal nekrytý MARTIN MATĚJČEK, k němuž se po snažení Zdeňka Petráše odrazil kotouč. Útočník Roller Storm Praha ho zametl za bezmocného Dohnala.
  Asistence: Zdeněk Petráš.
   
  32:43
  Dani se prosmýkl po pravém křídle a svou střelu chtěl poslat do vzdálenější levé šibenice. O chloupek nicméně minul.
   
  33:33
  Těsně před brankou Frodla zakončoval z jedné Husák, jenže svou dělovku příklepem poslal mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
   
  34:28
  Hra se nyní odehrává především ve středním pásmu, kde probíhá řada soubojů o kotouč.
   
  34:53
  Domácí tým zachránila tyčka, kterou výživnou střelou orazítkoval kapitán hostů Jakub Frodl!
   
  35:37
  Jergl natáhl ke střele z pravé strany, Frodl se roztáhl na zemi a zřejmě i dopomohl k tomu, že puk v brance hostů neskončil.
   
  36:00
  Třetí čtvrtina skončila.
   
  Třetí část duelu je minulostí. Jedná se o první dějství zápasu, které vyhráli hosté, a to 1:2. Za Přerov skóroval Petr Školoud, za Roller Storm Praha se trefili Filip Novák a Martin Matějček. Hanáci vedou na týmem z hlavního města 7:3.
   
  36:01
  Začala čtvrtá čtvrtina.
   
  36:01
  Střídání v týmu IHC Night Birds Přerov: ze hřiště odchází Dohnal, přichází Mánek.
   
  36:32
  Andrýsek si sjel více do středu hřiště, udělal kličku Kernovi, nicméně zakončit si netroufl.
   
  37:16
  Kern si zprava najel mezi kruhy a chtěl zakončovat k pravé tyči. Mánek se roztáhl na zemi, ale zasahovat nemusel, puk šel vedle.
   
  38:19
  K Jakubu Frodlovi se odrazil kotouč, ovšem jeho střelu z levé strany domácí hráči zblokovali.
   
  38:31
  Roller Storm právě vstřelil branku!
  Hosté nyní byli důrazní na brankovišti. Po přistrčení od Jakuba Frodla se tam nejlépe zorientoval ZDENĚK PETRÁŠ a dopravil kotouč za brankovou čáru. Druhý gól tohoto hráče v zápase.
  Asistence: Jakub Frodl.
   
  39:41
  Matějček si dal puk na bekhend a zblízka z pravé strany chtěl střílet do bližšího horního růžku. Špatně si ale seřídil svá mířidla, i když mu nescházelo mnoho.
   
  40:35
  Kern poslal z osy hřiště lehkou bekhendovou žabičkou, již Mánek srazil betony do rohu hřiště.
   
  41:04
  Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
  JAN ANDRÝSEK prošel obranou Pražanů a někde pod betony Dominika Frodla dostal po povedené individuální akci kotouč do sítě.
  Bez asistence.
   
  42:04
  Školoud vystřelil tahem z pravé strany, Frodl kotouč betonem vyrazil mimo.
   
  42:18
  Vyloučení v týmu IHC Night Birds Přerov (Husák – 1,5 min., držení).
   
  42:37
  Domácí hráči se krátce po začátku oslabení dokázali osvobodit.
   
  43:15
  Night Birds Přerov právě vstřelili branku!
  ALEŠ JERGL s Janem Andrýskem teď ukázali, jací jsou hračičkové. Jergl nejprve u útočné modré čáry dobře napadal Kerna a získal na něm kotouč. Po chvilce rozmýšlení se rozhodl postupovat směrem na Frodlovu branku a blízko ní umně prostrčil puk na úplně volného Andrýska. Ten mu ještě přihrávku oplatil a Jergl uklízel do prázdné branky.
  Asistence: Jan Andrýsek.
   
  44:28
  Mánek si připsal úspěšný zákrok a krátce poté Přerov rozjel novou akci. Nikam se však nežene, nyní kombinuje po celém hřišti.
   
  45:29
  Ofsajd domácího celku.
   
  45:57
  Husák si najel do střelecké pozice, nicméně ještě chtěl přihrávat doprava na jednoho ze spoluhráčů, který jej v útoku podporoval. V té chvíli mu však puk sjel z čepele hokejky.
   
  46:47
  Jergl byl sám před Frodlem a chtěl střílet nad jeho beton. Přesně touto částí výstroje nicméně brankář hostů zakročil.
   
  46:47
  Vyloučení v týmu IHC Roller Storm Praha (Petráš – 1,5 min., podrážení).
   
  47:16
  Běží poslední minuta zápasu, Přerov kombinuje v útočném pásmu.
   
  47:46
  Zahraje si ještě i brankář Mánek, který vypomůže s rozehrávkou.
   
  Konec zápasu.
   
  Přerov v prvním čtvrtfinále play-off Stilmat extraligy inline hokeje vítězí nad Roller Storm Praha 9:4. Hanáci se tak v sérii ujímají vedení 1:0 na zápasy. V poslední čtvrtině padly celkem tři branky. Na straně Přerovských skórovali Jan Andrýsek a Aleš Jergl, na straně Pražanů Zdeněk Petráš.
   
  Ode mne je to pro tuto chvíli vše, u podvečerního onlajnu z druhého zápasu stejné série se těším na počtenou. (14:14:18)

  Petr Komárek

  Branky a nahrávky: 2. Gremlica (Husák), 6. Školoud (Andrýsek), 9. Školoud (Zbořil, Jergl), 11. Zbořil (Andrýsek), 17. Navrátil (Jergl, Dohnal), 22. Plášek (Dohnal), 26. Školoud, 42. Andrýsek, 44. Jergl (Andrýsek) – 24. Petráš (Novák), 28. Novák (J. Frodl), 32. Matějček (Petráš), 39. Petráš (J. Frodl)


  IHC Night Birds Přerov: Dohnal (37. Mánek) – Husák, Gremlica, Zbořil (C), Andrýsek, Ferenc, Plášek – Školoud, Navrátil, Jergl
  IHC Roller Storm Praha: D. Frodl – Novák, J. Frodl (C), Bílek – Petráš, Merkl, Kern, Dani, Matějček, Vráblík

  Rozhodčí: Obadal, Šiška

  Diváci: 188
  IHC Přerov 2 0 Roller Storm
  #1 Sobota 15.06.2019 • 12:45
  IHC Přerov - Roller Storm 9:4
  #2 Sobota 15.06.2019 • 16:00
  IHC Přerov - Roller Storm 6:5