Senegal – Nigérie | 1:0 (kon.) | | | Egypt – Guinea | 3:1 (kon.) |
Argentina – Kolumbie | 0:2 (kon.) | | | Paraguay – Katar | 2:2 (kon.) |
Švédsko – Thajsko | 5:1 (kon.) | | | USA – Chile | 3:0 (kon.) |
Polsko – Belgie | 3:2 (kon.) | | | Itálie – Španělsko | 3:1 (kon.) |
Kanada – Martinik | 4:0 (kon.) | | | Mexiko – Kuba | 7:0 (kon.) |
Albacete – Mallorca | 1:0 (kon.) |
konec
Itálie
3:1
(1:1)
Španělsko
Vojtěch Tůma
Branky:
36. Chiesa (Barella), 64. Chiesa (Barella), 82. L. Pellegrini (pen.) – 9. D. Ceballos (Ruiz)
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:14.
Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – Charles Schaap, Jan de Vries
Diváci:
Karty: 11. Calabresi (ITA), 25. Zaniolo (ITA), 49. Mandragora (ITA), 70. Orsolini (ITA) – 24. J. Vallejo (ESP), 82. Soler (ESP)
Neproměněná penalta:
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:14.
Itálie:
Meret – Calabresi, Mancini, Bonifazi (88. Bastoni), Dimarco – Barella, Mandragora (C), L. Pellegrini – Zaniolo (42. Orsolini), Kean (60. Cutrone), Chiesa.
Náhradníci: Audero, Montipò – Gi. Pezzella, Tonali, Cutrone, Bastoni, Orsolini, Adjapong, Bonazzoli, Romagna, Locatelli, Murgia.
Trenér:
Španělsko: Simón – Martín, J. Vallejo (C), Meré, Aaron Martín – Zubeldia (67. Fornals) – Soler, D. Ceballos, Ruiz (46. Merino), Oyarzabal (85. Mir) – B. Mayoral.
Náhradníci: Sivera, D. Martín – Núñez, Merino, M. Vallejo, Lirola, Pedraza, Mir, Olmo, Firpo, Roca, Fornals.
Trenér:
Náhradníci: Audero, Montipò – Gi. Pezzella, Tonali, Cutrone, Bastoni, Orsolini, Adjapong, Bonazzoli, Romagna, Locatelli, Murgia.
Trenér:
Španělsko: Simón – Martín, J. Vallejo (C), Meré, Aaron Martín – Zubeldia (67. Fornals) – Soler, D. Ceballos, Ruiz (46. Merino), Oyarzabal (85. Mir) – B. Mayoral.
Náhradníci: Sivera, D. Martín – Núñez, Merino, M. Vallejo, Lirola, Pedraza, Mir, Olmo, Firpo, Roca, Fornals.
Trenér:
Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – Charles Schaap, Jan de Vries
Diváci:
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:14.
Už nyní je jasné, že Italové vstoupí do domácího šampionátu vítězně, krátce před koncem totiž přidávají třetí gól. Penaltu si vzal na starost sám faulovaný LORENZO PELLEGRINI, jenž poslal míč do protipohybu brankáře Simona a rozjásal stadion v Boloni.
Obrat je dokonán, domácí tým měl i na začátku druhého poločasu herní převahu a nyní je odměněn druhou trefou. Na načechraný pas si do šestnáctky seběhl Cutrone, jemuž se nepodařilo vypálit přes Valleja. Posléze se ale míč se štěstím dostal k FEDERICU CHIESOVI a ten jej s přehledem uklidil do sítě.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.
Tak pozor, na stadionu v Bologni máme zničehonic vyrovnáno. Po přenesení hry na levou stranu se balonu ujal FEDERICO CHIESA. Záložník Fiorentiny předvedl parádní sóloakci, když si poradil s bránícím Aguirregabiriou a poté překvapil Simóna razantní střelou na bližší tyč. Tento gól si španělský brankář za rámeček nedá.
Panečku, utkání nám začíná pěkně zostra, španělský tým se už na začátku deváté minuty dostává do vedení. Fabián Ruiz nalezl DANIHO CEBALLOSE, který nic nevymýšlel, kolem bránícího protivníka si přehodil balon na pravačku a nekompromisním způsobem jej poslal do šibenice Meretovy svatyně. Krásná trefa.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.
Itálie: Meret – Calabresi, Mancini, Bonifazi, Dimarco – Barella, Mandragora (C), L. Pellegrini – Zaniolo, Kean, Chiesa.
Náhradníci: Audero, Montipò – Gi. Pezzella, Tonali, Cutrone, Bastoni, Orsolini, Adjapong, Bonazzoli, Romagna, Locatelli, Murgia.
Španělsko: Simón – Martín, J. Vallejo (C), Meré, Aaron Martín – Zubeldia – Soler, D. Ceballos, Ruiz, Oyarzabal – B. Mayoral.
Náhradníci: Sivera, D. Martín – Núñez, Merino, M. Vallejo, Lirola, Pedraza, Mir, Olmo, Firpo, Roca, Fornals.
Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – Charles Schaap, Jan de Vries.
Brankáři: Antonio Sivera (Deportivo Alavés), Unai Simón (Athletic Bilbao), Dani Martín (Sporting Gijón).
Obránci: Jesús Vallejo (Real Madrid), Aarón Martín (Mohuč), Jorge Meré (Kolín nad Rýnem), Unai Núñez (Athletic Bilbao), Martín Aguirregabiria (Deportivo Alavés), Pol Lirola (Sassuolo), Junior Firpo (Betis Sevilla).
Záložníci: Fabián Ruiz (Neapol), Carlos Soler (Valencia), Mikel Merino (Real Sociedad), Dani Ceballos (Real Madrid), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Igor Zubeldia (Real Sociedad), Alfonso Pedraza (Villarreal), Marc Roca (Espanyol Barcelona), Pablo Fornals (West Ham United).
Útočníci: Borja Mayoral (Levante), Manu Vallejo (Cádiz), Rafa Mir (Las Palmas), Dani Olmo (Dinamo Záhřeb).
Celek z Pyrenejského poloostrova bude na letošním šampionátu do jednadvaceti let obhajovat finálovou účast. Před dvěma lety Španělsko skončilo těsně pod vrcholem, když v souboji o titul podlehlo výběru Německa. La Rojita bude i tentokráte patřit k největším favoritům, což je patrné už jen při pohledu na třiadvacetičlennou nominaci. Kapitán Vallejo s Danim Ceballosem patří do širšího kádru Realu Madrid, Pablo Fornals před pár dny přestoupil do anglického West Hamu a kvalitní výkony už několik sezon předvádějí také Mikel Oyarzabal či Carlos Soler. Svou sílu ukázali svěřenci Luise de la Fuenteho už v kvalifikaci. Z deseti utkání základní skupiny posbírali sedmadvacet bodů, zaváhali jen proti Severnímu Irsku a dohromady nastříleli jednatřicet branek.
Brankáři: Emil Audero (Sampdoria), Lorenzo Montipò (Benevento), Alex Meret (Neapol).
Obránci: Arturo Calabresi (Bologna), Giuseppe Pezzella (Janov), Kevin Bonifazi (SPAL), Alessandro Bastoni (Parma), Federico Dimarco (Parma), Gianluca Mancini (Atalanta), Claud Adjapong (Sassuolo), Filippo Romagna (Cagliari).
Záložníci: Sandro Tonali (Brescia), Lorenzo Pellegrini (AS Řím), Nicolò Zaniolo (AS Řím), Rolando Mandragora (Udinese), Nicolò Barella (Cagliari), Manuel Locatelli (Sassuolo), Alessandro Murgia (SPAL).
Útočníci: Patrick Cutrone (AC Milán), Riccardo Orsolini (Bologna), Federico Chiesa (Fiorentina), Federico Bonazzoli (Padova), Moise Kean (Juventus).
Azzurrini se coby pořadatelé evropského mistrovství nemuseli vypořádávat s nástrahami kvalifikačních bojů. Konečná nominace se tak skládala během přípravných zápasů, kterých Italové od začátku roku 2018 odehráli hned dvanáct. Výsledkově to nebylo úplně ono, svěřenci trenéra Di Biagia uspěli pouze třikrát, momentálně za sebou táhnou už čtyři duely trvající sérii bez vítězství, když podlehli Anglii s Německem a remizovali s Rakouskem a Chorvatskem. Před dvěma lety došli modrobílí do semifinále, kde poměrem 1:3 nestačili na svého dnešního soupeře, kterému tak mají co vracet. K úspěchu před vlastními fanoušky by Italům měla pomoci především ofenzivní esa, obrany soupeře budou zaměstnávat třeba Patrick Cutrone, Federico Chiesa či Moise Kean.