Ukrajina – V. Británie 54:68 (kon.) | Česko – Černá Hora 57:70 (kon.) | Maďarsko – Turecko 58:59 (kon.)
Lotyšsko – Španělsko 56:59 (kon.) | Bělorusko – Rusko 62:76 (kon.) | Itálie – Slovinsko 75:57 (kon.)
Švédsko – Francie 65:71 (kon.) | Belgie – Srbsko 66:70 (kon.)
Ukrajina
54:68 (14:19, 24:35, 45:44)
Velká Británie
Neděle 30.06.2019, 12:00 • Arena Riga, Riga • Mistrovství Evropy žen • Skupina A

Máme za sebou zápas basketbalového mistrovství Evropy žen ve skupině A, v němž Velká Británie zdolala Ukrajinu 68:54. Britky po většinu zápasu vedly, krátce před koncem třetí desetiminutovky ale o své vedení přišly, do závěrečné čtvrtiny šly Ukrajinky dokonce s jednobodovým náskokem. V poslední čtvrtině ale Ostrovanky přeply na vyšší level a soupeřkám nedaly žádnou šanci. Svěřenkyně trenéra Bucety se díky tomuto vítězství posouvají na průběžné první místo ve skupině, o to ovšem nejspíše přijdou po zápase Španělek s Lotyškami. Pro Ukrajinu po třech prohrách šampionát končí.

To je ode mě pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (14:07:53)

Konec zápasu. (54:68)

39:32
    Ukrajinky se se šampionátem loučí tříbodovým hodem Iagupovaové. (54:68)

39:18
    Na hřiště se na závěrečnou minutu podívala i Monakanaová, jež okamžitě zaznamenala úspěšný hod za dva body. (51:68)

37:45
    Leedhamová ukradla balón, následně si ho vyměnila s Greenovou a poté úspěšně zavěsila. (51:66)

37:04
    Navíc když Karlie Samuelsonová zaznamenává úspěšný hod z pod koše. (51:64)

36:44
    Radulovicová ještě snižuje, náskok soupeřek se však zdá býti nedostižným. (51:62)

36:26
    Ukrajinky už se uchylují ke zbytečným faulům. Vanderwalová proměnila pouze jeden trestný hod. (49:62)

34:40
    Po faulu Yatskovetsové házela Fagbenleová dva trestné hody se stoprocentní úspěšností. Ukrajinkám se postup do další fáze turnaje výrazně vzdaluje. (49:61)

34:15
    Druhá trojka v krátkém časovém sledu, tentokráte v podání Vanderwalové! Britky míří za velkým vítězstvím! (49:59)

33:26
    Velmi důležitá trojka Samuelsonové, náskok činí už sedm bodů! (49:56)

32:37
    Nejprve výborný obranný doskok, načež přišel úspěšně zakončený útok. Temi Fagbenleová táhne Britky v posledních chvílích za vítězstvím. (49:53)

32:18
    Fagbenleová střelou z pod koše nezaváhala. (49:51)

31:57
    Malašenková napravuje svůj přečin z před malé chvíle asistencí na další koš Iagupovaové. (49:49)

31:47
    Po faulu Malašenkové házel fagbenlevoá dva trestné hody a počínala si výborně, neboť proměnila oba. (47:49)

31:27
    Iagupovaová čtyři vteřiny po svém příchodu na hřiště srovnává stav. (47:47)

30:57
    Trojka Leedhamové opět vrací vedení do rukou Britek. (45:47)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (45:44)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (45:44)

29:53
    Těsně před koncem třetí čtvrtiny převrací vedení na stranu Ukrajiny Naumenková! (45:44)

Milan Huppert

Ukrajina: Bilotserkivskaová, Horobetsová, Iagupovaová, Naumenková, Yatskovetsová, Kondusová, Malašenková, Olchovyková, Radulovičová, Udodenková, Uro-Nileová, Vološinaová
    Velká Británie: Fagbenleová, Handyová, Leedhamová, Samuelsonová, Vanderwalová, Campbellová, Collinsová, Greenová, Jonesová, Monakanaová, Shawová, Simpsonová
    Čtvrtiny: 14:19, 10:16, 21:9, 9:24