76:81 (25:26, 41:50, 56:63)
Česko
Sobota 10.08.2019, 17:30 • SH Královka (Praha 7) • Mezinárodní turnaj v Praze

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům basketbalu. V přátelském utkání na sebe narazí Polsko a Česko.

Českému celku začala příprava před nadcházejícím mistrovstvím světa, které začne už 31. srpna. Včera Češi narazili na Tunisko, které porazili poměrem 80:66. I dnes je čeká další zápas, tentokráte proti Polsku.

To taktéž včera začalo přípravu turnajem konajícím se v Praze a Poláci narazili na Jordánsko. To porazili vysoko 92:51 a ukázali tak svou sílu. Dnes je čeká zajímavý souboj proti českému výběru, kterému nechybí ani největší hvězda, a sice Tomáš Satoranský, jenž hraje zámořskou NBA. Máme se na co těšit.

Polsko: Balcerowski, Ponitka, Waczynski, Koszarek, Kulig, Sokolowski, Wojciechovski, Sulima, Kolenda, Olejniczak, Laczynski, Schenk, Hrycaniuk, Gruszecki

Česko: Auda, Hruban, Satoranský, Balvín, Bohačík, Vyoral, Pumprla, Šiřina, Peterka, Puršl, Mareš, Palyza, Krejčí

Rozhodčí: Robert Vyklický, Marcin Kowalski, Petr Blahout.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:05
    Hned v úvodu zápasu se ke střele dostali Poláci, konkrétně Kulig, ale jeho pokus česká obrana zablokovala. (0:0)

00:24
    A hned z druhé vlny zaútočil český tým, který se dokázal díky Bohačíkovi prosadit a jde do vedení. (0:2)

00:58
    V letu zakončil také Tomáš Satoranský, který navyšuje český náskok. Do akce jdou nyní znovu hráči Polska. (0:4)

01:29
    Další jejich útok neskončil bodovým ziskem. Na první body si tak Poláci musí ještě počkat. (0:4)

02:01
    Za tři body se neprosadil Kulig, kterého zastavil Auda. Následně pak se do akce vydali Češi a právě Auda to taktéž zkusil ze tříbodové vzdálenosti, leč také marně. (0:4)

02:06
    O chvilku později se už však Auda prosadil, když se trefil za dva body a záhy přidal ještě jeden z trestného hodu. Polští basketbalisté se nyní pokusí z dalšího útoku o zisk prvních bodů. (0:7)

02:50
    A Poláci se poprvé trefují. Waczynski se trefil zblízka a také pak házel jeden trestný hod. A byl úspěšný. (3:7)

02:56
    Vojtěch Hruban zužitkoval přihrávku svého spoluhráče a poté se při střele za dva body nemýlil. (3:9)

03:23
    Waczynski byl faulován Hrubanem a následně pak proměnil oba nařízené trestné hody. U míče jsou Češi a jdou do další útočné akce na druhé straně. (5:9)

03:36
    A hned jsou z toho další dva body po alley oopu z rukou Ondřeje Balvína. (5:11)

03:56
    Hráč NBA, Tomáš Satoranský, se nyní prosadil za tři body a navýšil vedení českého týmu už na devítibodový náskok. (5:14)

04:13
    Kulig na druhé straně odpověděl přesnou střelou, která má hodnotu dvou bodů. (7:14)

04:38
    Ponitku fauloval Peterka a následovaly tak dva trestné hody. V ani jednom případě se polský hráč nemýlil a přidává na polské konto dva body. (9:14)

05:00
    Stejný hráč byl opět faulován a znovu si tak házení trestných hodů zopakoval. A opět byl přesný a neomylný. (11:14)

05:26
    Lay up z rukou Tomáše Satoranského a další dva body pro tým Česka. Co na to Poláci? (11:16)

05:56
    Nic nevymysleli a naopak z dalšího útoku se prosadil Vojtěch Hruban, jenž proměnil svůj tříbodový pokus. (11:19)

06:56
    Tři rychlé koše na polské straně, z toho jednou za tři body a polský tým je tak tomu českému najednou na dostřel jediného bodu! (18:19)

06:56
    Česká lavička si bere oddechový čas. (18:19)

07:07
    Hned po něm došlo k faulu polského hráče na největší hvězdu českého týmu, a sice na Tomáše Satoranského. Ten poté proměnil oba dva nařízené trestné hody. (18:21)

07:22
    Avšak Sokolowski odpověděl hned z dalšího útoku střelou za dva body. (20:21)

07:52
    Také Pumprla byl úspěšný a je dalším českým hráčem, který se trefuje do koše soupeře. (20:23)

08:12
    Šiřina fauloval Kuliga a ten měl k dispozici další trestné hody a znovu byl stoprocentní. Poláci tak českému týmu stále dýchají na paty. (22:23)

08:22
    To samé Balvín, jemu také bylo znemožněno díky faulu Hrycaniuka skórovat. Ovšem oproti Kuligovi se český hráč ani jednou neprosadil. (22:23)

09:01
    Balcerowski a jeho proměněný jeden trestný hod ze dvou. Je srovnáno. Poláci v závěru první čtvrtiny smazali svou ztrátu. (23:23)

09:39
    Avšak zřejmě poslední slovo této části hry měl Pavel Pumprla, který nejprve proměnil svůj střelecký pokus a jelikož byl faulován, házel ještě jeden trestný hod a i ten zamířil do polského koše. (23:26)

09:58
    Tak ještě nakonec skórují i Poláci. Dvě vteřiny před koncem první čtvrtiny proměnil útok polského týmu Hrycaniuk a to bude už vše. (25:26)

10:00
    První čtvrtina skončila. (25:26)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (25:26)

10:23
    Poláci hned na začátku druhé čtvrtiny skórují, když se za tři body prosadil Gruszecki a poprvé tak posílá polský tým do vedení! (28:26)

11:03
    Ondřej Balvín ale na druhé straně proměnil svůj dvoubodový pokus a je opět vyrovnáno. (28:28)

11:33
    Trojka také na české straně, prosadil se Vojtěch Hruban a znovu tak posílá do vedení české barvy. (28:31)

12:33
    A další tři body na české konto. Češi se tak znovu dostávají do menšího náskoku, když se prosadil Patrik Auda nejprve ze hry a poté i z trestného hodu. (28:34)

13:09
    Olejniczak však na opačné straně palubovky odpověděl přesnou střelou za dva body. (30:34)

13:22
    Satoranský to nyní vzal na sebe, zachoval čistou hlavu a poté bez větších problémů skóroval z velké dálky. Další tři body pro české lvy. (30:37)

14:08
    Ovšem Olejniczak byl po chvilce zase přesný a trefuje se ze střední vzdálenosti. (32:37)

14:25
    Patrik Auda se znovu po přihrávce od Tomáše Satoranského nemýlil a přihrávku zužitkoval. (32:39)

15:05
    A další dva body, tentokráte se prosadil Vojtěch Hruban. (32:41)

15:14
    Oddechový čas si vybírá lavička polského národního týmu. (32:41)

15:27
    A hned po něm se za tři body trefil Koszarek. Poláci tak snížili svou ztrátu a pokusí se na Čechy dotáhnout. (35:41)

16:02
    Jenže Tomáš Satoranský odpověděl úplně stejnou měrou z dalšího českého útoku a dává další body na českou stranu. (35:44)

17:00
    Sulima si počkal na míč, ten dostal a poté bez větších problémů posílá balon do českého koše. Hned na to pak český tým otáčí hru. (37:44)

17:30
    Kulig opět o něco snižuje ztrátu polského týmu, když přidal další dva body. (39:44)

17:55
    Vojtěch Hruban ale hned na to také skóruje a udržuje náskok českého týmu. Ten je zatím stále ve vedení, prakticky celou dobu zápasu. (39:46)

18:13
    Odpověď Koszarka v podobě dvou bodů. (41:46)

18:24
    Oddechový čas si bere lavička polského týmu. (41:46)

18:35
    Vojtěch Hruban byl faulován soupeřem a poté proměnil jeden ze dvou trestných hodů. (41:47)

19:06
    A záhy se za tři body prosazuje Bohačík! (41:50)

19:30
    Ponitka to zkusil ze tříbodové vzdálenosti, jenže míč do českého koše neposlal. Češi tak mají míč a hned míří do rychlého protiútoku. (41:50)

19:47
    Ještě je tu oddechový čas pro český tým. (41:50)

19:56
    Čtyři vteřiny před koncem poločasu se ještě napřáhl ke střele za tři body Tomáš Vyoral, ovšem míč skončil mimo polský koš. (41:50)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (41:50)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (41:50)

20:31
    Úvod další části hry patří zase Polákům, kteří se prosadili za tři body díky Ponitkovi. (44:50)

21:12
    Balvín minul polský koš a do rychlého protiútoku šel soupeř. Jsou z toho další dva body z rukou Kuliga. (46:50)

21:54
    Další nepřesný útok českého týmu znamenal protiútok Poláků, který byl zakončen třemi body! (49:50)

21:56
    Polský tým už na ten český ztrácí pouze jeden bod a lavička českého celku si bere oddechový čas. (49:50)

23:19
    Po krátké odmlce se prosadili znovu Poláci a otáčí vývoj zápasu na svou stranu. Český národní tým v této části hry ještě neskóroval. (51:50)

23:24
    A nyní si to už vynahrazuje, znovu Tomáš Satoranský byl přesný střelou za tři body a Česko jde opět zpět do vedení. (51:53)

24:37
    Další trojka českého týmu, nyní se po přihrávce od Satoranského z této vzdálenosti prosadil Bohačík. (51:56)

26:20
    Balcerowski minul koš za dva body a to může hrát do karet českému týmu, který míří do další útočné akce na druhé straně. (51:56)

26:41
    Třetí čtvrtina není tak bohatá na body, jako byly ty předchozí dvě. Zatím padlo jen šestnáct bodů. (51:56)

27:24
    Až nyní se opět mění skóre, po dlouhé době. Bohačík házel dva trestné hody a proměnil pouze jediný. (51:57)

27:56
    Krejčí dává další českou trojku a Češi tak vedou rozdílem devíti bodů. Znovu tak svému soupeři odskočili. (51:60)

29:02
    Sokolowski taktéž přesný za tři body a v závěru třetí čtvrtiny tak snižuje náskok českého týmu na šest bodů. (54:60)

29:32
    Nejprve Bohačík proměnil jeden ze dvou trestných hodů, záhy pak skóroval Hrycaniuk. (56:61)

29:51
    Pumprla to ještě zkusil za dva body a jeho pokus končí v koši polského týmu. (56:63)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (56:63)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (56:63)

30:21
    Sokolowski se trefuje za dva body a český celek má náskok už jen pěti bodů. (58:63)

30:56
    Laczyński přidává další tři body a náskok českého celku se rozplynul jako pára nad hrncem. Už je to pouze o jeden jediný koš! (61:63)

31:37
    Stejný hráč se poté prosazuje znovu ze tříbodové vzdálenosti a posílá polský tým do vedení! To jsou věci. (64:63)

31:41
    Česká lavička si tak bere oddechový čas. (64:63)

33:24
    Další dva body pro Polsko přidal Ponitka. (66:63)

34:21
    Český tým stále v této části hry neskóroval. A to je odehráno už téměř pět minut. (66:63)

34:28
    Až nyní se to povedlo Hrubanovi, který poslal do polského koše střelu za dva body. (66:65)

34:42
    Je vyrovnáno. Závěr utkání tak bude ještě zřejmě hodně zajímavý. (67:67)

35:22
    Ponitka házel dva trestné hody a v obou případech byl úspěšný. Navyšuje tak náskok Polska na rozdíl dvou bodů. (69:67)

36:27
    Ale po bodech Satoranského a Hrubana jde do vedení zase český tým. Udrží ho až do konce duelu? (69:72)

37:16
    Kulig odpověděl dvěma body a znovu je to o jeden bod. Stále rozhodně není jasné, který z týmů si dnes připíše vítězství. (71:72)

38:54
    Dvojka polského týmu a také trojka toho českého. Češi mají náskok dvou bodů minutu a kousek před koncem čtvrté čtvrtiny. (73:75)

39:31
    Půl minuty před koncem poslední části hry vedou čeští hráči rozdílem tří bodů. (74:77)

39:31
    Oddechový čas pro polskou lavičku. (74:77)

39:39
    Balvín po faulu na svou osobu házel dva trestné hody a byl úspěšný. Češi mají už nadějný náskok jednadvacet vteřin před koncem třetí čtvrtiny. (74:79)

39:46
    Také Ponitka proměnil oba nařízené trestné hody. (76:79)

39:46
    Oddechový čas pro český tým. (76:79)

39:48
    Balvín dává další dva trestné hody. Závěr zápasu je kouskován díky faulům na obou stranách. (76:81)

Konec zápasu. (76:81)

Zápas je u konce. Češi nakonec v závěru udrželi své vedení a polský tým porážejí rozdílem pěti bodů. V přípravě před nadcházejícím mistrovstvím světa si tak připsali druhou výhru.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z basketbalu se budu těšit zase na shledanou. (19:31:20)