CSKA Moskva – IHS Riga 6:2 (kon.) | Třinec – Malmö Redhawks 11:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 2:5 (kon.)
Jaroslavl – K. Vary 3:5 (kon.) | Sparta – CSKA Moskva 1:9 (kon.) | K. Vary – Třinec 3:2 (kon.)
Vítkovice – IHS Riga 3:9 (kon.) | Jaroslavl – Malmö Redhawks 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 10.08.2019, 16:00 • WERK ARENA, Třinec • President Cup

Úvod 3.třetiny byl z obou stran hodně opatrný. Ve 45.minutě dokázal dostat Energetiky poprvé do vedení Ondřej Prihoda, který překonal Halouzku podruhé v tomto zápase. Zbytek třetiny si už Vary pohlídaly, Ocelářům nepomohlo ani odvolání brankáře Halouzky v závěru třetiny. Energetici tak postupují do semifinále po třech vyhraných duelech jasně z 1. místa. Oceláři pokud chtějí pomýšlet o postupu do semifinále, musí spoléhat na výhru Malmö Redhawks, které musí porazit Lokomotiv Jaroslavl rozdílem dvou a více branek. (18:21:38)

Nejlepší hráči tohoto duelu:

Matěj Kozlík (TRI) – Ondřej Prihoda (KVA)

60:00
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hrůzek – 2 min., hrubost).

59:41
    Oceláři prohráli buly, ale i přesto se dostali k puku, od modré čáry vyslal přízemní střelu Hrůzek, kterou ale naneštěstí pro Oceláře Maleček vyrazil.

59:41
    Icing Varů.

59:26
    Třinec se usazuje v pásmu a začíná kombinovat.

59:10
    Oceláři jsou v šesti!

59:10
    Po střele Procházky se bude vhazovat po levici Malečka.

57:28
    Hyklovu střelu od modré nyní lehce tečoval jeden z třineckých útočníků. Ztečovanou střelu Maleček zachytil.

57:00
    Hru přerušuje ofsajd Třince.

56:47
    Ocelářům timeout očividně pomohl, poslední sekundy patří právě jim.

55:16
    Kapitán Ocelářů Kyselý nyní skvělým obranným zákrokem zabránil možné vstřelené brance,položil se na led a překazil tak brejkovou situaci 2 na 1.

53:51
    Oceláři se nemůžou dostat z vlastního pásma, Vary se nezatahují,ba naopak forčekují a dělají domácím problémy

52:20
    Hrůzek nyní díky své bojácnosti vybojoval svému týmu vhazování v útočné třetině.

51:30
    Hrůzek pálil od modré, Maleček zasahuje.

49:58
    Jeden z třineckých obránců hledal ve středu hřiště Volase, tomu kotouč sjel z čepele. Vary jsou na puku.

49:33
    Hra se nám nyní docela kouskuje, tentokrát se píská icing Varů.

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 3. Černý (Prihoda), 32. Prihoda, 46. Prihoda (Černý, Hohl) – 1. Kyselý (Przybyla), 27. Procházka (Przybyla)

HC Energie Karlovy Vary: Maleček (Kubát) – Bulka, Hohl, Houdek (C), Prošek, Vogel, Zolnaj – Blecha, Botoš (A), Černý, März (A), Matas, Prihoda, Rymon, Sapoušek, Šmajda, Dvořák, Hofmann, Pastor, Skuhravý, Šlechta.
    HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Cienciala, Hrůzek, Kyselý, Andrle, Pospíšil, Hykl, Buják, Mošnička, Ročák, Bezuk – Procházka, Przybyla, Kašpárek, Petrovský, Volas, Samuhel, Pánek, Ochman, Gazur, Šotkovský, Tomiczek, Janoš, Wawrzkiewicz, Kozlík, Hlávka, Jakubu, Šutý.

Rozhodčí: Mikula – Klimek, Bernkopf