CSKA Moskva – IHS Riga 6:2 (kon.) | Třinec – Malmö Redhawks 11:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 2:5 (kon.)
Jaroslavl – K. Vary 3:5 (kon.) | Sparta – CSKA Moskva 1:9 (kon.) | K. Vary – Třinec 3:2 (kon.)
Vítkovice – IHS Riga 3:9 (kon.) | Jaroslavl – Malmö Redhawks 4:3 (2:1 po s.n.)
CSKA Moskva
6:2 (4:0, 0:1, 2:1)
Ice Hockey School Riga
Sobota 10.08.2019, 08:00 • Mini WERK ARENA, Třinec • President Cup

Překvapení se nekonalo. I přesto, že se Rize podařilo již v 1. minutě 3.třetiny vstřelit branku zásluhou Markse Kaninše,si CSKA zápas zkušeně pohlídalo a přidalo ještě dvě branky. Ve 42.minutě se prosadil kapitán Kirill Volkov a v 55.minutě definitivně rozhodl o osudu hry Danil Grigorev střelou k levé tyči. (10:09:50)

Nejlepší hráči tohoto duelu:

Olivers Bantersons (IHR) – Vasilij Sredin (CSKA)

58:50
    CSKA v plném počtu.

58:19
    Až nyní se Riga přeci jen dostala k menší kombinaci. Na strážce ruské svatyně Dornjana však neletěla ani střela.

57:24
    Riga je po šesté brance hodně rozhozená. Ve vlastní přesilovce se nemůže dostat do pásma soupeře.

56:34
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Volkov – 2 min., podrážení).

54:29
    CSKA právě vstřelilo branku!
    CSKA zvyšuje vedení na rozdíl čtyř branek. V mezikruží se na chvíli uvolnil DANIL GRIGOREV, kterého uviděl za brankou Alexandr Lechkov, který mu kotouč ideálně předložil. Grigorev střelou z první k levé tyči prostřelil Bantersonse. Asistence: Alexandr Lechkov.

53:39
    Zaicevs si se svými spoluhráči nerozuměl, píská se se icing Rigy.

52:40
    Riga v plném počtu.

52:10

51:35
    CSKA si dokázalo i ve hře 4 na 4 na chvíli vytvořit tlak. Sredinova střela ale letěla mimo 3 tyče lotyšského brankáře.

50:45
    Nedisciplinovanost Rigy dostává hru opět do hry 4 na 4.

50:40
    Vyloučení v týmu Ice Hockey School Riga (Brasls – 2 min., podrážení).

50:36

50:05
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Makarov – 2 min., nedovolené bránění).

49:54
    Přesilovka se ruskému celku vůbec nedaří. Riga opět vyhazuje.

49:13
    CSKA střídá.Trenér Kramskoj posílá na led čerstvou pětku.

48:40
    Riga vyhrává buly a ihned vyhazuje.

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 1. Dolčenkov (Jančanka, Sredin), 5. Sredin, 7. Duda, 18. Gimbatov (TS), 42. Sredin (Jančanka, Gimbatov), 55. Grigorev (Lechkov) – 34. Bergmanis (Špaks), 41. Kaninš

CSKA Moskva: Dornjanu (Novožilov) – Makejev, Borisenko, Duda, Birjukov, Barabuša, Vanin, Volkov (A), Levitskij – Lechkov, Panin, Dolčenkov (C), Gimbatov, Volovlikov, Panferov, Jančanka, Sredin, Makarov (A), Kazarov, Dejev, Grigorev.
    Ice Hockey School Riga: Lipskis (8.Bantersons) – Seilis, Anderson, Špaks, Eberlinš, Kondrovs, Zaicevs, Gontars, Korols – Bergmanis, Klešetnikovs, Avotinš, Kronbergs, Ostankovičs, Kaninš, Simanovičs, Brasls, Birinš, Silkalns, Šulcs, Laimutis

Rozhodčí: Mikula – Puczok, Klimek