L. Mikuláš – Poprad 0:2 (kon.) | KFC Komárno – Podbrezová 0:0 (kon.) | B. Bystrica – Slovan Bratislava U21 3:0 (kon.)
Dubnica – Púchov 1:0 (kon.) | Skalica – FC Košice 1:0 (kon.)
MFK Tatran Liptovský Mikuláš
0:2 (0:1)
FK Poprad
sk Sobota 17.08.2019, 17:00 • Štadión MFK Tatran Liptovský Mikuláš • MONACObet liga • 5. kolo

Stretnutie medzi MFK Tatran Liptovský Mikuláš a FK Poprad tak končí výsledkom 0:2, keď v druhom polčase navýšil vedenie hostí v 47. minúte Da Silva. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (18:49:52)

90+2

90
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Jančo, prichádza Gallovič.

90
    Ďalekonosná strela Da Silvu letela meter ponad bránu. Gábriš môže v pokoji rozohrávať.

89
    Žltú kartu dostáva Gerát (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

88
    Dnešné stretnutie sleduje 645 divákov.

87
    Ďalší rohový kop domácich. Po zakončení hlavou lopta letela len tesne vedľa brány a stav zápasu sa tak opäť nemení.

85
    Rohový kop Staša smeroval na Lauru, ale ten bol dobre bránený a loptu nedokázal nasmerovať do priestoru brány.

84
    Liptáci sa nadychujú k záverečnému tlaku ale na kopačkách majú príliš veľa nepresností.

82
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza D. Andrić, prichádza Acosta.

80
    Baroš vybojoval loptu na vlastnej polovici a vyrazil do protiútoku. Jeho prihrávka do behu na Lauru bola do ofsajdu a hra sa prerušuje.

78
    Obrovská šanca domácich. Kotora poslal perfekntú loptu pred Maleca. V neprehľadnej situácii domáci viackrát zakončili, ale hostia sa aj s kusom štastia dokázali ubrániť.

77
    Žltú kartu dostáva Horváth (FK Poprad).

74
    Pekná akcia domácich. Liptáci sa napokon dostali až pred Maleca, ale v neprehľadnej situácii sa rýchlejšie zorientovali hostia a loptu poslali mimo pokutové územie.

72
    Hra v posledných minútach stratila tempo. Hostia sa nikam neponáhľajú a Liptáci často strácajú loptu.

70
    Žltú kartu dostáva D. Andrić (FK Poprad).

68
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza D. Krčík, prichádza Lukáč.

67
    Gólová príležitosť domácich. Václavík centrom v pokutovom území našiel Bartoša. Jeho prudká hlavička tesne minula bránu Popradu.

65
    Ďalší rohový kop Popradu, no k ohrozeniu domácej brány sa hostia nedostali a hra sa presunula do stredu ihriska.

63
    V hre sa môže pokračovať. Pri lopte sú Liptáci.

63
    Na trávniku zostáva ležať David Krčík a je ošetrovaný.

61
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Slebodník, prichádza Yanchak.

60
    Na opačnej strane teraz hostia mohli navýšiť svoje vedenie na rozdiel troch gólov. Gábriš v poslednej chvíli zachránil situáciu a loptu chytil.

58
    Obrovská šanca Tomáša Staša, ktorý sa ocitol sám pred brankárom Malecom a mal dostatok času na zakončenie. Napokon strelou trafil iba brankára a hostia opäť loptu odkopli.

57
    Rohový kop domácich zahrával Staš. Popradčania loptu odkopli mimo nebezpečenstva. Liptáci sa v týchto fázach hry trápia a k ohrozeniu brány sa dostať nevedia.

55
    Pekný útok domácich sa napokon končí. Po pravej strane sa presadil Adam Krčík, ale jeho lopta do pokutového územia bola nepresná a skončila len v rukaviciach brankára Gábriša.

54
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Kačerík, prichádza Kotora.

52
    Krásna akcia hostí. Pred pokutovým územím zakombinoval Dragan Andrić s Kukoľom. FInálnu prihrávku napokon dokázali domáci odkopnúť.

51
    Žltú kartu dostáva Laura (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

50
    Na center Adama Krčíka tentoraz vyskakoval Kačerík, ale ten v dobrej príležitosti pod tlakom nedokázal zakončiť.

49
    Tak Liptáci dostali okamžite po začiatku druhého polčasu poriadne studenú sprchu, no naďalej pokračujú v útočnej aktivite.

47
    Poprad dal gól!
    Priamy kop hostí zahrával Kukoľ. Lopta perfektne našla v pokutovom území LOPEZA DA SILVU JUNIORA, ktorý hlavou prekonáva Gábriša.

46
    Začal sa druhý polčas.

Prvý polčas dnešného stretnutia priniesol pribežný stav 0:1 pre Poprad, keď sa v 20. minúte presadil Dragan Andrić. Oba tímy si vypracovali viacero príležitostí po pekných kombinačných akciách, no na ďalší gól si diváci budú musieť ešte počkať.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

44
    Jančov priamy kop z dobrej pozície domáci poslali mimo nebezpečenstva a nedovolili svojmu súperovi zakončiť

43
    Liptáci v závre prvého polčasu zvyšujú obrátky a pokúšajú sa o vyrovnani, čo sa im zatiaľ nedarí. Poprad dobre bráni hranicu pokutového územia.

41
    Stašov rohový kop preletel pomedzi nohy hráčov celým pokutovým územím. Hostia loptu dokopli na súperovu polovicu a Gábriš môže rozohrávať.

40
    Domáci teraz pekne zakombinovali na útočnej polovici. Hostia napokon vyrazili loptu mimo ihriska a domáci budú zahrávať rohový kop.

38
    Individuálna akcia Janča, ktorý si z ľavej strany potiahol loptu pred pokutové územie a prudko zakončil. Domáci loptu zblokovali a tá skončila mimo ihriska.

36
    Adam Krčík pekným centrom z pravej strany našiel v pokutovom území Bartoša. Ten si loptu spracoval a pokúsil sa zakončiť. Napokon triafa iba brániacich hráčov.

34
    Popradčania sa nikam neponáhľajú a vyrážajú do protiútokov po chybách súpera.

33
    Pekná kombinácia domácich. Po sérii rýchlych prihrávok sa k centru dostal Václavík, no v pokutovom území sa Staš pod tlakom k zakončeniu nedostal.

31
    Striedanie v tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš: z ihriska odchádza Kucharčík, prichádza Václavík.

29
    Rohový kop domácich zahrával Kačerík. Táto lopta našla v pokutovom území Kucharčíka, jeho zakončenie pod tlakom brankár chytá.

28
    Domáci pri prechode polovicou ihriska napokon o loptu prišli a tá sa dostala do moci Popradu.

27
    Domáci si teraz prihrávajú v zadných radoch a snažia sa svojho súpera vytiahnuť.

26
    K odrazenej strele sa dostal David Krčík a z 20 metrov prudko vystrelil. Hostia loptu zblokovali a tá sa odrazila mimo ihriska.

24
    Zošákova rýchla akcia po pravej strane. Jeho center hľadal hlavu Dragana Andrića, ale Kucharčík bol pozorný a loptu poslal mimo pokutové územie.

23
    Ďalší Laurov nebezpečný center, no hostia sa zatiaľ dobre bránia a opäť loptu odkopli za polovicu ihriska.

22
    Laura sa pokúšal z pravej strany centrom nájsť Staša, no pri lopte boli skôr hostia a poslali ju mimo ohrozenia brány.

20
    Rýchly protiútok hostí. Lopta z pravej strany napokon preletela pokutovým územím až na osamoteného DRAGANA ANDRIĆA, ktorý posiela svoj tím do vedenia.

19
    Pri lopte sú teraz domáci. Po ľavej strane sa pokúšal uvoľniť Čery. Hostia loptu stihli odkopnúť a prerušiť tak rýchly protiútok.

16
    Rozhodca po faule nariadil priamy kop pre Poprad. Ujal sa ho Da Silva, ale z veľkej diaľky lopta skončila len v Gábrišových rukaviaciach.

14
    Žltú kartu dostáva Staš (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).

13
    Krásna akcia domácich. Laura perfektne našiel v pokutovom území Staša, ktorý z bezprostrednej blízkosti vytsrelil. Hostia sa v neprehľadnej situácii ubránili a na poslednú chvíľu loptu odkopli.

12
    Da Silva pomaly vstáva z trávnika, zdá sa, že bude v poriadku a v hre sa môže pokračovať.

11
    Na zemi ostáva po súboji ležať Da Silva.

9
    Liptáci postupne zvyšujú aktivitu po slabšom úvode stretnutia a začínajú ohrozovať popradskú bránu.

8
    Pri lopte sú opäť hostia. Na hranici pokutového územia sa dostal k lopte Jančo. Jeho tehcnické zakončenie Gábriš bez problémov chytá a môže v pokoji rozohrávať.

6
    Teraz pekná rýchla akcia domácich. Kačerík sa uvoľnil po ľavej strane a perfektne poslal loptu do pokutového územia, kde už stál pripravený Staš. Ten vo veľkej šanci pod tlakom nedokázal loptu poslať za Malecov chrbát.

5
    Hostia sú zatiaľ aktívnejším tímom a domáci majú problém sa dostať s loptou cez polovicu ihriska.

3
    Po chybe Dávida Krčíka sa dostal k lopte Zošák a z 25 metrov sa snažil ohroziť bránu domácich. Gábriš bol vybehnutý, ale lopta letela dva metre od pravej žrde.

1
    Do útoku sa po dlhej prihrávke na ľavej strane snažil presadiť Jančo. Bol dobre bránený a Gábrišovu bránu ohroziť nedokázal.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš – A. Krčík, Gerát, Bartoš, Staš, Nemergut, Kačerík, Čery, Laura, Kucharčík, D. Krčík
    Náhradníci: Slaniniak, Janec, Lukáč, Václavík, Kotora, Porubän, Papaj

FK Poprad: Malec – Maslo, Pajer, Horváth, Zekucia, Da Silva, Zošák, Jančo, Slebodník, Kukoľ, D. Andrić
    Náhradníci: Pohoryliak, Gallovič, Acosta, Luberda, Yachnak

Rozhodca: Ihring – Jankovič, Sluk.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní sobotňajšieho zápasu 5. kola celoštátnej II. futbalovej ligy, kde domáci tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš privíta na svojom štadióne FK Poprad. Stretnutie má výkop o 17:00.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš v štvrtom kole odohral zápas v Podbrezovej. Liptáci nenaskočili do zápasu dobre a už v 21. minúte prehrávali zásluhou Hrica, 1:0. Diváci sa ďalších gólov dočkali až v druhom polčase. Po zmene strán sa v 54. minúte presadil Mejri, ktorého nasledoval o osem minút Straňák. Na konečných 4:0 upravil v 75. minúte Špyrka a domáci si tak do tabuľky pripísali plný bodový zisk, keď Liptákom nedali žiadnu šancu. MFK Tatran je v tabuľke na desiatom mieste so šiestimi bodmi.

FK Poprad svoj posledný ligový zápas odohral na vlastnom štadióne proti Skalici. Prvý gól stretnutia sa podarilo streliť hosťom, keď sa v 39. minúte presadil Blažek. Domácim sa podarilo vyronať v druhom polčace zásluhou Horvátha v 62. minúte. Vyrovnaný stav vydrzažal až do záverečných minút zápasu. O osude stretnutia napokon v 90. minúte rozhodol Haša a postaral sa trak o víťazstvo Skalice, 1:2. Poprad je v tabuľke na treťom mieste s deviatimi bodmi.