Nové Zámky – Mulhouse 9:2 (kon.) | Zvolen – EC-KAC 1:2 (kon.)
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
KAC Klagenfurt
sk Sobota 17.08.2019, 19:00 • Zvolen, Slovensko • Memoriál Pavla Zábojníka

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

O prvenstvo na 21. ročníku Memoriála Pavla Zábojníka si to dnes rozdajú domáci HKM Zvolen a víťaz posledného ročníka EBEL KAC Klagenfurt.

Úvodné zostavy:

HKM Zvolen: Tomek (Lupták) – Lowney, Švarný, Betker, Corrin, Maier, Fatul, S. Tomko, M. Roman – Handlovský, Špirko, Kelemen – Hansen, Bonis, Thompson – Chlepčok, Preisinger, Tibenský – Magdolen, M. Halama, P. Halama

KAC Klagenfurt: Madlener (Vorauer) – Steffler, Harand, Strong, Duller, Kernberger, Schnetzer, Unterweger – Kozek, Ganahl, S. Geier, M. Geier, Hundertpfund, Bischofberger, Witting, Neal, Liivik, Kraus, Richter, Kreuzer, Obersteiner.

Vyzerá, že konečne začneme...

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:02
    Úvodné buly zápasu vyhrali hostia a útočia.

00:40
    Obaja gólmani zatiaľ bez zákroku a prichádzajú druhé lajny...

01:23
    Hostia vykázaní z útočného pásma, ofsajd.

01:43
    Betkerove nahodenie od modrej tesne minulo Preisingerovu hokejku, stále sme v zápase bez strely na bránu.

02:25
    Prvá strela zápasu, nahodenie na bránu Tomek radšej ukryl a nasleduje buly.

02:31
    Hostia zakončovali, Kozekov nebezpečný pokus z uhla míňa bránu.

03:20
    Zatiaľ z oboch strán skutočne veľmi opatrný začiatok...

04:10
    Chyba v domácom striedaní a Hundertpfund mohol otvoriť skóre, z medzikružia však Tomeka neprekonal.

05:38
    Hostia síce tlačili ale domáci kontrujú prečíslení Magdolen našiel Fatul, ale ten prestrelil.

05:58
    Takmer okamžite však hostia mohli otvoriť skóre, M. Geier si položil Tomeka na ľad, zakončil ponad neho a puk možno trafil aj konštrukciu brány, gól to ale nie je.

06:46
    Domáci Zvolen zatiaľ bez vážnejšej akcie, resp. šance.

07:48
    Jake Hansen podrazený Strongom, už už sa dostával do šance, nakoniec tento zákrok ani nie je faul.

08:58
    Hra síce má tempo, ale šancí resp. nejakých súvislých akcií vidíme pramálo. Zatiaľ je to boj o každý puk.

09:58
    Handlovský za bránkou podrazený a HKM bude hrať prvú presilovku.

09:58
    Vylúčenie v tíme KAC Klagenfurt (Schnetzer – 2 min., podrazenie).

10:43
    Zvolen až po 30 sekundách v útočnom pásme, ale hráčom puky odskakujú a KAC práve puk vyhodil do stredného pásma.

11:03
    Prvé dve šance domácich, prvé zakončenie na bránu, Madlener puk vyhodil, ale rovno na Corrina a ten vyslal ďalšiu delovku, aj tú ale gólman hostí chytil.

11:58
    Hostia v plnom počte, ale tesne predtým sa už rodila prvá pekná kombinácia domácich v presilovke.

12:56
    Chlepčok s Tibenským zabojovali a získali puk v útočnom pásme, ale nakoniec to k ničomu neviedlo.

13:49
    Brankári sa v prvej tretine musia dosť nudiť, videli sme zatiaľ veľmi málo striel.

14:50
    Hostia ku koncu tretine sú čoraz aktívnejší, viac sa hrá pred Tomekom, ale ako hovorím, žiadnu veľkú šancu zatiaľ domáca obrana Klagenfurtu nepovolila.

15:33
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Corrin – 2 min., držanie hokejky).

16:10
    Hostia od začiatku nasťahovaný v útočnom pásme...

16:29
    Druhá Kozekova šanca, zakončoval tesne pred Tomekom a následne bol okamžite poslaný na ľad krosčekom zozadu.

17:02
    Nebezpečná Harandova strela švihom, Tomek reflexívne vyrazil, ale KAC naďalej ostáva v pásme.

17:33
    Domáci v plnom počte.

17:56
    Prerušená hra, čiarový rozhodca je ošetrovaný, má tržnú ranu na tvári. Je tam aj dosť krvi, veľmi nepríjemné...

18:50
    Po dlhom čase domáce zakončenie, Magdolenova strela ale tesne minula bránu.

19:06
    V závere HKM aktívnejší, pekný Kelemenov prienik, zakončoval bekhendom a Madlener bol na mieste.

19:40
    Veľmi veľmi zdĺhavá rozohrávka hostí, ale zrejme je to ťah, lebo puk nakoniec do útočného pásma dostali.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina veľa hokejovej krásy veru nepriniesla. Diváci očakávajú v súboji o prvenstvo na turnaji určite lepší hokej. Obe mužstvá sa v podstate iba ako sa hovorí oťukávali.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:49.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:02
    Úvodné buly druhej tretiny vyhrali opäť hostia, menovite Neal.

20:13
    Výborná Švarného strela po vyhranom buly, Madlener so šťastím vyráža.

21:02
    Kozek obišiel Lowneyho a zakončoval bekhendom, ale tesne minul pravú Tomekovu tyčku.

21:19
    Zvolenčania si pri rozohrávke nerozumeli a pískané bolo zakázané uvoľnenie. Domáci nemôžu prestriedať.

22:08
    Hostia v útočnom pásme, snažia sa niečo vymyslieť ale Hansen teraz obral Kernbergera o puk.

23:58
    Opäť obaja gólmani dlhé sekundy bez akejkoľvek práce. Uvidíme dnes vôbec gól?

25:21
    Kelemenov prienik po pravom krídle, ale Kernberger ho efektne odstavil okamžite telom.

26:12
    Špirkova ztečovaná strela k bránke ani nedošla.

26:46
    Tím Klagenfurt práve strelil gól! Už Harand sa ocitol v ideálnej šanci, keď dostal prihrávku spoza brány. Tomek prvú strelu vyrazil, ale rovno na LIIVIKA a ten sa už nemýlil a prestrelil ho.
    Asistovali: Harand a Witting

27:42
    S. Geier tvrdo vystrelil švihom a trafil Tomeka nepríjemne do pleca a možno puk šuchol aj o priblu.

28:46
    Špirko spoza brány pekne prihral Kelemenovi, ale ten sa akoby zľakol šance a v podstate ani nezakončil.

29:22
    Thompsonova dobrá strela švihom, ale triafa gólmana KAC rovno niekam do ramena a ten tak puk vyráža do rohu.

30:46
    Hostia sa aktuálne neženú veľmi dopredu, vyčkávajú na tú správnu chvíľu kedy udrú. Veľmi ťažko sa na tento duel zatiaľ pozerá. Ťažký, taktikou prepracovaný hokej.

32:17
    Špirko síce vyzvŕtal obrancu hostí, prihral Betkerovi a ten puk za bránkou stratil.

32:45
    HKM je teraz aktívnejší. Domáce prečíslenie, Špirko hľadal na vzdialenejšej strane zrejme Handlovského, ale puk k nemu neprišiel.

33:52
    Domáci rýchlo otáčajú hru z obrany do útoku, teraz takýto brejk mohol vyjsť Bonisov, ale k puku mu chýbalo pár krokov.

35:22
    Marco Halama dostal puk do pásma, HKM sa na puku udržal a Magdolen sa dostal k dobrej dorážke. Madlener s pekným zákrokom.

36:38
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Corrin – 2 min., podrazenie).

37:13
    Geierova strela z ľavého uhla tesne minula ľavú tyčku Tomeka.

37:50
    Harandova bomba od modrej a Tomek vyráža puk pred seba betónom, následne ho upratali domáci obrancovia.

38:38

38:48
    Šarvátka pri domácej bránke, Magdolen okamžite poslal na ľad Wittinga , následne sa vytvorila aj druhá dvojička, akurát im nebolo už vidno čísla dresov, rozhodne sa ale bude vylučovať na oboch stranách. Počkáme si na konečný verdikt rozhodcov.

38:48
    Vylúčenie v tíme KAC Klagenfurt (Witting – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Magdolen – 2 min., krosček).

39:41
    Ďalšia Kozekova propagačná strela švihom po ľade, Tomek nemohol mať problémy a puk vyráža do rohu.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme konečne videli gól. Klagenfurt opäť ťažil z výbornej práce pred bránkou súpera podobne ako proti Banskej Bystrici. Skóre otvoril Liivik a je to zatiaľ jediný presný zásah, ktorý sme videli...Snáď viac gólov prinesie tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:31.

Je pred nami posledná tretina turnaja, kto nakoniec získa trofej KAC Klagenfurt alebo domáci dokážu zápas otočiť???

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny vyhral Špirko a cez Neala okamžite útočí.

40:21
    Vhadzovanie pred Madlenerom vyhrali tentokrát hostia.

40:51
    Oba tímy v plnom počte.

41:41
    HKM v tlaku, výborné nahodenie Betker, závar pred bránou KAC a domáci si vybojovali presilovú hru.

41:43
    Vylúčenie v tíme KAC Klagenfurt (Schnetzer – 2 min., krosček).

42:38
    Prvá polovica presilovky Zvolenu veľmi nevychádza, hostia už dvakrát vyhodili.

43:06
    Po Špirkovej strele, druhé zakončenie HKM v presilovke, tentokrát to z uhla skúsil Hansen, ale Madlener bol na mieste.

43:43
    Hostia v plnom počte.

44:17
    Chlepčova strela bola zrazená na striedačku, vhadzovanie pred Madlenerom.

45:04
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Handlovský – 2 min., sekanie).

45:24
    Schnetzerova delovka po ľade, bránu však minula. KAC však ostáva v pásme.

45:52
    Ľahké nahodenie Unterwegera Tomek videl a chytil do lapačky.

46:31
    Tím Klagenfurt práve strelil gól! Krásna presilovková kombinácia Klagenfurtu. Bischofberger dostal puk vedľa ľavej tyčky, zadovkou našiel hokejku RICHTERA a ten prestrelil z blízka Tomeka.
    Asistovali: Bischofberger a Hundertpfund

47:45
    HKM v pokuse o zníženie, obrane hostí unikol Špirko, pálil príklepom na bránu, ale triafa Madlenera niekde do tela.

48:23
    Zvolen dal gól!
    HKM predsalen znižuje trošku šťastným gólom. Lowney nahadzoval puk na bránu, namieril však vedľa, ale pri ľavej tyčke stál RASTISLAV ŠPIRKO a ten puk so šťastím tečoval pomaličky do siete.
    Asistencie: Ryan Lowney a Ivan Švarný.

49:58
    Domáce publikum zjavne ožilo a ženia domácim za vyrovnaním.

50:20
    Tlak Zvolena končí faulom hostí...

50:35
    Vylúčenie v tíme KAC Klagenfurt (Kernberger – 2 min., podrazenie).

50:49
    Menšia šarvátka za bránou Klagenfurtu, ale vylučovať sa nebude.

51:14
    Špirko pekne zaviezol puk do pásma, následne ho však stratiil a hostia ho vyhodili.

51:59
    Betker si teraz v útočnej tretine zavadzal s Thompsonom a HKM prišiel o puk.

52:34

53:56
    Pol minútky mali tlak najprv domáci a potom sa hra otočila a teraz majú prevahu zase hostia, pekne sa to tu strieda.

54:48

54:48
    Špirko ešte dlho protestuje, ale verdikt už nezmenil.

55:50
    Bonis pekne odzbrojil hostí dokonca už v strednom pásme, KAC sa ale do útoku veľmi nehrnie.

56:48

56:58
    Sympatické je, že do Zvolena zavítala aj hŕstka fanúšikov Klagenfurtu...

57:23
    Súboj o puk pri mantineli, následne bola hra prerušená. Ďalšie buly pred Tomekom.

58:11
    Tomek odišiel z brány a domáci sa pokúšajú vyrovnať v šestici.

59:00
    Zatiaľ sa ale hra odohráva v strednom pásme.

59:22
    Delovka Corrina od modrej, Madlener vyráža betónom puk pred seba a následne Klagenfurt vyhadzuje puk cez všetky čiary.

59:22
    Tréner domácich Andrej Podkonický si berie oddychový čas.

59:24
    Bully Bonis verzus Liivik, HKM úspešnejší.

59:54
    Domáci bez puku, už vyrovnať nedokážu.

Domáci ´v závere siahali po vyrovnaní, ale stav sa už nezmenil. HKM Zvolen – KAC Klagenfurt 1:2. Víťazom 21.ročníka Memoriálu Pavla Zábojníka sa stáva rakúsky tím KAC Klagenfurt.

1. KAC Klagenfurt
    2. HKM Zvolen
    3. Banská Bystrica

Trofej preberá kapitán KAC Klagenfurt – Manuel Ganahl.

To je odo mňa za štvrtok, piatok a sobotu všetko. Ďakujem za pozornosť pri všetkých prenosoch a dovidenia resp. dočítania pri ďalší zápasoch HKM Zvolen. Príjemný večer. (21:07:51)

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 49. Špriko (Lowney, Švarný) – 27. Liivik (Harand, Witting), 47. Richter (Bischofberger, Hundertpfund)

HKM Zvolen: Tomek (Lupták) – Lowney, Švarný (A), Betker, Corrin, Maier, Fatul, S. Tomko, M. Roman – Handlovský (A), Špirko (C), Kelemen – Hansen, Bonis, Thompson – Chlepčok, Preisinger, Tibenský – Magdolen, M. Halama, P. Halama