Jungadler Mannheim – Chomutov 1:3 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 6:5 (kon.) | Mountfield HK – Kölner Haie 4:1 (kon.)
Mountfield HK
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Kölner Haie
Neděle 18.08.2019, 17:00 • KV Arena • O pohár hejtmana Karlovarského kraje • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Mountfield HK Hradec započal své tažení na karlovarském turnaji až druhý den proti Mannheimu, který po bezgólové první třetině bez milosti rozdrtil 10:2, druhou výhru přidali hráči Mounfieldu v sobotu proti Karlovým Varům, zápas se nevyvíjel podle jejich představ, za bojovnost až do posledních minut si ale vysloužili vyrovnání a následně se jim podařilo ve svůj prospěch rozhodnout v nájezdech.

Kölner Haie Kolínští vkročili do klání o hejtmančin pohár pravou nohou a ve čtvrtek si proti Pirátům Chomutov připsali hladkou výhru 7:3. Druhé utkání je čekalo v sobotu proti Mladé Boleslavi, se kterou vedli urputný boj, ten musel za stavu 1:1 po šedesáti minutách rozhodovat prodloužení, v prodloužení sice vyhráli bruslaři, Kolínu ale body na finále stačily.

Mountfield HK: Sajdl (Tichý) – Houdek, Váchal, Voňka, Naar, Janoušek, Perička, Pelda, Pěnčík "A" – Lukačka, Ďuriš, Pinkas, Budina, Kašpar, Síla, Lang, Janda, Šedivý, Morong, Tecl, Poppel "C"

Kölner Haie: Fuss (Böttcher) – Korus, Sennhenn, Aichinger "C", Münzenberger, Wallek, Glötzl, Geuss, Schmitd – Hodi "A", Reuss, Chrobot "A". Van Der Ven, Peters, Petersen, Van Calster, Martinovic, Üffing, Bruch, Köhler, Seidel

Rozhodčí: Gerát – Mráz, Hanák.

Diváci v karlovarské aréně si vyslechli národní hymny obou mužstev a utkání za okamžik začne.

00:01

00:19
    Do první šance se dostal Hradec, který po úvodním buly pálil z pravého kruhu, střela z úhlu ale našla svůj cíl ve Fussově lapačce.

01:30
    Při nepřehledném souboji o puk na modré čáře se Kolín dostává do ofsajdu.

02:12
    Korus to zkusil zprava od modré, Sajdl ale jeho střelu zastavil betonem.

03:41
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Glötzl – 2 min., hákování).

04:37
    Lang chtěl vystřelit nápřahu, jedoucí puk však netrefil ideálně a jen jej posunul hlouběji do pásma.

05:24
    Hradec právě vstřelil branku!
    Poppel se snažil střelou zprava prostřelit Fusse, ten ale jeho pokusu odolal, na doklepnutí MARKA TECLA však nedosáhl a Hradec jde do vedení. Asistence: Petr Poppel, Matyáš Budina.

05:48
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Janoušek – 2 min., faul kolenem).

05:52
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pelda – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

07:37
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Münzenberger – 2 min., napadení).

08:45
    Hodi pálil z pravého kruhu, Sajdl ale jeho střelu zastavil ramenem.

09:52
    Münzenberger naskočil do hry a rovnou se dostal do úniku, nedokázal však vystřelit včas a následnou přihrávkou zpoza brány nenašel žádného ze spoluhráčů.

11:43
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Schmitd – 2 min., podrážení).

12:51
    Morong jel nejprve sám a zakončoval zblízka, následně pálil od modré Lang, ani ten však Fusse nepřekonal.

14:20
    Kolín se při nepřehledném přechodu přes modrou dostává do ofsajdu.

15:10
    Hradečtí jdou do dvoubrankového vedení! Puk po nahození Jandy do branky dotlačil JAROSLAV KAŠPAR. Asistence: Martin Janda, Marco Lukačka.

16:20
    Pinkas vypálil z pravého kruhu, do jeho střely však zasáhla kolínská obrana a puk skončil v ochranné síti.

17:50
    Voňka poslal vysoký puk na Fusse, ten ale pokus o třetí hradecký gól zastavil.

19:20
    V poslední minutě se usazují kolínští hráči před Sajdlem a kombinují.

19:55
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Petersen – 2 min., podrážení).

20:00

V první třetině se prosadil pouze Hradec, a to hned dvakrát. V šesté minutě otevřel skóre Tecl, po deseti minutách na něj navázal Kašpar. Mountfield ještě díky nedisciplinovanosti svého soupeře půjde do druhé třetiny půjde s výhodou jednoho hráče, ta začne v 17:52.

20:01

20:40
    V úvodu prostřední třetiny kombinuje Hradec před Fussem a vymýšlí recept na třetí gól.

22:10
    Ke střele se na druhé straně dostal Seidel, ten však trefil jen Sajdlův beton.

22:34
    Rozhodčí teď po konzultaci s videorozhodčím neuznali gól Kolína, jelikož puk nepřešel celým objemem přes brankovou čáru.

23:25
    Reuss se neprotlačil přes hradeckou obranu a ve vlastním pásmu si kotouč převzali hráči Mountfieldu.

24:17
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Tecl – 2 min., sekání).

25:49
    Mountfield vyhazuje kotouč na soupeřovu stranu.

26:53
    Kölner Haie po utlačování ve vlastním pásmu vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

28:25
    Glötzl se snažil nadvakrát poslal puk na Sajdla, hradecká obrana však oba jeho pokusy zablokovala.

29:49
    Střídání v týmu Kölner Haie: ze hřiště odchází Justin Fuss, přichází David Böttcher.

31:45
    Hradci se nedaří probruslit do útočného pásma a kolínští hráči toho využívají, snaží se obsadit útočné pásmo.

32:11
    Mountfield vyhazuje na zakázané uvolnění.

33:53
    Kolín je znovu v útočném pásmu a snaží se vstřelit kontaktní branku.

34:36
    Nedáš, dostaneš. Hradec jde do tříbrankového vedení i díky nepodařenému útoku svého soupeře. Kapitán PETR POPPEL dostal svůj tým do vedení 3:0 rychlou střelou z pravého kruhu. Asistence: Marek Tecl, Tadeáš Pinkas.

36:40
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou a ani jeden tým ji nedokáže ustálit.

37:57
    Kölner Haie se stále snaží zvrátit dosavadní průběh zápasu, to se mu však i díky výbornému výkonu Sajdla nedaří.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:51
    Hradec obsadil útočnou třetinu a v posledních sekundách kombinuje před Böttcherem.

40:00

V prostřední periodě přidal Hradec třetí branku a má tak před poslední dvacetiminutovkou značné vedení. Ve 35. minutě se trefil Poppel. Třetí třetina začne v 18:38.

40:01

40:41
    Hradec vstoupil do poslední třetiny aktivně v ofenzivě a chce si nejspíše ujistit své vedení.

41:36
    Před Böttcherem jsou teď všichni hráči Mountfieldu a kombinují.

43:22
    Lang vystřelil od modré, německého gólmana ale nepřekonal.

44:19
    Hákováním se provinil Nick Aichinger (KEC).

45:58
    Lang chtěl prodloužit přihrávku na jednoho z připravených spoluhráčů, puk však nahrál jednomu z obránců.

47:48
    Ďuriš po obdržené přihrávce vypálil zleva, Böttcher však vyrazil helmou.

48:30
    Velká šance Hradeckých! Ďuriš v přečíslení 2 na 1 vybízel Pěnčíka, proti jeho střele se však stihl Böttcher včas přesunout.

48:55
    Tecl prověřil gólmana Kolína střelou od modré, puk však skončil na brusli jednoho z obránců.

50:55
    Hradečtí se drží před Böttcherem, ten ale zabránil všem pokusům na něj mířícím.

52:58
    Kolín se přesouvá před domácí branku a kombinuje.

53:02
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Ďuriš – 2 min., hákování).

53:58
    Kolín hraje bez brankáře v šesti.

54:08
    Ve vlastním oslabení se do prázdné soupeřovi klece trefil MATĚJ MORONG a nejspíše definitivně rozhodl toto utkání. Asistence: Vojtěch Síla.

55:53
    Hradec nepolevuje a stále se tlačí před Böttcher.

56:05
    Vyloučení v týmu Kölner Haie (Korus – 2 min., krosček).

57:34
    Kolín právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen se podařilo Kolínu vstřelit alespoň jednu branku, bekhendově se prosadil JULIAN CHROBOT. Asistence: Luis Üffing.

59:50
    Poslední sekundy zápasu se odehrají před Sajdlem

Je rozhodnuto, zlato berou hradečtí hráči. Po poslední třetině, ve které dokázali vstřelit ještě jednu branku v pětapadesáté minutě do prázdné klece. Alespoň čestný gól vstřelil Chrobot dvě minuty před koncem utkání. Turnaj o pohár hejtmanky karlovarského kraje je tedy za námi a finální umístění je následující:
    1. Mountfield HK
    2. Kölner Haie
    3. HC Energie Karlovy Vary
    4. BK Mladá Boleslav
    5. Piráti Chomutov
    6. Jungadler Mannheim

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (19:56:42)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 6. Tecl (Poppel, Budina), 16. Kašpar (Janda, Lukačka), 35. Poppel (Tecl, Pinkas), 55. Morong (Síla) – 58. Chrobot (Üffing)

Rozhodčí: Gerát – Mráz, Hanák