Pardubice – Zvolen 6:4 (kon.) | HV71 – Sparta 3:2 (kon.) | Prostějov – Tychy 6:0 (0:1 po s.n.)
Poruba 2011 – Dubnica nad Váhom 6:1 (kon.) | Kobra – Řisuty 9:2 (kon.) | Nová Paka – Chrudim 1:2 (kon.)
konec
HV71
3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
HC Sparta Praha
Pátek 23.08.2019, 16:00 • Knorr Arena, Heilbronn (GER) • Přípravné zápasy
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Tlak Sparty nakonec k vyrovnání nevedl, sparťané si tedy připisují v Německu druhou těsnou porážku 2:3. Švédský tým položil základ úspěchu v prvních dvou třetinách, kdy si vytvořil náskok tří gólů, ale český celek ve třetí třetině snížil na rozdíl jediné trefy. I díky skvělému Hugovi Alnefeltovi se tak z vítězství raduje mužstvo z Jönköpingu. (18:09:01)
   
  Konec zápasu.
   
  47:03
  Sparta právě vstřelila branku!
  Úvodní trefa sparťan povzbudila, což potvrzují druhým gólem. Alnefelta tentokrát prostřelila čtvrtá lajna, jmenovitě JIŘÍ SMEJKAL, který zadělává na pořádné drama! Asistence: Kevin Klíma.
   
  41:46
  Sparta právě vstřelila branku!
  Vydařený vstup do třetí části a český tým je zpět ve hře. Kouzlo výborného Alnefelta prolomil LUKÁŠ ROUSEK, který se na německém turné trefuje i ve druhém utkání. Asistence: Lukáš Pech, Petr Kalina.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  I přes řadu šancí se sparťané proti švédskému soupeři neprosadili, ba naopak potřetí inkasovali, když v závěru prostřední části udeřil Oscar Sundh.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  37:51
  HV71 právě vstřelili branku!
  Ztráta Sparty už začíná nepříjemně narůstat. I přes několik šancí dokázali udeřit opět "domácí", za které se v přesilové hře prosadil OSCAR SUNDH. Asistence: Axel Holmström, Nils Andersson.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  První třetina Spartě gólové nevyšla. Svěřenci Uweho Kruppa nepřekonali brankáře Jönköpingu ani jednou, zatímco HV71 udeřil dvakrát. Uvidíme, zda sparťané zopakují povedenou druhou část z utkání proti Ženevě a výsledek v Heilbronnu zkorigují.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  10:52
  HV71 právě vstřelili branku!
  Švédský celek odskakuje na rozdíl dvou branek! K puku se dostal sedmnáctiletý mladíček Sion Nybeck, jehož střelu usměrnil DAVID GUSTAFSSON za záda Matěje Machovského. Asistence: Sion Nybeck, Johan Johnsson.
   
  6:42
  HV71 právě vstřelili branku!
  Sparta podobně jako v předešlém utkání proti Ženevě brzy inkasuje. Defenziva Pražanů nedokázala uhlídat CHRISTOFFERA TORNGRENA, který poslal svůj tým do vedení. Asistence: Jusso Ikonen.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Sparta podobně jako v předešlém utkání nasazuje i své letní posily, zatímco na švédské straně odpočívají Martin Thörnberg, Joakim Andersson a Markus Lauridsen.
   
  Úvodní sestavy:

  HV71: Alnefelt (Gunnarsson) – Andersson, Persson, Kinnvall, Strömberg, Williamsson, Martinsson, Johansson – Nybeck, Gustafsson, Johnsson – Sandin, Fröberg, Sundh – Ikonen, Holmström, Camara – Törngren, C. Sandberg, F. Sandberg.

  HC Sparta Praha: Machovský (Sedláček) – Košťálek, Polášek, Jandus, Zeleňák, Blain, Kalina – Řepík, Růžička, Kvapil – Forman, Pech, Pšenička – Rousek, Klíma, Sukeľ – Smejkal, Černoch, Dvořáček..
   
  Příprava na novou sezonu je v plném proudu a sparťané si ji zpestřili přípravou v Německu, kde je od 16 hodin čeká druhé přípravné utkání. Svěřenci Uweho Kruppa narazí na švédský HV71. Z utkání vám přineseme informace o změnách stavu.

  Daniel Ryl

  Branky a nahrávky: 7. Törngren (Ikonen), 11. Gustafsson (Nybeck, Johnsson), 38. Sundh (Holmström, Andersson) – 42. Rousek (Pech, Kalina), 48. Smejkal (Klíma)


  HV71: Alnefelt – Andersson, Persson (C), Kinnvall, Strömberg (A), Williamsson, Martinsson, Johansson – Nybeck, Gustafsson, Johnsson – Sandin, Fröberg, Sundh (A) – Ikonen, Holmström, Camara – Törngren, C. Sandberg, F. Sandberg.
  HC Sparta Praha: Machovský – Košťálek, Polášek (A), Jandus, Zeleňák, Blain, Kalina – Řepík (C), Růžička, Kvapil – Forman, Pech (A), Pšenička – Rousek, Klíma, Sukeľ – Smejkal, Černoch, Dvořáček.