MŠK Tesla Stropkov – Poprad 0:2 (kon.)
MŠK Tesla Stropkov
0:2 (0:0)
FK Poprad
sk Středa 28.08.2019, 16:30 • MŠK TESLA Stropkov • Slovenský pohár - Slovnaft cup • 2. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z dohrávaného zápasu 2. kola Slovnaft Cupu medzi MŠK Tesla Stropkov a FK Poprad.

Stretnutie sa začne o 16:30.

Stropkov porazil v prvom kole Slovnaft Cupu Sabinov vysoko 5:0, rovnaký výsledok sa proti Popradu už ale opakovať s vysokou pravdepodobnosťou nebude. Druholigista totiž útočí v celonárodnej súťaži na postup, zatiaľ čo domáce MŠK sa pohybuje v strede tabuľky III. ligy Východ. Niet však pochýb, že sa Stropkov bude chcieť pred vlastnými fanúšikmi vytiahnuť.

Úvodné zostavy:

MŠK Tesla Stropkov: Prysiazhniuk – Štefančík, Jakubčo (C), Bilas, Bochin, Harvilko, Pál, Fečo, Borovyk, Varga, Poľák
    Náhradníci: Majerník – Kimák, Burcák, Vaško, Artim, Korba, Petrišin

FK Poprad: Malec (C) – Maslo, Luberda, Pajer, Grešák, Gallovič, Jančo, Yanchak, Arthur, Slebodník, Enzo Acosta
    Náhradníci: Pohoryliak – Lopez Junior, Olejník, D. Andrić, Horváth, Gajan, Maťaš

Rozhodca: Filip Glova – Erik Weiss, Miroslav Benko.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

3
    Stropkovčania začali lepšie smerom dopredu, získavajú rohový kop.

4
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

5
    Hostia zaútočili po krídle. Bol z toho len zblokovaný center, po ktorom nasleduje rohový kop.

6
    Prysiazhniuk so zákrokom, Popradčania sa začínajú prebúdzať.

8
    Strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa. Vykopávať sa bude od domácej brány.

9
    Futbalista hosťujúceho celku to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.

10
    Hostia získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

11
    A Popradčania s priamy kopom z približne dvadsiatich metrov.

12
    Výsledkom toho je nepresná strela, brankár Stropkova bude vykopávať smerom do poľa.

14
    Domáci hráči založili rýchly protiútok, ktorý však skončil už v strede ihriska po skvelom zákroku jedného z obrancov hostí.

15
    Žltú kartu dostáva Enzo Mauro Arevalo Acosta (FK Poprad).

17
    Zakončenie od domáceho futbalistu smerovalo mimo bránu.

18
    Sledovali sme nepresnú rozohrávku domáceho celku, po ktorom bude nasledovať odkop od bránky hostí.

20
    Hostia sa vrhli do útoku po osi hracieho poľa, tam však nevymysleli takmer nič. Šťastena sa ale priklonila na ich stranu, budú zahrávať rohový kop.

21
    Centrovaná lopta po rohovom kope dopadla len na kopačku brániaceho hráča, ktorý ju okamžite upratal do bezpečnej vzdialenosti.

23
    V krátkom časovom slede vidíme druhý rohový kop hostí.

24
    Hostia čoraz častejšie pália, no ich presnosť je priam tragická. Lopta končí väčšinou vedľa tyčí alebo nad brvnom.

25
    Pri lopte sú momentálne domáci borci, ktorí sa snažia usadiť na polovici súpera.

26
    S rohovým kopom prichádza aj Stropkov.

27
    No ani z tohoto nebude gólová šanca, Malec zasahuje.

28
    Aj MŠK s druhým rohom za krátky moment.

29
    Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z domácich futbalistov, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

31
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a prisudzuje loptu domácim. Proti pravidlám hral jeden z hráčov hostí.

31
    Popradčania ale bleskovo získali loptu na vlastné kopačky a ako bonus k tomu aj rohový kop.

33
    Hostia sa môžu chytať za hlavu, rohy sa takto nemôžu zahrávať. Do útoku už mieria domáci.

34
    Rýchly brejk hostí, zakončenie nemalo šancu skončiť v bráne.

36
    Výborná myšlienka od domáceho hráča, škoda len, že to všetko zhaslo na finálnej fáze.

37
    Futbalista hostí sa z pravého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

38
    Ďalší pokus mieri mimo, hostia sa teraz nevedia trafiť do priestoru troch žrdí.

39
    Domáci hráč sa individuálnym spôsobom dostal až do šestnástky súpera, kde však v kľúčovom momente o loptu prišiel.

41
    Päť minút pred koncom polčasu, podarí sa Popradu zlomiť odpor Stropkova ešte pred prestávkou?

42
    Zatiaľ to tak nevyzerá, Prysiazhniuk bude vykopávať loptu smerom od vlastnej brány.

44
    Malec po druhýkrát zakročil, gól tak nestrelil ani treťoligista.

45
    Séria vhadzovaní v strede poľa, prichádzame už do nadstaveného času.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Poprad sa zatiaľ trápi so Stropkovom. Jeden z ašpirantov na postup do Fortuna ligy iba remizuje po polčasu bez gólov 0:0.

46
    Začal sa druhý polčas.

47
    Centrovaná lopta adresáta nenašla, domáca obrana pozorná.

48
    Ani toto zakončenie tímu hostí neohrozilo domáceho gólmana.

50
    Domáci založili rýchly útok smerom dopredu, ale ten stroskotal ešte pred hranicou šestnástky.

51
    Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.

53
    Faul domáceho futbalistu v okolí deliacej čiary. Voľný kop pre hostí.

54
    Po výbornej obrannej práci prechádzajú do útoku Popradčania.

56
    Hostia sa nevedia dostať do pohody, väčšina ich kombinácii končí buď mimo ihriska, alebo na kopačkách súpera.

57
    Postup hostí bol zastavený nedovoleným zákrokom na polovici ihriska.

58
    Vyzeralo to nádejne s touto kombináciou domácich, všetko to ale stroskotalo na nepresnosti.

60
    Hodina hry za nami, stále je to bez gólov. Schyľuje sa v Stropkove k penaltovému rozstrelu?

61
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Tibor Slebodník, prichádza Dragan Andrić.
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Adam Pajer, prichádza Lukáš Horváth.

63
    Poprad dal gól! Druholigista sa dočkal. Po hodine hry strieľa dôležitý gól na ceste za postupom do 3. kola. Skóre otvoril striedajúci LUKÁŠ HORVÁTH.

64
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

65
    Hosťujúci obranca si poradil s krídelníkom domáceho celku a ustál osobný súboj pri postrannej čiare.

67
    Striedanie v tíme MŠK Tesla Stropkov: z ihriska odchádza Peter Jakubčo, prichádza Erik Burcák.

67
    Popradčania v druhom polčase Stropkov nepustili do ničoho vážnejšieho. Skórovali však až z celkovo pätnástej strely v zápase.

68
    Pokus hostí o založenie akcie stredom ihriska, to im ale nevyšlo podľa predstáv a o loptu prichádzajú.

69
    Po jednom zo súbojov sa píska faul. Hostia iba nechápavo krútia hlavami a nechápu, prečo sa toto pískalo.

71
    Dvadsať minút do konca. Prysiazhniuk s dôležitým zákrokom, Stropkov stále v hre aspoň o penalty.

72
    Akcia domáceho mužstva po ľavej strane úspech neslávila. Brankár hostí bude odkopávať od svojej svätyne.

72
    Striedanie v tíme MŠK Tesla Stropkov: z ihriska odchádza Peter Poľák, prichádza Erik Vaško.

73
    Striedanie v tíme FK Poprad: z ihriska odchádza Denis Jančo, prichádza Lopez Da Silva Junior.

74
    Center sa hosťom úplne nepodaril, je to však na niečo dobré. Zblokovaná lopta – uvidíme roh.

75
    MŠK ale bleskovo zaútočilo z brejku, výsledkom je len ofsajd.

77
    Výlet domáceho borca nedopadol najlepšie z jeho pohľadu. Vhadzovanie pre hostí.

78
    Toto bol výborný kúsok od hosťujúceho futbalistu, akcia skončila až vo finálnej fáze pred pokutovým územím.

78
    Striedanie v tíme MŠK Tesla Stropkov: z ihriska odchádza Kristián Pál, prichádza Branislav Artim.

80
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená faul a loptu pre domáci celok.

82
    Ani nie desať minút do konca riadnej hracej doby. Udrží Poprad svoj náskok?

83
    MŠK Tesla so štvrtým rohovým kopom na konte.

84
    Zakončenie ale neprichádza, Poprad si tak môže vydýchnuť.

86
    Žltú kartu dostáva Matúš Štefančík (MŠK Tesla Stropkov).

87
    Žltú kartu dostáva Dávid Gallovič (FK Poprad).

88
    Nervóznejší záver stretnutia, niet sa čomu čudovať.

89
    Dnešné stretnutie sleduje 300 divákov.

90
    Poprad dal gól! V tomto momente je rozhodnuté. Poisťovací gól prichádza minútu pred koncom riadneho hracieho času, postaral sa oň VADYM YANCHAK.

90+1
    Nachádzame sa už v nadstavenom čase, lopta je ďaleko od Maleca.

90+2

Strely na bránu: 2:9. Strely mimo: 5:12. Rohy: 4:5.

Poprad s miernymi problémami, ale napokon postupuje do 3. kola Slovnaft Cupu. V ňom sa stretne s Tatranom Prešov, pôjde teda o slušné derby. Stropkov bol v hre o penalty prakticky až do samého konca, domácich zlomil gól z 89. minúty. (18:24:33)