27:29 (14:15)
HK Slovan Duslo Šaľa
Pátek 30.08.2019, 18:00 • Veselí nad Moravou • MOL liga žen • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný páteční podvečer z Veselí nad Moravou. Předehrávkou 1. kola mezi SHK Veselí nad Moravou a HK Slovan Duslo Šaľa začíná nový ročník MOL ligy.

SHK Veselí nad Moravou

Domácí házenkářky absolvovaly přípravu v domácích podmínkách a během ní sehrály i několik přípravných zápasů – se Zlínem, Olomoucí, s polským Jaroslawem. Tak jak bývá zvykem, v letním přestupovém okénku došlo k několika hráčským změnám. Do klubu se zpět vrací z nedalekého Hodonína brankářka Vanda Nejezchlebová a spolu s ní přichází do Veselí Laura Víchová, dále z Velkého Meziříčí Anna Vodná, která má zkušenosti z angažmá v Olomouci. Naopak ve veselském týmu nebudou pokračovat Klaudia Michnová, Eva Veselková, Dagmar Lukšíková, Dominika Valovičová a Veronika Žitňanová, která přestupuje do Bánovců.

Dominika Valovičová (spojka) – ukončila činnost
    Veronika Žitňanová (křídlo) – Bánovce n.B.

SHK Veselí nad Moravou – SPR JKS Jaroslaw 22:30

Od nové sezóny bude u hráčské lavičky stát bývalý kouč slovenské reprezentace žen Ján Packa, který nahrazuje Michala Lukačína. Také Šaľankám se vydařila příprava, když neprohrály jediný zápas, vyhrály dva turnaje v Olomouci a na domácí palubovce v Šaľe. Do týmu přišla nejlepší střelkyně loňského ročníku Matušincová z Bánovců a problém s gólmankami vyřešilo vedení příchodem Novotné z Mostu.

HK Slovan Duslo Šaľa – JKLS Jaroslaw 34:24

SHK Veselí n.M.: Hřebejková, Novotná, Nejezchlebová – Kučerová, Pastorková, Vodná, Štipčáková, Víchová, Kubáčková, Kutálková, Olšová, Michálková, Boorová, Klimešová.

HK Slovan Duslo Šaľa: Furgaláková, Trepáčová, Novotná – Rácková, Matušincová, Takáčová, A. Obstová, Gajdošová, Janičićová, Königová, Pócsíková, Ušiaková, Némethová.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla.

-5
    Dvojice rozhodčích přivádí hráčky do středu palubovky. Následně bude hlasatel divákům představovat jména házenkářek obou mužstev.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Jako první šlo do útoku mužstvo Veselí. (0:0)

1
    Možnost vstřelit první branku zápasu domácí hráčky nevyužily. (0:0)

2
    Tereza Kubáčková nedovoleně zastavila hostující hráčku a viděla žlutou kartu. (0:0)
    2
    První branku Šaľy dává Trepáčová. (0:1)
    3
    Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Barbora Olšová). (1:1)

3
    Žlutá karta pro tým HK Slovan Duslo Šaľa (Natália Némethová). (1:1)

4
    Néméthová faulovala domácí hráčku za dvě minuty a navíc Veselí bude házet sedmičku. (1:1)
    4
    Kučerová sedmimetrový hod bezpečně proměnila. (2:1)
    5
    Šaľa hrála bez brankářky a dokázala toho tahu využit Kristína Pastorková a dává branku skoro přes půl hřiště. (3:1)

6
    Slovenský celek svoji možnost na snížení stavu nevyužil a do útoku jdou Panenky. (3:1)

6
    Ani domácí celek nevstřelil branku a na tahu jsou hosté. (3:1)
    7
    Némethová z hodně velké dálky překonala Nejezchlebovou, hráčka Šaľy musela střílet, jelikož sudí avizovali pasivitu. (3:2)
    8
    Kučerová opět dává Veselí dvoubrankové vedení. (4:2)

9
    Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Andrijana Janičićová). (4:2)
    9
    Kubáčková se prosazuje z pravé spojky. (5:2)

9
    Hostující kouč Packa si vzal oddechový čas. (5:2)

9
    Veselí dobře brání v obraně, hostující hráčky se strašně těžce prosazují. (5:2)
    10
    Šaľa přes úpornou obranu útok neproměnila a naopak domácí z rychlého kontru dávají branku Kubáčkovou. (6:2)

11
    Tereza Kubáčková faulovala při střelbě a dostává dvě minuty. (6:2)
    11
    Némethová proměňuje sedmičku střelou do pravé šibenice. (6:3)
    11
    Kučerová dává další branku domácího celku. Při další slovenské akci se zaskvěla Vanda Nejezchlebová. (7:3)

12
    Königová faulovala Vodnou na hranici brankoviště a dostala dvě minuty. (7:3)
    13
    Anna Vodná proměňuje přesilovku Veselí, které vede už o pět branek. (8:3)

13
    Némethová to zkoušela z dálky, ale Nejezchlebová ji vychytala. (8:3)
    13
    Olšová dává branku Veselí a domácí jsou nyní v laufu, to nutí hostujícího kouče k druhému oddechovému času. (9:3)
    14
    Königová po dobré souhře spoluhráček dává branku z brankoviště. (9:4)

16
    Žlutá karta pro tým SHK Veselí n.M. (Diana Michálková). (9:4)
    16
    Hostující celek koriguje na rozdíl čtyř branek. (9:5)
    17
    Königová z protiútoku dává branku, když nedala šanci Nejezchlebové. (9:6)

19
    Víchová se snažila přelobovat Fargulákovou, ale neuspěla. (9:6)
    20
    Šaľa je najednou zpátky v zápase, z rychlého kontru dává gól Rácková. (9:7)

20
    Domácí kouč na to reaguje oddechovým časem. (9:7)
    20
    Königová zase utekla domácí obraně a snižuje už na rozdíl jedné branky. (9:8)
    21
    Vodná se dokázala uvolnit přes dvě hráčky a skórovat. (10:8)
    22
    Némethová dává branku ze sedmičky. (10:9)

22
    Navíc byla ještě vyloučena na dvě minuty podruhé Kubáčková. (10:9)
    23
    Janičičová lobem přehodila Nejezchlebovou a vyrovnává na 10:10. (10:10)
    23
    Pastorková přesouvá misku vah na stranu Veselí. (11:10)

23
    Anna Vodná je potrestána žlutou kartu. (11:10)

23
    Šaľa bude házet sedmičku za bránění v brankovišti. (11:10)

24
    Némethová však sedmičku neproměnila proti střídající Hřebejkové, která zůstala v brance. (11:10)

24
    Vyloučení v týmu HK Slovan Duslo Šaľa (Natália Némethová). (11:10)
    24
    Kučerová se ze sedmičky nemýlila a dává domácímu celku opět dvoubrankové vedení. (12:10)
    24
    Matušincová dává branku Šaľy. (12:11)
    25
    Na druhé straně odpovídá hned Kutálková. (13:11)
    26
    Matušincová se prosadila přes Michálkovou a překonala Hřebejkovou na přední tyč. (13:12)

26
    Vyloučení v týmu SHK Veselí n.M. (Diana Michálková). (13:12)

27
    Další vyloučení v domácím mužstvu, na lavici jde Kučerová. (13:12)
    27
    Janičičová z křídla dává branku a vyrovnává stav zápasu. Veselí hraje o dvě hráčky méně a bude to mít v poli hodně těžké. (13:13)
    28
    Víchová našla ztracený míč za obranu Šaľy a prosadila se. (14:13)
    29
    Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa (Nina Ušiaková). (14:14)
    30
    Matušincové první pokus byl zblokovaný, domácí obrana balon nestačila odvrátit a podruhé se už hostující hráčka nemýlila. (14:15)

30
    První poločas skončil. (14:15)

31
    Začal druhý poločas. (14:15)
    31
    Adriana Janičičová dává branku z levého křídla, Šaľa poprvé v zápase vede. (14:16)
    32
    Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Barbora Olšová). (15:16)
    32
    Matušincová opět dává svému celku náskok dvou branek. (15:17)
    33
    Kutálková dává branku Veselí a zase je to jen o jednu branku. (16:17)
    34
    Janičičová dává za krátký časový úsek další branku slovenského celku. (16:18)
    35
    Ušiaková dává branku hostí, kteří jsou skoro stoprocentní v druhém poločase. (16:19)

36
    Rácková je vyloučena na dvě minuty, když faulovala Michálkovou. (16:19)
    37
    Kučerová proměňuje svoji třetí sedmičku v zápase. (17:19)

37
    Fergaláková podržela svůj celek, když se vracela do branky a zasáhla letící míč, který šel do branky a vytáhla ho na tyč. (17:19)

38
    Kučerová krásně našla Víchovou, která šla sama na brankářku, ale tu neprostřelila. (17:19)

38
    Fargaláková skvělá opět proti Víchové, která si na ni vylámala zuby. (17:19)

38
    Vyloučení v týmu SHK Veselí n.M. (Diana Michálková). (17:19)
    39
    Kubáčková prostrčila míč na Pastorkovou a ta prostřelila brankářku Šaľy. (18:19)

40
    Nejezchlebová předvedla výtečný zákrok a podržela svůj celek. Domácí brankářka i napodruhé na brankové čáře zářila. (18:19)
    41
    Šaľu zachránila tyč po střele, odražený míč našla Vichová a podruhé už Fergalákovou prostřelila. (19:19)

42
    Kubáčková se pokusila o střelu, její pokus byl zblokovaný hostující obranou. (19:19)

43
    Nikola Rácková je podruhé vyloučena na dvě minuty. (19:19)
    43
    Víchová byla na pravém křídle úplně sama a toho následně plnohodnotně využila. (20:19)
    45
    Kučerová prvně naznačila, že bude přihrávat, a pak vypálila tvrdou ránu do šibenice. (21:19)

46
    Trepáčová vystřelila ze středu hřiště, přímo do brankařky Nejezchlebové. (21:19)
    46
    Janičičová z levého křídla se nemýlila a prostřelila Nejezchlebovou. (21:20)
    47
    Opět z křídla se mění skóre, ale na druhé straně zásluhou Kutálkové. (22:20)
    48
    Rácková vpádu překonala domácí brankářku a stále je to o jednu branku. (22:21)

48
    Némethová odchází s grimasou na lavičku, jelikož špatně došlápla a potřebuje ošetření. (22:21)
    49
    Matušincová vyrovnává stav zápasu proměněnou sedmičkou. (22:22)
    50
    Trepáčová vrací Šaľe vedení o jednu branku, tento zápas slibuje drama až do samotného konce. (22:23)

50
    Kouč Hudák si bere time-out. (22:23)
    50
    Kučerová je dnes ze sedmiček stoprocentní a vyrovnává opět stav zápasu. (23:23)
    51
    Trepáčová proskočila domácí obranou a Šaľa vede. (23:24)
    52
    Tereza Kubáčková vyrovnává prudkou střelou k tyči. (24:24)
    53
    Ušiaková přesnou ranou z osy hřiště do šibenice dává branku. (24:25)
    53
    Janičičová dává branku z křídla, hosté vedou sedm minut před koncem o dvě branky. (24:26)
    55
    Vodná snižuje na rozdíl jedné branky střelou do protipohybu. (25:26)

56
    Stejná hráčka se snažila zakončit znovu, ale rána byla zblokována. (25:26)

56
    Michálková je vyloučena potřetí na dvě minuty a to znamená, že viděla červenou kartu. (25:26)
    56
    Gól vstřelil tým HK Slovan Duslo Šaľa. (25:27)
    57
    Kučerová koriguje stav zápasu na 26:27. (26:27)
    57
    Gól vstřelil tým SHK Veselí n.M. (Yuliia Kučerová). (27:27)
    59
    Pócsíková dává branku Šaľy, nyní je na tahu Veselí. (27:28)
    60
    Šaľa dává branku zásluhou Ušiakové, konec zápasu si hosté už pohlídají. (27:29)

60
    Veselí už hraje vabank bez brankářky, domácím útok nevyšel, do konce zápasu je 15 sekund. (27:29)

Konec zápasu. (27:29)

Veselí nakonec prohrálo se Šaľou o dvě branky 27:29. Domácí házenkářky vedly v prvním poločase o pět branek, ale tento náskok ztratily a nakonec první poločas vyhrál slovenský celek. Ve druhém dějství se skóre přelévalo ze strany na stranu a hostující mužstvo urvalo vítězství v samém závěru.

SHK Veselí n.M. – HK Slovan Duslo Šaľa 27:29 (14:15)
    Nejvíce branek: Kučerová 9/4, Pastorková 3, Vodná 3 – Janičićová 6, Matušincová 5/1, Ušiaková 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Vyloučení: 6:6. ČK: Michálková (VNM). (19:58:47)