Pardubice – Česká Lípa 11:5 (kon.) | Královské Vinohrady – Otrokovice 5:7 (kon.)
Sokoli Pardubice
11:5 (5:1, 2:2, 4:2)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Sobota 21.09.2019, 18:00Livesport Superliga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Česká Lípa se v prvním zápase utkala s Tatranem Střešovice a proti favoritovi držela krok až do samotného konce zápasu. Před začátkem třetí třetiny vedli českolipští 2:0 a byli na dobré cestě za vítězstvím. Avšak v závěrečné části začaly padat branky a Tatran začal otáčet hru ve svůj prospěch. Nicméně osm minut před koncem ještě Česká Lípa držela náskok 3:1, jejich soupeř však otočil vývoj duelu a nakonec zvítězil 5:4 Za Českou Lípu se ukázal dvěma brankami Milan Tichý, který také u třetí trefy svého celku asistoval. V zápase hodně dlouho držel ambice týmu brankář Ivan Ponomarev, jenž se blýskl několika slušnými zákroky a dlouho deptal hráče Střešovic.

Sokoli se v prvním zápase na své palubovce představili proti Vítkovicím a odnesli si drtivou porážku 3:13! O branky domácích se postaral dvakrát Martin Zozulák a Patrik Petr. Proti loňskému mistru neměly Pardubice příliš velké šance a již po polovině zápasu prohrávaly poměrem 1:9! Dnes však mají proti sobě hratelnějšího soupeře, proti kterému si mohou připsat první body v nové sezóně.

00:01

00:34
    Slaný vystřelil, ale jeho pokus neprošel až na branku. Hra se přesouvá na druhou stranu.

00:52
    Po drobném faulu budou rozehrávat Pardubice.

01:16
    Slabý za sebou nechal balonek, ale nakonec situaci vyřešil tak, aby se hosté nedostali do šance.

02:23
    Brankář Haleš musel krotit střelu z dálky. Povedlo se mu to, skóre se nemění.

02:48
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Nyní už se skóre mění! Současný hrající generální manažer MARTIN ZOZULÁK natáhl k levé tyčce a Ponomarev byl bez šance – 1:0! Asistence: Jan Kourek.

04:31
    Domácí Sokoli se dostávají do dvoubrankového vedení. VÁCLAV OUBRECHT překonal střelou z dálky Ponomareva – 2:0! Asistence: Patrik Petr.

05:34
    Po faulu na pardubické polovině budou rozehrávat hosté.

06:14
    Česká Lípa drží míček na hokejkách u své branky. To pro hosty není příliš dobré vzhledem k výsledku.

06:44
    Česká Lípa přešla na pardubickou polovinu. Po rozehrávce se ke střele dostal Slaný, ale branku minul.

07:18
    Velká šance domácích! Šmíd postupoval z pravé strany, navíc v přečíslení tří na jednoho. Pardubický hráč to vzal na sebe, ale Ponomarev jej vychytal!

07:53
    Slaný neměl komu přihrát, což si také následně se spoluhráči vysvětloval.

08:46
    Ponomarev opět čaroval! Tentokrát vychytal v prostoru před brankou Žáčka.

09:20
    Tichého střela na branku Sokolů nedolétla. Na druhé straně se povedlo Pardubicím zatopit před Ponomarevem, ale skóre se nemění.

10:13
    Pardubičtí si přihrávají na vlastní polovině.

10:42
    Dzierža zpracoval přihrávku od Ponomareva a následně byl faulován. Bude rozehrávat z pravé strany.

11:30
    Oubrecht nyní ohrozil vlastního brankáře, na kterého z přemíry snahy vystřelil. Haleš situaci vyřešil.

12:01
    Hostům se zatím nedaří vystřelit pořádně na Haleše, obrana Pardubic jejich pokusy blokuje.

13:14
    Výborně to udělal PETR ČERNÝ! Posledního obránce hostů obehrál o míček a s Ponomarevem si poradil také – 3:0!
    13:14 Petr ČERNÝ - 3:0

13:42
    Domácí zatím na hřišti dominují. Hosté si s útoky Sokolů nevědí rady, navíc se jim nedaří ani vepředu.

13:57
    Gólová smršť Sokolů pokračuje! Petr našel přihrávkou pod sebe PŘEMKA PAKOSTU, jenž prostřelil brankáře České Lípy – 4:0! Asistence: Patrik Petr.
    13:57 Přemek PAKOSTA - 4:0

14:42
    Zozulák se dostal ke střele z dobré vzdálenosti od branky, jeho pokus byl sražený mimo.

15:12
    Žáček střílel, další blok. Pardubice pokračují v aktivní hře na soupeřově polovině.

15:42
    Dzierža nejprve vyzval svého spoluhráče ke skórování, načež sám prověřil Haleše! Ten se vyznamenal.

16:39
    Slaný je u balonku, neboť Pardubice vystřelily vedle.

16:52
    Haleš chytil další střelu, tentokrát od Kadlece.

17:36
    Po faulu na Tichého bude rozehrávat Česká Lípa.

18:09
    Vyloučení v týmu Sokoli Pardubice (Tomáš Dlesk – 2 min., Nedovolené vrážení).

18:20
    Slaný střílel z pravé strany, jeho rána zamířila vedle. Rozehrávat budou Pardubice v době, kdy do konce první třetiny zbývá minuta a čtyřicet sekund.

18:39
    Hosté poklidně kombinují na polovině soupeře, zatím se ke střele nedokázali odhodlat.

19:13
    To bylo neuvěřitelné! VÁCLAV OUBRECHT zblokoval střelu Slaného, následně vyběhl s míčkem kupředu, předběhl všechny obránce a v závěru své akce dokázal nekompromisně překonat Ponomareva – 5:0!
    19:13 Václav OUBRECHT - 5:0

19:32
    Slaný měl v přesilové hře další střelu, znovu nezamířil přesně. Domácí se dál brání.

19:46
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    RADEK KRAJCIGR využil přesilovou hru, když dorazil střelu za Haleše – 5:1! Asistence: Milan Tichý.
    19:46 Radek KRAJCIGR - 5:1

20:00

Je za námi první třetina. Pardubice zatím naprosto dominují a vytvořily si náskok čtyř gólů. Postupně se dokázali prosadit Martin Zozulák, Václav Oubrecht, Petr Černý, Přemek Pakosta a opět Václav Oubrecht. V samotném závěru snížil Radek Krajcigr.

Česká Lípa má rozhodně na čem pracovat, to domácí budou chtít nastřílet co nejvíce branek.

20:01

20:26
    Krajcigr byl natěsno bráněn, přesto vystřelil. Jeho pokus zamířil těsně vedle.

20:52
    Dlesk to zkusil zpoza branky, ale Ponomarev se nenechal zaskočit.

21:41
    Po faulu Pardubic rozehrávají hosté na vlastní polovině.

22:05
    Černý a Savický mířili do přečíslení dvou na jednoho. Prvně jmenovaný vzal situaci na sebe, ale branku netrefil.

22:29
    Slaného propagační střela z dálky nevyděsila Haleše.

23:07
    Šmíd se přihrávkou zpoza branky před ní snažil oslovit někoho ze svých spoluhráčů, ale to se nepovedlo. U míčku hosté.

23:30
    Haleš zapisuje další zákrok, pardubičtí uklidňují situaci kombinací na vlastní polovině.

24:11
    Míček se dostal mimo hřiště, rozehrávky se ujal Jirsa.

24:26
    Ekl oslovil Krajcigra, ten ve vyložené šanci nedokázal překonat Haleše!

25:05
    Vyloučení v týmu Sokoli Pardubice (Daniel Škeřík – 2 min., Sekání).

25:21
    Nyní už to vyšlo. RADEK KRAJCIGR dostal přihrávku od Ekla a střelou na přední tyč překonal Haleše – 5:2! Asistence: Jaromír Ekl.

26:00
    Dvě využité přesilové hry ukázaly, že tudy vede pro Českou Lípu cesta.

26:16
    Střelu Černého se pokusil za Ponomareva dorazit Slabý, jenže podle sudího zasáhl míček vysokou holí. Hrát budou hosté.

26:52
    Hosté mohli jít do přečíslení ve třech hráčích, ale skvěle se vrátil Oubrecht a situaci dokázal zamezit.

27:20
    Slaný tvrdě vystřelil z dálky, jeho pokus chtěl tečovat Krajcigr, ale nepovedlo se mu to.

27:36
    Hosté jsou o něco aktivnější než domácí, ti jsou však u míčku.

28:10
    Ekl s Krajcigrem zase zatápěli obraně domácích, ale ke střele to nakonec nevedlo.

29:01
    Hřebřina dostal přihrávku na pravou stranu, odkud se rozhodl vystřelit. Jeho rána mířila mimo branku Pardubic.

29:24
    Proběhlo střídání, u míčku jsou hráči České Lípy.

29:54
    Pardubičtí se snaží dostat na polovinu soupeře a chvilku tam setrvat, jenže to jim nyní činí velký problém.

30:25
    Na druhou stranu ani hostům se teď přechod dopředu moc nedaří.

31:25
    Hosté dlouho obléhali branku soupeře. Jirsa chtěl přihrát křížem na volného spoluhráče, nicméně jeho pas nenašel nikoho.

32:00
    Ekl oslovil na pravé straně Jirsu, ten nedokázal z výborné pozice vystřelit, protože mu míček přeskočil hokejku.

32:20
    Žáček si navedl míček na střelu, jeho rána byla sražená mimo hřiště. Pardubice zůstanou u balonku.

33:22
    Petr byl v rohu podražen. Týmy vystřídaly a u míčku jsou nadále domácí.

33:43
    JAN KOUREK střílel z pravé strany, jeho pokus vyrazil Ponomarev na Dleska, který Kourkovi míček vrátil zpět a ten napodruhé propálil brankáře soupeře – 6:2! Asistence: Tomáš Dlesk.
    33:43 Jan KOUREK - 6:2

33:59
    Na druhé straně chtěl reagovat Grajcigr, jenže jeho střela mířila vedle.

34:16
    Slaný našel na levé straně JAROMÍRA EKLA, který se střelou pod horní tyčku prosazuje – 6:3! Asistence: Štěpán Slaný.

34:52
    Petr svalil na zem Matějíčka, je pískáno. Rozehrávají hosté.

35:46
    Brankář Pardubic se zaskvěl! Krajcigr dostal přihrávku před odkrytou branku, ale Haleš se stihl fantasticky vrátit!

36:22
    Petr vyhodil míček až k brance soupeře, chce uklidnit rozháranou hru z posledních vteřin.

36:54
    Míček se znovu dostal mimo hřiště, rozehrávat budou hosté.

37:21
    Zozulák šel z levé strany tísněn soupeřem na branku, vystřelil, ale nemířil přesně. Vypadalo to, že jeho pokus srazil obránce České Lípy, jenže rozhodčí si to nemyslí.

37:49
    Savický střílel z úhlu, ale Ponomarev byl připraven a nenechal se překonat posedmé.

38:32
    Oubrecht chce hattrick, nicméně nyní jeho střela mířila vedle. Na druhé straně Haleš předvedl skvělé zákroky proti českolipským útočníkům.

39:47
    V závěru prostřední části další gól. JAN KOUREK dorazil za Ponomareva střelu Zozuláka a navyšuje vedení o čtyři trefy – 7:3! Asistence: Martin Zozulák.

40:00

Dvě třetiny jsou za námi. Prostřední část začala tlakem hostů, kteří se také dočkali snížení, když se trefil podruhé v utkání Radek Krajcigr. Vedení 6:2 přišlo ve 34. minutě, to se prosadil Jan Kourek. Během třiatřiceti sekund bylo opět sníženo, tentokrát skóroval Jaromír Ekl. V závěru třetiny navýšil pardubické vedení na současnou hodnotu Jan Kourek.

40:01

40:19
    RADEK KRAJCIGR zkraje třetí třetiny kompletuje hattrick a snižuje na rozdíl tří gólů – 7:4! Asistence: Tomáš Kadlec.

41:49
    Šmíd před brankou hledal Pakostu, k němu ovšem přihrávka nedoputovala.

42:31
    Pardubice drží míček na vlastní polovině a uklidňují hru.

43:06
    Zozulák vystřelil, Ponomarev jeho pokus vyrazil. Dokonce si poradil i s dorážkou Kourka!

44:00
    Vlček v šanci nedokázal přehodit Haleše. U míčku zůstávají hosté.

44:27
    Českolipští drží svého soupeře pod tlakem. Matějíček to zkoušel zpoza branky, jenže Haleše nedokázal přelstít.

44:56
    Z vlastní poloviny rozehrávají hosté.

45:05
    Hra se rychle přesunula před branku Pardubic. Spilka střílel, ale branku minul. Rozehrávat budou Sokoli.

45:32
    Z pravé strany střílel Krajcigr, který je dnes při chuti. Branku netrefil, hosté pokračují v útočném snažení.

46:11
    Utkání sleduje 310 diváků.

46:56
    Haleš přerušil hru, protože balonek byl prasklý. Rozehrávat budou Pardubice na vlastní polovině. Odehráno skoro sedm minut ze třetí třetiny.

47:29
    Míček se dostal mimo hřiště, rozehrávají jej Pardubice na polovině soupeře.

47:45
    Slaný vystřelil z dálky, Pakosta jeho pokus zblokoval.

48:07
    Po rozehrávce od Haleše se do zakončení dostal Pakosta, ale ani jeho rána na branku nemířila.

48:18
    Sokoli jdou opět do čtyřbrankového náskoku! JAN KOUREK dostal skvělou přihrávku na pravou stranu, odkud překonal Ponomareva a zkompletoval hattrick – 8:4! Asistence: Tomáš Dlesk.

48:52
    Českolipští se ihned pokusili zaútočit, jenže jejich akce skončila velmi rychle na pevné defenzívě Pardubic.

49:41
    Dzierža měl na holi gól, jenže pod nohy mu skočil Haleš, čímž domácí zachránil od nepříjemností.

50:18
    MAREK DZIERŽA se přeci jen prosadil. Střelou na bližší tyč nachytal Haleše na švestkách – 8:5! Asistence: Jan Spilka.

50:53
    Škeřík se dostal ke střele, jenže jeden ze soupeřů ji zblokoval.

51:06
    Je to opět o čtyři branky! DANIEL ŠKEŘÍK si nachystal střelu a vymetl pavučiny v levém rohu klece, kterou hájí Ponomarev – 9:5! Asistence: Tomáš Dlesk.

52:10
    Savický běžel na branku z levé strany, nicméně míček zapomněl za sebou, takže z toho nyní nic nebude.

52:29
    Balonek mimo hru na polovině České Lípy. Rozehrávají Pardubice.

53:14
    Gesto fair play! Oubrecht se rozběhl po pravé straně a vypadalo to, že jej zastavil až nedovoleně brankář Ponomarev. Faul signalizoval i rozhodčí, jenže samotný Oubrecht jej zrušil. Podle něj se o faul nejednalo. Střelec Pardubic je zřejmě zraněný a do zápasu již nezasáhne.

53:14
    Hosté si vzali oddychový čas.

53:30
    Česká Lípa hraje bez brankáře!

54:12
    Ekl nahrál Jirsovi, který mu míček vracel na pravou stranu. Českolipští kombinují na polovině Pardubic.

54:38
    Brankář České Lípy je zpět. Pardubice totiž rozehrávají na polovině soupeře.

54:50
    DANIEL ŽÁČEK dostal míček zády k brance, obtočil se a vypálil – 10:5! Asistence: Lukáš Slabý.

55:00
    Česká Lípa hraje opět bez brankáře!

55:44
    Teichman jen těsně minul branku zhruba z poloviny hřiště.

56:04
    Hosté se drží na polovině soupeře a kombinují. Do konce zápasu chybí necelé čtyři minuty.

56:54
    Je definitivně rozhodnuto. JAN SAVICKÝ dostal přihrávku od Žáčka a snadno zakončuje do prázdné branky – 11:5! Asistence: David Žáček.

57:40
    Pardubičtí uklidňují hru kombinací na polovině hřiště.

58:00
    Poslední dvě minuty do konce dnešního utkání. Sokoli kráčí za třemi body.

58:10
    Hosté jdou opět do šesti v poli, hrají bez brankáře!

59:01
    Tichý vystřelil z dobré pozice, nicméně Haleš nedopustil, aby inkasoval další gól.

59:41
    Míček je na polovině České Lípy, Pardubice pomalu slaví první vítězství.

59:58
    Kourek ještě netrefil prázdnou branku.

Je dobojováno. Pardubice si po skvělé první třetině trochu zkomplikovaly cestu za třemi body, nakonec vše zvládly.

Sokoli se dostali do pětibrankového vedení. Postupně se trefili Zozulák, Oubrecht, Černý, Pakosta a znovu Oubrecht. V samotném závěru úvodní třetiny snižoval Krajcigr.

Ve druhé části padly čtyři trefy, na každé straně dvě. Nejprve opět skóroval Krajcigr, načež za Pardubice kontroloval Kourek. Hosté se zvedli a snižoval Ekl. Poslední slovo měli domácí, trefil se znovu Kourek.

Třetí třetina začala zkompletováním hattricku, postaral se o to Krajcigr. V té době to bylo 7:4 pro Pardubice. V polovině periody se hattrick povedl vstřelit i Kourkovi, načež poněkolikáté v zápase hosté snížili, konkrétně Dzierža. Na 9:5 zvyšoval Škeřík. Desítku završil Žáček a poslední slovo měl do prázdné branky Savický.

Nejlepší hráči týmu
    Sokoli Pardubice – Václav Oubrecht (2+0)
    FBC 4CLEAN Česká Lípa – Radek Krajcigr (3+0)

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne. (20:01:46)

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 3. Zozulák (Kourek), 5. Oubrecht (Petr), 14. Černý, 14. P. Pakosta (Petr), 20. Oubrecht, 34. Kourek (Dlesk), 40. Kourek (Zozulák), 49. Kourek (Dlesk), 52. Škeřík (Dlesk), 55. Žáček (Slabý), 57. Savický (Žáček) – 20. Krajcigr (Tichý), 26. Krajcigr (Ekl), 35. Ekl (Slaný), 41. Krajcigr (Kadlec), 51. Dzierža (Spilka)

Sokoli Pardubice: Haleš – Kaluža, Oubrecht, Slabý, Škeřík, Dlesk, Prix, Formánek – Petr, Zozulák, Kourek – Teichman, P. Pakosta, Šmíd – Savický, Petržela, Žáček – Černý, Krigovský.
    FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev (Dvořák) – Tichý, Mlejnek, Kadlec, Merlíček, Pastor, Hanzalík, Slaný – Dzierža, Knespl, Hřebřina – Spilka, Karel, Matějíček – Novotný, Jirsa, Krajcigr – Vlček, Ekl.