3:0 (1:0)
Turecko
Pondělí 14.10.2019, 15:00 • Stadion Dukla, Havířov • Reprezentace U18

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den s fotbalem! První den pracovního týdne nám přinese reprezentační utkání hráčů do osmnácti let mezi tím nejlepším z Česka a Turecka!

Česká republika
    Lvíčata si pro říjen naplánovala dva domácí zápasy. Krom dnešního souboje s Tureckem to byl mač se Švédy, který se odehrál ve čtvrtek v Kravařích.

Čeští mladíci se dostali do vedení hned v sedmé minutě, kdy Tomáš Hájek kousek za vápnem soupeře získal míč a prudkou střelou levačkou nedal brankáři Švédska šanci. Vedení pak navýšili v 36. minutě, když se k provedení přímého kopu postavil Ibrahim Aldin. Na jeho zatočenou střelu k zadní tyči nikdo nesáhl a do kabin se tak šlo za stavu 2:0.
    Švédům se podařilo pět minut po změně stran snížit na rozdíl jedné branky, když se prosadil Daniel Svensson. V 74. minutě ale český lev opět zařval a Timofej Barkov krásným křižným centrem našel nabíhajícího Filipa Šilharta, jenž byl u míče dříve než soupeř a přesně zakončil kolem brankáře na konečných 3:1.

Turecko
    Zatím poslední příprava byl pro tureckou osmnáctku záříjový dvojzápas s Litvou. Země s vlajkou půlměsíce obě střetnutí vyhrála, když nejprve nedarovala soupeři ani jednu branku, zatímco dala tři. Ten druhý byl už smírnější, přesto pro domácí Litvu dopadl porážkou 2:4.

Oba týmy právě nastoupily na plochu ke státním hymnám. Doufejme, že se k nám brzy dostanou i soupisky.

Rozehrávat budou jako první Češi.

1

1
    Současně s výkopem českého celku se přerušil videopřenos ze stadionu. Omluvte tedy, že první minuty budou nepopsané.

9
    Máme za sebou devět minut a obraz se nám pomalu vrací zpět. Oba týmy už stihly zaznamenat několik faulů, ale standardky zatím nikdo nevyužil.

Než se situace v Havířově ustálí, můžu vám alespoň přinést sestavy:

Česko: ​Mastný – Douděra, Matys (C), Harušťák, Slavíček – T. Hájek, Boháč – L. Hájek, Budínský, Šilhart – Barkov.
    Náhradníci: Stejskal – Tamajka, Neruda, Galus, Fila, Holoubek, Nováček, Sotorník, Aldin

Turecko: Özclmen – Kaya, Yesil (C), Tasci, Yardimci, Altindis, Uymaz, Korkmaz, Bakirsu, Özdemir, Baltaci
    Náhradníci: Aksit – Sarikaya, Kurukalip, Örnek, Karakakya, Temel, Sevinc, Akma, Akpinar

Rozhodčí: Dubravský – Mojžíš, Bureš.

11
    Češi mají roh. Rozehráli ho nakrátko, pak ale jakoby nevěděli, co s míčem a utíkají od branky na polovinu.

13
    Turci se hnali po svém levém křídle. Tam je ale zastavuje ofsajd a vykopává tak Mastný.

14
    Češi ale obrali soupeře o míč a prohnali se až do vápna. Tam se ale nepodařilo přihrát a míč tak mají Turci.

16
    Zápas je zatím bez větších šancí. Chvíli tlačí Turci, chvíli lvíčata.

17
    Turecký záložník Yardimci byl zfaulován a Turci mohou hnát dopředu.

17
    Dlouhá přihrávka od pravé čáry do vápna Čechům jen o centimetry nevyšla. Nakonec ale vytěžili aspoň roh.

18
    Roh opět zahráli na krátko a i tentokrát je obrana soupeře připravila ve vápnu o míč.

19
    Tento zápas ukazuje, které týmy mají silné mládeže. Hned pětice hráčů z turecké základní jedenáctky pochází s Galatasaraje. U českého výběr dominuje Slavia spolu s Baníkem.

21
    Dvě velmi dobré šance teď mohly Čechům přinést první branku! Nejprve se Filip Šilhart prokličkoval přes dva hráče až na značku pokutového kopu, kde ho ale nakonec od míče odstavili. Poté se na hranici vápna utvořilo klubko hráčů, ve kterém se nejlépe vyznal jeden ze Středoevropanů a jen těsně minul tři tyče!
    21. Velkou šanci měl Šilhart

23
    První "výjezd" doktorů. Na trávníku zůstal ležel Mohammad Yasci. Už je ale na nohou a může se pokračovat.

24
    Roh mají teď Turci. Jejich centr ale končí na hlavě a nohou hráčů v bílém dresu.

25
    Denis Budinský předvedl pěknou práci s nohami, když se pokoušel obejít v pokutovém území posledního tureckého obránce v cestě. Nakonec ale přihrál Šilhartovi, který střelu na zadní, levou tyč nezamířil ani trochu přesně.

26
    Turci ztratili ten tlak, který měli v první patnáctiminutovce. Do útoku se teď dostávají spíše jen proto, že Češi neustále faulují.

29
    Postup Čechů končí na tribuně.

30
    Češi stále hledají recept na tureckou obranu. Šance by tu byly, ke koncovce se už ale nedostávají.

32
    A další věc, která Čechy trápí: nepřesné přihrávky. Někdy ani ty nejlehčí a nejprimitivnější neprojdou.

33
    Pěkně tvrdá střela Tasciho trochu probrala gólmana Mastného z letargie, branku ale o dobrý metr a půl přeletěla. I tak se ale gólman proletěl za míčem.

34
    Češi dostávají možnost přímého kopu téměř z rohu vápna!

35
    Jenomže Šilhart se trefil přímo doprostřed turecké zdi, od které se míč odráží na roh.

35
    A roh taky končí fiaskem, protože jeho autor při kontaktu s míčem uklouzl.

36
    Takže si ho po chvíli zopakujeme.

36
    Druhý roh už k brance doletěl. Odrazil se ale od hráčů pryč.

40
    Na hřišti se toho moc nezměnilo. Češi se pořád nemohou dostat přes obranu a Turkům zase nevychází tlak.

41
    Vidíme první žlutou kartu utkání! Za faul si ji vysloužil Nurettin Korkmaz.

43
    Česko právě vstřelilo branku!
    První poločas se nám blíží ke konci a radost z něj budou mít více Češi! Před TIMOFEJEM BARKOVEM se najednou z ničeho nic otevřela v turecké obraně ulice a mladý hráč ostravského Baníku přesně zamířil k pravé tyči dostatečně daleko na to, aby tam Özcimen nedoskočil!
    43. BARKOV - 1:0

45+0
    Nastavuje se jedna minuta. Češi mají přímý kop.

45+0
    Češi se rozhodli ke střele po zemi do středu branky, to sice Özcimena drobet zaskočilo, nakonec ale stačil zalehnout přesně v okamžik, kdy to míči k brankové čáře zbývaly tak tři centimetry.

45+1
    Ještě jeden pokus Turků na změnu skóre. Ke střele si ale dopomohli faulem, takže i když Ondřej Mastný musel vyskočit do strany prakticky z místa, branka v ohrožení nebyla.

45+1
    První poločas skončil a ruku na srdce, krom jednoho gólu jsme nic záživného neviděli. Obrany obou týmů dnes pracují na sto procent a to dělá problémy hráčům před nimi. Čechy trápí nepřesné přihrávky, Turci si zase neumí udržet tlak a pak z něho i něco vytěžit. Do kabin se ale jde lépe domácím, když se v závěru poločasu prosadil Barkov.

46

46
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Tomáš Hájek, přichází Petr Nováček.
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jaroslav Hrušťák, přichází Jakub Tamajka.
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Erencan Yardimci, přichází Muhammet Akpinar.
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Bozan Uymaz, přichází Mohammad Emin Sarikaya.
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Tolga Özdemir, přichází Ali Akman.

47
    První minuty druhé půle přinesly také první český nápor. Míč ale v brance nekončí a Arda Özcimen může rozehrát.

48
    Turkům utekl míč a museli teď horko těžko bránit tomu, aby přišli o míč.

49
    Další závar před brankou hostí! Martin Douděra se nejprve probojoval k centru, který se k němu ale po kontaktu s tureckým stopperem vrátil. Přihrál tak na značku pokutového kopu a začalo ostřelování, které ale vždy zastavila červená obrana a gólman tak nemusel vůbec zasahovat.

51
    Turci se drží poblíž pravého rohového praporku Česka. Zatím ale nedokázali nic vymyslet a vypadá to, že prostor budou muset opustit.

52
    Denis Budinský byl zfaulován ve vápně a tohle bude penalta pro český tým!
    52. Za faul přináší penaltu pro Český tým

53
    K provedení se postaví sám faulovaný.

53
    A DENIS BUDINSKÝ se střelou do pravého růžku nemýlí! Arda Özcimen si sice na míč sáhl, trajektorii balónu ale příliš nezměnil a česká osmička z Příbrami tak posílá domácí výběr do dvougólového náskoku!
    53. BUDINSKÝ - 2:0

55
    Budinský opět operoval blízko Özcimenovo klece a asistoval mu tam ještě první střelec Barkov. Ten se ale podle sudího dopustil faulu a oba borci tak vydobytou pozici ztrácejí.

57
    Turecko to zkusilo přes českou obranu dlouhými balóny. Ten poslední ale končí v autu, protože u něho jako první byl Čech.

58
    Denis Budinský mohl být po chvilce už dvougólový. Krásnou nabídku po čáře na osu brankoviště ale trestuhodně spálil střelou naprosto mimo klec.

59
    Turci tak opět dostali brejkovou příležitost, která skončila v rukou Mastného.

59
    Na druhé straně se snažil procpat míč skrz obranu Slavíček. Nepovedlo se.

61
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Hüseyin Can Bakirsu, přichází Vefa Temel.
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Berat Altindis, přichází Čagtay Kurukalip.

62
    Na zemi leží kapitán Turků Hakan Yesil a sudí okamžitě signalizoval směrem k lékařům. Hráči obou týmů toho využili a přímo nad jeho ležícím tělem se začali občerstvovat. Hráč je ale v pořádku a můžeme pokračovat.

64
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Hájek, přichází Ibrahim Aldin.
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Sebastian Boháč, přichází David Holoubek.

65
    Čerstvě příchozím Aldin měl na kopačkách dobrou šanci na třetí branku svého týmu, Özcimen ale proti míči vytrčil nohy a bylo po akci.
    65. Obrovskou šanci měl Aldin

67
    Češi jsou nyní jasně dominantnějším celkem a Turci s nimi mají velké problémy.

68
    Dlouhý nákop Temela končí jen u českých stopperů. Další pokus pak u Mastného.

69
    Turci jsou s postupným úbytkem času mnohem dotěrnější a nebojí se doběhnout až ke gólmanovi Mastnému ve snaze ukrást mu míč při odkopu.

71
    Jenomže i domácím hráčům ulétávají míče.

Dnešní utkání sleduje 857 diváků. Je zadarmo, takže kromě silného českého kotle s bubny a vlajkami je zde slyšet i spousta mladých hlasů.

72
    Ali Akman tvrdě poslal k zemi jednoho z českých hráčů. Chytře ale dal ruce za záda a strčil do něj hrudí, takže to na kartu být nemohlo.

74
    Nyní ale faulují Češi a výkop Vefy Temela, byť hezky provedený, končí mimo.

76
    Jenomže se opět můžou radovat jen Češi! Konkrétně to je IBRAHIM ALDIN, který přesně zamířil k pravé tyči turecké svatyně!

76
    A trenér Jan Suchopárek využívá týmové radosti k zapojení dalšího hráče z lavičky: ze hřiště odchází Filip Šilhart, přichází Lukáš Galus.

77
    Turci se ani po třech gólech nevzdávají a pracují na hranici českého brankoviště. Už je ale na nich znát, že chuť do zápasu moc nemají.

78
    Další přímý kop pro Česko.

79
    Centr před levou tyč ale nikdo ze spoluhráčů nečekal a míč se tak jen odhopsal za zadní čáru.

81
    Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Nurettin Korkmaz, přichází Ali Karakaya.

82
    Roh z kopaček českého hráče končí jen u prvního stojícího tureckého hráče, kterým byl Temel.

83
    Turci jsou už naprosto rozloženi a praská jim i týmová spolupráce. Nijak nebezpečnou střelu, která kdyby nebyla provedena úmyslně, by se dala považovat za utíkající míč, mohl mít gólman v klidu v rukavicích. Těsně před nastavenými dlaněmi mu ale míč odkopl za čáru vlastní spoluhráč. Gólmanovi tak nezbylo nic jiného než se nechápavě divit.

86
    Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Timofej Barkov, přichází Daniel Fila.

87
    Zápas se už jen dohrává. Turci se to sice snaží nedat najevo, ale jejich hra jasně ukazuje, že už jen čekají na onen poslední hvizd.

88
    Akman se vehementně pral o míč na vrcholku českého vápna. Kdyby ho neobstoupilo pět bílých dresů, určitě by i dokázal vystřelit.

90+0
    Už nám utíká nastavený čas a o vítězi je tak prakticky jasno.

90+0
    Nastavují se dvě minuty.

90+2
    V nastaveném čase se nic neudálo a máme tu tedy konec zápasu! Po nezáživném prvním poločase Češi naprosto ovládli ten druhý, přidali na své konto dvě branky a odnášejí si tedy i druhou výhru! Ode mne je to pro dneše kvše a přeji vám hezký večer. (16:51:46)