2 3
Karolína Muchová
2
6 6
Pondělí 14.10.2019, 19:39 • Centrální kurt, Moskva (RUS) • WTA Moskva 2 - VTB Kremlin Cup 2021 (krytý tvrdý povrch) • 1. kolo

3:6
    Karolína Muchová proměňuje hned první mečbol po kiksu Kuzněcovové, jejíž forhend skončil někde v polovině sítě, a to znamená jediné, postup do druhého kola!

3:5
    Ano! Teď už je české vítězství hodně blízko. Karolína Muchová se vrátila do laufu, prolamuje podání Kuzněcovové a ujímá se vedení 5:3. Teď půjde Muchová podávat na vítězství.

3:4
    Karolína Muchová přece jen získává sedmou hru druhé sady a konečně přerušuje nepříjemnou sérii tří ztracených gemů v řadě. Tak pojď!

3:3
    Světlana Kuzněcovová vyrovnává ve druhém setu z 0:3 na 3:3 a tento zápas ještě zdaleka nakončí. Sice poslala na polovinu Češky slabý druhý servis, ale ta toho chtěla využít a dala do úderu moc velkou razanci.

2:3
    Světlana Kuzněcovová už prohrávala při podání Muchové 0:40, ale poté uhrála pět fiftýnů v řadě, prolamuje český servis a ze stavu 0:3 je definitivně zpátky ve druhém setu – 2:3.

1:3
    Světlana Kuzněcovová získává čtvrtý gem druhého setu a snižuje na 1:3. Doufejme, že to nebude znamenat žádný zvrat ve vývoji.

0:3
    Karolína Muchová pokračuje v naprosto dominantním výkonu, hru zakončuje parádní stopbalem z forhendu od základní čáry a už i domácí fanoušci oceňují výkon české tenistky proti jejich favoritce uznalým potleskem.

0:2
    Karolína Muchová získává čistou hrou podání Světlany Kuzněcovové a ujímá se hned na začátku druhého setu vedení 2:0. Češka si starší soupeřku rozběhala, což jí přesně vyhovuje.

0:1
    Karolína Muchová zahajuje druhý set přesvědčivě na svém podání. Poslendí fiftýn získala parádní zkrácením hry, na které Kuzněcovová neměla dost rychlé nohy.

2:6
    První set je u konce! Získává jej naděje českého tenisu Karolína Muchová přesvědčivě 6:2, přestože jednou ztratila svůj servis. Poslední fiftýn zapsala krásným bekhendovým vítězným krosem.

2:5
    Česká naděje si udržela své podání, potvrzuje brejk z předchozího gemu a ujímá se vedení 5:2. Je tedy blízko zisku prvního setu. Poslední fiftýn jí darovala domácí hráčka další chybou na bekhendu.

2:4
    Ano! Karolína Muchová nakonec zase prolamuje soupeřčino podání a vrací se do trháku. Slabé druhé podání Světlany si vychutnala a obouručným bekhendem po lajně ukončuje šestý gem.

2:3
    Světlana Kuzněcovová prolamuje podání české hráčky a snižuje na 2:3. Karolína Muchová chtěla hrát odvážně, šla na síť, ale její stopvolej skončil v síti.

1:3
    Světlana Kuzněcovová po příliš dlouhém returnu Muchové získává svůj první dnešní gem. Češka teď trochu zbrkle zazmatkovala a chtěla výměnu hned ukončit.

0:3
    Stejně jako v prvním gemu, také ve třetím Karolína Muchová odvrátila brejkbol Kuzněcovové a nakonec se po náběhu na síť a přesvědčivém voleji ujímá už vedení 3:0.

0:2
    Následně se ale dopouští dvojchyby, což potvrdila i technika na centrálním kurtu. Karolína Muchová tak hned na úvod prolamuje servis soupeřky a ujímá se vedení o dva gemy.

0:1
    Hned začátek utkání nám nabídl pořádné drama. Karolína Muchová ale k naší radosti odvrátila čtyři brejkboly a nakonec si své podání uhájila. Poslední fiftýn jí Kuzněcovová věnovala řezaným bekhendem do sítě.