Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.) | Barys – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Jaroslavl 2:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Omsk 1:0 (kon.) | Soči – Ufa 3:1 (kon.) | Spartak Moskva – Jokerit 4:2 (kon.)
Riga – Kunlun 1:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 29.10.2019, 14:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Československá stopa

Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:53 (16:49:07)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 38:25 (10:13, 19:7, 9:5)
    Zblokované střely – 10:13
    Vyhraná vhazování – 28:25
    Trestné minuty – 4:10
    Hity – 26:17

Hokejisté Astany prohráli na domácím hřišti s Magnitogorskem 1:2. Hosté tak potvrdili zlepšenou formu z posledních týdnů, naopak domácí si připsali třetí porážku v řadě.

Všechny góly dnes padly už v úvodních 40 minutách. Skóre duelu otevřel v 6. minutě hostující Denis Paršin. V polovině zápasu srovnal v přesilovce Darren Dietz, ale tlak, který po gólu následoval, hráči Nur-Sultanu nezužitkovali a naopak z ničeho nic inkasovali po ráně Maxima Matuškina. Ve třetí části hosté taktickou hrou své vedení dobře bránili a nejvíce si paradoxně zavařili sami, když v signalizované výhodě trefili tyčku vlastní branky. V závěru Barys nezužitkoval ani přesilovku, která byla ještě vylepšena odvoláním brankáře.

60:00
    Závěrečná střela Darrena Dietze branku Metallurgu minula. Hosté zvítězí!

59:24
    Hosté mají jednu malou výhodu. V oslabení mohou vyhazovat bez rizika icingu. Teď puk opět letěl vedle branky domácích.

59:00
    Mohlo být ale hotovo! Hostující vyhození Běreglazova přes celé hřiště skončilo na tyčce svatyně Barysu!

58:43
    Jevgenij Timkin je vyloučen za vysokou hůl! Domácí tak budou hrát přesilovku a ještě s prázdnou brankou. To je velká šance na vyrovnání!

58:22
    Branka Barysu je skutečně prázdná!

58:21
    Domácí trenér Andrej Skabelka si vyžádal oddechový čas.

58:21
    Zakázané uvolnění hostí. Myslím, že tohle je pro Barys ideální chvíle k odvolání gólmana!

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Pasquale je stále ve své brance.

57:42
    Alichan Asetov v tísni jen posunul puk směrem na hostující branku. Galimov ho přikryl lapačkou a přerušil hru. Blíží se chvíle, kdy můžeme očekávat power-play Barysu.

56:49
    Birjukov po mantinelu posunul puk až do domácího obranného pásma. Hokejisté Barysu musejí hrát.

56:26
    Nikita Kleščenko od levého mantinelu nahodil puk na hostující branku. Ten je v lapačce brankáře Galimova.

55:36
    Domácí jsou v plném počtu. Oslabení zvládli dobře a teď se mohou vrhnout do závěrečného tlaku.

55:02
    Domácí dokonce v oslabení zahrozili. Ke střele z levé strany napřáhl Jegor Petuchov a Galimov si musel připsat dobrý zákrok.

54:33
    Domácí se zatím v oslabení dobře brání. Magnitka Pasquala příliš neohrozila.

53:35
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Eric Tangradi – 2 min., sekání).

53:16
    Tak jsem je přechválil! Hokejisté Magnitogorsku si totiž málem dali vlastní gól! Puk skončil po zpětné přihrávce, kterou adresát nezachytil, na tyčce!

53:05
    Hosté drží kotouč a čas ubíhá. Takticky to hrají výborně.

52:25
    Další domácí zákrok už v pořádku nebyl. Metallurg má zatím výhodu.

51:56
    Timkin v útočném pásmu přepadl přes hůl protihráče. Sudí ale ukazuje, že to bylo v pořádku.

50:41
    Obraz hry připomíná v posledních minutách první třetinu. Domácí útoky se totiž rozbíjí už ve středním pásmu. Metallurg tak soupeře k ničemu nepouští.

49:54
    Dobré střídání čtvrté hostující formace. Ta si uhrála své a držela puk v útočném pásmu.

48:46
    Máme tu první reklamní přestávku ve třetí třetině.

47:56
    Na nahrávku zpoza branky si najel Andrej Nestrašil, který zblízka nepřekonal brankáře Pasquala!

45:58
    Hosté se nechtějí dostat pod tlak a zatím hrají s Barysem vyrovnaný hokej.

44:22
    Ránu z dálky vyrazil Galimov do ochranné sítě za svou brankou. Domácí tak získali buly v útočném pásmu.

43:28
    Hosté zatím dobře brání střední pásmo. Barys má problém se přes tuto hráz dostat.

41:48
    Zatím sledujeme poměrně opatrný začátek třetí třetiny. Ani jeden z týmů si nevytvořil gólovou příležitost.

Hity – 18:13

Ve druhé třetině padlo po gólu na každé straně. Barys tak prohrává s Magnitogorskem 1:2. Domácím pomohla k vyrovnání přesilovka, ve které dostali soupeře pod drtivý tlak a vyrovnání nakonec přinesla rána Darrena Dietze. Barys pak pokračoval v náporu, ovšem ve 33. minutě udeřili z ničeho nic hosté, když se dělovkou od modré čáry prosadil Maxim Matuškin. Domácí následně nedokázali využít dvě po sobě jdoucí početní výhody a do závěrečné dvacetiminutovky tak půjdou s jednobrankovým mankem.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52
    Hosté mají puk na holích a třetinu již v klidu dohrají.

38:56
    Zakázané uvolnění hostí. Hráči Magnitogorsku už chtějí druhou třetinu především dohrát bez obdrženého gólu.

37:53
    Hosté jsou už v plném počtu.

37:44
    Dobrou přihrávku na pravý kruh dostal Curtis Valk. Ten zamířil vedle bližší tyčky.

37:12
    Opět je puk až za domácí brankou. Barys má ale ještě čas něco vymyslet.

36:33
    Hosté vyhodili.

36:03
    Hosté jsou ve čtyřech, pokračuje klasická přesilovka Nur-Sultanu.

35:52
    Na trestnou lavici míří za hrubost Jegor Jakovlev. Domácí budou hrát 9 sekund přesilovku 5 na 3.

35:45

35:26
    Nahození Dietze Galimov neudržel. Jeho obránce puk posunul alespoň do rohu.

34:44
    Předchozí domácí přesilovka byla výborná, začátek téhle se naopak Barysu nepodařil. Dietz v útočném pásmu pokazil přihrávku a hosté vyhodili.

34:23
    Hosté dostali puk do bezpečí vyhozením.

34:01
    Dennis Rasmussen hokejkou tak dlouho obouchával protihráče, až je vyloučen za hrubost. Přesilovka pro Barys.
    32:56 Maxim MATUŠKIN - 1:2

32:56
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté si z ničeho nic berou vedení zpět! K puku se na modré čáře dostal MAXIM MATUŠKIN, který naznačil střelu golfákem, ale zakončení ještě chvíli pozdržel. Z dalšího nápřahu už puk na branku vyslal a brankář Pasquale nedokázal jeho projektil zastavit – 1:2. Asistence: Jegor Korobkin a Jevgenij Timkin.

32:05
    Tohle vypadá jako pokračující domácí přesilovka! Hráči Barysu jsou regulérně usazeni v útočném pásmu hosté brání v pasivním bloku. Galimov teď nevěděl, kde mu hlava stojí, ale trojice Asetov – Ševčenko a Sagadejev u brankoviště neusměrnila kotouč za jeho záda.

31:27
    Domácí vstřelený gól výrazně povzbudil. Na branku Magnitky se valí další útoky.
    29:58 Darren DIETZ - 1:1

29:58
    Barys právě vstřelil branku!
    Obrovský tlak Barysu prostě musel přinést vyrovnání! Roman Starčenko dostal puk na modrou čáru a posunul ho doprava na DARRENA DIETZE. Ten si ním popojel dopředu a více na střed a střelou na lapačku Galimova překonal. Asistence: Roman Starčenko a Corban Knight.

29:38
    Další velký závar! Zblízka nedostal puk za ležícího brankáře Dustin Boyd!

29:14
    Obrovský závar před hostující brankou! Puk se pohyboval v brankovišti, ale nikdo z domácích hráčů ho nedotlačil za čáru!

28:52
    Curtis Valk střílel z pravého kruhu do vyrážečky pozorného Galimova.

28:20
    Přesilovka pro domácí tým. Jevgenij Timkin je vyloučen za podrážení.

27:02
    Domácí Pavel Akolzin se natlačil za záda obránce, ale v tísni už tváří v tvář Stanislavovi Galimovovi neuspěl! Následuje reklamní přestávka.

26:46
    Dobrou příležitost měl domácí Petuchov, proti jehož střele včas zaklapl betony Galimov. Později domácí zahráli na zakázané uvolnění.

25:46
    Hosty zastavil odpískaný ofsajd.

25:27
    Sledujeme rozhodně zajímavý hokej. Útoky se teď valí z jedné strany na druhou.

24:20
    V krátkém sledu zahrozily oba celky! Přečíslení 2 na 1 zakončoval Dmitrij Ševčenko, ovšem Galimov se roztáhl jako gymnasta a v provazu puk vyrazil betonem. Na druhé straně pálil z voleje Sergej Mozjakin a do akce musela lapačka Edwarda Pasquala.

23:48
    Další zákrok Pasquala. Ten dokázal vyrazit střelu od modré, kterou viděl asi na poslední chvíli.

23:36
    Hostující obránce Alexej Běreglazov podpořil útok svého týmu. Puk převzal v rohu a natlačil se až před brankoviště. Pasquale musel vykrýt prostor u své tyčky.

22:03
    Teď měli velkou šanci domácí! Po ráně Šalapova se puk odrazil od zadního mantinelu na hůl Jegora Petuchova. Galimov se ale rychle přesunul a zakončení domácího forvarda pokryl!

21:36
    Zakázané uvolnění Barysu. Dnes se jasně potvrzuje, že se Magnitogorsk nachází na výkonnostním vzestupu. Tabulkově výše postavenému Barysu je velmi nepříjemným sokem.

21:12
    Jevgenij Timkin nepříjemně zlobil domácí obránce. Nejprve jim sebral puk a poté moc nescházelo, aby se dostal až do nebezpečného zakončení.

Hity – 10:8

V první třetině byl lepším týmem hostující Magnitogorsk, který tedy zaslouženě vede 1:0. Hosté měli více střel a šancí a v 6. minutě je poslal do vedení Denis Paršin. Barysu se moc nedařil přechod do útoku. Solidní pasáž měli domácí až v závěru úvodní části, ale gól zatím vstřelit nedokázali.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:27
    Na druhé straně měl dobrou možnost Bogdan Potěchin. Ten se zprava natlačil před Pasquala, kterého ani nadvakrát nepřekonal

18:52
    Barys konečně přitlačil! Po nahození z rohu se snažili dotlačit puk za ležícího Galimova Tangradi a Knight, ovšem kotouč je pod gólmanem Magnitogorsku!

18:24
    Tohle už vypadalo z domácí strany zajímavě. Asetov držel puk za brankou a poté ho vytáhl před brankoviště na Antona Sagadejeva. Jeho zakončení ale srazil mimo bránící hráč. Poté pálil od modré Valerij Orechov a to už musel zasahovat Galimov.

17:05
    Jegor Jakovlev napřáhl na levé straně útočného pásma a jeho rána prosvištěla vedle vzdálenější tyčky domácí branky.

16:49
    Tentokrát byl domácím odpískán ofsajd.

16:15
    Tangradi zase jen posunu puk do útočného pásma Barysu, kde se ho ale ujal hostující obránce Birjukov.

15:30
    Ne, domácím prostě nejde rozehrávka. Pokus o vysunutí Šesťakova skončil na hokejce obránce.

14:39
    Hosté mají nadále více ze hry. Od modré čáry střílel Jakovlev a zasahovat musel Pasquale.

14:15
    Puk se odrazil až do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu poblíž obranné modré Barysu.

13:32
    Po průniku Timkina a jeho bekhendovém zakončení je puk v lapačce brankáře Pasquala. Následuje reklamní přestávka.

13:05
    Domácím se dnes zatím nedaří přechod do útoku. Hráči Metallurgu je zastavili ve středním pásmu a puk drží oni.

12:35
    Střely na branku – 6:9

11:41
    Metallurg je v plném počtu.

11:23

11:00
    Roman Starčenko si s pukem sjel dopředu a z mezikruží pálil vedle hostující klece.

10:40
    Domácí jsou v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilovka.

09:55
    Po levém křídle si nabruslil dopředu Andrej Loktionov. Zamířil však vedle domácí svatyně.

09:40
    K puku se ve středním pásmu dostal Pavel Akolzin a Brandon Kozun ho zahákoval! Síly na ledě se na minutu vyrovnají.

09:37
    Domácí vyhodili a posílají na led čerstvé síly.

08:56
    Brandon Kozun to zkusil z pravé strany. Mířil na bližší tyčku a Pasquale puk vyrazil lapačkou.

08:40
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Arkadij Šesťakov – 2 min., podrážení).

08:28
    Signalizované vyloučení na domácí straně. Magnitka má výhodu.

07:58
    Hosté se zatím prezentují zajímavým a aktivním hokejem. Hráči Barysu jsou asi lehce zaskočeni.

07:05
    Další šance Magnitogorsku! Mozjakin posunul za brankou puk na Denise Paršina, který se ho snažil z ostrého úhlu nahrnout za brankovou čáru. Pasquele si lehl na břicho a lapačku položil k tyčce včas!
    05:47 Denis PARŠIN - 0:1

05:47
    Teď už jdou hosté do vedení! Po buly v útočném pásmu se puk odrazil na hokejku DENISE PARŠINA, který přesnou střelou z pravého kruhu překonal domácího gólmana. Bez asistence.

05:41
    Hosté hrají aktivní hokej. Jevgenij Timkin se dostal za záda obránce, ale Pasquale ho vychytal. Následně si pak domácí brankář poradil se střelou Běreglazova od modré.

04:36
    Domácí ztratili puk ve středním pásmu a dopředu se vydal Loktionov. Ten následně přihrával zadovkou před branku, kde na kotouč nedosáhl Nikolaj Kuljomin.

03:18
    Podobná situaci i na druhé straně. Unikajícího Romana Starčenka stačil zakřižovat obránce Dronov. Zakončení Starčenka pak branku Magnitky minulo.

02:58
    Jegor Korobkin se dostal k puku ve středním pásmu a vydal se dopředu. Dietz s ním stačil bruslit a hostující útočník tak musel volit bekhendovou střelu, kterou Pasquale pokryl.

01:53
    Domácí tým si počíná v útočném pásmu rozvážně. Místo střel volí hráči Barysu přihrávky na jistotu.

00:35
    První příležitost hostí. Po přihrávce Paršina se dostal ke střele Sergej Mozjakin a Edward Pasquale se musel rychle přemístit.

00:01

Barys Nur-Sultan: Pasquale (Kudrjavcev) – Makljukov, Dietz (C), Blacker, Metalnikov, Kleščenko, Šalapov, Orechov – R. Starčenko (A), Knight, Tangradi – Akolzin, Ševčenko, Boyd (A) – Petuchov, Valk, Michajlis – Musorov, Sagadejev, Šesťakov – Asetov.

Metallurg Magnitogorsk: S. Galimov (Košečkin) – Antipin (A), Běreglazov, J. Jakovlev, J. Birjukov, Dronov, Matuškin, Minulin – Paršin, A. Nestrašil, Mozjakin (C) – Kozun, Rasmussen, Potěchin – Dorofejev, Loktionov, N. Kuljomin (A) – Ljubimov, Korobkin, Timkin – Rožkov.

Rozhodčí: Naumov, Soin – Zacharenkov, Sadovnikov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Barys Nur-Sultan:
    Kazašský celek z hlavního města země, které změnilo název z Astany na Nur-Sultan, hraje v tomto ročníku KHL velmi dobře. Ve 21 zápasech nasbírali hokejisté Barysu 29 bodů a v tabulce Východní konference jsou třetí. Naposledy ale Nur-Sultan podlehl 2:3 na ledě Kazaně a před tím padl 2:3 v prodloužení v Jaroslavli. Před vlastními fanoušky si tak budou chtít hokejisté tohoto celku spravit reputaci. Barys letos těží z výborné defenzivní hry a výkonů gólmanů. Dostal jen 36 gólů, což je druhé nejnižší číslo v lize.