Třinec – Sparta 2:3 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Kladno – K. Vary 4:2 (kon.)
Pardubice – Litvínov 3:4 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 0:3 (kon.) | Olomouc – Zlín 3:5 (kon.)
Liberec – Vítkovice 3:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
HC Sparta Praha
Pátek 01.11.2019, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 16. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký víkend! (19:25:09)

Nejlepší hráči zápasu

Tomáš Kundrátek (2+0) – Jiří Smejkal (2+1).

Utkání šestnáctého kola je u konce, z těsné výhry se radují hosté ze Sparty! Pražané dokázali udeřit jednou v každé třetině a navíc v závěru zápasu skvěle ubránit snažení domácích. Tři body putují do Prahy zaslouženě.

59:27
    Zřejmě jedna z posledních šancí pro domácí, Sparta odpálila kotouč na icing. Vhazovat se bude poblíž Sedláčka, Kváča míří na střídačku!

59:20
    Ocelářům se nedaří přechod středního pásma, hosté dobře brání svou modrou čáru.

58:50
    Řepík zavezl kotouč do třinecké třetiny, hostující kapitán pak dlouho držel puk přitisknutý k mantinelu. Sudí nakonec musel přerušit hru a vykázat ji do středního pásma.

58:06
    Kundrátek zavážel kotouč do útočného pásma, také tuto akci ale přerušil sudí, když v ofsajdu viděl Hrňu.

57:30
    Ondřej Kovařčík se dostával do dobré šance, tu ale překazil sudí pro ofsajd.

57:11
    Třineckým se nedaří kombinace v soupeřově třetině, Sparta opět dostává hru do neutrální zóny.

56:45
    Oceláři na chvíli drželi kotouč v útočném pásmu, ke střele se ale ani jeden z domácích hokejistů nedostal. Sparta vyhazuje do středního pásma.

55:50
    Sedláček vyjel za vystřeleným kotoučem do rohu kluziště, hostující gólman ale rozehrál jen na Hrňu, ten však prázdnou branku netrefil. Hosté pak odpálili puk na icing.

55:22
    Utkání sleduje 5 400 diváků, ve WERK ARENĚ je vyprodáno!

55:22
    Tomáškovo nahození od modré doletělo do Kváčovy lapačky, třinecký gólman raději podržel puk a přerušil tak hru.

54:30
    Ocelářům se nedaří usadit se v pásmu Sparty, hosté dobře brání své hájemství.

53:43
    Icing Sparty.

53:25
    Oceláři se dvakrát marně pokoušeli zdolat obranný val hostí, snažení domácích vždy končilo v rohu kluziště.
    52:27 Jiří SMEJKAL - 2:3

52:27
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté velmi rychle přenesli hru na opačnou stranu kluziště a slaví třetí branku! Michal Řepík v útočném pásmu vybojoval kotouč pro Milana Jurčinu, jehož nahození od modré mimo Kváčův dosah tečoval JIŘÍ SMEJKAL! Asistence: Milan Jurčina.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 18. Kundrátek, 34. Kundrátek (Dravecký, M. Kovařčík) – 10. Smejkal (Tomášek, Řepík), 29. Rousek (Smejkal, Polášek), 53. Smejkal (Jurčina)

HC Oceláři Třinec: Kváča (Bartošák) – Gernát, Roth, M. Doudera, Kundrátek, Galvinš, D. Musil, Krajíček (C) – M. Kovařčík, P. Vrána, M. Stránský – Dravecký (A), Marcinko (A), Hrňa – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň – Chmielewski, Polanský, O. Kovařčík.
    HC Sparta Praha: J. Sedláček (Machovský) – Kalina, Blain, Ďaloga, Jurčina, Polášek (A), Košťálek, Tomáš Dvořák – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Řepík (C), Tomášek, Smejkal – Buchtele, Pech (A), Forman – Rousek, V. Růžička, Dvořáček.

Rozhodčí: Hradil, Holm (SWE) – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 5 400 (vyprodáno)