Magnitogorsk – Minsk 3:2 (po pr.) | Omsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Soči – Riga 3:2 (kon.)
HK Soči
3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Dinamo Riga
Pátek 01.11.2019, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Statistiky zápasu:
    Střely na bránu 29:12, vhazování 30:34, hity 17:6, čas v útoku 9:11 – 4:15, vyloučení 1:3, využití 1:0.

Česká stopa:

Alexandr Salák (RIG) 26 zákroků, 3 obdržené góly, úspěšnost 89,7% (19:57:03)

Hrdinou dnešního utkání je zkušený švédský centr Robert Rosén, který zařídil hattrickem plný bodový zisk pro Soči a vlastně i vítězný hattrick klubu od Černého moře.
    Za Rigu sice v nelíbivé první třetině otevřel skóre Sotnieks, ale od druhé části měli domácí hokejisté obrovskou převahu. Rosén v přesilovce vyrovnal a stav 1:1 vydržel především díky dobře chytajícímu Salákovi od 23. až do 51. minuty, kdy se Švéd trefil po rychlém zisku kotouče podruhé.
    Riga vyslala na bránu jen 12 střel, ale povedlo se jí po vyhraném buly vyrovnat od modré čáry Bartulisem. Klíčové vhazování půlminutku před sirénou však hosté ve vlastním obranném pásmu prohráli a z dorážky dovršil Rosén hattrick.

59:49
    Šikin chytá, ještě jednou se bude vhazovat před jeho bránou, Lotyši jsou stále v šesti a hala mohutně povzbuzuje domácí.

59:36
    Hosté získali kotouč po buly a Salák okamžitě vystartoval na střídačku, Riga to riskne v šesti.

59:29
    Oddechový čas pro hosty.
    59:29 Robert ROSÉN - 3:2

59:29
    Soči právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen se zřejmě prodlužovat nebude, hrdinou dne je autor hattricku ROBERT ROSÉN. Tentokrát švédský útočník po vyhraném vhazování pohotově doklepl k tyčce střelu, odraženou o zadní mantinel. Asistence: Jurij Alexandrov, Malte Strömwall.

58:47
    Lotyšský kontr končí za bránou, ale na bekhend se ještě pokusil přehodit kotouč Daniels Berzinš. Jeho střela končí na vnější tyčce.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty. Třetí třetiny nebo celého utkání? Hokejisté hrají velmi opatrně, sázím možnost a).

56:30
    Salák dvakrát za sebou pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, domácí jen nastřelují puky.
    55:26 Oskars BARTULIS - 2:2

55:26
    Riga právě vstřelila branku!
    Po vyhraném buly napřáhl na modré čáře OSKARS BARTULIS a nikým netečovaný kotouč proletěl mezi Šikinovými betony do sítě. Asistence: Lauris Darzinš.

55:19
    Lotyši se dostali do přečíslení 4 na 2, jenže Mikelis Redlihs po rychlé brzdě nahazoval zprava až za bránu. Po zpětném nahození raději přikryl kotouč na ledě Šikin.

54:53
    Domácí hráči mají v soubojích u mantinelů a v rozích navrch, tudy cesta k vyrovnání nevede.

53:54
    Poslední přestávka na čištění ledu, domácí dělí od vítězství šest minut a šest vteřin.

52:56
    Riga se nemůže dostat přes útočnou modrou a nastřelované puky domácí obránci snadno sbírají.
    50:50 Robert ROSÉN - 2:1

50:50
    Vorobjov zachytil nahozený kotouč a zadovkou ho poslal zpět za záda Rižanů. Akci vyšperkoval křížnou přihrávkou Strömwall a po pohotovém švihu ROBERTA ROSÉNA přetížený Salák podruhé kapituluje. Asistence: Malte Strömwall, Kirill Vorobjov.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 23. R. Rosén (Strömwall, Ellis), 51. R. Rosén (Strömwall, K. Vorobjov), 60. R. Rosén (J. Alexandrov, Strömwall) – 13. Sotnieks (Berglund, Ashton), 56. Bartulis (Darzinš)

HK Soči: Šikin (Nalimov) – Ellis, Bertilsson, A. Petrov, Pogorišnyj, J. Alexandrov, K. Vorobjov, Jelizarov – Collins, R. Rosén, Strömwall – Krikunov, Točickij, Šmeljov – Kaletnik, Lugin, Altybarmakjan – Archipov, Mosaljov, Tomilin.
    Dinamo Riga: Salák (An. Makarov) – Bartulis, Ališauskas, Berglund, Sotnieks, Marshall, Mamčics, Balinskis – M. Redlihs, Darzinš, McMillan – Gegeris, Ashton, Berzinš – Meija, Džerinš, Lipsbergs – Marenis, Batna, Gillies.

Rozhodčí: Rogačov, Spirin – Viljugin, Lazarev