Barys – Minsk 5:1 (kon.) | Čerepovec – Novosibirsk 4:6 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 0:1 (kon.)
Kazaň – Dynamo Moskva 5:2 (kon.) | Nižněkamsk – Soči 4:1 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
HK Soči
Neděle 01.12.2019, 15:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

Děkuji Vám za pozornost, přej příjemný zbytek neděle! (17:23:25)

Česká a slovenská stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Dnešní utkání sledovalo 2 980 diváků.

Statistiky zápasu

Střely na bránu: 25 – 28; Zablokované střely: 10 – 6;
    Vhazování: 21 – 23; Hity: 7 – 13; Trestné m.: 12 – 10

Konečný výsledek:

Neftěchimik NižněkamskHC Soči 4:1

Nižněkamsk porazil mezi domácími mantinely Soči, přičemž tak zastavil sérii šesti proher.

O zápase rozhodla už první třetina, kterou zvládli domácí poměrem 3:1. Ve 12. minutě měli k dispozici třígólové vedení a donutili soupeře k výměně gólmana.

Dva góly vstřelil švédský útočník Jacob Berglund.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a samozřejmě také celého utkání.
    58:38 Jacob BERGLUND - 4:1

58:38
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Čas 58:38, druhá využitá přesilovka Neftěchimiku a je tedy hotovo! Z mezikruží se střelecky prosadil JACOB BERGLUND. Jeho druhý gól v dnešním zápase! Asistence: Denis Kazionov, Ryan Murphy.

58:08
    Padakin útočil po levé straně, avšak k zakončení se nedostal.

57:00
    Nižněkamsk může být docela v klidu. Tři minuty do konce třetí třetiny a má k dispozici přesilovku.

57:00
    Vyloučení v týmu HK Soči (Stěpan Starkov – 2 min., hákování).

56:26
    Zakázané uvolnění v podání Neftěchimiku, vhazovat se tak bude za malý moment před Šaryčenkovem.

56:01
    Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny, Soči už moc času nezbývá.

55:29

54:58
    Nyní štěstí pro Šaryčenkova, Ellis nastřelil od modré čáry brankovou konstrukci.

54:40
    Rosén střílel zleva, Šaryčenkov však zůstal bez práce.

53:29
    Proběhne poslední reklamní přestávka.

53:29
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Stěpan Zacharčuk – 2 min., podrážení).

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 6. Šiksatdarov (P. Kulikov, Pajgin), 8. Berglund (An. Sergejev, Porjadin), 12. S. Zacharčuk (Padakin, Šaripzjanov), 59. Berglund (Denis Kazionov, R. Murphy) – 14. Collins (R. Rosén, Strömwall)

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – Aťušov, R. Murphy (A), Bryncev, Šaripzjanov, An. Sergejev (A), S. Zacharčuk (C), Pajgin – White, Z. Mitchell, Chajrullin – Šiksatdarov, P. Kulikov, Padakin – Porjadin, Berglund, Enlund – Černikov, Šarifjanov, Denis Kazionov – Grošev.
    HK Soči: Šikin (12. Nalimov) – Bertilsson, Ellis, Pogorišnyj, Klimontov, J. Alexandrov, Nazarevič, Gordějev – Collins (A), R. Rosén, Strömwall – Lugin (A), Točickij, Šmeljov – Rachimullin, Makarenko, Vyglazov – Archipov, Tomilin, Mosaljov (C) – Starkov.

Rozhodčí: Sergej Morozov, Roman Ščenjov – Maxim Stroganov, Dmitrij Šišlo

Diváci: 2 980