Poprad – Michalovce 8:2 (kon.) | Košice – Banská Bystrica 4:2 (kon.) | MAC Budapešť – Zvolen 5:2 (kon.)
Nitra – Lipt. Mikuláš 2:1 (kon.) | HC Slovan – Miskolc 2:3 (kon.) | Nové Zámky – Trenčín 3:4 (po pr.)
HC MIKRON Nové Zámky
3:4 (0:0, 3:1, 0:2 - 0:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Středa 18.12.2019, 18:30 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 31. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Dobrý deň z Nových Zámkov, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 31.kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti HC Mikron Nové Zámky privítajú na domácom ľade hráčov HK Dukla Trenčín. Zápas sa začína o 18:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Nové Zámky zažívajú pomerne turbulentnú sezónu. Na lavičke vedie tím nový tréner Miroslav Mosnár, do kádra včera pribudol český útočník Petr Obdržálek. Novozámčanom patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže dvanáste miesto so ziskom 23 bodov. V poslednom doterajšom zápase hráči HC prehrali v Miškovci 5:4 po predĺžení. Najproduktívnejším hráčom tímu je Tomáš Pospíšil, ktorý má na svojom konte 23 kanadských bodov.

Dukle Trenčín patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné štvrté miesto so ziskom 48 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Jána Pardavého st. porazili na domácom ľade Nitru 2:0. Najproduktívnejším hráčom Dukly je český útočník Josef Mikyska, ktorý má na svojom konte 34 kanadských bodov.

Zápas sa v Nových Zámkoch začína tradične o 18:30, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

HC Mikron Nové Zámky: Pavlas (Kristín) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Hain, Pavúk – Stupka, Fábry, Pospíšil – Jurík, Holovič, Bajtek – Rogoň, Hruška, Števuliak – Jurák, Andrisík

Dukla Trenčín: Tomek (Valent) – Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Dúžek, Hudík, Maniaček – Valach, Mikyska, Alderson – Hecl, Sádecký, Bartovič – Lapšanský, Balán, Sojčík – Ferenyi, Švec, Chromiak

Rozhodca: Valach, Rencz – Durmis, Kis-Király.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly prvej tretiny v prospech Branislava Fábryho.

00:29
    Prvý zákrok v zápase však patrí domácemu Pavlasovi, ktorý musel zasahovať po strele hostí z pravej strany.

01:22
    Domáci sú však aktívni a tlačia sa dopredu, dve strely v krátkom slede po sebe však kryl brankár Dukly Matej Tomek.

02:02
    Balán sa nedokázal dostať cez obranu domáceho tímu, hostia napokon stiahli puk za svoju bránku a striedajú.

02:43
    Fábry skvele zabojoval o puk, našiel Andrisíka, no strelu mladého útočníka Býkov znovu skrotil pozorný Matej Tomek.

03:23
    Vojakom z Trenčína sa podarilo dostať do útočného pásma, píska sa však hra so zdvihnutou hokejkou.

04:09
    Prvý útok Zámkov kombinuje v útočnom pásme, ale Tomek nemusel zasahovať.

04:42
    Andrej Hatala vyhodil puk cez všetky čiary, vhadzovať sa bude po ľavej ruke Christiána Pavlasa.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav zápasu v Nových Zámkoch je stále 0:0.

05:23
    Aktívny Patrik Števuliak sa dostal do zakončenia, jeho strelu i následnú dorážku skryl pozorný Matej Tomek, ktorý je zatiaľ jednoznačne oporou Dukly.

05:46
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Švec – 2 min., hákovanie).

06:01
    Pospíšil začína útočnú akciu svojho tímu až od Pavlasa.

06:13
    Búrka nevôle na tribúnach, odpískaná je hra so zdvihnutou hokejkou a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

06:36
    Trenčania bojujú o puk v útočnom pásme a zbierajú cenné sekundy v oslabení.

07:12
    Dukla sa do týchto chvíľ výborne bráni, Nové Zámky musia znovu začínať útok až od vlastnej bránky.

07:46
    Hostia v plnom počte.

08:11
    Nové Zámky však hrajú v prvej tretine mimoriadne aktívne, uvidíme, či zverencom Miroslava Mosnára vydržia fyzické sily v takomto tempe až do konca zápasu.

08:35
    Patrik Rogoň skúsil strelecké šťastie, Tomek však nemusel zasahovať.

08:53
    Balán pálil z otočky z pravej strany, Pavlas mal však dobrý výhľad a puk skryl vo svojej výstroji.

09:22
    Skúsený bek hostí, Tomáš Starosta, sa dostal do zakončenia, jeho bekhend poriadne vystrašil Pavlasa, ale cestu do siete si nenašiel.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej časti hry, Nové Zámky hrajú s Trenčínom zatiaľ nerozhodne 0:0.

10:39
    Hostia sa tlačili do zakončenia, výbornú obrannú prácu však odviedol domáci útočník Juraj Jurík.

10:46
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bokroš – 2 min., faul lakťom).

11:10
    Peter Sojčík skvele potiahol puk do útočného pásma, v oslabení solídnou strelou preveril pozornosť Christiána Pavlasa.

11:34
    Domáci už kombinujú v útočnom pásme.

11:45
    Domáci útočník pálil výborne z prvej, Matej Tomek bol opäť na svojom mieste! Skvelú robotu však pri tejto akcii odviedol Bajtek v drese Nových Zámkov!

12:05
    Buly pred Pavlasom, hostia znovu zbierajú cenné sekundy pri hre v oslabení.

12:46

13:13
    Domáci nahodili puk do útočného pásma, ako prvý pri ňom však bol hosťujúci Marek Valach.

13:56
    V prvej tretiny sa v Nových Zámkoch diváci určite nenudia, sledujeme rýchly a bojovný zápas, ktorému by však prospel gól niektorého z tímov.

14:23
    Hostia v útoku, Tomáš Bokroš ale trafil puk zle a Pavlas nemusel zasahovať.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Nové Zámky hrajú s Trenčínom 0:0.

15:10
    Hostia v týchto momentoch poriadne podkúrili obrana domácich Býkov, Štach a ani Sojčík však nedokázali puk dostať za chrbát Christiána Pavlasa!

15:54
    Tímy sa striedajú v útočných akciách, divákom sa toto rozhodne musí páčiť.

16:12
    Patrik Števuliak si puk potiahol do útočného pásma, ale jeho strelu pozorný Matej Tomek kryl.

16:55
    Josef Mikyska skúsil strelecky ohroziť domácu bránku, Pavlas nemusel zasahovať.

17:13
    Výborná práca v obrane v podaní Pavúka, ten v tomto momente zastavil strelecký pokus skúseného Milana Bartoviča.

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

18:25
    O puk sa vedú ťažké boje za bránkou Trenčína, domáci síce získali puk, ale Pospíšil následne delovkou mieril nad Tomekovu bránku.

18:44
    Trenčania však okamžite kontrovali rýchlym útokom, so strelou Borisa Sádeckého si Pavlas bez väčších problémov poradil.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:33
    Domáci sú aktívni, Tomek zasahovať nemusel a dopredu ide Dukla Trenčín.

19:51
    V prvej tretine sme videli niekoľko tvrdých zákrokov na oboch stranách, nuž, bude to dnes veru zaujímavý duel.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine máme v Nových Zámkoch stav 0:0. Druhá tretina sa začne približne o 19:23.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Trenčína.

20:36
    Bekhendové zakončenie hosťujúceho Mareka Valacha doslova volalo po góle, Pavlas však všetko výborne vyriešil a podržal svoj tím!

20:45
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Valach – 2 min., podrazenie).

21:13
    Trenčania sa znovu výborne bránia, Tomek doposiaľ nemusel zasahovať.

21:44
    Jozef Švec posiela puk cez všetky čiary, Dukla okamžite strieda.

22:05
    V akcii domáci rýchlik Václav Stupka, obranný val hostí je však nesmierne kompaktný.

22:22
    Andrej Hatala pálil od modrej čiary, následne sa ku strele dostal aj Fábry, ale Matej Tomek si stále drží čisté konto.

22:45

23:06
    Trenčín dal gól!
    Nuž a platí nedáš – dostaneš. Domáci nevyužili presilovú hru, Balán získal puk, z ľavej strany našiel MAREKA VALACHA, ktorý sa vrátil z trestnej lavice a bez problémov peknou strelou otvoril skóre dnešného zápasu! Asistencie: Stanislav Balán, Adam Lapšanský.

23:45
    Stupka mal pred Tomekom minimum miesta, napriek tomu musel brankár Dukly zasahovať.

24:13
    HC Nové Zámky dali gól!
    Domáci hokejisti však zatlačili Duklu do defenzívy, MARCEL HOLOVIČ puk jemne sklepol pred bránkou hostí a prekvapil tak Mateja Tomeka! Asistencie: Tomáš Pospíšil.

24:43
    Domáci sú naďalej mimoriadne aktívni smerom do ofenzívy, vhadzovať sa bude po ľavej ruke Mateja Tomeka.

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, v Nových Zámkoch už máme stav 1:1.

25:24
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Mikuš – 2 min., podrazenie).

26:03
    Hostia kombinujú v útočnom pásme, Pavlas je teraz v jednom ohni.

26:11
    Výborné akcie Dukly, šikovný bol najmä teč Adama Lapšanského, ale Pavlas je stále vo výbornej forme.

26:55
    Dukla kombinuje v útočnom pásme.

27:04
    Nápor Trenčína je prerušený, Sádeckému bolo odpískané postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

27:24
    Domáci v plnom počte.

27:55
    Trenčania aj po skončení presilovej hry pokračujú v nápore, Starosta hľadal prihrávkou osamoteného Sojčíka, ale na šťastie pre domácich puk z jeho hokejky nebol úplne presný.

28:33
    Hrá sa dlho bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry.

29:04
    Hra sa nám znovu prelieva zo strany na stranu, strela Václava Stupku minula bránku Mateja Tomeka.

29:34
    Puk je za bránkou Trenčína, získali ho domáci. Jurík puk poslal do bránkoviska, ale pred číhajúcim Tomášom Pospíšilom ho včas skryl do svojej lapačky Matej Tomek.

30:01
    Máme za sebou polovicu riadneho hracieho času, Nové Zámky hrajú s Trenčínom nerozhodne 1:1.

30:05
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hain – 2 min., sekanie).

30:33
    Hostia z Trenčína okamžite kombinujú v útočnom pásme.

30:43
    Josef Mikyska sa oprel do strely, Pavlas ale nemusel zasahovať.

31:09
    Trenčania zovreli súpera v obrovskom tlaku.

31:33
    Krížnu prihrávku hostí zachytil obetavo Václav Stupka a okamžite poslal puk cez všetky čiary.

31:52
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Bajtek – 2 min., nedovolené bránenie).

31:52
    Trenčín bude hrať teda 13 sekúnd presilovú hru o dvoch hráčov.

32:05
    Nové Zámky so štyrmi hráčmi.

32:32
    Trenčín znovu v drvivom nápore.

32:44
    Strela do modrej čiary tečovaná Feretom, Pavlas nemusel zasahovať.

32:56
    Tentoraz sa do strely oprel skúsený Milan Bartovič, Pavlas bol opäť pozorný.

33:10
    Puk je za bránkou hostí, oba tímy okamžite striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.

33:52

34:24
    Václav Stupka sa snažil v rýchlom útoku nájsť Tomáša Pospíšila, no jeho puk neprešiel cez hradbu tiel.

34:54
    Domáci tentoraz pohrozili aj z hokejky Bajteka, Tomek bol znovu pripravený.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny, domáce Nové Zámky stále hrajú s Duklou Trenčín nerozhodne 0:0.

35:51
    Milan Bartovič odvádza neuveriteľné penzum práce pre svoj tím, tentoraz ale nebol úspešný.

36:03
    Christián Pavlas je do týchto momentoch jednoznačne oporou svojho tímu, viacerými dobrými zákrokmi dnes podržal svojich spoluhráčov.

36:43
    Marek Drtina skvele nahodil puk na bránku hostí, Jurák ho ešte šikovne tečoval, ale nebol úspešný.

36:50
    Ďalšia výborná akcia domáceho tímu, strela skúseného Marcela Holoviča však bol tečovaná.

36:51
    Andrej Hatala našiel na ľavom krídle TOMÁŠA POSPÍŠILA, ktorý naznačil prihrávku, čím oklamal všetkých hráčov hostí a vzápätí delovkou dostal svoj tím do vedenia! Asistencie: Andrej Hatala, Václav Stupka.

37:11
    Boris Sádecký dobrou strelou preveril pozornosť Christiána Pavlasa v bránke domáceho tímu.

37:48
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Alderson – 2 min., podrazenie).

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

38:16
    Ďalší útok začínajú domáci až od vlastnej bránky.

38:27
    Domáci využívajú presilovú hru, pretože Ordzovenský parádnou prihrávkou vysunul do úniku VÁCLAVA STUPKU, ktorý nedal strelou švihom Tomekovi žiadnu šancu na úspešný zákrok! Asistencia: Peter Ordzovenský.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:05
    Tak toto je nepríjemné! Alderson tvrdo narazil na mantinel Juraja Juríka a domáci útočník mu to následne opätoval. Poputuje napokon na trestnú lavicu.

39:17
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Jurík – 2 min., podrazenie).

39:43

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po druhej vedú Nové Zámky nad Trenčínom 3:1 Tretia tretina sa začne približne o 20:23.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech Dukly Trenčín.

40:22
    Dukla pokračuje v presilovej hre. Mikyska našiel Aldersona, ktorého delovkou však skryl Pavlas do svojej lapačky!

41:01
    Puk je za bránkou hostí, oba tímy striedajú.

41:17

41:54
    Trenčania pokračujú v tlaku aj po skončení presilovej hry. Štach sa natlačil pred Pavlasa, ale puk do siete sa mu nepodarilo prepasírovať.

42:09
    Štach si šikovne našiel priestor na pravej strane, parádnou prihrávkou našiel hokejku PETRA SOJČÍKA a ten puk usmernil do bránky Christiána Pavlasa! Asistencie: Lubomír Štach.

42:33
    Dukla sa teda hneď v úvode tretej tretiny dostala na rozdiel jediného gólu, je teda jasné, že nás čaká mimoriadne zaujímavý záver zápasu.

43:11
    McCormack od modrej čiary nahadzoval puk na bránku Nových Zámkov, Pavlas puk radšej skryl do svojej výstroje a prerušil hru.

43:49
    Adam Lapšanský sa šikovne otočil okolo obrancu domáceho tímu, poslal puk priamo pred Pavlasa, no tam nebol žiaden z jeho spoluhráčov.

44:19
    Domáci sa dostali na krátko do útočného pásma, ale puk získali Trenčania a okamžite idú dopredu.

44:55
    Obrovský nápor Trenčína, spleť tiel pred bránkou Nových Zámkov však hostia nedokázali prestreliť.

45:01
    Máme za sebou rušných úvodných 5 minút tretej tretiny, Nové Zámky zatiaľ vedú nad Duklou Trenčín 3:2.

45:45
    Emócie pracujú na oboch stranách, vylučovať sa bude na strane Trenčína pre príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

46:05
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

46:32
    Jozef Švec zbiera cenné sekundy pre svoj tím v oslabení, pretože dobrou strelou zápästím preveril pozornosť Christiána Pavlasa.

47:04
    Hrá sa stále v rýchlom tempe, o puk sa vedú tvrdé boje.

47:54
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bokroš – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku).

48:05
    Dukla Trenčín so štyrmi hráčmi.

48:23
    Domáci hokejisti v nápore v útočnom pásme, Matej Tomek je však pozorný, pretože kryl aj tvrdú ranu Juraja Juríka.

49:01
    Oba tímy striedajú svoje formácie na ľadovej ploche.

49:54

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Nové Zámky vedú nad Duklou Trenčín 3:2.

50:43
    Hostia kombinujú v útočnom pásme, Mikyska a ani Alderson sa však ku strele nedostali.

51:10
    Pred domácou bránkou to v týchto momentoch poriadne horí, ale Pavlas zatiaľ nemusel riešiť nič vážnejšie.

51:54
    Tomáš Pospíšil nahodil puk do útočného pásma, domáci sa však okamžite sústredia na pozornú defenzívu.

52:32
    Bajtek zachytil rozohrávku hostí, prenechal puk ešte Holovičovi, ale skvelú obrannú prácu v tomto momente predviedol Stanislav Balán.

52:40
    Obrovská chyba inak výborného Christiána Pavlasa! Domáci brankár chcel rýchlo rozohrať, ale trafil hosťujúceho Valacha, od ktorého sa puk odrazil k BRANDONOVI ALDERSONOVI a ten vyrovnal na 3:3! Bez asistencií.

53:01
    Ďalší rýchly útok hostí, Adam Lapšanský vletel do útočného pásma, ale puk do siete domáceho tímu neprepasíroval.

53:32
    Nepríjemný moment. Puk trafil jedného z dvojice hlavných rozhodcov a ten musí byť ošetrený.

53:59
    Všetko je teda otvorené, oba tímy môžu zvrátiť stav zápasu jednou jedinou presnou akciou.

54:22
    Domáci sú znovu aktívni, strela Radima Hruška si však cestu do siete nenašla.

54:51
    Výborná prihrávka na os klziska pre Lapšanského, kvalitnú obrannú prácu však ukázal Andrej Hatala a zastavil rodiacu sa šancu hostí.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

55:39
    Patrik Rogoň sa vyrútil do rýchleho protiútoku, všetko však vyriešil pozorný Matej Tomek.

56:02
    Václav Stupka hľadal prihrávkou Ordzovenského, tomu však chýbalo povestného pol kroka do zakončenia.

56:32
    Obrovská šanca hostí! Valach sa dostal do zakončenia pred Pavlasom, v náročnej pozícii však nedokázal prekonať domáceho gólmana!

57:01
    Hainovu strelu od modrej čiary ešte tečoval Radim Hruška, nebol ale úspešný.

57:05
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Andrisík – 2 min., napadnutie).

57:30
    Prvá akcia hosťom nevyšla, po vlastnej chybe strácajú útočné pásmo.

57:54
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Alderson – 2 min., napadnutie).

57:54
    Dukla už kombinuje pred Christiánom Pavlasom.

58:01
    Posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:35
    Ani jeden z tímov sa príliš netlačí do ofenzívy, každá chyba už môže byť osudná.

58:45
    Dnešné stretnutie sleduje divákov.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

59:05

59:32
    Domáci kombinujú v útočnom pásme.

59:54

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V riadnom hracom čase sa v Nových Zámkoch zrodila remíza 3:3. Po krátkej prestávke bude nasledovať predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:32

60:55
    Bajtek strieľal z pravej strany, výborný zákrok predviedol Matej Tomek.

61:11
    Hostia stiahli puk za svoju bránku, oba tímy striedajú.

61:27
    Obrovská šanca Nových Zámkov! Stupka s Pospíšilom sa dostali do prečíslenia 2 na 1, ale Václav delovkou švihom opečiatkoval pravú tyč bránky Mateja Tomeka!

61:44
    Dukla Trenčín znovu začína útok z hĺbky vlastného pásma.

62:08
    Ďalšie prečíslenie domáceho tímu, Holovič našiel číhajúceho Petra Ordzovenského, ktorý však bol už príliš blízko pri bránke Dukly a nedokázal prekonať Tomeka!

62:44
    Obrovský tlak Dukly, Pavlas si pripisuje dva výborné zákroky v krátkom slede za sebou.

63:23
    Na opačnej strane akcia domácich, ale skvelú obrannú robotu predviedol Stanislav Balán.

63:54
    Nové Zámky v obrovskom nápore, Tomek odoláva!

64:01
    Začala sa posledná minúta predĺženia.

64:20
    Nuž, domáci mali viacero možností, ktoré nevyužili. Hostia mali jednu a dávajú gól! Alderson našiel výborne skúseného TOMÁŠA STAROSTU, ktorý aj s kúskom šťastia prekonal Christiána Pavlasa. Asistencie: Brandom Alderson.

S konštatovaním, že Nové Zámky podľahli na domácom ľade Dukle Trenčín 3:4 po predĺžení sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia. (21:12:54)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 25. Holovič (Pospíšil), 37. Pospíšil (Hatala, Stupka), 39. Stupka (Ordzovenský) – 24. Valach (Balán, Lapšanský), 43. Sojčík (Štach), 53. Alderson, 65. Starosta (Alderson)

HC MIKRON Nové Zámky: Pavlas (Kristín) – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Hain, Pavúk – Stupka, Fábry, Pospíšil – Jurík, Holovič, Bajtek – Rogoň, Hruška, Števuliak – Jurák, Andrisík
    HK DUKLA Trenčín: Tomek (Valent) – Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Dúžek, Hudík, Maniaček – Valach, Mikyska, Alderson – Hecl, Sádecký, Bartovič – Lapšanský, Balán, Sojčík – Ferenyi, Švec, Chromiak

Rozhodčí: Valach, Rencz – Durmis, Kis-Király