New Jersey – Anaheim 3:1 (kon.) | Chicago – Colorado 1:4 (kon.) | St. Louis – Edmonton 2:1 (kon.)
New Jersey Devils
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Anaheim Ducks
Čtvrtek 19.12.2019, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

New Jersey přivítá na svém ledě Anaheim. Byť v několika zápasech už nehrál Taylor Hall, jedná se o oficiálně první zápas, ve kterém už není součástí organizace a tým tak vstupuje do nové kapitoly bez držitele Hart Trophy z roku 2018.

Devils mají za sebou šňůru porážek, kterou ukončili o víkendu výhrou 2:1 v Arizoně (do které právě přestoupil Hall). Proti Anaheimu, který je předposlední v Západní konferenci, rozhodně budou mít domácí šanci uspět. Oba týmy se herně trápí, jejich zápasová bilance je negativní a více branky inkasují než střílí.

Ducks v posledních zápasech střídali výhry s prohrami a v noci na středu padli na ledě Philadelphie 1:4. Během zápasu došlo k zajímavému souboji Ondřeje Kašeho a jeho bratra Davida (v sestavě Flyers). Více radosti si tak užil David.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New Jersey Devils: Blackwood (Senn) – A. Greene, P. K. Subban, Butcher, Vatanen, Müller, Severson – Bratt, Hischier, Palmieri – Coleman, Zajac, N. Gusev – Zacha, J. Hughes, Simmonds – J. Boqvist, M. McLeod, Wood.

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – H. Lindholm, Manson, Fowler, Gudbranson, Ja. Larsson, Del Zotto – D. Shore, Getzlaf, O. Kaše – Rakell, Henrique, Silfverberg – Comtois, Steel, Carrick – Deslauriers, D. Grant, Rowney..

00:01

00:28
    Coleman se hned zkraje zápasu pokusil zahrozit z bekhendu, jeho pokus před brankovištěm pokryl Miller.

01:20
    Svůj útok mají za sebou i hráči Anaheimu, kterým v pásmu soupeře nepovedlo najít střeleckou pozici.

01:51
    Steel od levého mantinelu minul branku Devils.

02:11
    Zacha byl hodně důrazný při přechodu středního pásma, vyslal na Millera i střelu z prostoru před brankovištěm, ale ani on, ani Hughes se přes hostujícího brankáře nedostali.

02:21
    Devils skončili v postavení mimo hru.

03:33
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Souhra Ondřeje Kaše a ADAMA HENRIQUA vede k úvodnímu gólu zápasu! Hosté se prosadili po přihrávce přes střed před brankovištěm a po úspěšné střele za záda přesouvajícího se Blackwooda. Asistence: Ondřej Kaše, Cam Fowler.
    03:33 Adam HENRIQUE - 0:1

04:13
    Nahození Devils bylo protečováno do ochranné sítě.

04:38
    Devils se při návratu do útoku dostali do postavení mimo hru.

05:27
    Hostující Comtois z mezikruží minul branku Devils.

06:40
    První třetina má zatím hodně rychlý spád. Hraje se další dlouihý úsek bez přerušení.

07:10
    Oba celky se prohání po celé délce kluziště.

07:35
    Šanci Simmondse zlikvidoval brankář Miller. Komerční pauza.

07:46
    Hughes se uvolnil před brankou Anaheimu, bekhendovou střelou trefil beton Millera.

08:21
    Hra je přerušena, vhazovat se bude v obranné třetině hostů.

08:44
    McLeod pálil od modré čáry, Miller byl na jeho střelu připraven.

09:54
    Od modré to zkusil i na druhé straně Del Zotto. Puk se stal kořistí Blackwooda, který jej vyráží.

10:51
    Devils se dopustili při přechodu do útoku zakázaného uvolnění.

11:40
    Zacha hledal před brankou Anaheimu Hughese, přihrávka si svého adresáta ovšem nenašla.

12:20
    Blackwood čelil dvěma nepříjemným rychlým střelám z několika metrů od brankoviště.

12:34
    Zakázané uvolnění New Jersey.

14:02
    Další plynulý a rychlý úsek hry zastavil až svým zákrokem hostujícího Miller. Komerční pauza.

14:50
    Kaše přerušil kombinaci Devils v útočném pásmu a odehrál puk, který mířil přes střed před brankovištěm.

15:45
    Silfverberg se snažil po ledě protlačit puk pod beton Blackwooda, který ale udržel svou nohu pevně u ledu.

16:26
    Útok domácích byl rychle odražen, Severson se musí vracet pro puk.

16:52
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Ducks úspěšně brání útoky soupeře a drží puk mimo nebezpečné území.

17:44
    Kotouč ve středním pásmu opustil ledovou plochu. Komerční pauza.

17:59
    Rychlý útok Anaheimu, kteří šli před branku ve dvou proti jednomu. Blackwood si se střelou z levé strany poradil.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:20
    Blackwood musel být pozorný při nahození soupeře od modré čáry. Puk jeho branku nakonec minul.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní třetina zápasu mezi New Jersey a Anaheimem dopadla o něco lépe pro hosty, kteří se ujali už ve 4. minutě vedení a jednobrankový náskok udrželi až do konce první části zápasu.

Další třetina začne přibližně v 01:58.

20:01

20:46
    Dvě střely Anaheimu, obě zaletěly k zadnímu mantinelu.

21:28
    Devils právě vstřelili branku!
    Devils nahodili do útočného pásma a Anaheimu se nepovedlo u mantinelu puk odehrát. Využil toho Bratt, který zachytil puk, posunul jej mezi kruhy k NICO HISCHIEROVI a ten vyrovnává na 1:1! Asistence: Jesper Bratt.
    21:28 Nico HISCHIER - 1:1

21:47
    Hughes byl z levé strany brankoviště zblokován bránícím hráčem Ducks.

22:29
    Simmonds z okraje kruhů přinutil Millera k zákroku. Brankář Anaheimu puk vyráží.

23:21
    Henriquovu střelu z mezikruží srazil Greene do ochranné sítě.

24:19
    Útok Anaheimu tentokrát musel hasit brankář Blackwood, který přerušil hru.

24:39
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., nedovolené bránění).

25:14
    Ránu Seversona od modré čáry vyrazil Miller do bezpečí od svého brankoviště.

25:45
    Ducks se daří vyhodit znovu kotouč.

26:15
    Butcher byl mezi kruhy zblokován a střela sražena do ochranné sítě.

26:39

27:03
    Subbanova rána končí v ochranné síti. Komerční přestávka.

28:15
    Lindholm se snažil před kruhy ohrozit branku Blackwooda. Jeho střela ovšem neprošla, byla zblokována bránícím protihráčem.

29:42
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Michael Del Zotto – 2 min., nedovolené bránění).

29:52
    Ducks posílají puk mimo své pásmo.

30:36
    Hischier se marně snažil ohrozit Millerovu branku. Jeho zakončení srazil bránící Fowler až do ochranné sítě.

31:15
    Ducks dobře brání své pásmo, dvakrát v rychlém sledu vyhazují puk.

31:29
    Jenže další návrat Devils do útoku už Anaheim nezastavil! KYLE PALMIERI se dokázal z pravé strany prosadit střelou do horní poloviny Millerovy branky a strhnout vedení na stranu domácích. Úspěšně využitá přesilovka. Asistence: Nikita Gusev, Will Butcher.
    31:29 Kyle PALMIERI - 2:1

32:17
    Zacha je v dnešním utkání hodně vidět a je hodně při chuti. Zatím má ale v zakončení trochu smůlu. I tentokrát, kdy těsně minul branku Anaheimu.

32:34
    Hra se přesunula před Blackwooda, který výpad hostujícího týmu zastavil. Komerční přestávka.

33:22

34:07
    Po ráně Subbana od modré čáry se puk odrazil od zadního hrazení zpět k brankovišti Millera, který si po něm sáhl a přerušil hru. Komerční pauza.

34:44
    Hra je znovu přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:22
    Coleman si po vyjetí zpoza branky dokázal v pravém kruhu z otočky vypracovat střeleckou pozici a poslal puk na Millera, který vyráží.

35:30
    Duck při přechodu středního pásma zastavilo postavení mimo hru.

37:10
    Silfverberg se uvolnil mezi kruhy ke střele, když mu puk posunul zpětnou přihrávkou Rakell. Blackwood musel pohotově zasahovat a dokázal udržet puk ve své výstroji.

37:40
    Druhá třetina se pomalu chýlí ke svému konci.

37:51
    Bude se vylučovat na straně domácích. Anaheim má výhodu.

38:20
    Hosté nepospíchají s rozehrávkou, mají puk dlouho ve svém pásmu.

38:29
    Hra je přerušena. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Coleman.

38:57
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., hákování).

38:57
    Je po přesilovce, hrát se bude ve čtyřech.

39:29
    Mansonovu střelu vytěsnil Blackwood k zadnímu mantinelu.

39:53
    Dělovka Hughese z levé strany, Millerovi puk zaduněl o betony.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

New Jersey se ve druhé třetině povedlo dvěma góly otočit vývoj skóre a dostat se do těsného vedení. Hischier vyrovnával už ve 22. minutě a poté ve 32. minutě využil Palmieri přesilovku.

Další třetina začne přibližně v 02:54.

40:01

40:31
    Začíná zkrácená přesilovka New Jersey.

41:00
    Ačkoliv přesilovka domácích skončila, v pokračování akce se povedlo domácím potřetí v utkání skórovat a zvýšit své vedení na 3:1! Střelou od modré čáry se prosadil SAMI VATANEN! Asistence: Jack Hughes.
    41:00 Sami VATANEN - 3:1

41:20
    Getzlaf se ve výborné pozici před brankovištěm nadvakrát neprosadil přes Blackwooda, který podržel svůj tým.

42:24
    Ve středním pásmu se do pěstního souboje pustili Severson a Comtois. Severson svého soupeře nakonec strhl k ledu.

42:42
    Deslauriers se obtočil kolem obránce a zkusil překvapit Blackwooda, který si připisuje svůj 17. zákrok v utkání.

44:34
    Jones od levého mantinelu přinutil Blackwooda přerušit hru.

45:19
    Greene se propracoval do zajímavé šance před brankou Millera, ale nakonec poslal střelu jen do zadního mantinelu.

46:04
    Hughes se Zachou svůj útok nedokázali přetavit v úspěch. Křižný pas na českého útočníka nebyl přesný.

46:46
    Palmieri se po pravém křídle vydal do rychlého kontru, dokonce se dostal až za obranu, ale po zakroužení na střed byl jeho pokus o bekhendové zakončení vykryt Millerem.

47:25
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku.

48:08
    Střela hostů od modré čáry neprošla přes bránící hráče před Blackwoodem.

48:40
    Obrázek hry se nemění, oba týmy se pokouší v útočném pásmu získat převahu, a oba týmy úspěšně útoky soupeře odvrací.

49:12
    Blackwood vychytal střelu z levé strany a přerušil hru. Komerční pauza.

50:10
    Hráči Anaheimu se snaží zvýšit svou aktivitu, zatím ale naráží na docela pevnou obranu Devils, což v této sezoně nebývá zrovna zvykem.

50:49
    Devils se vydali do útoku, hra je posléze přerušena. Přichází další komerční pauza.

51:23
    Zakázané uvolnění Anaheimu po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.

52:26
    Zajímavá šance Anaheimu vyzněla do ztracena ve chvíli, kdy střela neprošla přes obranu před Blackwoodem.

52:44
    Zakázané uvolnění domácích.

53:18
    Blackwood doslova zachránil svůj tým při těžkém zákroku proti Jonesově střele z levé strany brankoviště, kdy se mu podařilo strčit do směru střely svůj beton. Tlak Anaheimu roste.

53:44
    Další zakázané uvolnění New Jersey.

54:40
    Poslední komerční přestávka.

55:35
    Anaheim dál vytváří obrovský tlak na sestavu New Jersey i Blackwooda.

55:44
    Devils se zmohli jen na vyhození přes všechny čáry. Unavená pětka nemůže střídat.

55:57
    Navíc si Ducks zahrají přesilovku, což je obrovská šance na kontaktní gól!

55:57
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Nico Hischier – 2 min., podrážení).

55:57
    Anaheim má prázdnou branku!

56:10
    Blackwood musel rychle na led, střelu soupeře vytěsnil na zadní mantinel a domácí poté vyhazují.

56:50
    Ducks kombinují v útočném pásmu.

57:05
    Getzlaf vypálil z pravého kruhu, Blackwood střelu chytá do lapačky a přerušuje hru.

57:05
    Oddechový čas pro hosty.

57:25
    Lindholm střelou z levé strany trefil brusli jednoho z hráčů před brankou, od které se puk odrazil do ochranné sítě.

57:48
    Blackwood si poradil s ránou Silfverberga z levé strany, Anaheim dál drží útočné pásmo.

57:57

58:20
    Lindholm střílel z první od modré, puk skončil na zadním mantinelu.

58:42
    Hischier vyrazil do útoku, ale byl faulován a nemohl zakončit do prázdné branky. Devils ovšem mají přesilovku.

58:42
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., držení).

59:10
    Ducks sice v oslabení dostali puk do útočného pásma, ale na puku se neudrželi.

59:41
    Dvě střely Seversona byly sraženy jen na zadní mantinel.

New Jersey dokázalo na svém ledě vybojovat vítězství nad Anaheimem 3:1 a vyhrálo druhý zápas v řadě. Poté, co Ducks otevřeli v první třetině skóre, se už dál prosazovali jen domácí, kteří ve druhé třetině otočili skóre a ve třetí periodě svou výhru pojistili.

Ondřej Kaše (ANA) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:45

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (03:46:00)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 22. Hischier (Bratt), 32. Palmieri (N. Gusev, Butcher), 41. Vatanen (J. Hughes) – 4. Henrique (O. Kaše, Fowler)

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – H. Lindholm, Manson, Fowler, Gudbranson, Del Zotto, Holzer – O. Kaše, Getzlaf, Henrique – Silfverberg, Lundeström, Rakell – Comtois, Steel, Jones – Rowney, Carrick, Deslauriers.