Juventus – Lazio 1:3 (kon.)
Juventus FC
1:3 (1:1)
S. S. Lazio
Neděle 22.12.2019, 17:45 • King Saud University Stadium, Rijád, Saúdská Arábie • Italský Super Cup

Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne! (19:55:10)

Fauly: 13:13.

Utkání začalo ve vlažném tempu. Z letargie všechny vyvedl Luis Alberto střelou mimo zpoza vápna. A byl to právě on, kdo v 16. minutě otevřel skóre, když využil výborné práce Luliće a přesného pasu Immobileho.

Juventus se po inkasované brance dlouho nemohl dostat do tempa. Zhruba v polovině poločasu to zkusil Cristiano Ronaldo, ale mířil nepřesně. Po půlhodině hry mohl srovnat Dybala, ovšem jeho přímý kop si cestu mezi tři tyče nenašel. Vzápětí mohl poslat svůj celek do vedení o dva góly Correa, ale Szczęsny byl proti. V samotném závěru se přeci jen Juventus trefil. Střelu Cristiana Ronalda sice Strakosha vyrazil, ale na dorážku, kterou obstaral Paulo Dybala, byl krátký.

Na začátku druhého poločasu měl šanci Dybala, jenže zpoza vápna mířil těsně vedle branky. Na druhé straně hlavičku Correy chytil Szczęsny. Čas postupně kvapil a v další velké šanci se znovu objevil Correa. Další hlavičkou mířil těsně vedle pravé tyče Juventusu. V 71. minutě mohl zvrátit vývoj utkání Cristiano Ronaldo, jenže jeho bomba skončil nad brankou. O dvě minuty později využil přesného centru Senad Lulić a Lazio šlo opět do vedení. Deset minut před koncem skóroval na 3:1 Correa, ale akci předcházel ofsajd, takže gól nemohl platit. V 90. minutě měl velkou příležitost poslat zápas do prodloužení Bonucci, ale jeho hlavička si cestu mezi tři tyče nenašla! V nervózním závěru nejprve Dybala z přímého kopu trefil zeď, aby mu ve čtvrté minutě nastavení Danilo Cataldi ukázal, jak se této šance využívá. Ještě předtím byl vyloučen Bentancur.

Lazio tak vítězí v Italském Super Cupu!

Je konec. Fotbalisté Lazia pobíhají po hřišti a křepčí, jsou to totiž oni, kdo se raduje ze zisku Italského Superpoháru!

90+4
    90+4. CATALDI - 1:3

90+4
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Nyní doslova platí nedáš, dostaneš! Juventus potřeboval z přímého kopu srovnat, což se nestalo. Naopak z něj inkasoval definitivní direkt! DANILO CATALDI míč napálil a o břevno jej poslal do branky – 1:3!

90+4
    Bentancur (JUV) byl vyloučen. Za svůj zákrok dostává druhou žlutou kartu. Juventus dnes slavit nebude.

90+4
    Vzápětí tam byl ještě faul a rozhodčí v ruce drží červenou kartu...

90+3
    Correa mohl definitivně rozhodnout! Z rychlého brejku mazal sám na Szczęsnyho, který ho dokázal včasným výběhem vychytat!

90+3
    Opět byla u míče dvojice Cristiano Ronaldo – Dybala. Znovu to zkoušel druhý jmenovaný, tentokrát trefil pouze zeď.

90+2
    Pro Juventus z celé situace kouká ještě možnost srovnání z přímého kopu, a to nějaké dva tři metry za velkým vápnem.

90+1
    Cuadrado byl faulován těsně před vápnem, Cataldi (LAZ) za to vidí žlutou kartu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje utkání o tři minuty.

90
    Bonucci vyšplhal vzduchem na centr Dybaly a málem z toho bylo vyrovnání! Míč plachtil a skončil těsně vedle tyče!

89
    Další centr mířil do vápna Lazia. Tentokrát si rozhodčí všimli ofsajdu, takže si bude moci defenzíva Lazia oddychnout.