Boston – Winnipeg 5:4 (kon.) | Tampa – Arizona 4:0 (kon.) | Florida – Vancouver 5:2 (kon.)
NY Rangers – New Jersey 6:3 (kon.) | Montreal – Edmonton 2:4 (kon.) | St. Louis – Buffalo 5:1 (kon.)
Chicago – Nashville 2:5 (kon.) | Calgary – Minnesota 2:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:5 (kon.)
Anaheim – Dallas 0:3 (kon.) | San Jose – Columbus 3:1 (kon.)
Montreal Canadiens
2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Edmonton Oilers
Pátek 10.01.2020, 01:10 • Bell Centre, Montreal • NHL

Ode mne to je již z tohoto utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek páteční noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou. (03:51:46)

Dnešní utkání sleduje 21.302 diváků.

Máme tu konec dnešního utkání. Edmonton prodlužuje Montrealu sérii proher již na číslo osm. Po dvou třetinách to však vypadalo, že černá série skončí, ale třetí třetina byla jasně v režii Olejářů, který ji vyhráli 3:0. Skóre dnešního utkání otevřel po přihrávce Tatara Phillip Danault. Do dvoubrankového vedení poslal Habs přesnou střelou z mezikruží po přihrávce Lehkonena Jesperi Kotkaniemi. Za hosty ještě ve druhé třetině snížil po vybojování puku u levého mantinelu Riley Sheahan. Vyrování přišlo z přesilové hry, když po ose Draisaitl – McDavid střelou mezi betony Price prosadil Ryan Nugent-Hopkins. Vedení v utkání dal Oilers přesnou teči Alex Chiasson. Razítko na výhru hostů dal střelou do prázdné branky Josh Archibald.

59:25 Josh ARCHIBALD - 2:4

59:25
    Edmonton právě vstřelil branku!
    A máme rozhodnuto. Nugent-Hopkins předložil puk ve středním pásmu na JOSHE ARCHIBALDA, který trefuje prázdnou branku. Asistence: Ryan Nugent-Hopskins, Leon Draisaitl.

59:08
    Další dělovka Webera od modré, kterou Smith vyrazil pouze před sebe, ale dorážku Kovalčuka také Smith chytá.

58:55

58:55
    Rána Webera skončila v lapačce Smitha, který si připisuje důležitý zákrok.

58:39
    Habs jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.

58:10
    Price je na střídačce.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:11
    Larsson poslal ve středním pásmu tvrdě k zemi jednoho z domácích, který jeho hit těžko vydýchává.

57:04
    Další zákrok Price proti střele od levého mantinelu.

56:48
    Ránu Beara od modré musel na dvakrát likvidovat Price.

56:16
    Nugent-Hopkins nahodil za branku Price a odjíždí střídat.

Jan Přikryl

Branky a nahrávky: 13. Danault (Tatar, Petry), 23. Kotkaniemi (Lehkonen, Kulak) – 28. Sheahan (Nygård, A. Larsson), 43. Nugent-Hopkins (McDavid, Draisaitl), 50. Chiasson (Klefbom, K. Russell), 60. J. Archibald (Nugent-Hopkins, Draisaitl)

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – Scandella, S. Weber (C), Kulak, Petry (A), Mete, C. Fleury – Tatar, Danault, Gallagher (A) – Kovalčuk, Domi, Suzuki – Lehkonen, Kotkaniemi, Cousins – Poehling, N. Thompson, Weal.
    Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Bear, Klefbom, A. Larsson, Jones, K. Russell – Neal, McDavid (C), Kassian – Nugent-Hopkins (A), Draisaitl, Yamamoto – Nygård, Haas, Chiasson – Khaira, Sheahan, J. Archibald.

Rozhodčí: Skilliter, Kozari – Murray, Tobias

Diváci: 21.302