Ottawa – Calgary 5:2 (kon.) | Toronto – Chicago 2:6 (kon.) | Detroit – Florida 1:4 (kon.)
Philadelphia – Los Angeles 4:1 (kon.) | Columbus – New Jersey 5:0 (kon.) | Montreal – Vegas 5:4 (2:1 po s.n.)
Nashville – Buffalo 2:1 (kon.) | Minnesota – Dallas 7:0 (kon.) | Vancouver – San Jose 4:1 (kon.)
Pittsburgh – Boston 4:3 (kon.) | Carolina – NY Islanders 2:1 (3:2 po s.n.)
Nashville Predators
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Buffalo Sabres
Neděle 19.01.2020, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To už je z mé strany vše. Někdy příště se zase těším u přenosů z NHL na počtenou! (04:46:35)

Československá stopa

Michael Frolík (BUF) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:56

1. Pekka Rinne (NSH) 30 zák., 1 gól, 96,8 %
    2. Craig Smith (NSH) 1+0
    3. Ryan Johansen (NSH) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:31 (12:7, 14:17, 11:7)
    Zblokované střely – 14:12
    Vyhraná vhazování – 32:22
    Trestné minuty – 6:6
    Hity – 17:14

Hokejisté Nashvillu poráží Buffalo po velkém boji 2:1! Třetí třetina, do níž se vstupovalo za nerozhodného stavu 1:1, přinesla velmi podobný obraz hry jako první část, jen v opačném gardu. Mnohem aktivněji ji totiž začalo Buffalo, ovšem v její druhé polovině převzali iniciativu domácí, kterým se také podařilo skórovat. Přesilovou hru při vyloučení Eichela Preds využili hned po 7 sekundách, kdy Turrisovo nahození tečoval Craig Smith tak, že se puk od tyčky odrazil do betonu brankáře Ullmarka a od něj za brankovou čáru. Snahu Sabres o závěrečný tlak pak přibrzdilo další vyloučení a na vyrovnání už poté hosté neměli čas.

59:40
    Hosté v útočném pásmu, jejich branka je prázdná!

59:15
    Hosté v plném počtu. Teď se potřebují dostat ke kotouči.

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny, za chvilku také vyprší přesilovka Nashvillu.

58:09
    Hosté vyhazují a dokonce se snaží v oslabení aktivně forčekovat.

57:43
    Od modré čáry vypálil Ekholm. Kotouč se ale zastavil ještě před Ullmarkem.

57:14
    Tohle je pro Buffalo velká nepříjemnost! Za sekání je totiž vyloučen Rasmus Dahlin.

56:51
    Nahození Fabbra od modré čáry vyrážel Ullmark.

56:44
    Zakázané uvolnění hostí. Ti by ale potřebovali hrát na druhé straně.

56:36
    Mikael Granlund přejel útočnou modrou a golfákem napálil kotouč na Ullmarka. Ten předvedl efektní semafor.

55:46
    Postavení mimo hru se dopustili také hosté.

55:22
    Viktor Arvidsson se rozčiloval na rozhodčí, protože si myslel, že bylo domácím odpískáno zakázané uvolnění. Ve skutečnosti se však jednalo o ofsajd a tak tu máme reklamní přestávku – poslední v zápase.

55:06
    Domácí dělí od vítězství pět minut. Sabres ale udělají vše proto, aby alespoň vyrovnali.
    53:31 Craig SMITH - 2:1

53:31
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovku rychle využívají! Nahození Kylea Turrise šikovně tečoval CRAIG SMITH. Puk sice skončil na tyčce, ale od ní se odrazil do levé nohy brankáře Ullmarka a následně zamířil za brankovou čáru – 2:1. Asistence: Kyle Turris a Mattias Ekholm.

53:24
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres. Dvě minuty za podrážení vyfasoval Jack Eichel.

53:10
    Domácí málem skórovali po spíše fotbalové akci! Vysoký kotouč totiž Rocco Grimaldi zasáhl helmou a jeho hlavička skončila na břevně!

51:42
    Nick Bonino dobře pracoval před brankou Buffala. Poté nahrával Watson na osu Josimu, jehož střelu vyrazil Ullmark a do dorážky Austina Watsona obětavě skočil bránící hráč!

51:05
    Ve statistikách už přeci jen naskočila jedna střela Nashvillu ve třetí třetině, která směřovala na branku.

50:06
    Blackwellova střela byla sražena až do ochranné sítě za brankou. Je tu další reklamní přestávka.

49:37
    Od modré čáry pálil Matt Irwin, hostující branku přestřelil.

48:14
    Domácí ve třetí třetině ještě nevystřelili na branku soupeře. Buffalo je aktivnějším celkem.

47:50
    Po nahození z rohu kluziště se puk snesl do brankoviště, kde ho zachytil Rinne. Následuje reklamní přestávka.

47:14
    Hra se teď trošku uklidnila. Další šance jsme zatím neviděli.

45:45
    Sam Reinhart tentokrát ze středního pásma jen nahodil puk za domácí branku. Hráči Buffala už potřebovali střídat.

45:23
    Z levého kruhu střílel Eichel, trefil jen brusle Webera.

44:33
    Zakázané uvolnění domácích.

43:47
    Tenhle hokej rozhodně má vysokou kvalitu. V tomto ohledu je trochu překvapující, že se oba týmy nacházejí až za příčkami, které znamenají postup do play-off.

42:53
    Tak nezajel. Pokračujeme za stavu 1:1.

42:53
    Už v momentě, kdy byli domácí v plném počtu, se dostal u brankoviště k dorážkám Kyle Okposo. Puk skončil pod Rinnem, ale otázkou je, zda s ním domácí gólman nezajel až za brankovou čáru. Rozhodčí to budou řešit s videem!

42:33
    Eichel nabídl puk mezi kruhy Conorovi Shearymu. Tomu střela ale nesedla a Rinne ji tak poměrně snadno vyrazil.

41:56
    Jack Eichel střílel zápěstím z levého kruhu, Rinne puk, který mířil na bližší tyčku, vytěsnil!

41:28
    Domácí vyhazují.

41:08
    Z osy kluziště vypálil Rasmus Dahlin, Rinne zasáhl vyrážečkou.

40:43
    Marcus Johansson vypíchl puk Yannickovi Weberovi a domácí obránce ho musel faulovat. Následovat tedy bude přesilovka Sabres.

Hity – 10:10

Ve druhé třetině bylo k vidění spoustu šancí na obou stranách, gól však padl jediný. Ve 27. minutě vyrovnal na 1:1 domácí Ryan Johansen, jehož dorážku si srazil do vlastní branky obránce Bogosian. Zápas je naprosto otevřený a na jeho třetí část se rozhodně můžeme jen těšit.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:17
    Skóre se mohlo měnit na obou stranách! Nejprve tečoval nabídku Johana Larssona do břevna Kyle Okposo. Na druhé straně pak střílel do poloodkryté klece Matt Duchene, ovšem Ullmark proti němu stačil natáhnout levý beton s lapačkou a následně pokryl i dorážku útočníka Preds!

38:59
    Střelou z otočky se prezentoval Yannick Weber. Ullmark zasáhl levým betonem.

38:51
    Puk se od plexiskla odrazil až do hlediště. Vhazuje se v obranném pásmu Buffala.

38:01
    Závěr třetiny je přeci jen opatrnější. Ani jeden z týmů nechce nabídnout soupeři gól do šatny.

37:13
    Chytře to zkoušel Jimmy Vesey. Hostující útočník nejprve přebruslil obránce a z úhlu puk za Rinneho nedostal. Za brankou ho ale dojel a okamžitě se ho pokusil zasunout kolem bližší tyčky za brankovou čáru. Rinne tam dostal beton včas a nejhoršímu zabránil. Následuje reklamní přestávka.

36:33
    Více než tři minuty se hraje bez přerušení. Druhá třetina se tak rychle chýlí ke konci.

35:27
    Tvrdou střelu Rasmuse Dahlina z levé strany vyrazil pozorný Rinne.

34:51
    Calle Järnkrok posílal před hostující brnaku střílenou přihrávku. Kotouč ale netečován prošel kolem tyčky.

33:59
    Ze strany Buffala hrozí největší nebezpečí od Eichelovy formace a právě ta je nyní na ledě.

33:05

32:54
    Sledujeme z obou stran aktivní zápas. Zach Bogosian vypálil od modré a Rinne přerušil hru.

32:46
    Střela hostujícího Bogosiana byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

31:48
    V úplném závěru přesilovky měl velkou šanci Marcus Johansson, ale Rinne skvěle zasáhl! Proti kotouči, který po teči bránícího hráče směřoval do jeho protipohybu, vytrčil pravý beton!

31:21
    Hostům schází v přesilovce střelba. Predátoři se tak zatím úspěšně brání.

29:47
    Vyloučen je pouze domácí Calle Järnkrok, který dostal trest za krosček.
    29:47 Brankář Ullmark tygřím skokem zastavil střelu Johansena, která směřovala do odkryté klece.

29:47
    Tak teď byli domácí blízko gólu! Brankář Linus Ullmark zaváhal při rozehrávce za brankou, ale svou chybu dokázal neskutečným zákrokem napravit, když se vrhl proti střele Ryana Johansena, která už směřovala do prázdné branky! S dorážkami Austina Watsona mu pak v brankovišti pomohli spoluhráči. Poté se strhla pořádná šarvátka, kterou musejí uklidňovat rozhodčí!

29:24
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

29:16
    Hra je přerušena kvůli vysoké holi jednoho z hráčů. Následuje reklamní přestávka.

28:07
    Domácí podržel Pekka Rinne, který v rozkleku zastavil zakončení Rasmuse Dahlina z mezikruží!

27:30
    Hostující brankář Ullmark si musí vyslechnout tradiční posměšný pokřik, kterým fanoušci Predátorů častují hostující gólmany po inkasovaném gólu.
    26:05 Ryan JOHANSEN - 1:1

26:05
    Vzápětí se ale domácí dočkali! Při pokračujícím závaru se dostal k puku RYAN JOHANSEN a jeho dorážku z ostrého úhlu, která by sama o sobě mezi tyče nemířila, si srazil do vlastní sítě obránce Zach Bogosian – 1:1. Asistence: Roman Josi a Craig Smith.

26:01
    Ryan Johansen poslal puk na zadní tyčku, kde ho tečoval Craig Smith. Ullmark však skvěle zakročil levým betonem!

25:27
    Johansen nabil na modrou čáru Romanovi Josimu. Jeho bombu Ullmark vyráží!

24:32
    Rocco Grimaldi prověřil Ullmarka střelou, které ale scházela větší razance a nebo provoz před brankovištěm. Hostující gólman tak s přehledem zasáhl.

24:05
    Rozhodčí se upískli zřejmě s ofsajdem. Jako omluvu tak nařizují buly ve středovém kruhu.

22:10
    Po vhazování se dostal puk na hůl Frolíka, který to zkusil bekhendem. Byla z toho další práce pro Rinneho lapačku.

22:02
    Z osy kluziště vypálil Brandon Montour. Rinne si sáhl pro puk lapačkou!

21:53
    Hosté kontrovali velkou šancí! Výbornou přihrávku za obranu dostal Kyle Okposo, který byl už sám před Rinnem, ale ten byl úspěšnější!

21:32
    Domácí se snaží zopakovat aktivní nástup z první třetiny. Ullmark musel řešit střelu po buly a dorážku Nicka Bonina.

21:26
    První střelu ve druhé třetině vyslal na branku domácí Dante Fabbro. Puk skončil v Ullmarkově rukavici.

Hity – 9:5

První třetina se dá rozdělit na dvě rozdílné poloviny. Hráči Nashvillu totiž vstoupili do utkání hodně aktivně a brzy vedli na střely 9:0. Ze své převahy ale gól nevytěžili a iniciativu postupně převzali hokejisté Buffala. Ti se navíc dokázali prosadit i střelecky, když 62 sekund před přestávkou nahrál Dahlin před odkrytou klec Samovi Reinhartovi.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    18:58 Sam REINHART - 0:1

18:58
    Sabres právě vstřelili branku!
    Hosté trpělivou kombinací nakonec rozebrali obranu soupeře! Finální přihrávku vymyslel Rasmus Dahlin, který z pravé strany poslal kotouč na vzdálenější tyčku. Tam byl SAM REINHART, který byl sice v ostrém úhlu, ale zakončoval do odkryté branky. Rinne se přesouval tygřím skokem, ale už to nestihl. Asistence: Rasmus Dahlin a Jake McCabe.

18:01
    Puk vypadl do hlediště, kde ho ukořistil jeden z fanoušků v první řadě. Ten si tedy odnese domů cenný suvenýr.

17:10
    Hosté zkorigovali statistiku střel na branku na 5:11 z jejich pohledu.

15:54
    Domácí špatně rozehráli a byla z toho situace 2 na 1! Lazar ji vyřešil přihrávkou na Michaela Frolíka, jehož střela končí v lapačce Rinneho!

15:20
    Hosté dokonce začínají přebírat iniciativu. Girgensons zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Larssonovi. Ten bojoval za brankou s Boninem, který ho ubránil. Ve střední třetině ale opět sbírají kotouč hráči Buffala

14:37
    Kapitán Buffala Jack Eichel projel až před Rinneho, který jeho zakončení vytěsnil do ochranné sítě! Následuje další reklamní přestávka.

13:45
    Obraz hry se postupně vyrovnává. Zdá se, že hokejisté Buffala pomalu zachytávají tempo zápasu.

12:11
    Teď už si Pekka Rinne připsal první zákrok a byl hodně těžký! Jednalo se totiž o tečovanou ránu, na kterou finský gólman domácích reagoval na poslední chvíli!

11:47
    Marcus Johansson se to snažil změnit. Jeho střelu z levého kruhu však zablokoval Fabbro.

11:07
    Hosté stále nevyprodukovali jedinou střelu, která by mířila na branku. To Predátoři jich mají na kontě už devět.

10:19
    Od modré čáry vypálil Zach Bogosian. Puk se mezi domácí tyče nevešel a odrazil se mimo hrací plochu. Reklamní přestávka.

09:35
    Od levého mantinelu vypálil Roman Josi. Linus Ullmark svým zákrokem přerušil hru.

09:15
    Nyní už jsou Šavle v plném počtu.

09:02
    Domácím nevyšla rozehrávka. V přesilovce se dopustili zakázaného uvolnění.

08:42
    Filip Forsberg si nerozuměl se spoluhráči na modré a připravil Predátory o útočné pásmo

08:12
    Střely na branku – 8:0

07:54
    A neudělali to vůbec špatně. Tentokrát nahrával Johansen před branku, kde byl Matt Duchene. Ten to zkusil bekhendem a zasahovat musel Ullmark.

07:44
    Johansenova přihrávka unikla Josimu až do středního pásma. Domácí to musejí zkusit znovu.

07:14
    Rasmus Dahlin zadržel ve středním pásmu nedovoleným způsobem Kylea Turrise. Uvidíme tedy přesilovku Nashvillu.

06:44
    Nyní nahazoval puk na hostující branku Yannick Weber. Ullmark ho má ve výstroji a tak je tu čas na první reklamní přestávku.

06:31
    Nahození Josiho tečoval Austin Watson, puk ale proskákal vedle branky Buffala. Domácí jsou jasně aktivnějším týmem.

05:36
    Rocco Grimaldi vytáhl puk na modrou čáru, kde byl Dante Fabbro. Ten vypálil, branku Šavlí však netrefil.

05:13
    Nahozený puk přidržel v lapačce hostující brankář Ullmark. Ten tedy přerušil hru.

04:48
    Domácí v postavení mimo hru. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

04:09

03:46
    Jack Eichel nabíjel Samovi Reinhartovi, který z pravé strany minul branku.

03:12
    Nyní poslal puk až za Ullmarkovu branku Nick Bonino.

02:46
    Ekholm zablokoval střelu Jacka Eichela. Domácí vzápětí vyhazují.

02:08
    Colin Blackwell ale dostává trest za podražení a Buffalo si tedy zahraje přesilovku.

02:00
    Predátoři odstartovali zápas tlakem. Puk neustále nebezpečně poletuje kolem branky Buffala a na střely domácí vedou 4:0.

01:09
    Nyní pálil na Ullmarka Dante Fabbro. Hostující brankář si opět poradil.

00:35
    První velká šance domácích! Linus Ullmark nejprve vyrážel několikrát tečovanou střelu od modré čáry a vzápětí pokryl i dorážku Matta Duchenea!

00:01

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Y. Weber, Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Irwin, Hamhuis – C. Smith, Johansen, Järnkrok – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg (A) – Arvidsson, Bonino, Grimaldi – Blackwell, Turris, Watson.

Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – Ristolainen, Montour, Jokiharju, Pilut, Bogosian, Dahlin, McCabe (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Vesey – Frolík, Lazar, Ma. Johansson (A) – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons – Sheary, Rodrigues.

Rozhodčí: O'Rourke, Hanson – Gawryletz, Pancich.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nashville Predators:
    Hokejisté Nashvillu odehráli 46 zápasů a se 49 body jsou až jedenáctým týmem tabulky Západní konference. To je u celku, který jsme byli v posledních letech zvyklí sledovat bojovat o nejvyšší příčky, rozhodně zklamání. Nepřesvědčivé výkony už odnesl trenér Peter Laviolette, který byl po šesti letech v organizaci propuštěn. Jeho nástupcem se stal John Hynes, jenž zase před časem skončil u New Jersey. Ten zatím odkoučoval pět utkání, z nichž Preds dvě vyhráli a tři prohráli. Naposledy doma podlehli 2:4 Anaheimu.