Ottawa – Calgary 5:2 (kon.) | Toronto – Chicago 2:6 (kon.) | Detroit – Florida 1:4 (kon.)
Philadelphia – Los Angeles 4:1 (kon.) | Columbus – New Jersey 5:0 (kon.) | Montreal – Vegas 5:4 (2:1 po s.n.)
Nashville – Buffalo 2:1 (kon.) | Minnesota – Dallas 7:0 (kon.) | Vancouver – San Jose 4:1 (kon.)
Pittsburgh – Boston 4:3 (kon.) | Carolina – NY Islanders 2:1 (3:2 po s.n.)
Minnesota Wild
7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Dallas Stars
Neděle 19.01.2020, 03:08 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Minnesotu čeká souboj s Dallasem a bude se jednat už o třetí vzájemný duel v této sezoně. V předchozích dvou se vždy podařilo vyhrát domácím celkům. Napřed Dallas vyhrál 6:2 na svém ledě a na začátku prosince naopak vyhráli Wild 3:2 po nájezdech.

Dallas sice prohrál poslední zápas s Buffalem, ale podařilo se mu vyhrát 3 z posledních 5 zápasů. Na straně druhé Minnesota dokázala v posledním utkání vyhrát a ukončit čtyřzápasovou sérii porážek.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Pateryn – Parise, E. Staal, Zuccarello – Zucker, V. Rask, Fiala – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Kunin – Greenway, M. Koivu, Hartman.

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – Lindell, R. Polák, Oleksiak, J. Klingberg, Sekera, Johns – Ja. Benn, Seguin, Kiviranta – Janmark, Hintz, Radulov – Cogliano, Dickinson, Perry – Gurjanov, Pavelski, Comeau..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:57
    Útok Dallasu po pravém křídle, Radulov vypálil po přebruslení do pravého kruhu. Stalock puk vytěsnil mimo tři tyče a domácí zahráli na zakázané uvolnění.

01:28
    Stephen Johns, který hraje první zápas po dvou letech, se poprvé na zadním mantinelu ve vlastním pásmu dotkl puku. Dle oficiální diagnozy trpěl posttraumatickými bolestmi hlavy, kvůli kterým 22 měsíců nehrál.

01:57
    Pro změnu se zakázaného uvolnění dopustili hokejisté Dallasu.

03:10
    Donato se napřáhl od modré čáry a vypálil směrem na Chudobina, který střelu likviduje a přerušuje hru.

03:50
    Velká šance Minnesoty. Před brankou Dallasu operoval Zuccarello, který sám za Dallas v minulé sezoně hrál. Chudobin vykopl jeho střelu jen na hokejku Pariseho, kterému ale dorážka vůbec nesedla.

04:17
    Postavení mimo hru hostujícího týmu.

04:51
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Stephen Johns – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Luke Kunin – 2 min., hrubost).

04:51
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

05:50
    Fiala nabral rychlost a výborně pronikl po levém křídle do útočného pásma. Jeho spoluhráči však puk v této zóně neudrželi.

06:10
    Hra je přerušena. Komerční přestávka.

06:51
    Oba celky jsou v plném počtu. To, že se hrálo v méně lidech a na ledě tak bylo více prostoru, nikomu nepomohlo k vytvoření nějaké šance.

07:29
    Kotouč byl sražen do ochranné sítě za brankou Dallasu. Vhazuje se před Chudobinem.

08:25
    Fiala se u pravého mantinelu otočil směrem k brance, Chudobin jeho střelu vyráží.

09:50
    Fantastický Stalock! Domácí brankář nyní zachránil svůj tým od inkasování první branky, když – ač trochu krkolomně – zastavil nájezd Gurjanova, jenž se dostal za obranu Wild a nikým nebráněn se vřítil až k brankovišti Minnesoty.

10:32
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí otevírají skóre zápasu! Zuccarello stihl dojet u pravého mantinelu puk, zpětnou přihrávkou našel najíždějícího JAREDA SPURGEONA a ten ránou zpoza pravého kruhu prostřelil Chudobina. Asistence: Mats Zuccarello, Ryan Suter.
    10:32 Jared SPURGEON - 1:0

10:51
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

11:37
    Při dalším přerušení hry přichází na řadu komerční pauza.

12:22
    Ve hře obou týmů se nyní objevily nepřesnosti, které měly za následek shodně ztráty puku.

12:57
    Domácí se protlačili ke střele v levém kruhu, Chudobinovu klec ovšem minuli.

13:38
    Oleksiakova střela od levého mantinelu se stala kořistí Stalocka. Puk vyrazil před sebe a následně překryl lapačkou.

13:52
    Kunin se výborně postavil do cesty další střele Oleksiaka a nepustil puk na svou branku.

14:25
    O puk se usilovně bojuje na zadním mantinelu v obranné třetině Dallasu. Hosté se přetahují se svěma hráči Wild.

16:00
    Hraje se přes dvě minuty bez přerušení. Dallas dostal puk do útočného pásma a snaží se o kombinaci.

16:16
    Wild dostali kotouč mimo své pásmo a ubránili se.

16:27
    Domácí předvedli rychlý přechod středního pásma, Zucker křižnou přihrávkou našel na levé straně CARSONA SOUCYHO, jenž střelou na bližší tyč obstřelil vyrážečku Chudobina, který byl bez šance. Asistence Jason Zucker.
    16:27 Carson SOUCY - 2:0

17:20
    Chudobin drží puk po nahození soupeře ve své lapačce. Komerční pauza.

17:26
    Hned po buly se Minnesota dostala ke střele, Chudobin musel okamžitě zasahovat a srazil puk do strany.

17:38
    Další zákrok Chudobina, na něhož letělo už 12 střel. K jeho smůle už dvě skončily za jeho zády.

18:03
    Kotouč skončil v hledišti, vhazovat se bude před Stalockem.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:36
    Přechod Dallasu do útočného pásma zastavilo postavení mimo hru, kvůli němuž se musí vhazovat v neutrální zóně.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Minnesota po první třetině vede 2:0 a zatím se jí daří své soupeře držet na uzdě ve všech ohledech. Před zápasem přitom byli mírnými favority Stars, ale papírové předpoklady zatím vzaly za své.

Další třetina začne přibližně v 04:05.

20:01

20:34
    Pateryn se protáhl u pravého mantinelu a zkusil štěstí při těžké střele, se kterou neměl Chudobin žádné obtíže.

20:45
    Zakázané uvolnění Dallasu.

21:59
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., sekání).

22:05
    Stars se rychle osvobodili.

22:47
    Domácí musí znovu pro puk až za svou branku.

22:55
    Výborné napadání Comeaua, jenž dokonce vybojoval puk, ale pak se dostal do postavení mimo hru.

23:28
    Dvě střely Minnesoty z obou kruhů. Chudobin z obou stran dokázal puk pokrýt.

23:38
    Wild využívají přesilovou hru! A je v tom pro Dallas více smůly než by bylo zdrávo. JASON ZUCKER chtěl z pravé strany brankoviště přihrát před branku, ale puk si do vlastní klece srazil Sekera. Asistence: Kevin Fiala, Jonas Brodin.
    23:38 Jason ZUCKER - 3:0

24:11
    Ztráta Dallasu ve vlastním pásmu, kterou trestá RYAN DONATO, jenž dokonce už vyhání Chudobina z brankoviště. Asistence Ryan Hartman.
    24:11 Ryan DONATO - 4:0

24:11
    Střídání v týmu Dallas Stars: ze hřiště odchází Anton Chudobin, přichází Ben Bishop.

25:38
    Vhazuje se před brankou Minnesoty. Tam se zatím Dallas ve druhé třetině příliš nedostal.

26:30
    Dallas prohrává na střely 8-17.

27:19
    Oleksiakovu ránu od modré čáry Stalock úspěšně pokryl. Komerční pauza.

28:07
    První střela Johnse po dvou letech, Stalock jeho pokus kryje.

29:08
    Hra je přerušena v obranné třetině Minnesoty. Dickinson krátce před přerušením protečoval přihrávku z pravé strany těsně vedle Stalockovy svatyně.

29:08
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mats Zuccarello – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., hrubost).

30:25
    Hraje se rychle ze strany na stranu. Oba támy se snaží využít více prostoru na ledě.

31:08
    Oba celky jsou v plném počtu.

32:31
    Klingberg se cpal před branku soupeře, ale byl zblokován Brodinem, jenž pomohl brankáři Stalockovi.

33:20
    Komerční přestávka.

34:01
    Postavení mimo hru hostujícího týmu. Vhazuje se ve středním pásmu.

35:10
    Kotouč vyletěl do ochranné sítě za Stalockem po ráně Pavelskiho od modré čáry. Další komerční přestávka.

35:48
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jordan Greenway – 2 min., podrážení).

36:03
    Seguinův projektil Stalock vyráží a Minnesota vyhazuje přes všechny čáry.

36:40
    Stalock si nyní na nedostatek práce stěžovat nemůže. Ostatně Dallas dorovnal poměr střel na 18-18.

37:05
    Vhazuje se ve středním pásmu. Hra se nyní poněkud kouskuje.

37:24
    Pavelski se znovu odhodlal ke střele, tentokrát více z blízkosti. Brankář domácích kotouč vyráží.

37:48

39:07
    Pátý puk v brance Dallasu! Bishop vyrazil střelu Zuckera z levého kruhu do prostoru v mezikruží, odkud ovšem MATS ZUCCARELLO pohotově zakončil akci domácích. Asistence: Jason Zucker, Matt Dumbia).
    39:07 Mats ZUCCARELLO - 5:0

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Minnesota ve druhé třetině přidala další tři branky a ujala se vedení už 5:0! Nezdá se, že by Dallas byl schopný s nepříznivým vývojem skóre něco udělat.

Další třetina začne přibližně v 05:02.

40:01

40:46
    Po zblokované ráně Oleksiaka od modré čáry rozhodčí přerušil hru.

41:55
    Ve třetí třetině bude chtít Minnesota zápas už především dohrát. Proto je spokojená s tím, že se hraje převážně ve středním pásmu.

42:46
    Janmark se zpoza kruhů dostal ke střele, Stalock puk vyráží mimo brankoviště. Dallas by rád ještě zápas zdramatizoval, přinejmenším však vsítil čestný úspěch.

43:21
    Stars jsou zatím ve třetí třetině hodně aktivní. Ale ani Seguin nenašel recept na rozchytaného Stalocka.

44:40
    V útočném pásmu se objevila rovněž Minnesota, Fiala se prodral až k brankovišti, ale puk na tři tyče nenasměroval.

45:12
    Donatova rána od modré orazítkovala zadní mantinel.

45:26
    A ještě jednou Donato, tentokrát zpoza kruhů! Bishop puk vyráží do bezpečí.

46:30
    Pokud Wild o přihrávku za obranu úspěšný nebyl. Kotouče se zmocnil Bishop, který rozehrál.

46:47
    Hra je přerušena, na řadě je komerční pauza.

47:05
    Dobrý práce obrany Stars, jež zblokovala hned dvě střely Minnesoty.

47:43
    Kunin zpoza levého kruhu ohrozil branku Bena Bishopa, který ovšem zdárně vytěsnil puk mimo brankoviště.

47:54
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu kluziště, kde Cogliano zpoza levého kruhu míjí branku soupeře.

48:37

49:14
    Hartman se s pukem dostal až k brance Dallasu. Byl ale příliš blízko a beton Bishopa nepokořil.

50:15
    Třetí třetina dospěla do své druhé poloviny. Minnesota si v poklidu hájí své komfortní vedení.

51:11
    Po ráně Pateryna od modré, kterou Bishop zlikvidoval, je hra přerušena. Komerční pauza.

51:50
    Bude se vylučovat na straně Dallasu. Domácí mají výhodu.

52:25
    Minnesota stále drží puk, ovšem teprve nyní vyráží ze svého pásma.

52:42
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Dickinson – 2 min., nedovolené bránění).

53:19
    Domácí využívají přesilovou hru! ZACH PARISE před brankou soupeře tečoval střelu zpoza kruhů a překonal brankáře Bishopa. Asistence: Ryan Suter, Eric Staal.
    53:19 Zach PARISE - 6:0

55:06
    Za brankou Minnesoty se strhla hromadná strkanice. I přes zcela jasný výsledek se situace dokázala velmi rychle vyhecovat, a stačilo k tomu jen, aby Perry najel do Stalocka a svým tělem mu srazil masku.

55:06
    Komerční pauza.

55:06
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2+2 min + 10 min. osobní trest, hrubost). Trest odpyká Denis Gurjanov.
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Luke Kunin – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).

56:50
    Domácí, kteří hráli přesilovou hru, ji dokázali také proměnit! RYAN HARTMAN se nejlépe zorientoval před brankou Dallasu a v tlačenici se dostal do zakončení a vsítil sedmý gól Minnesoty. Asistence: Jordan Greenway, Ryan Donato.
    56:50 Ryan HARTMAN - 7:0

57:30
    Minnesota duel dohrává. Drží puk mimo své pásmo, odvrací pokusy o útoky Dallasu a pomáhá Stalockovi udržet čisté konto.

58:30
    Wild poctivě brání v pěti lidech. Do útoku se už vůbec neženou.

59:25
    Stars samozřejmě nulu Stalockovi nepřejí a zkouší to. Střela od modré se odrazila od zadního hrazení.

Minnesota dominovala domácímu zápasu proti Dallasu, který doslova zničila 7:0 a potvrdila, že ve vzájemných zápasech se v této sezoně daří domácím týmům. Pro Wild se jedná o druhou výhru nad Stars v tomto ročníku, před měsícem a půl se ovšem na vítězství natrápili, když museli do nájezdů. Dnes své soky deklasovali.

Andrej Sekera (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:26

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:46:09)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 11. Spurgeon (Zuccarello, Suter), 17. Soucy (Zucker), 24. Zucker (Fiala, Brodin), 25. Donato (Hartman), 40. Zuccarello (Zucker, Dumba), 54. Parise (Suter, E. Staal), 57. Hartman (Greenway, Donato)

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Soucy, Pateryn – Parise, E. Staal, Zuccarello – Zucker, V. Rask, Fiala – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Kunin – Greenway, Hartman, Donato.
    Dallas Stars: Chudobin (25. Bishop) – Lindell, R. Polák, Oleksiak, J. Klingberg, Sekera, Johns – Ja. Benn, Seguin, Kiviranta – Janmark, Hintz, Radulov – Cogliano, Dickinson, Perry – Gurjanov, Pavelski, Comeau.