Barys – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 6:5 (po pr.) | Magnitogorsk – Jokerit 3:4 (po pr.)
Čeljabinsk – Kunlun 3:1 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 5:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Riga 5:2 (kon.)
Petrohrad – Omsk 1:0 (po pr.) | Soči – Čerepovec 3:0 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
6:5 (1:0, 2:2, 2:3 - 1:0)
HC Dinamo Minsk
Čtvrtek 30.01.2020, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Jekatěrinburgem a Minskem!

Běloruský klub se tradičně spoléhá na zvučné zahraniční posily, jenže i s těmi se nachází na úplném dně Kontinentální hokejové ligy. Dinamo má mizernou bilanci dvanácti výher a čtyřiceti porážek a ve své blízkosti má v Západní konferenci pouze Rigu, se kterou se bodově dělí o poslední dvě místa. Z posledních šesti zápasů vyhrál Minsk jen jednou proti Spartaku Moskva, v pěti zbylých případech nebodoval a vždy vstřelil nanejvýš jediný gól. Před dvěma dny na ledě Petrohradu dokonce neskóroval ani jednou a prohrál 0:5.

Nejproduktivnější hráči:
    • R. Spooner – 27 bodů (7+20)
    • A. Kosticyn – 25 bodů (11+14)
    • M.-A. Gragnani – 21 bodů (8+13).

Domácí tým jde do dnešního zápasu v roli jasného favorita. Nic na tom nemění ani dvě porážky v předchozích dvou zápasech, v nichž Jekatěrinburg nejprve prohrál 2:3 s Kazaní a pak v poměru 2:4 nestačil ani na Barys Nur-Sultan. V tabulce Východní konferenci se Avtomobilist nacházel před středečními zápasy na čtvrtém místě, deset utkání před koncem základní části má na devátý Vladivostok dostatečný náskok třinácti bodů.

01.02.2017 Jekatěrinburg – Minsk 2:3.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Avtomobilist Jekatěrinburg: Fomin (Galkin) – Alexej Vasilevskij, Batyršin, Mamkin, D. Bodrov (A), Berezin, Trjamkin, Valitov – Macek, Holland, Dawes (C) – Platt, Litovčenko, Mozer – Golyšev, Dacjuk (A), Bělousov – Obidin, Kučerjavenko, A. Garejev – Ovčinnikov.

HC Dinamo Minsk: Osipkov (D. Taylor) – Jerjomenko, Gragnani (A), Gotovec, Morrow, Denisov, Znacharenko, Dostanko – Pavlovič (A), Paré, Dadonov – Prince, Spooner, Martynov – Drozdov, Děmkov, Anosov – Stefanovič, Kovyršin, A. Kosticyn (C) – Kogaljov.

Rozhodčí: Gamalej, Morozov – Osipov, Novikov.

00:01

00:15
    Na úvodním vhazování uspěli hosté, kteří nastupují v bíločerných, zatímco domácí v téměř kompletně červených dresech.

00:55
    Plattovu střelu z pravé strany ještě dorážel nehlídaný Mozer a Osipkov musel předvést první ostré zákroky.

01:36
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Andrej Kosticyn – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

02:09
    Jekatěrinburg disponuje brzkou početní výhodou, aktuálně však je mimo útočné pásmo.

02:32
    Opět se běloruskému mužstvu podařilo vyhodit a kompletně vystřídat. To už je půlka jeho oslabení pryč.

03:02
    Mackovu přihrávku další z domácích hráčů v levém kruhu nezpracoval a Avtomobilist znovu musel vyjet do klidnější části kluziště.

03:36

04:06
    Osipkov si věděl rady s rychlou střelou tahem z osy hřiště, kterou na něj vyslal s šedesátkou hrající Arťom Garejev.

04:56
    Dinamo úvod zápasu příliš nezachytilo, za prvních pět minut se ještě ani jednou pořádně nepodívalo do útočné třetiny.

05:42
    Teď sice Drozdov zavezl puk do pásma, ale v něm neměl jediného spoluhráče a na konci střídání ho musel jenom odevzdat.

06:32
    Macek rovněž jenom nahodil a odjel střídat. Jeho napadající spoluhráči však puk opět získali a během krátké chvíle otestovali připravenost Osipkova.

06:49
    Po krátké reklamní pauze se opět hraje, kotouč se stále nachází výhradně před brankou nejhoršího týmu celé KHL.

07:16
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Andrej Obidin – 2 min., podrážení).

07:44
    Ani v početní převaze se Minsk není schopen zabydlet u Fomina, natož ho nějakou střelou ohrozit.

08:25
    Puk se dotkl hráčů na střídačce Jekatěrinburgu, jenž může v přerušené hře v poklidu vystřídat.

09:07
    První střelu v hostující přesilovce vyslali hráči Avtomobilistu, nicméně Osipkov si s pokusem z pravého kruhu poradil.

09:16

10:25
    Až teď si na kotouč sáhl také Fomin, přestože se jednalo jen o vyražení nahození ze středního pásma.

10:44
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí se v jedenácté minutě ujímají zaslouženého vedení! Veterán Dacjuk nabral dobrou rychlost a dostihl puk na levém křídle, odkud našel na druhé straně ANATOLIJE GOLYŠEVA a ten si dorazil svou vlastní střelu, která se k němu odrazila zpět od zadního mantinelu. Asistence: Pavel Dacjuk.
    10:44 Anatolij GOLYŠEV - 1:0

11:25
    Stefanovičova střela z pravého křídla byla obráncem sražená do ochranné sítě. Vhazuje se po levici Fomina.

12:25
    Macek nahazoval puk podél koncové čáry, nicméně nikomu dalšímu se ho za Osipkova propašovat nepodařilo.

13:04
    Rozjetý Macek dal puk pod sebe na Hollanda, který se neměl k zakončení a nakonec nedokázal na ose ani přihrát.

13:39
    Dacjuk to zkoušel bekhendem po zablokovaném nahození Golyševa. Osipkov druhý puk za svá záda ale nepustil.

14:22
    Snad první regulérní střela na branku Fomina. Morrow pálil švihem z pravého mantinelu, ale o nic extra nebezpečného se nejednalo.

15:31
    Igor Martynov byl na zadním mantinelu zdvojený a Peter Holland ho jednoduše odseparoval od kotouče.

15:49
    Shane Prince si nabruslil na osu hřiště, ale střelou zápěstím pouze vyprášil nachystanou lapačku domácího gólmana.

16:10
    Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma Dinama, které se v několika posledních desítkách vteřin přece jenom trochu osmělilo.

17:40
    Hodně vlažnou pasáž zastavil Fomin, který si po chybě Bodrova všiml puku ležícího vedle své branky a raději jej schoval pod lapačku.

18:10
    Kosticyn chytrou přihrávkou za obranu vyslal do úniku faulovaného Stefanoviče. Ten bekhendem nejprve střelil a stejně dopadla i nadějně vyhlížející dorážka.

18:18
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Bodrov – 2 min., hákování).

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:14
    Fomin měl dost času na zaregistrování Spoonerovy střely zpoza levého kruhu, která spíše znamenala pobídku pro obsazeného Kovyršina.

19:36
    Avtomobilist vyhazuje a s největší pravděpodobností udrží nulu vzadu až do úplného konce prvního dějství.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina, ve které byl téměř patnáct minut jasně vidět velký kvalitativní rozdíl. Jekatěrinburg poslední tým KHL ve všech směrech přehrával, ale vytěžil z toho pouze trefu Golyševa a nic neřešící jednogólový náskok. Minsk se s přibývajícím časem trochu osmělil, ale vyloženou šanci na vyrovnání si přesto nevytvořil.

Střely na branku po 1. třetině: 12 – 5.

20:01

20:18

20:30
    Bodrov byl adresátem centru z levého křídla, ovšem z prvního doteku nasměroval kotouč jen do ochranné sítě.

21:09
    Přechodová fáze Jekatěrinburgu nabídla postavení mimo hru. Vhazování ve středním pásmu se tak bude opakovat.

21:25
    Děmkov zkoušel štěstí z pravé strany. Fomin kotouč vyrazil přesně na Anosova, jenže ani ten se z dorážky neprosadil.

22:31
    Geoff Platt nedostal ideální přihrávku v přečíslení tři na dva a kotouč mu utekl ven z útočné třetiny Avtomobilistu.

22:58
    Georgij Bělousov přijel pozdě do předbrankového prostoru, kde Osipkov zrovna pokrýval kotouč po nahození z levého křídla.

23:32
    Parého rychlý výpad ztroskotal na lapačce Fomina, který snadno lapil puk vystřelený z osy kluziště.

24:02
    Jevgenij Mozer střílel přes obráncovu clonu téměř od modré čáry a měl jen malou šanci na překonání gólmana Osipkova.

24:53
    Spooner, Morrow a Prince pouze tahali kotouč podél mantinelů a nevytvořili si žádnou pozici na zakončení.

25:10
    V dalším útočném pokusu už to vypadalo zajímavěji, nicméně Spoonerova střela z pravé strany proletěla vedle branky.

25:52
    Nikita Trjamkin neudržel puk na útočné modré čáře, ovšem ani hosté se s ním vzápětí daleko nedostali.

26:21
    Nic netušící Kogaljov narazil do Alexeje Vasilevského. Puk na holi neudržel a Jekatěrinburg se tím pádem snadno ubránil.

26:52
    Nigel Dawes už měl v hlavě pouze střídání a ani se nepouštěl za přihrávkou do volnějšího pravého křídla.

27:42
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Běloruský tým se po více než šesti třetinách raduje ze vstřeleného gólu! Michail Stefanovič ve středním pásmu šikovně prodloužil přihrávku do jízdy JEVGENIJE KORVYŠINA a ten vyřešil únik bekhendovým zakončením mezi Fominovy betony. Asistence: Michail Stefanovič, Joe Morrow
    27:42 Jevgenij KOVYRŠIN - 1:1

28:21
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kirill Gotovec – 2 min., podrážení).

28:49
    Geoff Platt pálil hned po převzetí Dawesovy přihrávky z levého mantinelu, ale Osipkov svižnou střelu zápěstím zastavil.

29:22
    Minsk dostal kotouč do bezpečí a z ochozů se rázem začíná ozývat pískot nespokojených fanoušků.

29:47
    Tak to je hodně nečekaný vývoj druhé třetiny, Dinamo ve vlastním oslabení otáčí skóre! Denis Bodrov spáchal obrovskou minelu v přechodové fázi, když namazal puk na hokejku ALEXANDRA PAVLOVIČE a ten resolutním golfákem propálil brankáře Fomina. Bez asistence.
    29:47 Alexandr PAVLOVIČ - 1:2

30:21

31:07
    Hosté se z příznivé podoby skóre radovali opravdu krátce! ANDREJ OBIDIN vysvobodil kotouč ze souboje u pravého mantinelu a pak z úhlu nachytal Osipkova, který si tento gólový moment za rámeček určitě nedá. Asistence: Arťom Garejev.
    31:07 Andrej OBIDIN - 2:2

31:18
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

32:02
    Vasilevskij napřáhl ke střele od modré čáry. Puk si cestu do sítě nenašel, ovšem útočná akce Jekatěrinburgu ještě může pokračovat.

32:26
    Domácí tým využívá přesilovou hru a opět překlápí vedení na svou stranu! Peter Holland několikrát dorážel střelu z pravého křídla, ale puk za levý beton Osipkova neprotlačil. Pak ho ale zastoupil GEOFF PLATT a už ho procedil pod brankářovým betonem až do sítě. Bez asistence.
    32:26 Geoff PLATT - 3:2

33:06
    Po rychle ztraceném náskoku jsou hráči Minsku opět dole výsledkově i psychicky. Nyní jim byl odpískán icing.

34:11
    Leonid Fomin nestihl rozehrát po střele zpoza levého kruhu, takže se musí smířit s vhazováním po své pravé ruce.

34:29
    Rozhodčí si všimli přihrávky rukou v podání Dynama. Domácí díky tomu získávají vhazování v útočné třetině.

34:33
    Maxim Berezkin střílel z levé strany okamžitě pro vhazování, ale střela letící na zadní tyč se zastavila v lapačce Alexandra Osipkova.

35:03
    Fomin neudržel ve výstroji kotouč vypálený Parém, ovšem nikdo v bílém dresu Minsku se k bezprostřední dorážce nedostal.

36:15
    Velmi dobré střídání Dinama, které na dobrou minutu zamklo domácí pětici u Fomina. Pořádnou šanci si každopádně nevypracovalo.

36:26
    Pár vteřin po zakázaném uvolnění letěl puk přes většinu kluziště znovu, ale tentokrát už se to obešlo odpískání icingu.

37:51
    Igor Martynov jel zabojovat o puk k mantinelu, ale bylo to tak trochu zbytečné, neboť všichni ostatní spoluhráči byli v blízkosti střídačky.

38:42
    Shane Prince si zřejmě nevšiml, že se Spooner nachází hluboko v útočném pásmu, a vjel do jednoznačného ofsajdu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:45
    Stefanovič si pospíšil s přechodem do útočného pásma. Fomin jeho střelu vyrazil k levému kruhu, avšak dorážka dalšího z hostů byla sražená obráncem.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhé dějství nabídlo velice zajímavý hokej okořeněný hned kvartetem gólů. Dinamo v osmadvacáté minutě vyrovnalo na 1:1 a po hrubce špatně hrajícího Bodrova dokonce skóre otočilo gólem Pavloviče. Radost na střídačce Minsku ale vydržela jen krátce, Obidin za nějakou minutu a půl srovnal na 2:2 a v následné přesilovce se za Jekatěrinburg prosadil také Platt. Avtomobobilist tak nadále drží nejtěsnější možný náskok.

Střely na branku po 2. třetině: 26 – 15 (12:5, 14:10)

40:01

41:30
    Geoff Platt dostal od Litovčenka nabito ze zadního mantinelu, jenže střelou z první dal zabrat jen ochranné síti za hostující brankou.

42:33
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Michail Mamkin – 2 min., hákování).

42:53
    Hosté se ihned usadili v útočném pásmu. Gragnaniho střelu z dálky však zablokoval Prince a puk se dostal mezi modré čáry.

43:25
    Fanoušci Jekatěrinburgu ocenili vyhození svých oblíbenců potleskem, Minsku se čas v přesilovce rychle krátí.

43:51
    Po gólu v oslabení skórují hosté i v početní výhodě a znovu dramatizují průběh zápasu! ANDREJ KOSTICYN se posunul od mantinelu do levého kruhu. První střelu mu obránce zablokoval, ovšem pohotovou dorážku zastavila až síť za zády Fomina.
    43:51 Andrej KOSTICYN - 3:3

44:56
    Minsk si bude muset dát pozor, aby znovu rychle neinkasoval. Pobyt v útočné třetině se zdá být tím nejlepším možným řešením.

45:20
    Hosté střídají, a tak Znacharenko s Morrowem nikam nespěchají při zakládají útoku zpoza vlastní klece.

45:50
    Plattův nástřel z pravého mantinelu ohrozil jen přítomné diváky, na které sražený kotouč letěl.

45:57
    Domácí opět rychle reagují na vzniklé problémy a upravují stav na 4:3! Arťom Garejev pomohl vyhrát vhazování na MICHAILA MAMKINA a jeho prudká rána od modré čáry zapadla až za Osipkovova záda. Jak jednoduché! Asistence: Arťom Garejev.
    45:57 Michail MAMKIN - 4:3

46:59
    Pro hosty mohlo být ještě hůře. Střela německého útočníka Macka však byla sražená nad zadní mantinel.

47:10
    O malý okamžik dříve byl ve slibné šanci Spooner. Čtvrtý gól Minsku ale nedal, protože vůbec netrefil prostor branky.

47:29
    Francis Paré přihrával zpoza koncové čáry do brankoviště. Tam si Fomin kotouče všiml a raději ho přikryl pod rukavici.

47:33
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Vjačeslav Litovčenko – 2 min., podrážení).

48:03
    Už čtvrté oslabení začalo pro Avtomobilist tím nejlepším možným řešením, hráči v červeném dvakrát rychle vyhodili do bezpečí.

48:24
    Michail Stefanovič dostal do levého kruhu přihrávku přes celou šířku kluziště, ale Fomina střelou zápěstím nepřekonal.

49:08
    Prince vyzkoušel Osipkova z velké dálky. Hostující gólman kotouč jen vyrazil a pak měl co dělat s dorážkou z levého kruhu.

49:33

49:49
    Bodrov přihrávkou po modré čáře nabil svému kolegovi z obrany a ten golfákem bolestivě napálil Ivana Drozdova.

50:52
    Dadonov na levé straně parádně obešel Vasilevského, ovšem další krok v podobě střely mu překazil zákrok Fomina.

51:29
    Jevgenij Kovyršin nevybojoval puk u levého mantinelu a domácí ho aspoň na chvíli odhodili do středního pásma.

51:45
    Vypadá to na velké drama do úplného konce zápasu! Andrej Kosticyn si v rychlosti narazil se spoluhráčem stojícím u domácí střídačky a pak otočil těžiště hry na levou stranu k MICHAILU STEFANOVIČOVI, na jehož projektil Fomin nedosáhl. Asistence: Andrej Kosticyn, Joe Morrow.
    51:45 Michail STEFANOVIČ - 4:4

52:55
    Další rychlá odpověď Jekatěrinburgu se nekonala. Golyšev sice střílel zpoza pravého kruhu, ale Osipkov reagoval jistým zákrokem.

53:44
    Ryan Spooner přisunul kotouč k modré čáře, odkud z mohutného nápřahu vypálil Gragnani, ale Fomin tentokrát zasahovat nemusel.

54:27
    Fomin si pohlídal Znacharenkovu ukrytou střelu z pravého mantinelu a Minsk záhy přišel o postavení v jeho blízkosti.

55:46
    To už musí být strašlivě frustrující pro hostující hráče, kteří znovu neudrželi remízový výsledek! Garejev v rychlém přechodu převzal nahrávku od Kučerjavenka a přesunul se s ním klevému mantinelu. Z něj asi přihrával na zadní tyč, ale puk si přivlastnil RAFAEL BATYRŠIN a zleva jej uklidil do sítě. Asistence: Arťom Garejev, Alexandr Kučerjavenko.
    55:46 Rafael BATYRŠIN - 5:4

57:05
    Neskutečné, Dinamo znovu vyrovnává! Opět se o to postaral MICHAIL STEFANOVIČ, který v nenápadné individuální akci mohutně napřáhl zpoza pravého kruhu a dělovkou rozvlnil síť za brankářem Fominem. Bez asistence.
    57:05 Michail STEFANOVIČ - 5:5

57:05
    Střídání v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg: ze hřiště odchází Leonid Fomin, přichází Vladimir Galkin.

58:22
    Teď je znovu na řadě Avtomobilist, který se v závěrečných devadesáti vteřinách určitě ještě pokusí o rozhodnutí v základní hrací době.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:18
    Michail Mamkin nezpracoval přihrávku a puk mu přes hokejku a modrou čáru přeskočil do středního pásma. Vypadá to, že půjdeme do prodloužení.

59:33
    Tak ještě jeden zákrok pro Alexandra Osipkova. Proti střele Bodrova z ostrého úhlu to však moc těžké neměl.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:26
    Neutekla ani půlminuta a domácí hokejisté udělali z první akce prodloužení i tu poslední! Dacjuk z obranné modré čáry vysunul Vasilevského, který svou šanci ještě neproměnil. ANATOLIJ GOLYŠEV první bekhendovou dorážkou také neuspěl, ale pak dostal prostor na reparát a ten už byl nad síly Osipkova. Asistence: Alexej Vasilevskij, Pavel Dacjuk.
    60:26 Anatolij GOLYŠEV - 6:5

Je dobojováno! Prvních patnáct minut zápasu naznačovalo, že Jekatěrinburg nebude mít s nejhorším týmem ligy větší potíže. Domácí ale neodskočili na dvougólový rozdíl a ve druhém dějství pár chvil zčistajasna prohrávali. Pak ale přišla další otočka a několikeré dotahování Minsku, kterému se hned několikrát povedlo vyrovnat a dovést zápas do prodloužení. V tom už se mohl radovat favorizovaný Avtomobilist, když se z dorážky prosadil Anatolij Golyšev.

Střely na branku: 41 – 23 (12:5, 14:10, 12:8, 3:0).

Československá stopa v utkání
    Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:36:59)

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 11. Golyšev (Dacjuk), 32. Obidin (A. Garejev), 33. Platt, 46. Mamkin (A. Garejev), 56. Batyršin (A. Garejev, Kučerjavenko), 61. Golyšev (Alexej Vasilevskij, Dacjuk) – 28. Kovyršin (Stefanovič, Morrow), 30. Pavlovič, 44. A. Kosticyn, 52. Stefanovič (A. Kosticyn, Morrow), 58. Stefanovič

Avtomobilist Jekatěrinburg: Fomin (58. Galkin) – Alexej Vasilevskij, Batyršin, Mamkin, D. Bodrov (A), Berezin, Trjamkin, Valitov – Macek, Holland, Dawes (C) – Platt, Litovčenko, Mozer – Golyšev, Dacjuk (A), Bělousov – Obidin, Kučerjavenko, A. Garejev – Ovčinnikov.

Rozhodčí: Gamalej, Morozov – Osipov, Novikov

Diváci: 5 245