Miskolc – Detva 4:3 (po pr.) | Zvolen – Banská Bystrica 5:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 1:4 (kon.)
Trenčín – HC Slovan 2:5 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 3:2 (1:0 po s.n.) | Nitra – Košice 1:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
HK Poprad
sk Úterý 18.02.2020, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 51. kolo

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Mikron Nové Zámky.
    Rozhodujúce trestné strieľanie premenil na začiatku nájazdov PETR OBDRŽÁLEK.

63:34
    Teraz sa to hrá ako na hojdačke. Po pravom krídle unikol domáci Filip Bajtek. Vošvrda sa hodil pod nohy a úspešne a presne vypichol puk.

61:24
    Do dobrého úniku dvoch proti jednému sa dostali hostia. Matej Paločko posúval medzi kruhy Bjalončíkovi, ktorý vystrelil spomedzi kruhov, ale trafil iba Nechvátala.

53:53
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fereta – 2 min., nedovolené bránenie).
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hain – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Ulrych – 2 min., hrubosť).

49:37
    Bez prilby na hlave ostal hosťujúci útočník Richard Huna. Na trestnú lavicu si už odchádza sadnúť Dalibor Mikula a je to za podrazenie.

48:44
    Teraz však zaujímavo unikli práve domáci. Konkrétne sa do príležitosti vysúval Dalibor Mikula, ktorý si však nedobre spracoval prihrávku pred bránkou.

43:19
    Presilovkovú možnosť majú znovu kamzíci. Dve minúty za podrazenie dostáva Andrej Hatala.

41:56
    Obrovskú gólovú príležitosť mal na hokejke Matúš Paločko, ktorý prenikol pomedzi kruhy, dostal sa pred bránkovisko, potom však blafákom nedokázal rozhýbať Nechvátala.

39:41
    Poprad však získava presilovku po ďalšom zákroku. Filip Bajtek dostáva dve minúty za podrazenie.

35:47
    Novozámčania ešte skúšali hrať aj v šestici po avizovanom vylúčení. Na trestnú lavicu si už sadol Adam Larkin a je to za seknutie.

32:19
    Poprad si vytvoril dobrú šancu v presilovke. Zagrapan posielal puk od modrej čiary. Pred bránkou operovali Brejčák s Mercierom. Obaja dorážali po jedenkrát, ale Nechvátal mal parádne rýchle betóny.

31:27
    Poprad bude hrať presilovú hru. Juraj Jurík dostáva dve minúty za hákovanie.

30:53
    Jurík vyrazil do rýchleho protiútoku spoločne s Obdržálekom. Jurík formuloval dobrú prihrávku pred bránku na Obdržáleka, no puk napokon dokázal Vošvrda vyraziť po menšom priťuknutí Obdržálekovej hokejky.

27:05
    HC Nové Zámky dali gól!
    Domáci hokejisti prichádzajú s vyrovnávajúcim gólom! Magovac korčuľoval za pukom do rohu klziska. Následne ho posunul pred bránku na úplne nechráneného PETRA OBDRŽÁLKA, ktorý vystrelil a následne svoju strelu dorazil cez Vošvrdu.
    Asistencia: Aleksandar Magovac.

24:26
    Novozámčania však znižujú po menšom útlme po druhom inkasovanom góle. Paločkov vystrelený puk po mantineli zachytil na modrej čiare Pavúk, ktorý nasmeroval strelu na bránku a JURAJ JURÍK ju perfektne tečoval.
    Asistencia: Branislav Pavúk.

21:43
    Poprad dal gól!
    Podtatranci bleskurýchlo využívajú ponúknutú presilovú hru. Zagrapan s ťažkosťami, ale predsa zvíťazil na buly. Puk sa medzi kruhmi dostal na hokejku uvoľneného PIERRA LUCA MERCIERA, ktorý si blafákom poradil s Nechvátalom.
    Asistencie: Marek Zagrapan, Petr Ulrych.

21:38
    Prvú presilovku v zápase si zahrá mužstvo Popradu. Juraj Jurík dostáva dve minúty za hákovanie.

18:26
    Popradčania spáchali zbytočný útočný faul. Za nedovolené bránenie si dve minúty posedí Martin Chovan.

11:43
    Hra bola v týchto sekundách prerušená a nasleduje druhá reklamná prestávka v stretnutí. Zároveň sledujeme vylúčenie Matúša Paločka, ktorý dostáva menší trest za podrazenie.

10:13
    Popradskí kamzíci otvárajú skóre v tomto stretnutí! Priestor na ľade dostala štvrtá formácia. Králik zastavil rozohrávku Labrecquea, puk sa dostal na ľavom kruhu k juniorovi JAKUBOVI DZIVJAKOVI, ktorý tvrdou strelou prekonal Nechvátala a pripísal si premiérový gól medzi seniormi!
    Asistencia: Michal Králik.

09:16
    Po chybe v novozámockej rozohrávke sa k puku pred bránkoviskom dostal Peter Kundrik, ktorý bol v stopercentnej šanci, no zblízka bránu prepálil!

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 25. Jurík (Pavúk), 28. Obdržálek (Magovac), rozh. náj. Obdržálek – 11. Dzivjak (Králik), 22. Mercier (Zagrapan, Ulrych)